Roger Lancelyn Green "O Królu Arturze i Rycerzach Okrągłego Stołu"

Dział poświęcony literaturze
ODPOWIEDZ
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Roger Lancelyn Green "O Królu Arturze i Rycerzach Okrągłego Stołu"

Post autor: Fantomas »

W czasach kiedy piszący tego posta uczęszczał do przedszkola, a większości forowiczów nie było jeszcze w planach rodziców, ba irycki i TomaszK nie mieli jeszcze dziewczyny (tego akurat nie wiem, ale sobie zgaduję Panowie :-) nie miejcie za złe) mama kupiła Fantomasowi najpiękniejszą i najwspanialszą książkę jego dzieciństwa. Książka została zakupiona w "Księgarni Współczesna" po usilnych namowach najmłodszej pociechy. To oczywiście książka "O Królu Arturze i Rycerzach Okrągłego Stołu". To najpiękniejszy i najbardziej kompletny zbiór opowiadań o Królu Arturze i jego rycerzach. Każdemu z rycerzy poświęcono jeden rozdział. Jest rozdział o Balinie i Balanie nieszczęśliwych braciach, o Sir Parsifalu z Walii, o Tristianie i Izoldzie i wiele innych bo pozycja jest bardzo obszerna. Książkę po raz pierwszy przeczytał mi mama. Miałem wtedy 6 lat. Od tego czasu czytałem ją wielokrotnie. Książka jest sklejana i rozsypała się po pierwszej lekturze, ale mi to nie przeszkadzało. Piszę o tym dlatego, że opowieść o Królu Arturze i Rycerzach Okrągłego Stołu nigdy się nie kończy. Po lekturze książki mam nieco wypaczony gust we względzie ekranizowanych dzieł inspirowanych legendami arturiańskimi. Podobały mi się "Mgły Awalonu" i  "Eskalibur" innych nie polecam. Właśnie w tym roku będziemy mieli okazję obejrzeć w kinach Zielonego Rycerza i oby było warto :-) Wprawdzie głównym bohaterem opowieści jest Sir Gawain, którego nie lubię (a uwielbiam Lancelota i Parsifala), ale może i on da radę :-)
 
 
 
 
 
 
 
Za ten post autor Fantomas otrzymał podziękowanie:
RobertH (01 sie 2021, 20:09)
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Roger Lancelyn Green "O Królu Arturze i Rycerzach Okrągłego Stołu"

Post autor: Fantomas »

A i jeszcze dodam. Tak wygląda okładka książki. Moja niestety ma obecnie status zaginionej.
 
 
Załączniki
o-krolu-arturze-i-rycerzach-okraglego-stolu-1-8310075987.jpeg
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Re: Roger Lancelyn Green "O Królu Arturze i Rycerzach Okrągłego Stołu"

Post autor: Barabasz »

Jak to się czyta obecnie? Nie zestarzało się?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Roger Lancelyn Green "O Królu Arturze i Rycerzach Okrągłego Stołu"

Post autor: Fantomas »

Moim zdaniem fantastycznie. Jestem jednak nieobiektywny. Można jeszcze sięgnąć po Mgły Awalonu Marion Zimmer Bradley. Jest to duża objętościowo pozycja.
 
ODPOWIEDZ

Wróć do „Literatura”