Wilkołak - Wojciech Chmielarz

Dział poświęcony literaturze
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Wilkołak - Wojciech Chmielarz

Post autor: Barabasz »

Kryminały nie są moim ulubionym gatunkiem literatury. I normalnie po tę książkę bym nie sięgnął. Jednak wydano ją w postaci słuchowiska, których jestem fanem od przedszkola, kiedy pani przedszkolanka odtwarzała nam bajkowe słuchowiska radiowe. Obecnie poznawanie literatury w ten sposób jest bardzo wygodne, bo można je połączyć z innymi czynnościami, wystarczy założyć słuchawki i przenieść się w świat odgrywany w książce.
W ten sposób wysłuchałem kryminału nieznanego mi wcześniej Wojciecha Chmielarza pt. Wilkołak. I czas ten uważam za niezmarnowany.
Akcja dzieje się współcześnie w Górnym Śląsku, prywatny detektyw Dawid Wolski rozwiązuje dosyć prywatną zagadkę pojawienia się wśród żywych, zamordowanej przed 8 laty swojej dziewczyny....
Nie umiem dobrze ocenić kryminałów bo mało ich przeczytałem, ale jako słuchowisko Wilkołak mnie się podobał, ciekawa akcja, zwroty, dobrze się słuchało. Wśród aktorów: Aleksandra Popławska, Cezary Pazura, Agnieszka Żulewska, Marcin Bosak oraz Krzysztof Zalewski.


 
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Re: Wilkołak - Wojciech Chmielarz

Post autor: Yvonne »

Nie słucham słuchowisk (muszę skupić się nad treścią książki bez robienia innych rzeczy obok).
Lubię kryminały, ale nie kryminały pana Chmielarza.
Przeczytałam trzy i wszystkie trzy były bardzo kiepskie.
Nie rozumiem fenomenu tego pisarza, bo jest bardzo lubiany
Ale "Wilkołaka" akurat nie czytałam. I nie przeczytam, bo tamte trzy skutecznie mnie zniechęciły.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Literatura”