Nowy Nesbo

Dział poświęcony literaturze
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
TomaszL
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 1748
Rejestracja: 14 lip 2016, 10:19
Miejscowość: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 473 razy
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Re: Nowy Nesbo

Post autor: TomaszL »

TomaszK pisze: 03 gru 2022, 22:11
TomaszL pisze: 01 gru 2022, 20:33A żeby pasowało do wątku o Jo Nesbo: dla mnie każda zagadka jest jak pytanie "kto zabił ?"
Nie zabiłem PawłaK, pamiętałbym o tym   :-D
 
Filmu "Top gun maverick" nie oglądałem, ale powyższe podpowiedzi sugerują że Tom Cruise grał w ekranizacji książki Jo Nesbo "Pierwszy Śnieg". 

 
Tom Cruise na szczęście nie gra wszędzie :)

Chodziło o aktora Val Kilmer. W ekranizacji "Pierwszy Śnieg"  (The Snowman) wg książki Jo Nesbo Val Kilmer grał detektywa 
W Top Gun Maverick też wystąpił.
Ma raka krtani i niewiele mówił w obu filmach.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Re: Nowy Nesbo

Post autor: johny »

Zacząłem czytać. Z wysokiego C stratuje Nesbo! Harry Hole is back!
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Re: Nowy Nesbo

Post autor: johny »

Harry to Harry. Nikt tak nie potrafi stopniować napięcia jak Nesbo. W tej części jednak Jo ostro leci po bandzie. Niektóre sceny szokują.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Re: Nowy Nesbo

Post autor: johny »

Skończyłem. Rzuca na kolana. Nesbo w formie! Czekamy na kolejne przygody Harry'ego!
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Re: Nowy Nesbo

Post autor: Yvonne »

johny pisze: 18 gru 2022, 12:46 Skończyłem. Rzuca na kolana. Nesbo w formie! Czekamy na kolejne przygody Harry'ego!

 
Zachęciłeś :)
Ja jeszcze nie czytam, choć już mam na stosiku.
Jakoś przed Świętami nie chce mi się czytać kryminału.
Ale zaraz po Świętach się zabieram.
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Re: Nowy Nesbo

Post autor: TomaszK »

Skończyłem "Czerwone gardło", chociaż długo to trwało. To nie jest mój typ literatury, ani nawet mój typ kryminału. Autor epatuje śmiercią, a ja to przeżywam bo taki mam charakter. Co jakiś czas ginie ktoś z bohaterów, z którym co gorsza autor wcześniej zaprzyjaźnia czytelnika. Po każdej takiej śmierci odstawiałem lekturę stwierdzając, że na tym kończę, ale po kilku dniach zmuszałem się do dalszego czytania. I co gorsza współpracownik głównego bohatera, policjant który zlecił zabicie kijem bejsbolowym jego przyjaciółki, nie został ujawniony, zapewne powróci w kolejnym tomie z kolejnym zabójstwem. 
Intryga rzeczywiście ciekawa, ale sposób prowadzenia fabuły nie dla mnie. Wolę statyczne kryminały Agaty Christie, w których jest tylko jeden trup na początku. Albo książki sensacyjne Alistaira MacLeana, które czytam jednym tchem. Nie kupię następnego tomu Jo Nesbo, chociaż sądząc z liczby czytelników i tłumaczeń, jest to bardzo poczytna literatura.  
Ale przy okazji wiele dowiedziałem się o realiach politycznych Norwegii. Andreas Breivik (zastrzelił w 2011r. 69 osób) nie wziął się znikąd. Nasze podziały między zwolennikami  PIS i PO to nic w porównaniu z podziałami w społeczeństwie norweskim, którego większość przed laty poparła nazizm, a echa podziałów z późniejszymi zwycięzcami, trwają do dziś. 
 
 
Awatar użytkownika
TomaszL
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 1748
Rejestracja: 14 lip 2016, 10:19
Miejscowość: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 473 razy
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Re: Nowy Nesbo

Post autor: TomaszL »

TomaszK pisze: 20 gru 2022, 21:19 Skończyłem "Czerwone gardło", chociaż długo to trwało. To nie jest mój typ literatury, ani nawet mój typ kryminału. Autor epatuje śmiercią, a ja to przeżywam bo taki mam charakter. Co jakiś czas ginie ktoś z bohaterów, z którym co gorsza autor wcześniej zaprzyjaźnia czytelnika. Po każdej takiej śmierci odstawiałem lekturę stwierdzając, że na tym kończę, ale po kilku dniach zmuszałem się do dalszego czytania. I co gorsza współpracownik głównego bohatera, policjant który zlecił zabicie kijem bejsbolowym jego przyjaciółki, nie został ujawniony, zapewne powróci w kolejnym tomie z kolejnym zabójstwem. 
Intryga rzeczywiście ciekawa, ale sposób prowadzenia fabuły nie dla mnie. Wolę statyczne kryminały Agaty Christie, w których jest tylko jeden trup na początku. Albo książki sensacyjne Alistaira MacLeana, które czytam jednym tchem. Nie kupię następnego tomu Jo Nesbo, chociaż sądząc z liczby czytelników i tłumaczeń, jest to bardzo poczytna literatura.  
Ale przy okazji wiele dowiedziałem się o realiach politycznych Norwegii. Andreas Breivik (zastrzelił w 2011r. 69 osób) nie wziął się znikąd. Nasze podziały między zwolennikami  PIS i PO to nic w porównaniu z podziałami w społeczeństwie norweskim, którego większość przed laty poparła nazizm, a echa podziałów z późniejszymi zwycięzcami, trwają do dziś. 
 
 

 
Czyli jednak warto było przeczytać. Ale coś w tym jest, o czym mówisz. Każdy z nas ma swoją pracę i powinien relaksować się, odpoczywać zmieniając obszary poznawania na inne niż w pracy. No chyba że czyjaś praca tak go pasjonuje, że praca jest jego hobby i że w chwilach poza pracą nadal pogłębia swoje zainteresowania.
 
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2708
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Re: Nowy Nesbo

Post autor: irycki »

Może być jeszcze tak, że człowiek, czytając jak autor kryminału wyobraża sobie jego pracę, dostaje ciężkiej urwicy. :)
Za ten post autor irycki otrzymał podziękowanie:
TomaszL (21 gru 2022, 21:45)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Re: Nowy Nesbo

Post autor: TomaszK »

TomaszL pisze: 20 gru 2022, 22:08... relaksować się, odpoczywać zmieniając obszary poznawania na inne niż w pracy.  
Moja praca nie ma z tym nic wspólnego, to nie to. Chodzi o sposób opisywania zdarzeń, który ma właśnie wywołać  emocje u czytelnika. A ten typ emocji, to nie dla mnie. 
Za ten post autor TomaszK otrzymał podziękowanie:
TomaszL (21 gru 2022, 21:45)
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Re: Nowy Nesbo

Post autor: Barabasz »

TomaszK pisze: 20 gru 2022, 21:19...To nie jest mój typ literatury, ani nawet mój typ kryminału. Autor epatuje śmiercią, a ja to przeżywam bo taki mam charakter. Co jakiś czas ginie ktoś z bohaterów, z którym co gorsza autor wcześniej zaprzyjaźnia czytelnika. Po każdej takiej śmierci odstawiałem lekturę stwierdzając, że na tym kończę, ale po kilku dniach zmuszałem się do dalszego czytania...

 
To dobrze, że nie czytałeś sagi Pieśń lodu i ognia George'a R.R. Martina czyli potocznie mówiąc Gry o Tron. Tam zginąć może każdy, nie ważne czy jest głównym bohaterem, jak mocno się z nim zwiążemy emocjonalnie, czasami po prostu ręce opadają. Mimo to saga jest świetna.
 
 
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Re: Nowy Nesbo

Post autor: johny »

Barabasz pisze: 21 gru 2022, 08:27
TomaszK pisze: 20 gru 2022, 21:19...To nie jest mój typ literatury, ani nawet mój typ kryminału. Autor epatuje śmiercią, a ja to przeżywam bo taki mam charakter. Co jakiś czas ginie ktoś z bohaterów, z którym co gorsza autor wcześniej zaprzyjaźnia czytelnika. Po każdej takiej śmierci odstawiałem lekturę stwierdzając, że na tym kończę, ale po kilku dniach zmuszałem się do dalszego czytania...



 
To dobrze, że nie czytałeś sagi Pieśń lodu i ognia George'a R.R. Martina czyli potocznie mówiąc Gry o Tron. Tam zginąć może każdy, nie ważne czy jest głównym bohaterem, jak mocno się z nim zwiążemy emocjonalnie, czasami po prostu ręce opadają. Mimo to saga jest świetna.
 
 


 
Mnie nie wciągnęła... Przeczytałem 1. tom, połowę drugiego i sobie odpuściłem. Uważałem, że jest wiele ciekawszych książek, które można poznać, zamiast na kilku tysiącach stron czytać o smokach.  :-D
 
 
 
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Re: Nowy Nesbo

Post autor: Barabasz »

Smoków w pierwszej części praktycznie w ogóle nie ma, pojawiają się dopiero pod koniec książki. Natomiast w kolejnych tomach temat smoków zajmuje jedną z płaszczyzn sagi i wcale nie tę główną, aczkolwiek czym dalej to wysuwają się co raz bardziej na powierzchnię ale i tak nie one są głównym bohaterem.
Nie czytam dużo, ale te kilka tysiącstronicowych tomów czytałem jednym tchem. Czekam na tomy kończące sagę o ile kiedykolwiek powstaną.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Re: Nowy Nesbo

Post autor: johny »

Nowy Nesbo na horyzoncie.
https://jonesbo.com/book/blood-ties/
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Re: Nowy Nesbo

Post autor: Brunhilda »

Suuuper! Ale to nie Harry Hole?
A ja właśnie, śladami Harrego wybieram się do Oslo, posiedzieć w restauracji Shrødera !
 
Za ten post autor Brunhilda otrzymał podziękowanie:
johny (16 lut 2024, 10:22)
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Re: Nowy Nesbo

Post autor: johny »

Brunhilda pisze: 14 lut 2024, 15:18 Suuuper! Ale to nie Harry Hole?
A ja właśnie, śladami Harrego wybieram się do Oslo, posiedzieć w restauracji Shrødera !
 

 
Super! Też w końcu muszę się wybrać. Mam byłego szwagra w Norwegii, nieustająco mnie zaprasza. Trzeba w końcu realizować marzenia.  :-)
 
 
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Re: Nowy Nesbo

Post autor: Brunhilda »

Pewnie! Dam znać jak ten Shrøder wygląda. Nie mogę się doczekać.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Re: Nowy Nesbo

Post autor: Brunhilda »

Kto był w Oslo? W Sztokholmie? Co tam warto zobaczyć?
Ater
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 531
Rejestracja: 05 sie 2017, 22:54
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 27 razy
Otrzymał podziękowań: 37 razy

Re: Nowy Nesbo

Post autor: Ater »

Ja bym zobaczył Vasę, która miała na nas płynąć.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Re: Nowy Nesbo

Post autor: Brunhilda »

Tak, będę tam. Niesamowite!
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Re: Nowy Nesbo

Post autor: TomaszK »

Ater pisze: 19 lut 2024, 09:19Ja bym zobaczył Vasę, która miała na nas płynąć.  
Okręt Vasa to moje marzenie. Mój syn tam był i mówi, że rzeczywiście robi wrażenie.
A w Oslo - Park Vigelanda (jak już zwiedzisz to stwierdzisz że Norwedzy są dziwni), Muzeum statku Fram o wyprawach polarnych i obok Muzeum Kon-Tiki poświęcone Thorowi Heyerdahlowi, skansen Norsk Folkemuseum z niezwykłym jak dla nas budownictwem i świątynią Wang jak w Karpaczu, skocznia Holmenkollbakken z pieknym widokiem na okolice.
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: Nowy Nesbo

Post autor: PawelK »

Mało znany fakt, Jo Nesbo wychował się w Molde i trenował w lokalnym klubie piłkę nożną.
Plakat meczowy Legii inspirowany grafikami jego książek.

Obrazek
Za ten post autor PawelK otrzymał podziękowanie:
johny (20 lut 2024, 17:59)
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Re: Nowy Nesbo

Post autor: Barabasz »

Brunhilda pisze: 18 lut 2024, 02:20Kto był w Oslo? W Sztokholmie? Co tam warto zobaczyć?
 
Może muzea z zrabowanymi w Polsce przez Szwedów zabytkami:
https://ciekawostkihistoryczne.pl/2018/ ... c-tylko-w/

W Uppsali natomiast jest największy dzwon w Szwecji "Thornan" ... skradziony z Torunia
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Re: Nowy Nesbo

Post autor: johny »

PawelK pisze: 20 lut 2024, 13:13 Mało znany fakt, Jo Nesbo wychował się w Molde i trenował w lokalnym klubie piłkę nożną.
Plakat meczowy Legii inspirowany grafikami jego książek.

Obrazek

 
Świetne!
Za ten post autor johny otrzymał podziękowanie:
PawelK (20 lut 2024, 20:00)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2708
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Re: Nowy Nesbo

Post autor: irycki »

Brunhilda pisze: 18 lut 2024, 02:20 Kto był w Oslo? W Sztokholmie? Co tam warto zobaczyć?



 
W Sztokholmie oprócz Vasy (punkt obowiązkowy, rezerwuj co najmniej ze 3 godziny) polecam Skansen (ten „prawdziwy”, od którego wzięła się nazwa skansen). Jak kto lubi, to można zajść do Muzeum Nordyckiego (Nordiska Museet), jest stosunkowo niedaleko. 
Swego czasu wrażenie zrobił na mnie Techniska Museet, czyli muzeum techniki. Nie wiem czy robi wrażenie teraz, bo interaktywne ekspozycje to już nic nadzwyczajnego. 
Wieża obserwacyjna (niegdyś telewizyjna) Kaknas, fajna panoramka Szktokholmu.
Na Gamla Stan, czyli Starym Mieście, można zwiedzić pałac królewski, w podziemiach jest skarbiec, kilkusetletnie mury same w sobie robią wrażenie. 
Hala Globen, czyli taka biała „piłeczka” wyskości kilkunastopiętrowego bloku. Na halę po zewnętrznej stronie można było wjechać kolejką, jak ktoś lubi.
Ratusz Noblowski, nie wiem jak z wejściami ale można po ogrodach pochodzić.
Centralne stacje metra, zwłaszcza Kungstadgarden  na niebieskiej linii, swoiste dziełą sztuki - niebieska linia jest ryta w skale, skała jest tylko wygładzona i zostawiona jaka jest - bardzo ciekawa atmosfera tam jest, niczym jakieś lochy, kazamaty, jaskinie. Generalnie metro sztokholmskie chwali się że jest to najdłuższa galeria sztuki. Może na wyrost trochę, ale stacje na pewno nie są tuzinkowe.

Jak będzie czas to proponuję sightseeing ze stateczku - mnóstwo kursów, głównie z okolic starego miasta i Strandvagen. Sztokhlom leży na wyspach (archipelag sztokholmski).

Powłóczyć sie po prostu po Sztokholmie, ew. wziąć wycieczkę rowerową albo na segwayach (jak kto lubi). Sztokholm jest wyjątkowo uroczym miastem.

Z miejscówek w okolicy - forteca Vaxholmen i generalnie archipelag sztoklholmski (wycieczka statkiem!), pałac Drottningholm (letnia rezydencja królów). 
Stosunkowo niedaleko Upsala, czyli dawna stolica. Tam nie byłem.
 
 
 
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Re: Nowy Nesbo

Post autor: Brunhilda »

Dziękuję BARDZO! Jesteście niezawodni!
A ja jeszcze biletu nie kupiłam! 🙄
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Re: Nowy Nesbo

Post autor: Brunhilda »

Ten barokowy z zamek otwarty jest tylko latem ale skarbiec w Sztokholmie otwarty. Mam nadzieję zwiedzić. Napisałam “Mam nadzieję” bo oczywiście, tydzień przed wylotem dopadł mnie Covid 🙄😩🙄😩🙄😩 więc raz, mam nadziej, że będę już negative na samolot, a dwa, że będę się jakoś sensownie czuła na miejscu. No pech. A może właśnie lepiej? Pewnie bym złapała w Europie. I to jakiś zimowy variant 😁

Vasa jest na czołowym miejscu. Irycki, pałac jest na stary mieście? I tam jest ten skarbiec z polskimi pamiątkami?
Muzeum Nobla i Abba oczywiście.
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2708
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Re: Nowy Nesbo

Post autor: irycki »

Pałac jest na Starym Mieście (Gamla Stan, stacja metra o tej samej nazwie). Tam jest skarbiec, nie pamiętam już czy z naszymi pamiątkami, dawno temu tam byłem.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Re: Nowy Nesbo

Post autor: Brunhilda »

Dzięki Irycki
W końcu negatywna. Calutki tydzień i nawet przez ten negatywny wynik testu też jeszcze przeziera kreseczki cień. Co za paskudztwo…..
No więc jadę! Zaczynam powoli się cieszyć, wylatuję w niedzielę. Czyli za jakieś 30 godzin.
Będę raportować. Najpierw zatrzymam się w Dubai. Na chwilkę. Zobaczyć co tam się zmieniło w czasie pandemii. Czas może nie najlepszy bo Ramadan akurat się zaczyna. No nic.
Potem Sztokholm. Będę raportować, szczególnie jeśli znajdę jakieś ślady polskie. W Szwecji.
Żal tylko pogody bo tam zimno się wydaje być. U nas pięknie i ciepło.
 
ODPOWIEDZ

Wróć do „Literatura”