Wycieczki objazdowe - opinie

Dział poświęcony sprawom ogólnym dotyczącym przygód na żywo
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Wycieczki objazdowe - opinie

Post autor: Yvonne »

Czy ktoś z Was jeździ czasem na zagraniczne wycieczki objazdowe?
Jakie są plusy? Jakie minusy?
Na co zwracać uwagę w ofertach?

Będę wdzięczna za Wasze rady :-)
Ostatnio zmieniony 28 gru 2017, 22:01 przez Yvonne, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Dlaczego wstyd? Ja też nie byłam. Teraz po raz pierwszy rozważam taką opcję :-)
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Re: Wycieczki objazdowe - opinie

Post autor: VdL »

Yvonne pisze:Czy ktoś z Was jeździ czasem na zagraniczne wycieczki objazdowe?
Jakie są plusy? Jakie minusy?
Na co zwracać uwagę w ofertach?

Będę wdzięczna za Wasze rady :-)
Nawet nie wiem jak mam odpowiedzieć. Większość moich urlopów to wycieczki objazdowe.Nie jestem wstanie usiedzieć. Będąc na Krecie przez 2 tygodnie, na plaży byłe 2 razy po pół godziny. Reszta to zwiedzanie i integracja z Kreteńczykami.
Na zorganizowanych , nie byłem. Trzeba mieć wyrozumiałość do programu, tak sądzę i cieszyć się z wrażeń.
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

Yvonne pisze:Czy ktoś z Was jeździ czasem na zagraniczne wycieczki objazdowe?

Jakie są plusy? Jakie minusy?

Na co zwracać uwagę w ofertach?



Będę wdzięczna za Wasze rady
Nie podoba mi się taka opcja spędzania czasu i pieniędzy. Nawet na zwykłych wycieczkach fakultatywnych, na których zdarzało mi się w młodości bywać, czułem się jak u poganiaczy wielbłądów.
Ograniczony czas na zwiedzanie. Nie te obiekty, które akurat chciałem zobaczyć. Posiłki o nieodpowiednich porach. Poza tym z reguły okazywało się, że jak sam sobie zrobię daną wycieczkę, to mam dużo taniej i nikt mnie nie szturcha, że czas iść dalej.

Wyjątkiem są nasze forowe zloty, gdzie oczywiście cenię sobie organizację, która jest po prostu dobra. :-D

Tobie zapewne chodzi o taką wycieczkę typu Tour de Europa, czyli po jednym dniu na jakieś miasto. Na takiej nie byłem.
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Mysikrólik pisze:Nie podoba mi się taka opcja spędzania czasu i pieniędzy. Nawet na zwykłych wycieczkach fakultatywnych, na których zdarzało mi się w młodości bywać, czułem się jak u poganiaczy wielbłądów.
Ograniczony czas na zwiedzanie. Nie te obiekty, które akurat chciałem zobaczyć. Posiłki o nieodpowiednich porach. Poza tym z reguły okazywało się, że jak sam sobie zrobię daną wycieczkę, to mam dużo taniej i nikt mnie nie szturcha, że czas iść dalej.
No właśnie dlatego nie mogę się zdecydować :-/
Obawiam się, że również nie przypadną mi do gustu.

Marzy mi się objazdówka po Włoszech. Ale obawiam się, że sama nie jestem w stanie jej zorganizować. Zwłaszcza z jednym kierowcą byłoby to trudne. Jak wiecie, nie prowadzę.
Znalazłam ofertę wycieczki, która BARDZO mi się podoba, ale nie jestem przekonana, czy to forma dla mnie.

Myślę, że najlepszą opcją jest samodzielne zorganizowanie takiego wypadu, ale w minimum 4 osoby. Najlepiej pojechać z jakąś zaprzyjaźnioną parą. Wtedy i kierowcy mogą się zmieniać i można wynająć na nocleg jakiś apartament składający się z dwóch osobnych pokojów.
Bo kwestia programu to już jest pikuś. Od 20 lat marzę o takiej wyprawie i planuję ją w głowie od dawna :-)

Może ktoś z Was ma ochotę dołączyć do nas? ;-)
Ostatnio zmieniony 29 gru 2017, 10:01 przez Yvonne, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Yvonne pisze:Może ktoś z Was ma ochotę dołączyć do nas? ;-)
Całkiem poważnie rozważam taką opcję. :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

johny pisze: Yvonne napisał/a:
Może ktoś z Was ma ochotę dołączyć do nas?

Całkiem poważnie rozważam taką opcję.
O, to miło. Zadzwoń, jak interesują Cię szczegóły :-)
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Yvonne pisze:
johny pisze: Yvonne napisał/a:
Może ktoś z Was ma ochotę dołączyć do nas?

Całkiem poważnie rozważam taką opcję.
O, to miło. Zadzwoń, jak interesują Cię szczegóły :-)
Na pewno nie ten 2018 rok.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

johny pisze:Na pewno nie ten 2018 rok.
To szkoda, bo my celujemy w majówkę.
Awatar użytkownika
grim_reaper
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 619
Rejestracja: 27 cze 2017, 22:53
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 86 razy
Otrzymał podziękowań: 62 razy

Post autor: grim_reaper »

Najwiekszy minus objazdówek to brak czasu na zobaczenie/zwiedzenie wszystkich interesujacych miejsc.
Zgadzam się ze zbychowec. Podczas planowania warto znaleźć miejsca, które są relatywnie blisko.
Jakiś czas temu robilem tygodniową objazdówkę Szwajcarii. Przegieliśmy z planowaniem i codziennie wyjazd wczesnie rano, a powrót okolo 22 -23. Dodatkowo "baze wypadową" mielismy w jednym mieście. Czasami trzeba bylo przejechac sporo kilometrów by zwiedzić zaplanowane miejsce.
Jednak bardzo mocno polecam taka forme zwiedzania. Zatrzymujesz się gdzie i kiedy chcesz.
Ostatnio zmieniony 31 gru 2017, 14:42 przez grim_reaper, łącznie zmieniany 1 raz.
ℍ𝕒𝕝𝕝ó 𝕞𝕪𝕣𝕜𝕦𝕣 𝕘𝕒𝕞𝕝𝕚 𝕧𝕚𝕟𝕦𝕣 𝕞𝕚𝕟𝕟
Awatar użytkownika
Milady
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1437
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:49
Miejscowość: Bezludna Wyspa
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: Milady »

Yvonne pisze:
Mysikrólik pisze:Nie podoba mi się taka opcja spędzania czasu i pieniędzy. Nawet na zwykłych wycieczkach fakultatywnych, na których zdarzało mi się w młodości bywać, czułem się jak u poganiaczy wielbłądów.
Ograniczony czas na zwiedzanie. Nie te obiekty, które akurat chciałem zobaczyć. Posiłki o nieodpowiednich porach. Poza tym z reguły okazywało się, że jak sam sobie zrobię daną wycieczkę, to mam dużo taniej i nikt mnie nie szturcha, że czas iść dalej.
No właśnie dlatego nie mogę się zdecydować :-/
Obawiam się, że również nie przypadną mi do gustu.

Marzy mi się objazdówka po Włoszech. Ale obawiam się, że sama nie jestem w stanie jej zorganizować. Zwłaszcza z jednym kierowcą byłoby to trudne. Jak wiecie, nie prowadzę.
Znalazłam ofertę wycieczki, która BARDZO mi się podoba, ale nie jestem przekonana, czy to forma dla mnie.

Myślę, że najlepszą opcją jest samodzielne zorganizowanie takiego wypadu, ale w minimum 4 osoby. Najlepiej pojechać z jakąś zaprzyjaźnioną parą. Wtedy i kierowcy mogą się zmieniać i można wynająć na nocleg jakiś apartament składający się z dwóch osobnych pokojów.
Bo kwestia programu to już jest pikuś. Od 20 lat marzę o takiej wyprawie i planuję ją w głowie od dawna :-)

Może ktoś z Was ma ochotę dołączyć do nas? ;-)
Ja na początku zrozumiałam, że chodzi Ci właśnie o objazdówkę w sensie własnej organizacji. Ja tak właśnie do Włoch wyjechałam! We dwie z moją ówczesną szefową. Było bardzo przyjemnie. We Włoszech jest świetna komunikacja, więc nawet ten samochód nie jest konieczny (my byłyśmy bez samochodu). Podobną objazdówkę miałam w zeszłe wakacje. Tydzień spędziłam w Mołdawii codziennie przemieszczając się w inne miejsce. U nas był jeden minus (choć ostatecznie to może nawet i plus). Ponieważ każdego dnia byliśmy gdzieś indziej, mieliśmy nakreślony mniej więcej plan trasy jaką będziemy się poruszać. Nie wiedzieliśmy jednak gdzie nam się spodoba i w którym miejscu będziemy chcieli spędzić więcej czy mniej czasu. Tak więc nie miałam zaplanowanego żadnego noclegu, ponieważ chciałam mieć swobodę i możliwość wyboru. Przez to raz musieliśmy spać na polanie w lesie, raz na dziko nad rzeką, kiedy indziej musieliśmy prosić ludzi o możliwość przenocowania nas w ich domach. Niestety sieć noclegowa w Mołdawii pozostawia wiele do życzenia. Ale za to dzięki temu poznałam wielu ciekawych ludzi oraz ich kulturę i przeżyłam niezłe przygody.

W który rejon Włoch chciałabyś się wybrać Yvonne?
Ostatnio zmieniony 03 sty 2018, 14:23 przez Milady, łącznie zmieniany 2 razy.
Lubimy towarzystwo, ale nie mo?emy znie?? ludzi ca?y czas ko?o siebie. Wi?c gdzie? si? gubimy, potem wracamy i znów znikamy w diab?y.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Milady pisze:Ja na początku zrozumiałam, że chodzi Ci właśnie o objazdówkę w sensie własnej organizacji. Ja tak właśnie do Włoch wyjechałam! We dwie z moją ówczesną szefową. Było bardzo przyjemnie. We Włoszech jest świetna komunikacja, więc nawet ten samochód nie jest konieczny (my byłyśmy bez samochodu). Podobną objazdówkę miałam w zeszłe wakacje. Tydzień spędziłam w Mołdawii codziennie przemieszczając się w inne miejsce. U nas był jeden minus (choć ostatecznie to może nawet i plus). Ponieważ każdego dnia byliśmy gdzieś indziej, mieliśmy nakreślony mniej więcej plan trasy jaką będziemy się poruszać. Nie wiedzieliśmy jednak gdzie nam się spodoba i w którym miejscu będziemy chcieli spędzić więcej czy mniej czasu. Tak więc nie miałam zaplanowanego żadnego noclegu, ponieważ chciałam mieć swobodę i możliwość wyboru. Przez to raz musieliśmy spać na polanie w lesie, raz na dziko nad rzeką, kiedy indziej musieliśmy prosić ludzi o możliwość przenocowania nas w ich domach. Niestety sieć noclegowa w Mołdawii pozostawia wiele do życzenia. Ale za to dzięki temu poznałam wielu ciekawych ludzi oraz ich kulturę i przeżyłam niezłe przygody.
Brzmi świetnie! Aż pozazdrościłam.
Milady pisze:W który rejon Włoch chciałabyś się wybrać Yvonne?
Najchętniej wszędzie! Chciałabym zwiedzić całe Włochy. Ale tak się nie da.

Po zebraniu opinii wśród wielu znajomych, po przeczytaniu setek opinii na temat wycieczek objazdowych w internecie podjęlismy decyzję, że jedziemy z biurem podróży.
Raz kozie śmierć.
Program jest naprawdę super, a opinie o nim same pozytywne. To podobno najciekawszy program wycieczki do Włoch.
Dodatkowo przewodnicy w każdym miejscu. Sama tak nie zwiedzę. Ufam, że przewodnik powie mi więcej, niż wyczytam w przewodniku książkowym.
No i mam nadzieję, że nie trafi się jakaś fatalna maruda, która zepsuje pobyt całej ekipie. Zresztą, mam sposoby na takich ludzi :-)
Awatar użytkownika
Milady
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1437
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:49
Miejscowość: Bezludna Wyspa
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: Milady »

Yvonne pisze:Po zebraniu opinii wśród wielu znajomych, po przeczytaniu setek opinii na temat wycieczek objazdowych w internecie podjęlismy decyzję, że jedziemy z biurem podróży.
Raz kozie śmierć.
Jest też inny plus takiej decyzji - dowiesz się czy taka forma zwiedzania Ci odpowiada. ;-)

A możesz zdradzić jakie miejscowości przewiduje program?
Lubimy towarzystwo, ale nie mo?emy znie?? ludzi ca?y czas ko?o siebie. Wi?c gdzie? si? gubimy, potem wracamy i znów znikamy w diab?y.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Milady pisze:Jest też inny plus takiej decyzji - dowiesz się czy taka forma zwiedzania Ci odpowiada.
Otóż to!
Jak mi się nie spodoba, to więcej nie pojadę.
Milady pisze:A możesz zdradzić jakie miejscowości przewiduje program?
Jasne! Zwłaszcza, że jedziemy z biurem podróży z Łodzi! :-)
Mają najciekawszy program.
Załączniki
Program 2.PNG
Program 1.PNG
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne Z Przygodą na żywo”