Promujemy forum w regionie

Dział poświęcony sprawom ogólnym dotyczącym przygód na żywo
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Promujemy forum w regionie

Post autor: Czesio1 »

A ja dziś wybieram się z młodszą córcią na Noc Bibliotek w naszej wiosce. Wezmę ze sobą gadżety forowe, które wykonał Eksplorator63. W programie są przewidziane jakieś konkursy, zabawy, będzie jak znalazł na drobne upominki dla dzieciaków. A przy okazji będzie to promocja naszego forum.
Ostatnio zmieniony 14 cze 2018, 09:57 przez Czesio1, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Re: Promujemy forum w regionie

Post autor: johny »

Czesio1 pisze:A ja dziś wybieram się z młodszą córcią na Noc Bibliotek w naszej wiosce. Wezmę ze sobą gadżety forowe, które wykonał Eksplorator63. W programie są przewidziane jakieś konkursy, zabawy, będzie jak znalazł na drobne upominki dla dzieciaków. A przy okazji będzie to promocja naszego forum.
No i gitara! Brawo! :564:
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

A u Was są organizowane Noce Bibliotek?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Nic mi nie wiadomo na ten temat. Ja za chwilę ---> Jastarnia.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Hanka
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1920
Rejestracja: 05 maja 2014, 20:31
Tytuł: Hanka
Miejscowość: Brześć Kujawski
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 107 razy

Post autor: Hanka »

Czesio1 pisze:A u Was są organizowane Noce Bibliotek?
oczywiście że są :-)
okazja do promocji czytania i zachęta do odwiedzania biblioteki
Załączniki
noc.jpg
Awatar użytkownika
Robert_76
Żądny przygód
Żądny przygód
Posty: 402
Rejestracja: 06 lis 2016, 22:21
Miejscowość: Swiętochłowice
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: Robert_76 »

Hanka pisze:
Czesio1 pisze:A u Was są organizowane Noce Bibliotek?
oczywiście że są :-)
okazja do promocji czytania i zachęta do odwiedzania biblioteki

U nas też taka noc była, z tym że tylko w jednej bibliotece - tej gminnej.
We wszystkich innych, czyli wiejskich filiach tej głównej gminnej, ograniczono czasy ich otwarcia.
Każda wiejska biblioteka u nas jest czynna teraz tylko dwa dni w tygodniu ...

Jedyne, co udało mi się z tym zrobić, to ten temat opisać.
Tutaj link: www.moje-rudniki.pl/2018-6-5.php

Wdzięczny będę za wszelkie Wasze pomysły, co można jeszcze w tym temacie poczynić.
Ostatnio zmieniony 15 cze 2018, 08:48 przez Robert_76, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Robert_76 pisze:
Hanka pisze:
Czesio1 pisze:A u Was są organizowane Noce Bibliotek?
oczywiście że są :-)
okazja do promocji czytania i zachęta do odwiedzania biblioteki

U nas też taka noc była, z tym że tylko w jednej bibliotece - tej gminnej.
We wszystkich innych, czyli wiejskich filiach tej głównej gminnej, ograniczono czasy ich otwarcia.
Każda wiejska biblioteka u nas jest czynna teraz tylko dwa dni w tygodniu ...
I nic nie można z tym zrobić ...
Robertcie_76, poruszyłeś bardzo ważny temat, związany przecież także z naszym forum. A sądząc po komentarzach pod artykułem takich osób jak Ty jest w Twojej miejscowości więcej. Ciekaw jestem jak dalej rozwinie się ten problem. Dziel się z nami informacjami.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Czesio1 pisze:A sądząc po komentarzach pod artykułem takich osób jak Ty jest w Twojej miejscowości więcej. Ciekaw jestem jak dalej rozwinie się ten problem. Dziel się z nami informacjami.
Ale jakim artykułem?
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

A poważnie. Przeczytałem ten artykuł zanim link został usunięty.
Robercie, zrobiłeś fatalną robotę. Po pierwsze nie dołożyłeś należytej staranności. Z artykułu nie możemy się dowiedzieć ani jakie są statystyki bibliotek(i) ani jakie są przyczyny takiej konstrukcji ich dostępności.
Argumenty za rozwojem czytelnictwa są, prosto mówiąc, mierne: cytat z rosyjskiego poety i fakt, że Ty lubisz czytać.
Natomiast jest cały stek oszczerstw i niczym nie popartej krytyki działania władz lokalnych, których ewidentnie nie tolerujesz.
Prawdę mówiąc artykuł nie jest o potrzebie szerszego dostępu do książek tylko bezkompromisowym atakiem na samorząd.
Gdybym był odpowiedzialny za decyzje dotyczące bibliotek to na sto procent bym zignorował Twój tekst, bo nie można merytorycznie dyskutować z kimś kto nie ma żadnych argumentów a dyskusję zaczyna od obrażania mnie.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
Robert_76
Żądny przygód
Żądny przygód
Posty: 402
Rejestracja: 06 lis 2016, 22:21
Miejscowość: Swiętochłowice
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: Robert_76 »

PawelK pisze:
Czesio1 pisze:A sądząc po komentarzach pod artykułem takich osób jak Ty jest w Twojej miejscowości więcej. Ciekaw jestem jak dalej rozwinie się ten problem. Dziel się z nami informacjami.
Ale jakim artykułem?
Moim artykułem na ten temat.
Wcześniej dałem link do niego, ale edytowałem, bo nie wiedziałem, czy takie rzeczy mogę tutaj linkować ...

Jeżeli jednak Prezes nie ma nic przeciwko, zaraz go przywrócę.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Robert_76 pisze: Wcześniej dałem link do niego, ale edytowałem, bo nie wiedziałem, czy takie rzeczy mogę tutaj linkować ...

Jeżeli jednak Prezes nie ma nic przeciwko, zaraz go przywrócę.
Można, można, czemu nie?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Robert_76
Żądny przygód
Żądny przygód
Posty: 402
Rejestracja: 06 lis 2016, 22:21
Miejscowość: Swiętochłowice
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: Robert_76 »

Dziękuję Pawle za Twoją opinie.

Oczywiście trudno się z Tobą nie zgodzić, bo z pozoru masz rację.
Pozwól jednak, że trochę więcej w tym temacie wyjaśnię.
Moim celem w żadnym razie nie była dyskusja z władzami samorządowymi, bo tam takiej dyskusji prowadzić się po prostu nie da. Wiadomo to już od bardzo dawna i dotyczy to nie tylko zamykania bibliotek. Nie chciałbym tutaj wywlekać innych spraw, aby Cię przekonywać, bo to nie jest miejsce do tego.

Tekst ten został napisany tylko i wyłącznie po to, aby zwykłym mieszkańcom pokazać, że takie działania są u nas przez samorząd podejmowane. Nie zamierzałem w żadnym razie prowadzić w nim analitycznych wywodów na temat zalet czytelnictwa ...

Niepotrzebnie jednak podlinkowałem go na forum.
Powinienem był ograniczyć się do wypowiedzi, że u nas, pomimo promowania czytelnictwa i organizowania "nocy bibliotek" w filii głównej, ogranicza się jednocześnie działania wszystkich pozostałych, czyli bibliotek wiejskich ...
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Robert_76 pisze: Niepotrzebnie jednak podlinkowałem go na forum.
Powinienem był ograniczyć się do wypowiedzi, że u nas, pomimo promowania czytelnictwa i organizowania "nocy bibliotek" w filii głównej, ogranicza się jednocześnie działania wszystkich pozostałych, czyli bibliotek wiejskich ...
Robercie_76, dobrze że podlinkowałeś, bo z tego może rozwinąć się interesująca dyskusja. Jestem ciekaw opinii innych Forowiczów.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Robercie, podejście "bo tam takiej dyskusji prowadzić się nie da" powoduje, że schodzisz do poziomu tych, których krytykujesz. I w tym momencie oceniający widzą Cię na takim samym poziomie jak ci, których krytykujesz.
Przy tym co napisałeś - jeśli wszyscy wszystko wiedzą to nic nowego się nie dowiedzą ale jeśli przeczyta to ktoś kto nie ma pojęcia o tym dlaczego biblioteki są zamykane to... też nic się nie dowie, oprócz tego, że nie lubisz wójta, dyrektorki i paru księgowych, że są głupi, za pieniądze gminy robią sobie piar i inwestują w rzeczy, które nikomu (a może tylko Tobie) są niepotrzebne.
Wyobraź sobie, że teraz "dyrektorka" odpowiada Ci (pomimo, że może czuć się dotknięta tym co napisałeś), że właśnie zwolniło się x osób, które pracowały w naszych bibliotekach, szukamy ludzi, którzy by mogli prowadzić punkty biblioteczne ale to nie jest proste ale aby utrzymać stan, który posiadamy, osoby które jeszcze zostały pracują po 2 dni w różnych miejscach a ponieważ nie mogą być jednocześnie w kilku, musieliśmy ograniczyć czas otwarcia bibliotek. Bo nikt nie chce pracować w wiejskich bibliotekach.
Wejdziesz wtedy pod stół i odwołasz to co napisałeś? Pobiegniesz do pani dyrektor z kwiatami?
Dla mnie nie przedstawiłeś rzeczowej analizy, tylko założyłeś, że obcięto pieniądze na biblioteki żeby wydać na fanaberie. Takie artykuły nie pomagają bo ci, którzy są nastawieni do władzy negatywnie nadal będą ale nie zdobędziesz tym poparcia niezdecydowanych a na pewno nie przyciągniesz tych, którzy władzę popierają.
Ostatnio zmieniony 15 cze 2018, 10:13 przez PawelK, łącznie zmieniany 1 raz.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Kilka zdjęć z naszej Nocy Bibliotek, a właściwie z rozpoczęcia, w którym wziąłem udział promując nasze forum:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A wczoraj ukazał się nowy numer kwartalnika "Krzczonowski Gościniec", w którym jest wzmianka z tego wydarzenia. Zapraszam na 17 stronę:

Krzczonowski Gościniec
Ostatnio zmieniony 20 lip 2018, 19:38 przez Czesio1, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Przeczytałem relację - pięknie ! Może rzeczywiście ktoś ze słuchaczy Czesia zajrzy na nasze forum ? Zapraszamy :-)
Vasco
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 552
Rejestracja: 24 sie 2016, 21:16
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 41 razy

Post autor: Vasco »

Brawo!
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Eksplorator63
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1650
Rejestracja: 16 maja 2016, 18:45
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: Eksplorator63 »

Super. :-)
Hanka
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1920
Rejestracja: 05 maja 2014, 20:31
Tytuł: Hanka
Miejscowość: Brześć Kujawski
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 107 razy

Post autor: Hanka »

Mnie też się bardzo ten artykuł podoba :-)
BRAWO CZESIO!!!!!!
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Wspaniała robota! :564:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne Z Przygodą na żywo”