Marsze na orientację

Dział poświęcony turystyce krajoznawczej
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Marsze na orientację

Post autor: Mysikrólik »

Dzisiaj o godzinie 22:00 wyruszamy z Pittem na 20 km, nocną trasę biegu/marszu na orientację w okolicach Trójmiasta. Nasza drużyna pod nazwą Z przygodą na ty ma ambitny plan przeżyć i nie dać się pogryźć przez wilki. Miał być z nami jeszcze Oldmalarz, ale z powodów rodzinnych pozostaje w domu.

Jak będzie co, będziemy relacjonować na bieżąco. Jak nie, skrobniemy coś później.

Trzymajcie kciuki.
Ostatnio zmieniony 16 gru 2019, 09:36 przez Mysikrólik, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: XXII Spiros 2019

Post autor: Czesio1 »

Mysikrólik pisze:Dzisiaj o godzinie 22:00 wyruszamy z Pittem na 20 km, nocną trasę biegu/marszu na orientację w okolicach Trójmiasta. Nasza drużyna pod nazwą Z przygodą na ty ma ambitny plan przeżyć i nie dać się pogryźć przez wilki. Miał być z nami jeszcze Oldmalarz, ale z powodów rodzinnych pozostaje w domu.

Jak będzie co, będziemy relacjonować na bieżąco. Jak nie, skrobniemy coś później.

Trzymajcie kciuki.
O kurka, Panowie!! Za sam zamiar biegu szacuneczek! Trzymam kciuki i czekam na wrażenia! :564:
Czyli jest nas biegających na forum trochę więcej niz tylko johny i ja. Brawo!!
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

A to łobuzy, nie chwalili się wcześniej! :-) :564:
Jesteśmy z Wami, hej Mysi jesteśmy z Wami! :-) :-) :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

johny pisze:A to łobuzy, nie chwalili się wcześniej! :-) :564:
Jesteśmy z Wami, hej Mysi jesteśmy z Wami! :-) :-) :-)
To i ja sobie chyba dziś skoczę pobiegać. Wprawdzie nie o 22:00 i nie 20 km ale może uda się parę kilosów zrobić. :564:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Ja jutro skoczę! Tak ósemkę pyknę...
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

johny pisze:A to łobuzy, nie chwalili się wcześniej! :-) :564:
Jesteśmy z Wami, hej Mysi jesteśmy z Wami! :-) :-) :-)
Otóż to!
Czemu nie daliście znać, że coś takiego planujecie? :027:
Może by ktoś dołączył.
Nie mówię o sobie rzecz jasna, ale może Adama bym wysłała ;-)
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

Yvonne pisze:
johny pisze:A to łobuzy, nie chwalili się wcześniej! :-) :564:
Jesteśmy z Wami, hej Mysi jesteśmy z Wami! :-) :-) :-)
Otóż to!
Czemu nie daliście znać, że coś takiego planujecie? :027:
Może by ktoś dołączył.
Nie mówię o sobie rzecz jasna, ale może Adama bym wysłała ;-)
Taaa, a potem poszłoby na rodzinę i statycznie przeszłabyś 10 km :-D

Nic straconego. Takie marsze są praktycznie co tydzień. Jeden na dniach odbywa się w okolicach Bydgoszczy nawet. Jak przeżyjemy to oczywiście damy znać. Towarzystwo zawsze mile widziane.
Ja być może jeszcze w grudniu pójdę w lubuskim.
Załączniki
W drodze.
W drodze.
Ostatnio zmieniony 22 lis 2019, 14:48 przez Mysikrólik, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

Brawo Panowie,
Jutro w tej intencji pójdę na spacer.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

A ja na zachętę dzisiaj pobiegłem 5 kilometrów. :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

Pół godziny przed startem.
Załączniki
2019-11-22 21.33.18.jpg
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Żyjecie ? Ja bym nie żył już po 2 kilometrach.
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

Żyjemy, ale jeszcze nie wyszliśmy. Start o 22.00.
Hanka
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1920
Rejestracja: 05 maja 2014, 20:31
Tytuł: Hanka
Miejscowość: Brześć Kujawski
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 107 razy

Post autor: Hanka »

coś zlowroga ta cisza, :-/ jak Wam poszło?
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

Po przejściu 26 km w 7 godzin wróciliśmy do bazy. Udało nam się odnaleźć niestety tylko 10 z 18 punktów, ale było na prawdę trudno. Więcej po powrocie do domu i odpoczynku.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Ważne że jesteście cali! :564:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Mysikrólik pisze:Po przejściu 26 km w 7 godzin wróciliśmy do bazy.
Jezu ! Ja mam 3 kilometry do pracy i jeżdżę samochodem.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

TomaszK pisze:
Mysikrólik pisze:Po przejściu 26 km w 7 godzin wróciliśmy do bazy.
Jezu ! Ja mam 3 kilometry do pracy i jeżdżę samochodem.
Nie wstyd Ci?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Czesio1 pisze:
TomaszK pisze:Jezu ! Ja mam 3 kilometry do pracy i jeżdżę samochodem.
Nie wstyd Ci?
Nie. Dzięki temu mam siły na wieczorne oglądanie telewizji :-D
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

TomaszK pisze:
Czesio1 pisze:
TomaszK pisze:Jezu ! Ja mam 3 kilometry do pracy i jeżdżę samochodem.
Nie wstyd Ci?
Nie. Dzięki temu mam siły na wieczorne oglądanie telewizji :-D
E tam, gadanie. Dzięki spacerom miałbyś siłę woli, żeby wieczorem nie otwierać lodówki i nie zasiadać już do telewizji. :027:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

Nie wygraliśmy, ale też nie byliśmy ostatni.
Wyniki Spirosa:
Załączniki
Wyniki Spirosa.jpg
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Brawo Wy!!! :564:
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Pięknie, Panowie! :564:

A napiszecie coś więcej?
To był jakiś tematyczny bieg?
Ater
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 531
Rejestracja: 05 sie 2017, 22:54
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 27 razy
Otrzymał podziękowań: 37 razy

Post autor: Ater »

Szczęśliwa 13. Brawo !!!
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Brawo Panowie!! :564:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

A napiszecie coś więcej?
To był jakiś tematyczny bieg?
Pitt ma coś skrobnąć, więc nie chcę mu wchodzić w paradę.
Nie biegi nie są tematyczne. Tuż przed startem dostajesz mapę i zaczyna się liczyć czas.
Był to mój trzeci bieg(a w zasadzie marsz), ale nigdy jeszcze nie było tak trudnej mapy. Nie dość, że teren mocno pofałdowany, dużo wzniesień to jeszcze drogi, dróżki widoczne tak sobie. Punkty tak rozmieszczone, że ciężko było z jednego na drugi dostać się po wytyczonych drogach. Do tego noc i kompletna nieznajomość terenu.
Myślę że wysyłając Adama nie byłby Ci wdzięczny. :-D :-D
Awatar użytkownika
oldmalarz
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1045
Rejestracja: 15 lis 2016, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 59 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Post autor: oldmalarz »

Mysikrólik pisze: ale nigdy jeszcze nie było tak trudnej mapy. Nie dość, że teren mocno pofałdowany, dużo wzniesień to jeszcze drogi, dróżki widoczne tak sobie.
oglądałem mape topograficzną tego terenu potwierdzam teren był nie łatwy..
Żeglarstwo - nie yachting :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PiTT
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 934
Rejestracja: 26 kwie 2017, 00:20
Miejscowość: Gd./Tcz.
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Post autor: PiTT »

XXII Spiros. Z przygodą na ty, czyli Mysikrólika i PiTTa nocne po lesie się błąkanie i punktów z mapy szukanie

Ultramaratony, hipermaratony, różne runmaggedony i inne Harpagany. Dużo jest imprez, w których chodzi o walkę z własnymi ograniczeniami, o ogromny wysiłek w drodze do celu. O osiągnięcia, ale i o samo podjęcie wyzwania.

Mierzymy się w różnych sytuacjach z wyzwaniami i ograniczeniami, które sami przed sobą stawiamy. Nie przejdziemy się po lesie zwyczajnie, w dzień, tylko nocą, według mapy, a nie nawigacji GPS, ograniczeni regulaminem jeszcze na kilka sposobów; jak najszybciej, bo rywalizując z innymi. Żeby było trudniej, żeby się sprawdzić, żeby coś udowodnić. Komuś, ale przede wszystkim sobie.

Kiedy zaproponowałem Mysikrólikowi wspólny start w tegorocznym Spirosie, na nocnej trasie pieszej 20 km, od razu zgodziliśmy się, że podejdziemy do tej imprezy dość spokojnie. Będziemy maszerować, a nie biec. Nie będziemy ścigać się z profesjonalistami. Nasz cel był prostszy - chcieliśmy przeżyć coś ciekawego.

Powiedzmy sobie bowiem zwyczajnie - to jest przyjemne. Marsz na orientację daje satysfakcję na kilku poziomach. Trochę jak gra, trochę jak sport, ale taki, który uprawia się samemu, a nie ogląda w wykonaniu innych. Jest to mała przygoda dostępna dla większości z nas. No a my przecież jesteśmy z przygodą na ty ;-)

***

Pogoda podczas Spirosa dopisała. Było zimno, ale nie padało. Po odmeldowaniu się w bazie zawodów poczekaliśmy chwilę na start. Każda kolejna osoba lub grupa startowała z niewielkim odstępem. Nieco po 22. otrzymaliśmy mapę. Jak na niezbyt doświadczonych uczestników przystało, poświęciliśmy tylko kilka minut na analizę mapy i ustalenie sekwencji odszukiwania kolejnych punktów. Dziś wiemy, że pewnie trzeba było zużyć nieco więcej czasu, dokładniej przeanalizować rzeźbę terenu itp. Nas jednak ciągnęło już w las...

Sądząc po tym, że na początku nie spotykaliśmy nikogo na trasie, wytyczyliśmy inaczej naszą drogę niż większość uczestników. Ucząc się czytania naszej mapy poszliśmy do pierwszego punktu. Zajęło nam to nieco więcej czasu, niż planowaliśmy, ale ostatecznie odnaleźliśmy znak. Odbicie perforatora, zdjęcie. Znaki nie miały własnego oświetlenia, tylko element odblaskowy. Potem był drugi punkt - jakoś nam szło. No i wtedy zaczęły się kłopoty...

Do kolejnego punktu postanowiliśmy sobie skrócić drogę idąc na azymut przez las. Odcinek był nieduży, a przy tej skali mapy rzeźba terenu nie wyglądała na ekstremalnie trudną. Problem w tym, że trafiliśmy na wyjątkowo strome zbocze, pełne wiatrołomów, zarośli, gałęzi itp. - utrzymanie stałego kierunku było praktycznie niemożliwe. Po mozolnym podejściu czekało nas wyjątkowo strome zejście, pełne śliskich liści, dziur, gałęzi, pni i innych przeszkód. Odcinek w linii prostej bardzo krótki, ale zajął nam mnóstwo czasu i kosztował ogromne zmęczenie. Gdy dotarliśmy do drogi, która miała doprowadzić nas do kolejnego punktu, chwilę zajęło nam ustalenie dokładniejszej lokalizacji i wyznaczenie kierunku dalszego marszu.

Osiągnięcie kolejnych punktów wymagało pokonania sporych odległości. W wielu miejscach leśne trakty były zarośnięte i mało czytelne. Teren jest bardzo urozmaicony, pełen wzgórz, głębokich jarów i wąwozów. Są zagłębienia po okopach i dziury wykopane przez poszukiwaczy. Organizatorzy zadbali dodatkowo o to, aby nie było zbyt łatwo - dotarcie do wielu punktów wymagało zejścia ze ścieżek czy przecinek. Kompas to za mało, ale sukcesywnie przypominały nam się sprawdzone sposoby na tego typu imprezy - odliczanie kroków, na przemian każdy z nas do stu. Przemnażanie tego na metry. Szybkie pomiary na mapie, orientowanie się po ukształtowaniu terenu, odliczanie kolejnych odgałęzień dróżek, potwierdzenie pozycji na podstawie lokalizacji wzniesień obok drogi...

Na trasie dwa dwucyfrowe punkty (lepiej punktowane) nas pokonały. Każdemu z nich poświęciliśmy mnóstwo czasu - przy jednym z nich Mysikrólik naliczył aż 40 minut mozolnego czesania lasu kolejnymi ścieżkami. A punktu i tak nie odnaleźliśmy :-( Po drodze czekało na nas pokonanie strumienia, wspięcie się na kilka górek, długie odcinki pokonane leśnymi drogami. Zmęczenie gdzieś tam w nas tkwiło, ale na drugim planie. Zza chmur wyszedł sierp księżyca. Na wzgórzach chłodził nas wiatr, w dolinach było wyraźnie cieplej. Pogrążony w mroku las żył, wydawał swoje - tajemnicze dla laików - odgłosy. Pod nogami trzaskały gałązki, latarki podświetlały obłoki pary naszych oddechów. Nad nami górowały czarne drzewa. Poza nami - nikogo. Było pięknie.

Od któregoś momentu zaczęliśmy spotykać kolejnych uczestników. Część to biegający doświadczeni zawodnicy, ale było też kilka zespołów podobnych nam. W którymś momencie - może było to przy łyku herbaty z termosu? - zdecydowaliśmy, że musimy zrezygnować z kilku punktów, aby bez problemu zdążyć w limicie czasu na metę. Szybkie przeliczenie odległości, ocena naszych możliwości - jeszcze tu i może tu? A tam? Zobaczymy!

Optymalnie trasę można było według organizatorów pokonać przemierzając 20 km. My przeszliśmy - czasem kołując, czasem szukając dłuższy czas punktów - około 27 km - tyle zapisały aplikacje zapisujące pokonaną ścieżkę na naszych telefonach. Nie udało nam się dotrzeć do kilku punktów, ale i tak odnaleźliśmy większość z nich. Wreszcie zmęczeni ale zadowoleni dotarliśmy do mety. Oddanie karty i... czy to już koniec?

***

Obaj z Mysikrólikiem zgadzamy się, że było warto. Nie był to z naszej perspektywy łatwy marsz. Lepsza znajomość terenu, wcześniejsze przygotowanie się, dokładniejsza analiza mapy z pewnością pozwoliłyby nam uzyskać lepszy wynik. Jednak w naszym dość spontanicznym podejściu też było wiele uroku. Kompas, latarka, dobre buty i już można... być z przygodą na ty!

Tym razem było to na Spirosie w Gdyni, ale gdzie będzie to następnym razem? Znowu marsz? Coś innego?

Kto idzie z nami?
Załączniki
Plakat Spiros XXII - 2019
Plakat Spiros XXII - 2019
Ostatnio zmieniony 27 lis 2019, 23:37 przez PiTT, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2708
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Post autor: irycki »

świetna impreza. 20 lat temu bym się z Wami wybrał. Teraz mam wątpliwości, czy przeszedłbym trzy dychy i to w akceptowalnym czasie.

W młodości brałem po wielokroć udział w podobnych imprezach, na pewno nie tak profesjonalnych jak Wasza, bo organizowanych amatorsko na przykład przez hufce harcerskie, ale radocha i tak była duża.

Swego czasu tradycją naszego hufca był nocny rajd "Dreszczyk", rozgrywany na ogół gdzies w połowie grudnia. A zimy bywały mocno chłodniejsze niż obecnie i nieraz leżał już śnieg. Wyglądało to inaczej niż teraz, punkty na ogół były obsadzane przez ludzi. Na ogół były tam do wykonania rozmaite zadania, czasami sprawnościowe, czasami "techniczne", czasami rozmaite łamigłówki. Punty szukało się albo po "serowej" mapie, albo bywał azymutalny opis trasy, na kolejnym punkcie dostawało się opis do następnego.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Z racji tego, że z kondycją u mnie nie tak źle z chęcią bym się wybrał następnym razem jeno krótki kurs zasad biegu na orientację. nigdy w czymś takim nie brałem udziału. :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
oldmalarz
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1045
Rejestracja: 15 lis 2016, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 59 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Post autor: oldmalarz »

johny pisze:Z racji tego, że z kondycją u mnie nie tak źle z chęcią bym się wybrał następnym razem jeno krótki kurs zasad biegu na orientację. nigdy w czymś takim nie brałem udziału. :-)
jak to nie brałeś? :shock: przecież z Pittem serwujemy wam właśnie biegi na orientacje ..tylko że poziom jest inny bo łatwy ..Jak Pitt wspomniał część punktów nie jest po przecinkach a w lesie a znajdywanie ich odbywa się się poprzez rzeźbę terenu czyli czytanie warstwic na mapie i obliczanie kroków tak jak wspomniał ..a w nocy wszystkie koty są czarne .. a co dopiero górki.....i zamiast pytań na punktach są perforatory..

Pitt czy to na tym terenie walczyliście?
Załączniki
sirosm.jpg
Ostatnio zmieniony 28 lis 2019, 12:07 przez oldmalarz, łącznie zmieniany 3 razy.
Żeglarstwo - nie yachting :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Turystyka piesza, rowerowa i wodna”