Rowerowy Tour De Warmia & Mazury.

Dział poświęcony turystyce krajoznawczej
Konfiturek
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 524
Rejestracja: 10 lip 2013, 20:25
Tytuł: Degustator porzeczek
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Post autor: Konfiturek »

Ja 20 lat nie jeździłem :) Od kilku tygodni dopiero na siodełko siadam. Pierwsze dni to tylko ból i łzy wściekłości oraz żalu nad swoim zdziadzieniem. Nie jadę na wyścigi. Rekordów bić nie będę. Obecnie dziennie robię 24 km, więc na maratony raczej się nie nastawiam (tym bardziej z bagażami). Zakładam, że będzie więcej zwiedzania i biwakowania.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Dorośli bardzo rzadko przeżywają takie przygody jak Pan Samochodzik. Nie mają na to czasu.
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Ja z wiadomych względów odpadam.
Ale życzę Ci, Konfiturku, udanej wyprawy, bo Twoje plany brzmią wspaniale! :-)
No i czekam na relację.
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Konfiturek pisze:Alarm wynaleziony w sieci przez PawlaK zakupiony i sprawdzony w praktyce.
O to fajnie, że coś podpowiedziałem
Konfiturek pisze:Zakupiłem i przetestowałem "breloczek" łączący się ze wszystkimi urządzeniami z zainstalowanym "yanosikiem" i podający swoją pozycję na mój telefon.
.

NotiOne?
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Konfiturek
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 524
Rejestracja: 10 lip 2013, 20:25
Tytuł: Degustator porzeczek
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Post autor: Konfiturek »

PawelK pisze:NotiOne?
Tak :) Najtańsze i najmniej efektywne rozwiązanie. Ale ważne, że coś jest.

Po miesiącu jeżdżenia rowerem dotarło do mnie, jak mocne są podziały między kierowcami, pieszymi i rowerzystami i troszkę się obawiam tego rodzaju "przygód". Wczoraj wpadłem w pułapkę na rowery zastawioną przez kogoś na ścieżce rowerowej. Stalowe druty pomalowane w kolorze ścieżki, żeby ich nie było widać, wygięte przestrzennie tak, żeby końce sterczały w górę pod kątem, czekają niczym miny morskie na swoją ofiarę. Wbija się taki w oponę, albo zaczepia o szprychę. Ja miałem ten drugi przypadek, na szczęście na tylnym kole. Bo drut blokuje koło, a dodatkowo wkręca się w przerzutkę i zrywa łańcuch. Takie spotkanie przyjęte na przednie koło pewnie by się skończyło dla mnie gorzej, bo nie dorobiłem się jeszcze kasku. A koło blokuje się praktycznie w miejscu. Kilka sztuk tego ustrojstwa rozstawione na ścieżce - nie sposób ominąć. A jak już je zauważasz, jest za późno. Nie sądzę, że znalazły się tam przypadkiem. Ktoś poświęcił sporo czasu na przygotowanie tego miejsca. Od dziś jeżdżę inną, nieco dłuższą trasą. Niemniej przeraża mnie pomysłowość i determinacja ludzka w zakresie wyniszczania się nawzajem.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Dorośli bardzo rzadko przeżywają takie przygody jak Pan Samochodzik. Nie mają na to czasu.
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Konfiturek pisze:Tak Najtańsze i najmniej efektywne rozwiązanie. Ale ważne, że coś jest.
Testowałem i zwróciłem. Sprawdza się mega w trasie natomiast w mieście i poza dużymi skupiskami samochodów wcale. Tylko ja patrzyłem pod kątem wyposażenia mojego taty w to urządzenie.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Konfiturek
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 524
Rejestracja: 10 lip 2013, 20:25
Tytuł: Degustator porzeczek
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Post autor: Konfiturek »

Zmodyfikowałem sobie trasę dojazdu rowerem do pracy (firma jest poza Szczecinem). I od pewnego czasu jeździłem sobie polami i lasami. Trasa dłuższa, ale za to spokojniejsza i bardziej malownicza. Tam jednak też chyba ktoś stwierdził, że las należy do niego (prawdopodobnie mieszkaniec jednego z domków jednorodzinnych, które pojawiają się przy samej ścianie lasu). W weekend na uczęszczanej przeze mnie ścieżce pojawiły się dziwne przeszkody. Pal go licho, że są. Ale wykopanie i zamaskowanie gałęziami dołka obok niej to już chyba lekkie przegięcie. Co się dzieje z tym narodem??? Nie wiedziałem, że kolarstwo to tak ekstremalny sport :/
Załączniki
20200713_071058.jpg
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Dorośli bardzo rzadko przeżywają takie przygody jak Pan Samochodzik. Nie mają na to czasu.
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Konfiturek pisze:Ale wykopanie i zamaskowanie gałęziami dołka obok niej to już chyba lekkie przegięcie.
A to nie jest tak, że ktoś sobie zrobił skocznię wykopując trochę ziemi/piachu pod nią z tego dołka? A gałęzie tam się pojawiły z tych kawałków drzewek, z których ułożona jest skocznia?
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Konfiturek
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 524
Rejestracja: 10 lip 2013, 20:25
Tytuł: Degustator porzeczek
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Post autor: Konfiturek »

Te gałęzie były zbyt dokładnie ułożone na tym dołku (na foto już ich nie ma bo je odrzuciłem na bok). Nie wierzę w takie przypadki. Nie jestem "zawodowcem" w temacie rowerów, ale po co komu taka skocznia na piaszczystej drodze, i to usłanej szyszkami? Tam się nawet człowiek nie rozpędzi... Mnie, w każdym bądź razie, ten piach wciąga, choć mam szerokie opony.

Foto z zaznaczoną miejscówka wysłałem policji. Nie wiem, po co to zbudowano, ale jak dla mnie, to śliska sprawa pod względem prawnym. Wiem, że nic nie zrobią, ale przynajmniej próbowałem :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Dorośli bardzo rzadko przeżywają takie przygody jak Pan Samochodzik. Nie mają na to czasu.
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Nie wiem, ktoś się solidnie napracował żeby zbudować to coś, dlatego szukam w tym sensu, bo gdyby tylko chciał rowerzystom zrobić na złość to by przekopał ścieżkę w poprzek na długości kilku metrów i już. Ale skoro było zasłonięte gałęziami to... nie wiem.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Konfiturek
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 524
Rejestracja: 10 lip 2013, 20:25
Tytuł: Degustator porzeczek
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Post autor: Konfiturek »

Skocznia to może dobry trop. A dół zamaskował jakiś dzieciak "tak, dla jaj". Bo ja też nie widzę głębszego sensu w tym wszystkim.

Przeraża mnie bezwzględność takich "pułapek" (jak stalowe druty odpowiednio powyginane i rozkładane na drodze rowerowej, o których pisałem wcześniej). Sporo się zmieniło przez tych 20 lat, kiedy to miałem przerwę w rowerowych wojażach :/.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Dorośli bardzo rzadko przeżywają takie przygody jak Pan Samochodzik. Nie mają na to czasu.
Konfiturek
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 524
Rejestracja: 10 lip 2013, 20:25
Tytuł: Degustator porzeczek
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Post autor: Konfiturek »

Termin mazurskiej rowerowej eskapady ustaliłem sobie na wrzesień. Wszystkie lokalne gospodarstwa agro mają pełne obłożenie do końca sierpnia (choć nie planuję ich odwiedzać w trakcie wycieczki), co nie wróży dobrze, jeśli chce się jechać w poszukiwaniu spokoju. Pewnie na campingach w sierpniu też ciasno. Także, jeśli ktoś się zdecyduje dołączyć, ma miesiąc na przygotowania.

Ja, póki co, wymyślam sobie aluminiowy bagażnik dokręcany do klasycznego. Blacha 3mm, waga całkowita 2,1 kg. Większa powierzchnia i zamykany od góry na kłódeczkę. W środek mieści się 20-litrowy wodoszczelny worek podróżny, w którym będę trzymał swoje klamoty. Od przodu mała klatka chroniąca zamontowany pod siodełkiem alarm kradzieżowy, który jakiś czas temu wynalazł dla mnie PawelK. Także nie wystarczy już złodziejowi puknąć w niego kamieniem. Najpierw będzie musiał się do niego dostać :)
Załączniki
SCREEN 4.jpg
SCREEN 5.jpg
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Dorośli bardzo rzadko przeżywają takie przygody jak Pan Samochodzik. Nie mają na to czasu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Turystyka piesza, rowerowa i wodna”