O wszystkim i o niczym

Dział poświęcony sprawom ogólnym dotyczącym wolnych dyskusji o wszystkim
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: Fantomas »

Są spacery I spacery. Z racji tego, że mam aktywnego psa to spaceruję około 120 minut w dni powszednie. W weekendy natomiast jest to około 180 minut. W tym czasie przeczhodzimy minimum 9 km w dni powszednie oraz nie mniej niż 11 km w weekendy. Ogólnie średnio jest to prawie 10,5 km na dzień.
Co do diety. Z moich obserwacji wynika, że potrzebuję około 2500 kcal. Jem co 3 godziny i staram się tego restrykcyjnie przestrzegać. Nie jem wieczorem i się wysypiam. Co należy jeść i czego nie jeść. Należy na pewno jeść owoce, warzywa i ziarna. Chleb żytni, a najlepiej razowy. Co do mięsa to kurczaka i ogólnie drobiu nie lubię, więc go nie tykam. Pozostałe gatunki mięsa jak najbardziej ok. Dodatkowo warto dorzucić przetwory mleczne i nabiał. Mi to wystarczyło, żeby zrzucić 14 kg i utrzymać wagę.
 
Za ten post autor Fantomas otrzymał podziękowanie:
TomaszL (02 cze 2023, 10:18)
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: johny »

Fantomas pisze: 02 cze 2023, 08:21 Są spacery I spacery. Z racji tego, że mam aktywnego psa to spaceruję około 120 minut w dni powszednie. W weekendy natomiast jest to około 180 minut. W tym czasie przeczhodzimy minimum 9 km w dni powszednie oraz nie mniej niż 11 km w weekendy. Ogólnie średnio jest to prawie 10,5 km na dzień.
Co do diety. Z moich obserwacji wynika, że potrzebuję około 2500 kcal. Jem co 3 godziny i staram się tego restrykcyjnie przestrzegać. Nie jem wieczorem i się wysypiam. Co należy jeść i czego nie jeść. Należy na pewno jeść owoce, warzywa i ziarna. Chleb żytni, a najlepiej razowy. Co do mięsa to kurczaka i ogólnie drobiu nie lubię, więc go nie tykam. Pozostałe gatunki mięsa jak najbardziej ok. Dodatkowo warto dorzucić przetwory mleczne i nabiał. Mi to wystarczyło, żeby zrzucić 14 kg i utrzymać wagę.
 

 
Ja biegam średnio co drugi dzień. Minimum jest to 5 km, ale z reguły jest to przedział 7- 9 km. Parę razy przekroczyłem 10. Teraz chcę zintensyfikować dystans biegowy tak aby dojść do ok. 15 km. W dniach, w których nie biegam staram się aby zrobić przynajmniej te 10 tys. kroków. Do tego zacząłem do pracy jeździć rowerem (nie zawsze się da). Od grudnia nie miałem w ustach słodyczy, a od lutego chleba, makaronu, ryżu, ziemniaków. Generalnie ograniczam cukry do minimum. Nie zrezygnowałem jedynie z lodów, ale oczywiście bez szaleństw.
 
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: Fantomas »

Nie wyobrażam sobie takiej rygorystycznej diety. Ze słodyczy nie zrezygnuję. Natomiast nie piję słodkich i gazowanych napojów. Generalnie uważam, że ruch+aktywność (rower, bieganie, basen, ścianka wspinaczkowa, jakieś proste ćwiczenia) oraz przemyślane odżywanie wystarczy, żeby mieć szczupłą sylwetkę.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: johny »

Napojów słodkich i gazowanych też nie piję.
:-)
 
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
TomaszL
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 1748
Rejestracja: 14 lip 2016, 10:19
Miejscowość: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 473 razy
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: TomaszL »

Ruch i dieta to b.ważne rzeczy. W weekend miałem spotkanie z kolegami i koleżankami ze studiów i sie dowiedziałem, że jedna osoba jest już po zawale. Szok! Niestety styl życia. Problemy z kolanem, minimalizacja poruszania się, niewłaściwa dieta i ... to wystarczy.

Owszem, przeginanie w drugą stronę też może się źle skończyć.

Najlepszy jest kompromis, który każdy musi wypracować w kontekście swoich możliwości.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: PawelK »

Fantomas pisze: 02 cze 2023, 08:21  Z racji tego, że mam aktywnego psa to spaceruję około 120 minut w dni powszednie. W weekendy natomiast jest to około 180 minut. W tym czasie przeczhodzimy minimum 9 km w dni powszednie oraz nie mniej niż 11 km w weekendy. Ogólnie średnio jest to prawie 10,5 km na dzień.
 
Szanuję
Mam sąsiada, który ma psa wymagającego biegania, wwdług fachowców, min.10 km dziennie. On niestety uważa, że wystarczy psa wypuścić do ogrodu. Z psa myśliwskiego zrobił kanapowego, który rzuca się na wszystkich i na wszystko, potrafi siedzieć na środku ogrodu i szczekać przez 30 minut. Po awanturze, podczas której ok. 23 sasiad uslyszał ode mnie kilka grubszych słów, od ponad roku się do nas nie odzywa. Niestety nie dotarło do niego, że psem trzeba się zajmować, jedyną zaletą jest to, że o 22 pies znika z ogrodu oraz jest zabierany gdy my się pojawiamy w ogrodzie. Ale to przecież też jest trauma dla zwierzęcia.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: Fantomas »

PawelK, a jak inaczej? Mamy Czakusia od kiedy skonczył 8 tygodni. Zawsze jest przy nas. Wiedzieliśmy, że to obowiązek. Wiedzieliśmy, żepotrzebuje dużo ruchu. Co do sąsiada. Przecież są różne poeski. Nikt nie zmusza nikogo do kupna psa myśliwskiego. Przecież on swój tere ma obwąchany 1000 razy. Jak się chce mieć spokój to się kupuje np. buldożka francuskiego, albo yorka. Znam amstaffa, który wychodzi przed blok na spacer. A dzień spędza na balkonie.
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: PawelK »

@Fantomas , bo on sobie ubzdurał, że jest myśliwym. Problem w tym, że nie zabiera psa na polowania, bo pies się nue nadaje.
Za ten post autor PawelK otrzymał podziękowanie:
Fantomas (03 cze 2023, 21:20)
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: Brunhilda »

Barabasz pisze: 31 maja 2023, 09:25 Do szczepienia chłopców i dziewcząt 12 i 13 letnich będą stosować szczepionki dwóch firm i typów dziewięcio- lub dwuwalentną. Brunhildo możesz napisać coś o tym i która jest skuteczniejsza?

 
Dziewięcio bo obejmuje więcej genotypów. Tj 9 właśnie 
Za ten post autor Brunhilda otrzymał podziękowanie:
Barabasz (05 cze 2023, 11:02)
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: Brunhilda »

TomaszK pisze: 30 maja 2023, 19:39
VdL pisze: 30 maja 2023, 10:11Podobno Australia jest liderem w tej dziedzinie.  
To właśnie dzięki badaniom naszej Brunhildy. :564:
Brunhilda badała rozprzestrzenianie się wirusa HPV (wirus brodawczaka ludzkiego) u swoich stomatologicznych pacjentów. Ma publikację w czasopiśmie z Impakt Factor 2,259 pkt. To dużo, bo np. w mojej dziedzinie, najwyższy Impact Factor to 2,5, a i tam się trudno dostać. Teraz Brunhilda pracuje nad kolejną publikacją.
A infekacja HPV, nawet bezobjawowa, po latach prowadzi do raka, stąd szczepienia 

 
Napuszylam się jak paw, taka ważna po przedstawieniu Tomaszka! Dziekuje Tomaszku. Od razu lepiej mi poszło opisywanie kolejnych badan!  Ale  gdzie tam! Dołączyłam tylko mikroskopijna cegiełkę do morza badań na ten temat. I w gruncie rzeczy dalej mało wiadomo. No ale chociaz szczepionki są. 
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: PawelK »

@TomaszK widziałeś?

Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: Czesio1 »

PawelK pisze: 12 lip 2023, 15:56 @TomaszK widziałeś?



 
Wczoraj w Radio357 opowiadał o tym główny bohater tego wydarzenia. 
 
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: TomaszK »

Rozumiem, że to wygenerowany przez komputer wykres czyichś wędrówek po Krakowie. Imponujące.
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: PawelK »

TomaszK pisze: 12 lip 2023, 19:32 Rozumiem, że to wygenerowany przez komputer wykres czyichś wędrówek po Krakowie. Imponujące.

 
Z tego co przeczytałem na TT to nie jest wygenerowane przez komputer tylko manualnie nanoszone na mapę Krakowa spacery. Rozumiem, że chodzi o to, że przeszedł wszystkie ulice.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: Czesio1 »

PawelK pisze: 12 lip 2023, 19:35
TomaszK pisze: 12 lip 2023, 19:32 Rozumiem, że to wygenerowany przez komputer wykres czyichś wędrówek po Krakowie. Imponujące.


 
Z tego co przeczytałem na TT to nie jest wygenerowane przez komputer tylko manualnie nanoszone na mapę Krakowa spacery. Rozumiem, że chodzi o to, że przeszedł wszystkie ulice.

 
Nie tylko wszystkie ulice ale w całej długości. Tak zrozumiałem z rozmowy.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: PawelK »

Czesio1 pisze: 12 lip 2023, 19:44
PawelK pisze: 12 lip 2023, 19:35
TomaszK pisze: 12 lip 2023, 19:32 Rozumiem, że to wygenerowany przez komputer wykres czyichś wędrówek po Krakowie. Imponujące.



 
Z tego co przeczytałem na TT to nie jest wygenerowane przez komputer tylko manualnie nanoszone na mapę Krakowa spacery. Rozumiem, że chodzi o to, że przeszedł wszystkie ulice.


 
Nie tylko wszystkie ulice ale w całej długości. Tak zrozumiałem z rozmowy.

 
Tak bym zrozumiał z mapy.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: Czesio1 »

Tu można posłuchać wczorajszej rozmowy z głównym bohaterem:

O Krakowie w Radio 357
 
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
TomaszL
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 1748
Rejestracja: 14 lip 2016, 10:19
Miejscowość: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 473 razy
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: TomaszL »

Podobno w ostatni weekend były główne uroczystości w Łodzi z okazji 600 lat !!!! Byłem w kwietniu służbowo i Łódź ma swój klimat oraz potencjał. Wiele miast dzieli rzeka (problemy komunikacyjne, rozdarcie na 2 części) a Łódź ma zupełnie inny charakter i klimat ....
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: johny »

TomaszL pisze: 03 sie 2023, 16:46 Podobno w ostatni weekend były główne uroczystości w Łodzi z okazji 600 lat !!!! Byłem w kwietniu służbowo i Łódź ma swój klimat oraz potencjał. Wiele miast dzieli rzeka (problemy komunikacyjne, rozdarcie na 2 części) a Łódź ma zupełnie inny charakter i klimat ....

 
Były, były... Na szczęścia nas nie było. Zapraszam do Łodzi. Pokażemy Ci co nieco. A i jakiś piątek może uda się zrobić.
 
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: Fantomas »

Miałem zajęcia z profesorem Polakiem, wówczas jeszczenie nie profesorem. Czy muszę mówić, że były bardzo ciekawe? Tu wywiad z okazji kolejnej rocznicy Bitwy warszawskiej
https://wpolityce.pl/historia/658568-pr ... lka-sprawa
Dokładnie tak jak mówi Profesor to była wielka sprawa. Powstanie Listopadowe to regularna armia walczącą z Rosją. Powstanie Styczniowe to zryw przede wszystkim szlachecki. Jednak wojna z bolszewikami, Powstanie Wielkopolskie oraz Powstania Śląskie to już zupełnie coś innego.
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: Mysikrólik »

Co Wam to przypomina?
 
Załączniki
20230818_213851.jpg
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: TomaszK »

Włożył sobie pudełko na głowę ? Nic mi nie przypomina poza moimi wnukami  :-D
Ale samo zdjęcie jest niezłe. 
Hanka
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1920
Rejestracja: 05 maja 2014, 20:31
Tytuł: Hanka
Miejscowość: Brześć Kujawski
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 107 razy

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: Hanka »

Frombork :-) i johnego jako asa
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: Mysikrólik »

Tak. Trochę mi się kojarzyło z tym zdarzeniem.
Awatar użytkownika
TomaszL
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 1748
Rejestracja: 14 lip 2016, 10:19
Miejscowość: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 473 razy
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: TomaszL »

Sprzęt turystyczny jest ważny. Ostatnio kolega wybrał się samochodem na biwakowanie po Norwegii, Finlandii, Estonii, Łotwie i Litwie. Po powrocie polecał przetestowaną stację zasilania XTORM 300W. Ładował podczas jazdy, na biwaku miał własne 230V. Można też kupić panele fotowoltaiczne tego samego producenta i ładować stację na kilkudniowym biwaku w jednym miejscu.

Ale moje pytanie jest inne - są power banki solarne np. XTORM. W dzień wisi to na plecaku i mamy energię do ładowania smartfonów w nocy. Jak to w praktyce działa? Jakieś opinie?

Ja swego czasu czytałem o radyjkach/lamkach survivalowych z panelem i na korbkę. Panel FV to właściwie zabawka. Korbka dawała radę. Ale może to kwestia generacji paneli FV?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Konfiturek
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 524
Rejestracja: 10 lip 2013, 20:25
Tytuł: Degustator porzeczek
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: Konfiturek »

Bazuję na takich systemach od wielu lat. Niektórzy pamiętają jeszcze człowieka-elektrownię z panelami na plecach na zlocie bieszczadzkim. Wtedy używałem starego zestawu firmy Voltaic. Od trzech lat moim głównym źródłem prądu na wyprawach jest powerbank Voltaic V88 oraz panel słoneczny o mocy 20W (https://voltaicsystems.com/arc20w-kit/). Jeśli już wbijać się w taki system, i ma być wydajny, to tylko z konkretnym panelem. Odradzałbym wynalazki typu powerbank z malutkim panelem solarnym o mocy 1-2 Wat. W te wakacje zaliczyłem 10-dniowe rowerowo-namiotowe tournee z Mazur do Międzyzdrojów i tu nawet 20-watowy panel nie do końca się sprawdził, bo spora część trasy wiodła przez lasy. Zdarzył się moment, że zabrakło mi prądu. Z drugiej strony dodam, że jestem dość mocno prądożerny. Cały dzień podpięta kamerka gopro i telefon służący za nawigację. Do tego codziennie wieczorem ładowałem zegarek, na którym także zapisywałem niezależnie swój ślad GPS. Do kompletu dwie lampki rowerowe. Aktualnie planuję zamianę samych paneli solarnych na większe o mocy 45 W, żeby poprawić sprawność całego układu.
Moja opinia jest taka, że podstawa takiego systemu powinien być niezawodny powerbank o dużej pojemności, który będzie w miarę możliwości podładowywany panelami solarnymi. Nawet jeśli nie będą one w stanie całkowicie uzupełnić całodziennego ubytku energii, duży zapas prądu na starcie spowoduje, że taki zestaw starczy na dłużej. W ostatni weekend (3 dni) przeleciałem rowerem zachodni odcinek Nadwarciańskiego Szlaku Rowerowego od Miedzyrzecza do Poznania i sam powerbank dał radę obsłużyć wszystkie moje zabawki bez konieczności podładowywania.
Za ten post autor Konfiturek otrzymał podziękowanie:
TomaszL (05 wrz 2023, 00:43)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Dorośli bardzo rzadko przeżywają takie przygody jak Pan Samochodzik. Nie mają na to czasu.
Awatar użytkownika
TomaszL
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 1748
Rejestracja: 14 lip 2016, 10:19
Miejscowość: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 473 razy
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: TomaszL »

Konfiturek pisze: 04 wrz 2023, 21:26 Bazuję na takich systemach od wielu lat...


 
Konfiturku - dzięki za konkretne info. W szczególności o mocy panelu. Bo jak zobaczyłem jakie są panele np. wspomnianego przeze mnie producenta: sztywny rozkładany panel (do samochodu) 100W, zwijany (np. do torby na rower) 20W, to właśnie obawiałem się tego małego panelu solarnego wbudowanego w powerbank. Może w odkrytym terenie i dla 2 smartfonów by wystarczyło, ale jak dochodzi inny sprzęt albo czas ładowania jest krótki, to może się okazać niewystarczający. I dzięki na namiary na producenta, bo na tym też kompletnie się nie znam.
 
 
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: Yvonne »

Nie mogę znaleźć wątku o konferencji.

Tomaszku, czy już wiadomo, w jaki dzień będziesz występował?
Bardzo mi się podoba Twój temat!
 
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: Fantomas »

Dziś, to znaczy 28 pazdziernika 1138 r. w Sochaczewie zmarł Bolesław Krzywousty.
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2708
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: irycki »

Pytanie co to znaczy dziś? ;)

Bo po drodze była reforma kalendarza (przejście na kalendarz gregoriański).

Więc jeśli „dziś” oznacza „o tej samej dacie dziennej” to owszem, tak, jeśli natomiast „dokładnie 885 lat temu”, to nie.

Taki mały szkopuł dla chcących świętować rocznice rozmaitych dawnych wydarzeń  :-P
 
 
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne”