1 sierpnia

Dział poświęcony sprawom ogólnym dotyczącym wolnych dyskusji o wszystkim
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: 1 sierpnia

Post autor: Fantomas »

Dokładnie 77 lat temu, w  sierpniu 1944 r., mieliśmy czwarty dzień Powstania. To wówczas zginął Krzysztof Kamil Baczyński, na pierwszym piętrze w Pałacu Blanka, przy Pl. Teatralnym. Został trafiony przez snajpera. Baczyński walczył w batalionie Parasol.
Autor koloryzacji Pan Mikołaj Kaczmarek. Fotka z Twittera @KolorHistorii
 
 
 
Załączniki
E77TUz7X0A0XTbF.jpeg
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Re: 1 sierpnia

Post autor: Yvonne »

A mój ulubiony poeta, Tadeusz Gajcy, zginął 16 sierpnia.
Wielki żal i wielka strata.
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: 1 sierpnia

Post autor: Fantomas »

W tym roku chciałem pochwalić Legię Warszawa. Można Legię lubić, lub częściej nie lubić. Można nawet mieć na Legię Warszawa alergię. Jedno zdecydowanie należy Legii i jej Kibicom oddać zawsze dbali o pamięć historyczną. Ich oprawy czasem zmuszają do myślenia, czasem do refleksji, a czasem (być może niektórych) skłaniają choćby do sprawdzenia w Internecie o co ten cały hałas. Legia Warszawa ma wielki zasługi w propagowaniu i popularyzacji polskiej historii. Za to, zasługuje na słowa uznania i wielkie brawa.

Z okazji 78 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Legia Warszawa przygotowała piękny film o dzieciach, które nigdy nie dorosły. Chciałem go tu wstawić, niestety nigdzie nie mogłem go pobrać. Jeśli ktoś może pomóc lub po prostu ma ten krótki film to proszę zostawcie go tu.
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: 1 sierpnia

Post autor: PawelK »

Legia ma kanał na yt

Za ten post autor PawelK otrzymał podziękowanie:
johny (01 sie 2022, 15:45)
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: 1 sierpnia

Post autor: Fantomas »

DziękiPawelK o to chodziło. Jędruś Szwajkert oraz Jan Romocki ps. Bonawentura to znane postacie. O Barbarze Dominiak dowiedziałem się z tego filmu. Takich dzieci było tysiące.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Re: 1 sierpnia

Post autor: johny »

Dlatego oddając cześć tym i innym bohaterom trzeba bezwzględnie osądzić decydentów z Borem i Monterem na czele, którzy doprowadzili do tego szaleństwa!
Za ten post autor johny otrzymał podziękowanie:
TomaszL (03 sie 2022, 18:20)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: 1 sierpnia

Post autor: Fantomas »

Osobiście w taki sposób nie patrzę na Powstanie Warszawskie. Winni są Ci, którzy zabijali, a potem niszczyli miasto. Niemcy, ale nie tylko oni. Rosjanie i Ukraińcy też.
 
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Re: 1 sierpnia

Post autor: johny »

Fantomas, dla mnie to jest proste.gdyby nie szaleńcze rozkazy ni byłoby tej hekatomby. Polecam książkę Piotra Zychowicza Oblęd 44. Doskonale oddaje skalę tego barbarzyństwa.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: 1 sierpnia

Post autor: PawelK »

Fantomas pisze: 01 sie 2022, 16:11 Osobiście w taki sposób nie patrzę na Powstanie Warszawskie. Winni są Ci, którzy zabijali, a potem niszczyli miasto. Niemcy, ale nie tylko oni. Rosjanie i Ukraińcy też.
 

 
Winni są rownież ci, którzy w imię partykularnych celów politycznych podjęli decyzje o śmierci tysięcy niewinnych ludzi. Zauważ, że ofiary PW to nie tylko ci, którzy walczyli ale rownież osoby cywilne. A w tym czasie, jeśli ktoś by twierdzil, że nie zdawal sobie z tego sprawy, to by oznaczało, że był idiotą.
 
Za ten post autor PawelK otrzymał podziękowania (total 2):
johny (01 sie 2022, 21:29) • TomaszL (02 sie 2022, 17:13)
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8828
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Re: 1 sierpnia

Post autor: TomaszK »

Powstanie miało sens. Rosjanie się zbliżali, już było prawie pewne że Polska będzie pod wpływem sowieckim.To dopiero dzisiaj wiemy, że Związek Radziecki nie miał jednak  później aż takiego wpływu na naszą wewnętrzną politykę, jak w państwach wchłoniętych wcześniej.  Ale nie można oceniać ówczasenych decyzji politycznych z dzisiejszego punktu widzenia i dzisiejszej wiedzy o tym co było potem. Organizatorzy powstania mieli prawo się obawiać, że będzie powtórka z czystek stalinowskich, Katynia i głodu jak na Ukrainie.
 
Za ten post autor TomaszK otrzymał podziękowanie:
Brunhilda (04 sie 2022, 12:24)
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8828
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Re: 1 sierpnia

Post autor: TomaszK »

Fantomas pisze: 01 sie 2022, 16:11... i Ukraińcy też.  
Tak, napisz jeszcze, że nareszcie Putin zrobi z nimi porządek.

 
 
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: 1 sierpnia

Post autor: PawelK »

TomaszK pisze: 01 sie 2022, 19:40 Powstanie miało sens. Rosjanie się zbliżali, już było prawie pewne że Polska będzie pod wpływem sowieckim.To dopiero dzisiaj wiemy, że Związek Radziecki nie miał jednak  później aż takiego wpływu na naszą wewnętrzną politykę, jak w państwach wchłoniętych wcześniej.  Ale nie można oceniać ówczasenych decyzji politycznych z dzisiejszego punktu widzenia i dzisiejszej wiedzy o tym co było potem. Organizatorzy powstania mieli prawo się obawiać, że będzie powtórka z czystek stalinowskich, Katynia i głodu jak na Ukrainie.
 

 
Powstanie logistycznie i politycznie może i by miało sens gdyby nie to, że:
1. nie mieliśmy, doświadczonej w boju, kadry oficerskiej i podoficerskiej, w niezbędnej liczbie,
2. nie mieliśmy uzbrojenia,
3. zostało narażone setki tysięcy cywilów.

W tym kontekście Powstanie nie miało najmniejszego sensu, bo nie miało szans powodzenia. I to nie są dane z perspektywy czasu.
Za ten post autor PawelK otrzymał podziękowania (total 2):
johny (01 sie 2022, 21:29) • TomaszL (02 sie 2022, 17:14)
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: 1 sierpnia

Post autor: PawelK »

TomaszK pisze: 01 sie 2022, 19:42
Fantomas pisze: 01 sie 2022, 16:11... i Ukraińcy też.  
Tak, napisz jeszcze, że nareszcie Putin zrobi z nimi porządek.

 
TomaszKu, ale OCB? Przecież to jest prawda. Ukraińcy też tam byli i też mordowali i niszczyli. Co więcej, odznaczali się ponoć niesamowitym okrucieństwem. Rozumiem, że prezentujesz opcję, że skoro teraz ich biją, to mamy unikać przypominania, że całościowo podczas 2WŚ, byli po drugiej stronie frontu, bo będzie im przykro?
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8828
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Re: 1 sierpnia

Post autor: TomaszK »

PawelK pisze: 01 sie 2022, 20:57TomaszKu, ale OCB? Przecież to jest prawda. Ukraińcy też tam byli i też mordowali i niszczyli.  
Rozumiem, że swojemu wujkowi choremu na raka też przypomnisz, że Ci 30 lat temu pieniędzy nie pożyczył ?
A już wiem. Zgłosiłeś się do Legionu Cudzoziemskiego i masz czyste sumienie, bo Ukraińcy nie bedą nas musiali wyręczać w walce z Putinem.


 
 
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: 1 sierpnia

Post autor: PawelK »

TomaszK pisze: 01 sie 2022, 21:06
PawelK pisze: 01 sie 2022, 20:57TomaszKu, ale OCB? Przecież to jest prawda. Ukraińcy też tam byli i też mordowali i niszczyli.  
Rozumiem, że swojemu wujkowi choremu na raka też przypomnisz, że Ci 30 lat temu pieniędzy nie pożyczył ?
A już wiem. Zgłosiłeś się do Legionu Cudzoziemskiego i masz czyste sumienie, bo Ukraińcy nie bedą nas musiali wyręczać w walce z Putinem.

 
Nie wiem co Cię ugryzło ale to nie jest to samo. IMO to co napisałeś jest tak beznadziejnie głupie, że szkoda dalej dyskutować.
 
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: 1 sierpnia

Post autor: PawelK »

Aha i żeby było jasne, uważam, że każda wojna to zło, że należy pomagać każdemu, kto ucieka przed wojną. Staram się prostować, każdego typa na Twitterze, który wyjeżdża z tekstami o bogatych Ukraińcach, którzy uciekają do nas przed wojną, bo bomby zabijają każdego jednakowo, niezależnie od tego ile ma zer na koncie. Szanuję tych, którzy walczą w obronie ojczyzny, szanuję "naszą" panią Nadię, która od lat przyjeżdża tutaj sprzątać, w tym roku przyjechała z dziećmi w marcu, w maju pojechała do siebie obsiać pola, żeby było co jeść, a w czerwcu wróciła z dzieciakami na Ukrainę, bo dzieciom było tu źle. Szanuję każdego człowieka, który ciężko pracuje.
Ale to nie oznacza, że mam zapominać o tym co było, co dotknęło moją rodzinę. Jeśli jednak ktoś by chciał żebym używał pojęć z Harrego Pottera typu "Sam Wiesz Kto" to się nie dogadamy.
Za ten post autor PawelK otrzymał podziękowania (total 2):
johny (01 sie 2022, 21:31) • TomaszL (02 sie 2022, 17:16)
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Re: 1 sierpnia

Post autor: johny »

PawelK pisze: 01 sie 2022, 21:28 Aha i żeby było jasne, uważam, że każda wojna to zło, że należy pomagać każdemu, kto ucieka przed wojną. Staram się prostować, każdego typa na Twitterze, który wyjeżdża z tekstami o bogatych Ukraińcach, którzy uciekają do nas przed wojną, bo bomby zabijają każdego jednakowo, niezależnie od tego ile ma zer na koncie. Szanuję tych, którzy walczą w obronie ojczyzny, szanuję "naszą" panią Nadię, która od lat przyjeżdża tutaj sprzątać, w tym roku przyjechała z dziećmi w marcu, w maju pojechała do siebie obsiać pola, żeby było co jeść, a w czerwcu wróciła z dzieciakami na Ukrainę, bo dzieciom było tu źle. Szanuję każdego człowieka, który ciężko pracuje.
Ale to nie oznacza, że mam zapominać o tym co było, co dotknęło moją rodzinę. Jeśli jednak ktoś by chciał żebym używał pojęć z Harrego Pottera typu "Sam Wiesz Kto" to się nie dogadamy.

 
Dokładnie o to chodzi Ostatnio niektórym Ukraińcom nie spodobały się oprawy z hasłem WOŁYŃ PAMIĘTAMY! Nie porównuje\Tomaszu rzezi, której dokonali ci bandyci z pożyczeniem 30 zł... Komu jak komu , ale takie porównanie urąga twej inteligencji. Mam klienta, nazywa się Wincenty Witos - zbieżność nazwisk nie przypadkowa. opowiadał mi jak z mamą uciekał ze Lwowa w tamtych strasznych czasach. I uwierz nie cięzko jest go przekonać, że ta wojna toczy się również w naszym interesie.
 
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8828
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Re: 1 sierpnia

Post autor: TomaszK »

PawelK pisze: 01 sie 2022, 21:17Nie wiem co Cię ugryzło ale to nie jest to samo. IMO to co napisałeś jest tak beznadziejnie głupie, że szkoda dalej dyskutować.  
A to, że takie teksty:
PawelK pisze: 01 sie 2022, 20:57Ukraińcy też tam byli i też mordowali i niszczyli. Co więcej, odznaczali się ponoć niesamowitym okrucieństwem.
- wypisują teraz w internecie rosyjskie trolle. Gratuluję towarzystwa. 
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Re: 1 sierpnia

Post autor: johny »

TomaszK pisze: 01 sie 2022, 21:41
PawelK pisze: 01 sie 2022, 21:17Nie wiem co Cię ugryzło ale to nie jest to samo. IMO to co napisałeś jest tak beznadziejnie głupie, że szkoda dalej dyskutować.  
A to, że takie teksty:
PawelK pisze: 01 sie 2022, 20:57Ukraińcy też tam byli i też mordowali i niszczyli. Co więcej, odznaczali się ponoć niesamowitym okrucieństwem.
- wypisują teraz w internecie rosyjskie trolle. Gratuluję towarzystwa. 

 
Ale przecież to jest prawda!
 
Za ten post autor johny otrzymał podziękowanie:
PawelK (01 sie 2022, 21:45)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: 1 sierpnia

Post autor: PawelK »

TomaszK pisze: 01 sie 2022, 21:41
Jeśli ktoś jest mądry to zrozumie, jak głupi to nic to nie zmieni.

Rozumiem, że jeśli to co jest napisane przez rosyjskie trolle w wikipedii

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zbrodnie_w_Ostrowie

uzupełnię o informację, że po ucieczce do Stróży, Wacław Hartmann, prywatnie zięć Władysława Kossowskiego i ojciec jego, wówczas, 3 letniej wnuczki, oraz narzeczony drugiej córki - Michał Fidryk, wrócili do Sokala po jedzenie i zostali wydani przez ukraińskich sąsiadów Niemcom, którzy ich zamordowali w Krystynopolu, to będę jeszcze większym rosyjskim trollem.

Wiesz co mają na celu te "rosyjskie trolle" - skłócić społeczeństwo. I genialnym przykładem jak to robić jest to co i w jaki sposób TY wypisujesz tutaj na forum. Zdajesz sobie sprawę, że gdyby nie Ty i Twój agresywny wpis, to by nikt nie zwrócił uwagi na ten fragment o Ukraińcach?
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Re: 1 sierpnia

Post autor: johny »

Aktualny materiał... Jeśli cos takiego można nazwać zwycięstwem, to ja już nie mogę wyobrazić sobie czym jest porażka.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8828
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Re: 1 sierpnia

Post autor: TomaszK »

PawelK pisze: 01 sie 2022, 22:00Zdajesz sobie sprawę, że gdyby nie Ty i Twój agresywny wpis, to by nikt nie zwrócił uwagi na ten fragment o Ukraińcach ?  
To nie prościej było tego nie pisać ? Obeszłoby się bez mojej agresywności.
Za ten post autor TomaszK otrzymał podziękowanie:
Brunhilda (04 sie 2022, 12:28)
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8828
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Re: 1 sierpnia

Post autor: TomaszK »

johny pisze: 01 sie 2022, 21:43Ale przecież to jest prawda!  
Czekaj cierpliwie, Putin Cię wynagrodzi za głoszenie tej prawdy.
 
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: 1 sierpnia

Post autor: Fantomas »

W życiu nie napiszę słowa dobrego o Putinie. Mało tego całym sercem wspieram Ukrainę. Polacy rodzą się wolni, żyją jako wolni i umierają jako wolni. Dziś o wolność walczy Ukraina, jak mogę nie być po jej stronie. Sowiety i Niemcy byli są i będą zawsze najzajadlejszymi wrogami Polski. To dwa najbardziej zbrodnicze i zdeprawowane przemocą narody w Europie. Ich dziedzictwem są miliony ofiar, niespotykane bestialstwo oraz bezmiar cierpienia. To jest jedno. A dwa Polaków w czasie Powstania Warszawskiego zabijali głównie Niemcy, lecz również Rosjanie z RONA oraz Ukraińcy z SS Galizien.

18 stycznia 1654 r. Bohdan Chmielnicki zawarł z przedstawicielem cara Aleksego I ugodę perejasławską. Ta ugoda na wieki wyznaczyła los Ukraincom. Nie przyniosła im niczego dobrego. Dziś Ukraina chce być pro polska,  pro europejska. Wolna i niepodległa. Jako Polacy możemy się tylko z tego cieszyć.
 
 
Za ten post autor Fantomas otrzymał podziękowanie:
TomaszL (02 sie 2022, 17:19)
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: 1 sierpnia

Post autor: Fantomas »

Co do Ukraińców to dodam jeszcze. Mamy tradycję wspólnego państwa. Mamy tradycję wspólnej walki z wrogami. Mamy tradycję braterstwa. Tego nie mamy z Niemcami i Sowietami. Z nimi nic Nas nie łączy. Uważam też za złe i niepotrzebne grafiti na blokach dotyczące Bandery, pułku Azow itd. To rzeczywiście nikt inny jak tylko "ruskie trole" lub pożyteczni idioci Putina mogą robić. Nie identyfikuję się z takimi akcjami, ani z wiernopoddańczymi postawami wobec Rosji niektórych polityków. Wojną na Ukrainie wykreuje nowych bohaterów Ukrainy i zmieni wszystko w stosunkach Polaków z Ukraińcami.
 
Za ten post autor Fantomas otrzymał podziękowania (total 3):
TomaszL (02 sie 2022, 17:20) • TomaszK (02 sie 2022, 18:09) • Brunhilda (04 sie 2022, 12:30)
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: 1 sierpnia

Post autor: PawelK »

Tak pozostawię tę krótką analizę na temat m.in. sensu Powstania. Do rozważenia.

https://www.onet.pl/informacje/onetwiad ... 9,79cfc278
Za ten post autor PawelK otrzymał podziękowania (total 2):
TomaszL (02 sie 2022, 17:20) • johny (03 sie 2022, 11:52)
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Re: 1 sierpnia

Post autor: johny »

TomaszK pisze: 01 sie 2022, 23:43
johny pisze: 01 sie 2022, 21:43Ale przecież to jest prawda!  
Czekaj cierpliwie, Putin Cię wynagrodzi za głoszenie tej prawdy.
 


 
Co ma piernik do wiatraka? A co, mam się tej pamięci wyzbyć? Bo Putin napadł na Ukrainę? Tak jak pisał Paweł, całym sercem jestem za nimi, współczuję ludziom przechodzącym ten dramat, ale proszę nie karz mi na silę robić z nich moich braci. Do tej pory  nie usłyszałem z ust Zełeńskiego choć jednego słowa "przepraszam" za wołyńską rzeź (a miał taką możliwość przy okazji rocznicy krwawej niedzieli ) i chyba obecny rok cały czas jest w Ukrainie rokiem Bandery. I nie pisz, że to było 80 lat temu, bo to tak jakby Żydom kazano zapomnieć o holokauście (bo i czas już nie ten, a i Niemcy tacy fajni).
 
 
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: 1 sierpnia

Post autor: Fantomas »

Ta napaść na Ukrainę tak na prawdę zmienia dużo, może wszystko w stosunkach polsko-ukraińskich. Bardzo prawdopodobne, że za chwilę Ukraina będzie miała innych bohaterów niż Bandera. Choćby obrońców z Wyspy Węży lub żołnierzy z pułku Azow. Mało tego ich najnowsza panstwowość będzie w opozycji do Rosji, nie do Polski. Polska jest tymczasem państwem przyjaznym, moknem na świat i oredownikiem Ukrainy w UE. Stosunek do Polski, do Polaków będzie wpływał na wybory do władz Ukrainy. Na dziś nie mam mowy, żeby rzadzili Ukrainą politycy odwołujący się do haseł antypolskich lub do takiej retoryki. To dla Nas szansa! Nowe otwarcie w Europie i wreszcie przeciwstawienie się rosyjskiej i niemieckiej wizji kontynentu. To nie tylko Polska i Ukraina, ale wszystkie państwa, które nie chcą i nie w smak im dyktat zbrodniarzy. Nikt nie namawia do tego, aby zapominać o Wołyniu. Pamiętajmy, ale dajmy sobie szansę na pojednanie. Próbowaliśmy z Niemcami, z Rosją, ale najlepiej nam wyjdzie wspólnota dawnych narodów Rzeczypospolitej.
 
Za ten post autor Fantomas otrzymał podziękowanie:
TomaszL (03 sie 2022, 16:36)
Awatar użytkownika
TomaszL
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 1748
Rejestracja: 14 lip 2016, 10:19
Miejscowość: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 473 razy
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Re: 1 sierpnia

Post autor: TomaszL »

Fantomas pisze: 03 sie 2022, 16:16 Ta napaść na Ukrainę tak na prawdę zmienia dużo, może wszystko w stosunkach polsko-ukraińskich.
...
To dla Nas szansa! Nowe otwarcie w Europie i wreszcie przeciwstawienie się rosyjskiej i niemieckiej wizji kontynentu. To nie tylko Polska i Ukraina, ale wszystkie państwa, które nie chcą i nie w smak im dyktat zbrodniarzy. 
...
Próbowaliśmy z Niemcami, z Rosją, ale najlepiej nam wyjdzie wspólnota dawnych narodów Rzeczypospolitej.
 


 
Polska między Niemcami a Rosją, gdy te państwa są silne, moim zdaniem, miała kiepskie perspektywy. 

Dlatego wybrałem z wypowiedzi Fantomasa te zdania, z którymi się zgadzam. W długim terminie możemy dużo zyskać (możemy - to jest szansa, której nie należy zmarnować). Kiedyś mieliśmy być drugą Japonią, ale ja obstawiam, że możemy być drugą Szwajcarią. Szwajcaria jest pośrednikiem finansowym my możemy być pośrednikiem w handlu Wschód-Zachód - możemy sami handlować, w najgorszym wypadku będziemy czerpać zyski z transportu towarów. Ponadto pomysł z globalizacją produkcji okazał się problematyczny w dobie pandemii. Wraca się do produkcji lokalnej. My i Ukraina mamy szansę na umieszczenie tej produkcji na obszarze naszych państw. Zapewne jest to perspektywa kilku-kilkunastu lat, ale jest.

Czasami żeby było w przyszłości lepiej, musi być na początku tej przyszłości trochę trudniej.
 
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: 1 sierpnia

Post autor: PawelK »

Fantomas pisze: 03 sie 2022, 16:16  Na dziś nie mam mowy, żeby rzadzili Ukrainą politycy odwołujący się do haseł antypolskich lub do takiej retoryki. 

 
No tak.
https://www.wprost.pl/polityka/10766770 ... o-msz.html

Ambasador wprawdzie już wrócił na Ukrainę, ale nie po TEJ wypowiedzi.

Ale każdy może marzyć.
 
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne”