1 sierpnia

Dział poświęcony sprawom ogólnym dotyczącym wolnych dyskusji o wszystkim
Awatar użytkownika
TomaszL
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 1748
Rejestracja: 14 lip 2016, 10:19
Miejscowość: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 473 razy
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Re: 1 sierpnia

Post autor: TomaszL »

Nawiązując jeszcze do Powstania Warszawskiego i wypowiedzi Johny'ego i PawłaK z którymi się zgadzam (szaleństwo, decyzja o śmierci tysięcy cywilów), powiem tak:

Pomysł przywitania Rosjan w roli gospodarza - nie komentuję czy dobry czy zły
Realizacja - fatalna

Nawet najlepszy pomysł można popsuć kiepską realizacją. Lepszy jest średni pomysł z dobrą realizacją.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Re: 1 sierpnia

Post autor: TomaszK »

johny pisze: 03 sie 2022, 11:49Co ma piernik do wiatraka? A co, mam się tej pamięci wyzbyć? Bo Putin napadł na Ukrainę?
Bo jest wojna, ludzie giną ! Nie jak na filmach tylko naprawdę ! A Ty akurat teraz musisz im wypominać Wołyń ? Był na to czas i jeszcze będzie.
Ja mam syna i zięcia w wieku poborowym, Ty masz syna. Na pewno chcesz żeby ich objęła mobilizacja, jak rosjanie uderzą na nas ? Ukraińcy walczą poniekąd w naszym imieniu, na razie wysyłamy im tylko czołgi, a nie żołnierzy, modląc się by to wystarczyło. Potem będzie czas na upamiętnienie krzywd, konstruktywnym rozwiązaniem bedzie powołanie wspólnych komisji historycznych tak jak to było z Niemcami.
A na razie rosyjscy propagandyści cieszą się, że przynajmniej część Polaków widzą w Ukrainie wroga. W tym na naszym forum. 
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Re: 1 sierpnia

Post autor: johny »

Ja im nic nie wypominam, tak jak pamiętałem o rocznicy krwawej niedzieli rok temu, tak i zrobiłem to w tym roku. Ja chcę tylko pamiętać i nie godzę się na relatywizowanie historii i takie słowa jakie wypowiedział p. Melnyk w Niemczech. Już pisałem, to Ukraińcy mianem prowokacji określili sam fakt umieszczenia na stadionach banerów "Wołyń - Pamiętamy". A jak ktoś już zupełnie bez namysłu powtarza "Sława Ukrajnie, hierojam sława" to budzi to we mnie obrzydzenie. Bo zaraz w głowie mam trzeci składnik tego hasła "Smiert Lacham"
 
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Re: 1 sierpnia

Post autor: TomaszK »

 
 
 
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: 1 sierpnia

Post autor: PawelK »

TomaszKu, Internet to trudna rzecz a SM i działania wrogich armii jeszcze trudniejsza. Dlatego czasami warto się powstrzymać przed komentowaniem, w szczególności jeśli zbytnio sobie człowiek nie radzi w tym środowisku.
Jeśli chciałbyś jednak zobaczyć jak wygląda rzeczywisty trolling rosyjski to polecam zajrzeć w te profile. Oba stworzone (sic!) w lutym tego roku.



Za ten post autor PawelK otrzymał podziękowanie:
TomaszL (05 sie 2022, 08:13)
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Re: 1 sierpnia

Post autor: TomaszK »

PawelK pisze: 04 sie 2022, 16:37... czasami warto się powstrzymać przed komentowaniem, w szczególności jeśli zbytnio sobie człowiek nie radzi w tym środowisku. 
OK, aluzję zrozumiałem. Zapamiętam. 
Awatar użytkownika
TomaszL
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 1748
Rejestracja: 14 lip 2016, 10:19
Miejscowość: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 473 razy
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Re: 1 sierpnia

Post autor: TomaszL »

PawelK pisze: 04 sie 2022, 16:37 TomaszKu, Internet to trudna rzecz a SM i działania wrogich armii jeszcze trudniejsza. Dlatego czasami warto się powstrzymać przed komentowaniem, w szczególności jeśli zbytnio sobie człowiek nie radzi w tym środowisku.
Jeśli chciałbyś jednak zobaczyć jak wygląda rzeczywisty trolling rosyjski to polecam zajrzeć w te profile. Oba stworzone (sic!) w lutym tego roku.






 
I za to kocham Internet bo takie wypowiedzi w Internecie uczą myślenia i analizowania. Niewinna wypowiedź generująca w nas EMOCJE i mamy piękną manipulację. I w tym momencie zaczynamy się zastanawiać - czy jest to fałszywy obraz mający wywołać u nas emocje i nami manipulować czy jednak prawdziwa informacja. Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z pierwszym czy z drugim przypadkiem, to należy zweryfikować informacje, przeanalizować je, zastanowić się nad skutkami tej informacji/sytuacji. 

Osobiście wolałbym żyć w spokojniejszych czasach i mieć inne hobby niż analizowanie tego typu wiadomości z Internetu, mediów.

Podsumowując - jeżeli w wyniku jakiejś wypowiedzi pojawiają się u nas EMOCJE (które zazwyczaj wyłączają racjonalne myślenie/postępowanie) to ja zakładam z góry, że jest to manipulacja skierowana przeciwko nam. Najwyżej pozytywnie się rozczaruję po przeanalizowaniu danej sytuacji.  
 
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Re: 1 sierpnia

Post autor: Brunhilda »

Powstanie.
Patrze na wszystko z daleka i widzę, ze ostatnimi laty nasila się jakos krytyka Powstania. Kto tym steruje? Po co? Pytanie retoryczne, nie oczekuje odpowiedzi. Niewątpliwie jakaś agenda się za tym kryje. To była wojna. Trudno przewidywać… nikt nie planował przecież masowej śmierci powstańców ani ludności cywilnej. może ten tekst z Portalu Muzeum Powstania? Co prawda nie wiem już czy pro czy anty obecnej władzy ale niewątpliwie jest to spojrzenie z innego kata.

https://www.1944.pl/artykul/zapomniany- ... ,5304.html
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Re: 1 sierpnia

Post autor: Brunhilda »

Ukraina.
Zawsze byłam przeciwniczka życia w nienawiści i pamiętliwości. Mysle, ze to spowalnia progres. W wielu o ile nie każdym, aspekcie życia. Różne sprawy się wydarzały. Ciężkie do zapomnienia. Trudne. Ale czy można tym żyć? Pamiętać tak ale żeby ciagle wypominac? Czy to pomoże czemukolwiek?
Może słowa wiceprezesa IPN Karola Polejowskiego? Uważam, ze mądrze.

„…W Jaworniku Ruskim na Podkarpaciu odbyły się w piątek uroczystości pogrzebowe 14 żołnierzy oddziału manewrowego 28 pułku piechoty WP z Przemyśla, którzy zostali zamordowani przez ukraińskich nacjonalistów w lipcu 1946 roku.Obecny na uroczystości zastępca prezesa IPN Karol Polejowski podkreślił, że 14 żołnierzy spoczywało w bezimiennym grobie przez kilkadziesiąt lat.
Polejowski zapewnił, że „nie ma w nas chęci zemsty, chcemy tylko pojednania w prawdzie”. – Pamięć i prawda to podstawa pojednania. Pojednania między Polakami a Ukraińcami. Dzisiaj Ukraina walczy, stawiając czoła takiemu samemu wrogowi, z jakim Polska zmagała się kilkakrotnie w XX w. Dzisiaj Ukraina i Polska są po tej samej stronie, ale nie znaczy to, że mamy zapomnieć, przestać mówić o tym, co było. Prawda obok pamięci jest elementem, który nas tworzy – podkreślił..”

https://www.tvp.info/61557127/zbrodnie- ... -zolnierzy
Za ten post autor Brunhilda otrzymał podziękowania (total 4):
PawelK (05 sie 2022, 10:41) • johny (05 sie 2022, 18:53) • TomaszL (06 sie 2022, 10:33) • TomaszK (06 sie 2022, 20:21)
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: 1 sierpnia

Post autor: PawelK »

Fantomas pisze: 02 sie 2022, 08:56  A dwa Polaków w czasie Powstania Warszawskiego zabijali głównie Niemcy, lecz również Rosjanie z RONA oraz Ukraińcy z SS Galizien.

 
Właśnie wyczytałem, że SS Galizien nie było w Warszawie podczas PW. Książka solidna i poważna.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne”