Kącik polityczny

Dział poświęcony sprawom ogólnym dotyczącym wolnych dyskusji o wszystkim
Awatar użytkownika
RobertH
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1279
Rejestracja: 26 lis 2018, 00:22
Tytuł: RobertH
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: RobertH »

J.K.M na żywo

Relacja
KSIĄŻKI NIE GRYZĄ !!! POCHŁANIAJĄ W CAŁOŚCI !!!

Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

RobertH pisze:J.K.M na żywo

Relacja
:564:
Korwin przestaje się golić do końca epidemii. ma chłop zmartwienie, że pochowają go z brodą zasłaniajacą muszkę! :lol:
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Korwin, jakkolwiek bardzo inteligentny, to jednak już dawno przestał być dla mnie autorytetem.

A tu jeszcze o trójkątnych otworach wiertniczych
Awatar użytkownika
RobertH
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1279
Rejestracja: 26 lis 2018, 00:22
Tytuł: RobertH
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: RobertH »

TomaszK pisze:Korwin, jakkolwiek bardzo inteligentny, to jednak już dawno przestał być dla mnie autorytetem.
Ma TEN specyficzny bezpośredni sposób zachowania ,ale nie "owija w bawełne".
Troszkę za późno na starość zrozumiał ,że do ogółu ludzi trzeba mówić prosto .Wiele osób nie rozumie co chce przekazać w swoich wypowiedziach i się jeszcze obraża . Jak to miało się ostatnio odnośnie kobiet,które poniekąd uwielbia :)

Mam za to w zapleczu wielu młodych ,inteligentnych ludzi, jak choćby Bosak.

Wypowidż Bosaka 03.04 w Sejmie :)
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2020, 16:18 przez RobertH, łącznie zmieniany 1 raz.
KSIĄŻKI NIE GRYZĄ !!! POCHŁANIAJĄ W CAŁOŚCI !!!

Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

RobertH pisze:
TomaszK pisze:Korwin, jakkolwiek bardzo inteligentny, to jednak już dawno przestał być dla mnie autorytetem.
Ma TEN specyficzny bezpośredni sposób zachowania ,ale nie "owija w bawełne".
Troszkę za późno na starość zrozumiał ,że do ogółu ludzi trzeba mówić prosto .Wiele osób nie rozumie co chce przekazać w swoich wypowiedziach i się jeszcze obraża . Jak to miało się ostatnio odnośnie kobiet,które poniekąd uwielbia :)

Mam za to w zapleczu wielu młodych ,inteligentnych ludzi, jak choćby Bosak.

Wypowidż Bosaka 03.04 w Sejmie :)
:564:
Byłem na debacie prawyborczej między Dziamborem i Bosakiem. I choć Dziambor był/jest mi bliższy to muszę przyznać, że Bosak wypadł zajebiście. Mocno 3mam kciuki. Generalnie szacuję, że po tym całym zamieszaniu Kohfa będzie miała minimum 12%. :-)
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2020, 18:12 przez johny, łącznie zmieniany 1 raz.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
RobertH
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1279
Rejestracja: 26 lis 2018, 00:22
Tytuł: RobertH
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: RobertH »

johny pisze:Byłem na debacie prawyborczej między Dziamborem i Bosakiem. I choć Dziambor był/jest mi bliższy to muszę przyznać, że Bosak wypadł zajebiście. Mocno 3mam kciuki. Generalnie szacuję, że po tym całym zamieszaniu Kohfa będzie miała minimum 12%.
Jedyni co ludzkim językiem mówią. Dziambor postawą lepiej by się nadawał ,ale Bosy elokwencją nadrabia :)

Oby w przyszłości swoich zasad nie zmienili i nie myśleli jak obecni ,jak tu najwięcej nakraść by po 4 latach do roboty zwykłej nie wrócić .
KSIĄŻKI NIE GRYZĄ !!! POCHŁANIAJĄ W CAŁOŚCI !!!

Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

RobertH pisze:Oby w przyszłości swoich zasad nie zmienili i nie myśleli jak obecni ,jak tu najwięcej nakraść by po 4 latach do roboty zwykłej nie wrócić .
Zdecydowanie zgadzam się. Konfederacja to moja ostatnia nadzieja w polityce. jak się sk***ią to będzie mój koniec aktywności politycznej.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
RobertH
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1279
Rejestracja: 26 lis 2018, 00:22
Tytuł: RobertH
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: RobertH »

..................
johny pisze: będzie mój koniec aktywności politycznej.
........... i ............ wstąpisz do klasztoru :-D
KSIĄŻKI NIE GRYZĄ !!! POCHŁANIAJĄ W CAŁOŚCI !!!

Obrazek
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

Bosak to ten pajac od MW?

Rzeczywiście, zbawca narodu.
Awatar użytkownika
RobertH
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1279
Rejestracja: 26 lis 2018, 00:22
Tytuł: RobertH
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: RobertH »

Mysikrólik pisze:Bosak to ten pajac od MW?

Rzeczywiście, zbawca narodu.
Może i pajac ,i żaden zbawca ,ale rozumie absurd rządów tego państwa gdzie drobny ,średni przedsiębiorca jest gorzej traktowany niż zwykły nieuk i robol . Dlaczego ? Już przedstawiam swoje merytoryczne argumenty.

Żeby mały przedsiębiorca ( często osoba ambitna ,która wiele w życiu poświęciła by się czegoś nauczyć ) zarobił na rękę 1900 zł ,co nie jest dużą kwotą, jak " jakaś pani w Biedronce na kasie lub zamiatacz magazynów " to musi zarobić 5 000 zł , z tego musi oddać w postaci podatków i opłat
3 100 zł ( 1500 ZUS + 600 zł podatek + 500 zł min. koszty utrzymania samochodu + 500 zł min. koszty lokalu ) z tego zostanie 1 900 zł ,z których jeszcze oddajesz 23% podatku w zakupach i tak na prawdę masz na rękę 1460 zł . Super :-D z 5000 robi się 1460 zł .

Gdy zaś zarobisz powyżej 7500zł na miesiąc dzięki swojej inteligencji i wykształceniu ,to od każdej nadwyżki musisz oddać 1/3 w podatku do rządu.

Jak przedsiębiorca zaniża dochód by obniżyć podatki to jest nazywany złodziejem !!!

Dlatego Polska NIGDY nie będzie wysoko rozwiniętym gospodarczo krajem.

Ceny usług już rosną holendernie ,czego wielu jeszcze nie widzi bo to początkowe stadium .
Dla Tych osób informacja ,rozpoczęła się już inflacja z Efektem Kuli śnieżnej .

Ten wpis nie jest w żaden sposób adresowany prywatnie ,raczej z myślą przedstawienia obecnej sytuacji . Z nadzieją ,że przeczyta go jakiś 18 latek .
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2020, 14:56 przez RobertH, łącznie zmieniany 3 razy.
KSIĄŻKI NIE GRYZĄ !!! POCHŁANIAJĄ W CAŁOŚCI !!!

Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Przeniosłem posty o polityce do nowego działu.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
RobertH
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1279
Rejestracja: 26 lis 2018, 00:22
Tytuł: RobertH
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: RobertH »

Czesio1 pisze:Przeniosłem posty o polityce do nowego działu.
Ordnung mus sien :)
KSIĄŻKI NIE GRYZĄ !!! POCHŁANIAJĄ W CAŁOŚCI !!!

Obrazek
Awatar użytkownika
Eksplorator63
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1650
Rejestracja: 16 maja 2016, 18:45
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: Eksplorator63 »

Robert jakim prawem obrażasz ludzi (zwykły nieuk i robol)
Awatar użytkownika
Eksplorator63
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1650
Rejestracja: 16 maja 2016, 18:45
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: Eksplorator63 »

Czesio1 pisze:Przeniosłem posty o polityce do nowego działu.
Miało być bez polityki na forum.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Eksplorator63 pisze:
Czesio1 pisze:Przeniosłem posty o polityce do nowego działu.
Miało być bez polityki na forum.
No niestety Eksploratorze nie da się tego uniknąć. Jeśli więc już musi być to niech będzie w jednym odrębnym dziale. Kto czuje nieodpartą chęć dysput politycznych niech tu to czyni. Kto woli forum bez polityki niech wrzuci temat do ignorowanych.
I tu także prośba o dyskusje kulturalne, bez obrażania innych, czy to Forowiczow czy polityków.
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2020, 11:34 przez Czesio1, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Eksplorator63
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1650
Rejestracja: 16 maja 2016, 18:45
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: Eksplorator63 »

Czesio1 pisze:
Eksplorator63 pisze:
Czesio1 pisze:Przeniosłem posty o polityce do nowego działu.
Miało być bez polityki na forum.
No niestety Eksploratorze nie da się tego uniknąć. Jeśli więc już musi być to niech będzie w jednym odrębnym dziale. Kto czuje nieodpartą chęć dysput politycznych niech tu to czyni. Kto woli forum bez polityki niech wrzuci temat do ignorowanych.
I tu także prośba o dyskusje kulturalne, bez obrażania innych, czy to Forowiczow czy polityków.
Masz rację nie pomyślałem żeby ignorować. :564:
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Robercie, dlaczego z takim lekceważeniem i arogancją wyrażasz się o osobach pracujących fizycznie? Chyba, że kogoś innego masz na myśli mówiąc "robol"?
I dlaczego umniejszasz znaczenie pracy pani kasjerki czy pana w magazynie?
Mogłeś przecież napisać swój post bez uciekania się do takich krzywdzących porównań.
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Tematów politycznych nie poruszam, ale odniosę się do tego:
RobertH pisze:z których jeszcze oddajesz 23% podatku w zakupach i tak na prawdę masz na rękę 1460 zł . Super z 5000 robi się 1460 zł .
Z tym to już przesadziłeś, każdy o ile bierze paragon płaci podatek Vat w cenie zakupów i usług. Także Ty ja i ta Pani w Biedronce, dotyczy to wszystkich. Więc to ostatnie zdanie jest kompletnie - bzdurne.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

Określenie "robol" jest prejoratywne. W PRL-u odnosiło się do robotnika niewykwalifikowanego. Osobiście mam wielki szacunek dla osób pogardliwie tu nazwanych nieukami albo po zawodówce :shock: Serio jest tutaj ktoś kto gardzi stolarzem albo fryzjerem. Dobry rzemieślnik nie jest godzień szacunku? Pamiętajcie, że dla takich osób "dobra robota" jest jak podpis. Nigdy sobie nie pozwolą na fuszerkę.
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2020, 13:06 przez Fantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RobertH
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1279
Rejestracja: 26 lis 2018, 00:22
Tytuł: RobertH
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: RobertH »

DO WSZYSTKICH , JA JESTEM ROBOLEM PO SZKOLE ZAWODOWEJ w zawodzie piekarz . Pracuje fizycznie od 15 roku życia ,czyli już 28 lat. Między innymi nocki w piekarni 6 lat , na kasie w marketach , na magazynach Piotr i Paweł , i jako robol od łopaty przy kopaniu rowów pod sieci gazowe za 1000 zł miesięcznie,po to by pewnym kosztem czegoś się nauczyć i usamodzielnić .
Między czasie mam za sobą studia, ale to nie CV-ka.

Co do określenia " pani z Biedronki i robol ",to był ujęty w cudzysłów ,ale większość tego nie załapała. Chodziło o pewien sens, ale tłumaczenia zbędne.
Jak ktoś poczuł się obrażony to bardzo przepraszam ,ale nie szczycę się elokwencją i wyszukanym dobieraniem słów.

Kocham Was. Jesteście wspaniałymi obrońcami godności ludzkiej !!!

Aż Eksplorator się uaktywnił :-D
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2020, 13:19 przez RobertH, łącznie zmieniany 7 razy.
KSIĄŻKI NIE GRYZĄ !!! POCHŁANIAJĄ W CAŁOŚCI !!!

Obrazek
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Dlatego właśnie tematy polityczne są bardzo ryzykowne i lepiej ich unikać, przynajmniej na forum. Tego wszystkim życzę!
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

RobertH pisze:DO WSZYSTKICH , JA JESTEM ROBOLEM PO SZKOLE ZAWODOWEJ w zawodzie piekarz . Pracuje fizycznie od 15 roku życia ,czyli już 28 lat. Między innymi nocki w piekarni 6 lat , na kasie w marketach , na magazynach Piotr i Paweł , i jako robol od łopaty przy kopaniu rowów pod sieci gazowe za 1000 zł miesięcznie,po to by pewnym kosztem czegoś się nauczyć i usamodzielnić .
Między czasie mam za sobą studia, ale to nie CV-ka.

Co do określenia " pani z Biedronki i robol ",to był ujęty w cudzysłów ,ale większość tego nie załapała. Chodziło o pewien sens, ale tłumaczenia zbędne.
Jak ktoś poczuł się obrażony to bardzo przepraszam ,ale nie szczycę się elokwencją i wyszukanym dobieraniem słów.

Kocham Was. Jesteście wspaniałymi obrońcami godności ludzkiej !!!

Aż Eksplorator się uaktywnił :-D
:564:
Dobrze, że na forum jest ktoś jeszcze kto myśli jak ja. Wszyscy nas jebią zdzierając ostatni grosz. ale nie byłoby świń przy korycie jakby nie barany przy urnach.
BTW wolę pogadać, przekonywać ludzi do tego co naprawdę ważne niż po raz 1000 pi**** o tym, że mogę zejść na koronkę.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Barabasz pisze:Dlatego właśnie tematy polityczne są bardzo ryzykowne i lepiej ich unikać, przynajmniej na forum.
Czemu? Tak jak napisałem wyżej wolę to niż samobiczować się epidemią...
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Prawimy tu o zlocie, książkach etc. Ludzie dzięki tym darmozjadom niedługo nie będziemy mieli co do michy wrzucić. Chocholi taniec trwa. Warto przeczytać i wyciągnąć wnioski z tego co pisze dr Mentzen:

Obserwujemy zapaść państwa. Nie wszyscy to jeszcze widzą, ale za kilka tygodni zobaczą to nawet widzowie TVP. Pomińmy sympatyczne nauczycielki matematyki opowiadające w TVP jakieś androny o liczbach mających parę, pomińmy to, że uczniowie piszący próbną maturę dostali najpierw zadania z matury z 2015 roku a kolejnego dnia z roku 2017 i przejdźmy do prawdziwych katastrof. Dyrektor szpitala w Bytomiu zorganizował kwarantannę lekarzom na sali z chorymi na covid, bez jedzenia i bez środków ochronnych. Dyrektor szpitala w Toruniu zakazał lekarzom zakładania maseczek ochronnych, bo przed niczym nie chronią a poza tym sprowokują pozostały personel do zażądania ochrony. Jeden z oddziałów szpitala został wkrótce później zamknięty przez 22 przypadki koronawirusa. Pozostałym lekarzom odmawia się testów. Chodzą i dalej zarażają. Dyrektor szpitala odmówił też przyjęcia od Uniwersytetu darowizny w postaci przyłbic ochronnych, bo nie miały atestu. Takie rzeczy dzieją się w całej Polsce, ale wiemy o tym mało, bo lekarze mają zakaz wypowiadania się o tym co się dzieje w szpitalach. Firmuje to wszystko minister Szumowski, który stał się najpopularniejszym politykiem w kraju, bo wygląda jakby był zmęczony. A mamy dopiero sam początek epidemii! Wyobrażacie sobie jaki sajgon tam będzie za trzy tygodnie?

Gdzie nie spojrzymy wybija jakaś głupota, jakaś patologia w zarządzaniu lub brak odpowiedzialności decydentów. Mści się obsadzanie wszelkich stanowisk według klucza partyjnego.

A jak wygląda przyjęte przez Sejm prawie miesiąc po rozpoczęciu epidemii Betonowe Koło Ratunkowe dla przedsiębiorców, które dla śmiechu nazywa się Tarczą Antykryzysową? Nie wiadomo, bo nikt go nie rozumie. Powstał oficjalny podręcznik, ale liczy 172 strony i dalej nic nie wyjaśnia. Nie wiadomo nawet czy zwolnienie z ZUS obejmuje również składki po stronie pracownika, nie wiadomo w jakiej wysokości wypłacać wynagrodzenie pracownikom. Za to wiadomo, że pożyczka 5000 zł dla mikroprzesiębiorców, czyli przedsiębiorców zatrudniających mniej niż 9 pracowników, ma nie obejmować tych, którzy nikogo nie zatrudniają. Skąd wiadomo? Z pisma jakiegoś urzędnika, które jest sprzeczne z ustawą, bo wymaga przyjęcia, że 0 jest większe od 9. Widocznie w urzędach pracy na poważnie biorą lekcje matematyki w TVP. Swoją drogą chciałbym się dowiedzieć, czy według pań z TVP zero ma parę i co na to Zbigniew Ziobro.

Agencja Rezerw Materiałowych nie ma podstawowych wyrobów medycznych bo musiała kupić węgiel od upadających kopalni ratowanych przez upadające spółki energetyczne. Fundusz Gwarantowanych świadczeń Pracowniczych nie ma pieniędzy dla zwalnianych pracowników, bo poszły na świadczenia przedemerytalne, wynagrodzenia młodocianych oraz staże i specjalizacje pracowników medycznych. To zresztą standard, bo 13 emerytura będzie wypłacona z Funduszu Solidarnościowego, który miał być przeznaczony dla niepełnosprawnych. Nie będę już pisał co stało się z Funduszem Rezerwy Demograficznej, który również nie może się uchować, ale teraz by i tak się nie przydał.

Cała nasza gospodarka nie jest w stanie do teraz wyprodukować wystarczającej ilości tak skomplikowanych i technologicznie zaawansowanych produktów jak maseczki i rękawiczki, nie mówiąc już o niezwykle trudnym w produkcji płynie do odkażania.

Tymczasem dla polityków od kilku dni najważniejszym tematem jest to, czy 10 maja odbędą się wybory. Tak, na całym świecie wszyscy przekładają wybory. Nawet w Etiopii, która nie słynie ze sprawnego państwa i wysokiej kultury politycznej, starczyło władzy rozumu, by przełożyć wybory. Wszędzie to rozumieją, tylko nie u nas. Jesteśmy chyba jedynym krajem na całym świecie, gdzie zamiast wirusem wszyscy zajmują się wiosennymi wyborami.

Mamy też bunt zdominowanych przez opozycję samorządów, które odmawiają pomocy przy przeprowadzeniu wyborów. W odpowiedzi władza chce ustanawiać komisarzy, korzystać z pomocy WOT. Gdy prezes Poczty Polskiej twierdzi, że nie jest w stanie obsłużyć wyborów korespondencyjnych zostaje wyrzucony a na jego miejsce trafia wiceminister obrony narodowej.

Idea kompromisu dla dobra państwa jest koncepcją całkowicie obcą zarówno dla koalicji jak i opozycji. Poprawki do ustawy opozycji są z góry odrzucane. Nikt nawet nie udaje, że bierze je pod uwagę. Lepiej przegłosować ustawę z błędem niż przyznać rację komuś z innej partii. Do tego Sejm idzie na zderzenie z Senatem, większość rządową wisi na włosku a pod dywanem buldogi żrą się o miejsca w spółkach.

A czemu u nas za wszelką cenę PiS dąży do wyborów? Bo oni doskonale już wiedzą jakie dramaty będą się odbywać przez kolejne miesiące. Przez najbliższe tygodnie uderzy w nas większa liczba zachorowań, całkowita zapaść szpitali, degrengolada gospodarcza i bezrobocie. Ludziom skończą się pieniądze i zacznie robić się ciepło. Jednym odbije od siedzenia w domu i stania w godzinnych kolejkach do sklepu, inni zaczną kraść z braku pieniędzy. Tak jak już się dzieje na południu Włoch. Mordując gospodarkę i osłabiając ludzką odporność psychiczną bardzo drogo kupujemy czas, do niczego go nie wykorzystując. Nie widać żadnego planu, żadnej przyjętej strategii poza przeczekaniem.

Nasze państwo z dykty i paździerza ma w sobie jeszcze tyle siły i woli, by dać mandat fryzjerce samotnie wychowującej dzieci, która musiała pracować by mieć na jedzenie. Pytanie, czy starczy tej siły, gdy ludzie masowo zaczną łamać mające wątpliwe podstawy prawne zakazy. A zaczną je łamać, bo już widać, że entuzjazm sprzed kilku tygodni wyparował. Nawet dziennikarze już widzą, że bez reklam i sprzedaży gazet ich wynagrodzenia stają pod znakiem zapytania. Orlen z Energą wszystkich reklam nie wykupią a prywatny biznes walczy o przetrwanie i tnie budżet reklamowy. Frustracja będzie z każdym dniem rosnąć w miarę kurczenia się oszczędności. Będzie ciekawie, ale nie czekam na najbliższe tygodnie z niecierpliwością. Powodów do optymizmu na razie nie widać żadnych.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
RobertH
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1279
Rejestracja: 26 lis 2018, 00:22
Tytuł: RobertH
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: RobertH »

śWIęTA PRAWDA.
johny pisze:Nasze państwo z dykty i paździerza ma w sobie jeszcze tyle siły i woli, by dać mandat fryzjerce samotnie wychowującej dzieci, która musiała pracować by mieć na jedzenie
Tak zaostrzają szybko restrykcje by im potencjalni starsi wyborcy nie zachorowali do 10 Maja , a fryzjerka niech idzie na szczaw z resztą przedsiębiorców ,takie to motto .
Po 10 maja ,to już wszyscy emeryci będą mogli zachorować i umrzeć , mniejsza dziura w ZUS-ie będzie , też na rękę . Byle się utrzymać i watę wciskać w głowy , gdy normalnym trybem statystycznie umiera w Polsce 1 100 ludzi DZIENNIE!!. Kto by się tym interesował , najważniejsze że jest Netflix i HBO .

Oglądałem te lekcje w TVP ,żenujący niski poziom nauki jak i nauczycieli.


"Gdy prezes Poczty Polskiej ..... zostaje wyrzucony a na jego miejsce trafia wiceminister obrony narodowej."


O czym to nie mile świadczy ??? O zbliżającej się dyktaturze jednej partii !!!
Płakać się chce jaki mały odsetek to rozumie :587: :587: :587:
Ludzie zajmują się godnością pań w markecie ,gdy tym czasem od początku Marca 48 000 przedsiębiorstw zawiesiło swoją działalność i zwolniło pracowników !!!!!
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2020, 23:49 przez RobertH, łącznie zmieniany 4 razy.
KSIĄŻKI NIE GRYZĄ !!! POCHŁANIAJĄ W CAŁOŚCI !!!

Obrazek
Konfiturek
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 524
Rejestracja: 10 lip 2013, 20:25
Tytuł: Degustator porzeczek
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Post autor: Konfiturek »

Ode mnie nie politycznie. Bardziej gospodarczo, choć związane z polityką i "tarczą antykryzysową". W ub. roku pracowałem na etacie jako "fizyczny" przy maszynie. Prowadziłem też działalność gospodarczą jako inżynier okrętowy i robiłem projekty, głównie dla Francuzów. W lutym urwał się kontakt z Francuzami. Od 1 marca straciłem też pracę na etacie. W piątek moja księgowa, poinformowała mnie, że pomoc w ramach prowadzonej działalności gospodarczej (której jeszcze nie zawiesiłem) mi nie przysługuje, bo pracowałem dodatkowo na etacie. A z pracy na etacie też nic nie mam, bo mnie zwolnili. Przez ostatni rok odprowadzałem po około 6 tys PLN miesięcznie w podatku i ZUS-ie. Dziś zostałem z niczym. Od 1 marca nie zarobiłem ani grosza. Witamy w Polsce.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Dorośli bardzo rzadko przeżywają takie przygody jak Pan Samochodzik. Nie mają na to czasu.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

To co napisałeś jest bardzo polityczne. Te bencwały w życiu nie prowadziły działalności gospodarczej. Ich jedyna idea do dać pińcet, czysta, 13, 14, 20 emeryturę aby ciemna masa była spełniona, wp******ła kiełbaski z grilla i głosowała na tych ekonomicznych bandytów do końca świata... i o jeden dzień dłużej.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez johny, łącznie zmieniany 1 raz.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Ch** konus postawił na swoim. Dupa ma być długopisem przez kolejne 5 lat! P***** was sk****ny.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
RobertH
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1279
Rejestracja: 26 lis 2018, 00:22
Tytuł: RobertH
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: RobertH »

Jeszcze wybory. Też widzę info na fb.

Tylko nie zdają sobie sprawy ,że w wyborach na 10 osób tylko 4 na nich głosowało a 6 było przeciw ,w tym osoby w policji i wojsku.
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2020, 00:11 przez RobertH, łącznie zmieniany 2 razy.
KSIĄŻKI NIE GRYZĄ !!! POCHŁANIAJĄ W CAŁOŚCI !!!

Obrazek
Awatar użytkownika
RobertH
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1279
Rejestracja: 26 lis 2018, 00:22
Tytuł: RobertH
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: RobertH »

Trzy lata więzienia mają grozić Polakom, którzy podczas ewentualnych wyborów prezydenckich przeprowadzanych korespondencyjnie nie zwrócą kart do głosowania. Taką karę przewiduje przygotowany przez PiS projekt ustawy. W poniedziałek wieczorem przyjął go Sejm.

¬RÓDŁO POLSKA TIMES


CZYŻBY HISTORIA Z PRZED 90 LAT MIAŁA SIę POWTÓRZYć ????
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2020, 09:44 przez RobertH, łącznie zmieniany 4 razy.
KSIĄŻKI NIE GRYZĄ !!! POCHŁANIAJĄ W CAŁOŚCI !!!

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne”