Zlot żeglarskie "Rekawica i Nemo" Lato 2024

Dział poświęcony ankietom
ODPOWIEDZ

Który termin zlotu żeglarskiego Lato 2024 bardziej Ci odpowiada?

koniec miesiąca czerwca
2
14%
poczatek miesiąca lipca
2
14%
środek lipca
3
21%
koniec lipca
3
21%
poczatek sierpnia
4
29%
 
Liczba głosów: 14

Awatar użytkownika
oldmalarz
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1045
Rejestracja: 15 lis 2016, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 59 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Zlot żeglarskie "Rekawica i Nemo" Lato 2024

Post autor: oldmalarz »

Korzystajac z okazji Jako ze mamy grudzień ..a do wakacji zostało pół roku sadze że to nalepszy czas aby powoli zdecydować sie czy sa chetni na zlot żeglarski  2024 na jezioraku
ś;adami kapitana Nemo i rekawicy + turystyczne spokojne żeglowanie wraz z nauką żeglowania na poziomie podstawowym..(dla chętnych)
Były takie głosy ze ostatniego lata zbyt późno dałem znac wiec zapodaje temat z wyprzedzeniem  siedmio-miesięcznym oraz podaje pod decyzje termin, ustalcie
sami który najlepiej pasuje wszystkim ....sadze że aby nacieszysc sie zlotem tydzień jest w sam raz ..pewnie z dzień lub dwa odejdzie na złą poode deszcz lub
silny wiatr wiec samego pływania z pięć dni pewnie będzie
Co do programu bo też były takie chęci wiec deklaruje że badzo szczególowy plan bedzie, sam go osobiscie opracuje w najdrobniejszych szcegółach , jesli wogóle zlot dojdzie do realizacji ..
        w zarysie jest tak..
                       1-Gierczak,
                       2- Zamek w Karnirach.
                       3- Siemiany
                       4- Jeżwałd
                       5-  Czaplak
                       6 -Pólwysep indyjski
                       7- Iława
                          
zachecam do głosowania.. czy jest wola.. :-)
 
 
jeziorak_1.jpg
 a tak mniej wiecej jest planowana trasa
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Żeglarstwo - nie yachting :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 13032
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 181 razy

Re: Zlot żeglarskie "Rekawica i Nemo" Lato 2024

Post autor: Yvonne »

Tak! Świetny pomysł.
My jesteśmy chętni.
Jeśli chodzi o termin, to nam pasuje każdy termin oprócz 8-15 czerwca i 27 lipca-3 sierpnia, bo mamy już wtedy zaplanowane wakacje.
Reszta terminów powinna być ok.

Brawa dla Oldmalarza!!!
 
Za ten post autor Yvonne otrzymał podziękowanie:
oldmalarz (10 gru 2023, 15:24)
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11653
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 246 razy
Otrzymał podziękowań: 202 razy

Re: Zlot żeglarskie "Rekawica i Nemo" Lato 2024

Post autor: johny »

Zgłaszam akces!!!
Za ten post autor johny otrzymał podziękowanie:
oldmalarz (10 gru 2023, 15:24)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
oldmalarz
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1045
Rejestracja: 15 lis 2016, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 59 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Re: Zlot żeglarskie "Rekawica i Nemo" Lato 2024

Post autor: oldmalarz »

Yvonne pisze: 09 gru 2023, 18:48 Tak! Świetny pomysł.
My jesteśmy chętni.
Jeśli chodzi o termin, to nam pasuje każdy termin oprócz 8-15 czerwca i 27 lipca-3 sierpnia, bo mamy już wtedy zaplanowane wakacje.
Reszta terminów powinna być ok.

Brawa dla Oldmalarza!!!
 



 
Super...rozumiem że wasza rodzina bedzia miała komplet a sternikiem bedzie Adam?  :-)..

Aby zlot miał sens "prawdziwego zlou"  wydaje mi sie ze tak  minimum ze  trzy.. cztery jachty było by ok..
w dalszej czesci .bede chcial abysmy tez zdecydowali czy bedziemy starali sie o łódki z centrum jezioraka (Siemiany) czy z południa (Iława). 
z Siemian oszczedzamy cały dzień prucia na Gierczak ..ale też  pozbawiamy sie frajdy całej drogi z Iławy na wyspy..
wiec to juz jest do przedyskutowania co kto uważa za lepsze ..kwestja jeszcze tego czy wogóle bedą dostepne :) ale bedziemy to załatwiać .. :564:
Z cała pewnoscia pierwszą noc na Gierczaku proponuje uczcić ogniskiem ..(znam świetne  miejsce) bo wypada w hołdzie Nienackiemu za te owce i kajaki  :-D
 
z pewnoscia.bede sie starł załatwic cumowisko oraz ognisko ( bo też wypada) w przesmyku w którym zatoneła cięzarówka z musem w E .Jest to pomost prywatny ale sadze że da rade..
Punktem który bede chcial zrealizowac jako żelazny to z cała pewnoscia są za Dwór w Gubłąwkach i zamek w Karnitach..
Ogniska sadze że przeprowadzimy trzy  czyli jeszcze jedno na Krupówkach ( czyli w pobliżu drugiego obozu bandy Czarnego Franka jest tam cisza spokój i dobre miejsce do tego przedsięwzięcia..
Obiady sadze że jak ktos będzie chiał zjeśc kupne to możemy to zrobić w Karnirach, Chmielówce, Siemianach, w Siemianach do wyboru sa aż cztery knajpy.
W drodze na Czaplak możemy sie tez zatrzymac w Matytach Jezeli własciciel nie srzedał domu bedzie mozna też zjeś obiad u niego i spokojnie popłynąć na Czaplak czy Kępkę .W Jezwałdzie niestety nie ma knajpy ale jest za to sklep spozywczy.. ...to tak mi się jeszcze pzrypomniało 

Sterników sadze że tez nam nie zabraknie ..Mysi, Pitt,Dzako,Ja,Adam,..to juz jest 5 łajb.. a i może Hance tez się bedzie chciało .. :-)
 
 
.
ale poczekajny na deleklaracje reszty  :-)
 
 https://www.google.com/maps/place/Dw%C3 ... &entry=ttu

https://www.google.com/maps/place/Zamek ... &entry=ttu
 
 
Żeglarstwo - nie yachting :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 13032
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 181 razy

Re: Zlot żeglarskie "Rekawica i Nemo" Lato 2024

Post autor: Yvonne »

Nie, Oldku, na pewno nie będziemy mieć kompletu, bo raczej przyjedziemy tylko we dwójkę.
Awatar użytkownika
TomaszL
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 1756
Rejestracja: 14 lip 2016, 10:19
Miejscowość: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 480 razy
Otrzymał podziękowań: 158 razy

Re: Zlot żeglarskie "Rekawica i Nemo" Lato 2024

Post autor: TomaszL »

Rany Julek (to jest chyba "legalny" zwrot tutaj na Forum).

27,5 to długość Jezioraka czy trasy?

Koło sterowe zamiast "o" GENIALNE!!!!

To będzie łajba z kołem sterowym ??? ... ?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
oldmalarz
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1045
Rejestracja: 15 lis 2016, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 59 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Re: Zlot żeglarskie "Rekawica i Nemo" Lato 2024

Post autor: oldmalarz »

TomaszL pisze: 10 gru 2023, 20:28 Rany Julek (to jest chyba "legalny" zwrot tutaj na Forum).

27,5 to długość Jezioraka czy trasy?
To będzie łajba z kołem sterowym ??? ... ?

 
27,5 to dlugosć jezioraka , trasy nie mierzyłem ale chyba bedzie dłuższą. .Zreszta nie ma obawy pokonałem ja chyba ze trzy czy cztery razy wiec tydzien jest na spokojnie do zrobienia. całości z mapy...
łajby z kołem sterowym wolałbym nie brać ..-za duża ,ostatnio w Siemianach raczylem sie herbatą ze sternikiem takiej lajby ,utyskiwał na nią wielce ze cieżka gruba i malo zwrotna .. Przy panującym tłoku w przystaniach  mniejsze jednostki sa o wiele bardziej przydatne ..
Za ten post autor oldmalarz otrzymał podziękowanie:
TomaszL (13 gru 2023, 18:39)
Żeglarstwo - nie yachting :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
panna Monika
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 849
Rejestracja: 04 sie 2013, 14:53
Miejscowość: Łódź
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 60 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Re: Zlot żeglarskie "Rekawica i Nemo" Lato 2024

Post autor: panna Monika »

Podoba mi się ta koncepcja. Super pomysł.
Awatar użytkownika
TomaszL
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 1756
Rejestracja: 14 lip 2016, 10:19
Miejscowość: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 480 razy
Otrzymał podziękowań: 158 razy

Re: Zlot żeglarskie "Rekawica i Nemo" Lato 2024

Post autor: TomaszL »

Też uważam że super pomysł. Powiem szczerze - jestem zainteresowany, nawet bardzo, z jednym "ale", które to "ale" da się chyba ułagodzić.

Jakieś szkolenia wstępne koło Brześcia Kujawskiego będą ? Chociażby po to, żeby pogadać co dokupić z odzieży. Wiadomo - woda i słońce robią swoje. Liny też. Latające bomy też. Miecza nie będziemy wyjmować by testować podnoszenie się z wody? Wiaderko na "kilwater" zamówię sobie po Świętach.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
oldmalarz
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1045
Rejestracja: 15 lis 2016, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 59 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Re: Zlot żeglarskie "Rekawica i Nemo" Lato 2024

Post autor: oldmalarz »

TomaszL pisze: 14 gru 2023, 15:35 Też uważam że super pomysł. Powiem szczerze - jestem zainteresowany, nawet bardzo, z jednym "ale", które to "ale" da się chyba ułagodzić.

Jakieś szkolenia wstępne koło Brześcia Kujawskiego będą ? Chociażby po to, żeby pogadać co dokupić z odzieży. Wiadomo - woda i słońce robią swoje. Liny też. Latające bomy też. Miecza nie będziemy wyjmować by testować podnoszenie się z wody? Wiaderko na "kilwater" zamówię sobie po Świętach.





 
Bardzo celna uwaga Tomaszu .. :564:. wszystko to jest juz przemyslane i opracowane ..ale nie pisze tego wszystkiego zanim nie bedzie na 1000% ze zlot dojdzie do realizacji ..
bedzie artykuł co wziąc dla skipera jak  i dla poczatkujacego żeglarza..po moich  doswiadczeniach dokładnie wiem co jest niezbedne ale też aby nie objuczyć was tobołami ani nie przeblastowac łajby najmiernym bagażem..juz teraz moge z cała pewnoscia strwierdzic ze kazdy który wybiera sie na żagle w najblizszej czy dalszej przyszłosci powinien sie zaopatrzyc w cienki "sztormiaczek" (spodnie i kurteczkę) niestety jest to odziez niezbedna o czym przekonałem sie wielkrootnie .. np. ostatnio zaskoczyła nas wichura i rzesisty deszcz uniemozliwiajacy zagluge na jezioraku. Ze sporej odległosci dobijalismy do pólwyspu indyjskiego jeden na sterze a ja na dziobie, wiatr dopychajacy do y-boomu -boczny  musiałem chronic burty oraz zeskoczyć na pomost i zacumowac lajbe kumpel nawet na moment nie mógl odejsc od steru wiatr był tak silny ze jak sie zapierałem o pas balastowy innej łodzi to go przerwałem ..wszystko w strugach deszczu ..wiec sam widzisz że takie ciuchy nieprzemaklane sa potrzebne ..bo jedna osob sama sobie nie poradzi podczas cumowanie w deszczu z wichurą.. a takich przypadków było wiecej..
latarka czołowa równiez jest niezbedna .. najlepiej ze swiatłem i białym czerwonym abe nie budzic wspóltowarzyszy i aby nie zrobic sobie krzywdy w nocy wychodząc na lad ..zwykła latarka od biedy tez ujdzie ale jednak wolne rece na pokłądzie są nie do przecenienia..tym bardziej jak sie nie zna łajby..
Ja swoj sztormiak kupiłem chyba za 20 zł na olx..czołowke chyba tez coś ok 30 zł
Napisze też jak powinno sprawdzać sie jacht aby nie stracić kaucji ..co wymagac od armatora dodatkowo w wyposzarzeniu (np.saperka,siekierka,dodatkowa, cuma druga  kotwica etc.) aby potem nie klac i kombinowac ze czegoś zapomnielismy zabrakło ..
 
postaram sie w przyszłosci .wypisac ceny posiłków i ich koszta (mniej wiecej) i gdzie w jakich miejscach. Koszta cumowania w marinach płatnych jezeli bedzie taka wola tam cumować .
czy złozyc sie  na dodatkowy kanisterek paliwa ..(bo pamietamy ze był taki przypadek braku paliwa a paliwo jest bardzo ważne ..) ..a z armatorami naprawde róznie bywa.. widzialem łąjbe w Makowie którą gość cumował jedna długa cumą, na moje zdziwienie opowiedział ze nie ma innych bo armator mu tylko dal jedna taką..Nie wiem czy mówiel prawde bo dla mnie to coś niesamowitego ale taka otrzymałem odpowiedz..staram sie rozmawiac z żeglarzami i .słysze ze armatorzy np.nie pozwalaja na skłądanie masztu wiec juz kurs na Zalewo odpada , sa braki w zastawach stołowych tez takie glosy słyszałem w Jeżwałdzie ..tak ze na to  wszystko trzeba zwrócicic uwagę.
 
Tomaszku L .. jesli bedziesz miec ochote pzred wyruszeniem na jeziorak  popływac  wczesniej aby nabrac doświadczenie i pewnosci ....goraco zapraszam na zalew na próbne pływanie....jestem do dyspozycji ..
...jak i wszystkich innych któzy sie wachaja..

..jezli zlot jednak nie bedzie zorganizowany z pełnym uczestnictwem .. to sadze że i tak bedzie mozliwosc popłyniecia nawet w kilka osób ..poniewaz ja i tak bede na jezioraku w wakacje..(w piatek sie dowiedziałem..sa plany abym dostał sie nad jeziorak Wisłą.. :-)
  Toruń Grudziądz Malbork Elblag do jezioraka).
....ale wtedy  nie bedziemy pod egida pełnoprawnego zlotu tylko zwykłego tygodniowego rejsu..

Ale poczekajmy napierw wybierzmy odpowiedni termin aby pasował jak najwiekszej ilosci osób potem zrobimy liste osob oraz  potrzebnych rzeczy , plan wyprawy ..etc..
 
 
 
 
 
Za ten post autor oldmalarz otrzymał podziękowanie:
johny (20 gru 2023, 11:41)
Żeglarstwo - nie yachting :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ