Termin Niewidzialnego Zlotu

Dział poświęcony ankietom

Za jakim terminem Niewidzialnego Zlotu optujesz?

Czas głosowania minął 01 lis 2015, 11:51

30 kwietnia - 3 maja
0
Brak głosów
26 - 29 maja Bo¿e Cia³o
8
62%
Który¶ z terminów wakacyjnych
5
38%
inny termin
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 13

Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

VdL pisze:Zdaje się na Was jeśli chodzi o plan ciekawych miejsc.
Ciekawych miejsc na Mazurach jest wiele i na pewno wszystkich nie damy rady zobaczyć w tak krótkim czasie jak nasz zlot. Według mnie trzy punkty zlotu są obowiązkowe:
1) Muzeum w Olsztynie
2) Fort Lyck
3) Sowiróg

I do tych punktów powinniśmy dopisać pozostałe. Jeżeli zlot odbyłby się w weekend Bożego Ciała i przy założeniu, że bazę noclegową mamy w Niedźwiedzim Rogu, to jedna z propozycji planu mogłaby wyglądać tak:

DZIEń 1 - śRODA
1) cała Polska - Ostróda
przyjazd do Ostródy, Grób Gizewiusza
2) Ostróda - Olsztyn 40 km
Muzeum w Olsztynie
3) Olsztyn - Piersławek 77 km
Izba pamięci Ernsta Wiecherta
4) Piersławek - Niedźwiedzi Róg 37 km
Rozlokowanie się w bazie noclegowej

DZIEń 2 - CZWARTEK
5) Niedźwiedzi Róg - Sowiróg 29 km
Poszukiwanie dawnej wioski Eulenwinkel, wspólne czytanie lub słuchanie "Niewidzialnych" z naszego audiobooka, który mam nadzieję powstanie do Zlotu
6) Sowiróg - Niedźwiedzi Róg 29 km
powrót do bazy i rejs na Fort Lyck,
pozostałości fortyfikacji,
dla chętnych nocleg na wyspie

7) Fort Lyck - Niedźwiedzi Róg

DZIEń 3 - PI¡TEK
8) Niedźwiedzi Róg - Wejsuny 7 km
Izba Regionalna Pana Eugeniusza Bielawskiego
9) Wejsuny - Ruciane-Nida 6 km
hotel, urząd pocztowy, kiosk
10) Ruciane-Nida - Wojnowo 9 km
klasztor staroobrzędowców w Wojnowie, poszukiwanie miejsca, w którym Wielki Bóbr z Winnetou czekali na Tomasza
11) Wojnowo - Ukta - Piecki 13km
trasa ucieczki Tomasza i Moniki przed Kędziorkiem
12) Piecki - Niedźwiedzi Róg 32 km
wieczorna część artystyczno-biesiadna

DZIEń 4 - SOBOTA
13) Niedźwiedzi Róg - Pranie 22 km
Muzeum K. I. Gałczyńskiego, ok. 45 minutowa spacerowa trasa nad Jeziorem Nidzkim
14) Pranie - Karwica Mazurska 15 km
Poszukiwanie gospodarstwa Makulskiego
15) Karwica Mazurska - Zgon - 6 km
dla chętnych potencjalny spływ Krutynią, fragment np. na trasie Zgon - Wojnowo
16) Zgon - Niedźwiedzi Róg 24 km
wieczorna część artystyczno-biesiadna

DZIEń 5 - NIEDZIELA
17) Niedźwiedzi Róg - cała Polska
pożegnanie i powrót do domów

To taka luźna propozycja. Punktów zlotowych dużo ale są też miejsca, w których będziemy mogli usiąść i odpocząć, po delektować się przyrodą mazurską czy to w Sowirogu, na Fort Lyck jak również w czasie spływu Krutynią.
Co Wy na taką wersję zlotu?
Ostatnio zmieniony 21 paź 2015, 12:29 przez Czesio1, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Czesio1 pisze:Według mnie trzy punkty zlotu są obowiązkowe:
1) Muzeum w Olsztynie
2) Fort Lyck
3) Sowiróg
1910% poparcia! :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Podoba mi się wszystko!

Szczególnie ten początek zlotu przy grobie Gizewiusza. To będzie magiczna chwila.

Na spływ Krutynią też się oczywiście zapisuję :-)
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Yvonne pisze: Szczególnie ten początek zlotu przy grobie Gizewiusza. To będzie magiczna chwila.
To takie deja vu naszego I Forowego Zlotu. Pamiętacie kto był? Spotkaliśmy się przy grobie Nienackiego. To tam się wszystko zaczęło. :-)
Ostatnio zmieniony 21 paź 2015, 14:38 przez Czesio1, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Czesio1 pisze:To takie deja vu naszego I Forowego Zlotu. Pamiętacie kto był? Spotkaliśmy się przy grobie Nienackiego. To tam się wszystko zaczęło.
Mnie tam nie było, ale znam to z opowieści johny'ego.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Yvonne pisze: Mnie tam nie było, ale znam to z opowieści johny'ego.
Oj chyba nie znasz Yvonne, bo johny'ego też tam nie było, co do dziś zresztą mi wypomina :027: :027: :027:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Czesio1 pisze:Oj chyba nie znasz Yvonne, bo johny'ego też tam nie było, co do dziś zresztą mi wypomina
Ale na pierwszym zlocie był.
Toż zawsze powtarza, że to był najpiękniejszy zlot :027:
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Czesio1 pisze:johny'ego też tam nie było, co do dziś zresztą mi wypomina
W rzeczy samej! :-P
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Yvonne pisze: Ale na pierwszym zlocie był.
Toż zawsze powtarza, że to był najpiękniejszy zlot :027:
No był, był, ale nie od początku. Dojechał dopiero do Radzynia Chełmińskiego. A że pomysł ze spotkaniem przy grobie Nienackiego to był pomysł to mi się dostaje teraz co jakiś czas.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

johny pisze:
Czesio1 pisze:johny'ego też tam nie było, co do dziś zresztą mi wypomina
W rzeczy samej! :-P
O, nie mówię :-D :-D :-D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

zbychowiec pisze:Żeby dotrzeć na Wyspę Pajęczą trzeba mieć albo żaglówkę, albo motorówkę
Ależ my nie chcemy nocować na Pajęczej, tylko na Czarcim Ostrowie :-)
To dwie różne wyspy, jeśli się nie mylę?
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

zbychowiec pisze:To dwie różne wyspy, 100 metrów od siebie. Więc właściwie jedna.
Logika męska mnie czasem zaskakuje :-D :-D :-D
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Yvonne pisze: Ależ my nie chcemy nocować na Pajęczej, tylko na Czarcim Ostrowie :-)
Dokładnie!! I do tego NA wyspie a nie PRZY wyspie! :564:
zbychowiec pisze: Żeby dotrzeć na Wyspę Pajęczą trzeba mieć albo żaglówkę, albo motorówkę (motorówkę bardziej, jeśli chce się tam być tylko jeden dzień i nie ma się nikogo z patentem sternika).
Żaglówką tam trzeba najpierw dopłynąć z któregoś z pobliskiego portu, co zabierze cały dzień, potem podobnie będzie z powrotem. I trzeba do tego sternika. A właściwie nie jednego sternika, tylko około [wielkość grupy/5], zakładając że na jedną łódkę będzie 5 osób plus sternik, to już bardzo mocne zagęszczenie. Więcej niż 5 osób nie powinno być, bo potem będzie problem z wspólnym biesiadowaniem pod wieczór przy stoliku na łodzi, tam się mieści 6 osób jak się dobrze dociśnie. Wypożyczając żaglówkę czy motorówkę trzeba pamiętać, że noc spędzi się na niej (o rozbijaniu namiotów na samej wyspie raczej można zapomnieć, za gęsto drzewa/krzaki - może jakby się uparł to by rozbił, ale raczej jest to problematyczne).
Nikt nie mówił, że ma być łatwo zbychowiec, ma być przygoda. A jeśli przy tej okazji natrudzimy się trochę przy rozbiciu namiotów to nic nam się nie stanie. Pamiętasz ile męczyli się antropolodzy żeby rozbić swoje namioty na cyplu w Wyspie złoczyńców?
Mogę się domyślać że nocleg na łajbie zacumowanej gdzieś na jeziorze jest również wspaniałym przeżyciem (o czym świadczy Twoja relacja i zdjęcia z Fort Lyck) ale my tym razem mamy w planach przygody z "Niewidzialnych" i ów pamiętny nocleg Tomasza, Moniki i Winnetou na Czarcim Ostrowie.
zbychowiec pisze: Żeby dotrzeć na Wyspę Pajęczą trzeba mieć albo żaglówkę, albo motorówkę (motorówkę bardziej, jeśli chce się tam być tylko jeden dzień i nie ma się nikogo z patentem sternika).
Żaglówką tam trzeba najpierw dopłynąć z któregoś z pobliskiego portu, co zabierze cały dzień, potem podobnie będzie z powrotem. I trzeba do tego sternika. A właściwie nie jednego sternika, tylko około [wielkość grupy/5], zakładając że na jedną łódkę będzie 5 osób plus sternik, to już bardzo mocne zagęszczenie. Więcej niż 5 osób nie powinno być, bo potem będzie problem z wspólnym biesiadowaniem pod wieczór przy stoliku na łodzi, tam się mieści 6 osób jak się dobrze dociśnie. Wypożyczając żaglówkę czy motorówkę trzeba pamiętać, że noc spędzi się na niej (o rozbijaniu namiotów na samej wyspie raczej można zapomnieć, za gęsto drzewa/krzaki - może jakby się uparł to by rozbił, ale raczej jest to problematyczne). Wydaje mi się, że jedyną opcją na jednodniowy nocleg jest kilka dużych motorówek, tzw. ślizgaczy.

Poniżej podaję przykład symulacji kosztów dla takiej motorówki (nie dałem rady zrobić na Boże Ciało bo jest kalkulator tylko do końca 2015):
2 dni za motorówkę w porcie Wilkasy 6 miejscami do spania (7 jak jedno dziecko będzie spać z rodzicem).
Cena całkowita (w sezonie może być wyższa) za 2 dni: 1510 zł (jest stosunkowo wysoka bo płaci się 60% ekstra za krótki czarter).
Oferta jest stąd: http://www.marinara.com.pl/yacht/weeken ... ara-5.html

Możecie poszukać innych, tańszych. Ta jest pierwsza z brzegu.
Jak to możecie? Nie wybierasz się na Niewidzialny Zlot zbychowiec? :shock:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Czesio1 pisze:Nie wybierasz się na Niewidzialny Zlot zbychowiec?
Nie dopuszczam nawet takiej myśli, żeby Zbychowca miało nie być :shock:
Kto będzie grał Tomasza w scenkach? :027:
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

zbychowiec pisze: Jasne, że się wybieram. Jedynie zwacam uwagę, że ze względów logistycznych taki nocleg na wyspie może być mocno problematyczny. Szczególnie, że operowanie łodzią (nawet motorową) to nie przelewki i takie operacje jak cumowanie do brzegu, kotwiczenie, przechodzenie przez śluzy mogą się dac nieźle we znaki. Teoretycznie (jeśli faktycznie chcecie nocować na wyspie w namiotach) jedna motorówka by wystarczyła. Trzeba jednak kogoś, kto ją będzie potrafił obsłużyć. Ponadto ceny motorówek w Mikołajkach są raczej ździercze, nie mówiąc o ubogiej ofercie, więc może się okazać, że najtaniej będzie wziąć jakąś żaglówkę na cały tydzień i popylać na silniku. A wtedy to już w ogóle będzie wyższa szkoła jazdy, bo trzeba sternika. Inaczej będzie trzeba motorówką pokonać pół Mazur z Giżycka, żeby dotrzeć najpierw do Niedźwiedziego Rogu.
No ok, to zdradzę garść szczegółów na temat noclegów. Otóż jestem po słowie z właścicielką pewnej ciekawej jak sądzę noclegowni w Niedźwiedzim Rogu. Pani ta ma swojej ofercie również łodzie. Ale gdy wspomniałem, że jesteśmy zainteresowani dostaniem się na Czarci Ostrów powiedziała, że jeśli będzie nas kilkanaście osób to ma kontakt z kimś kto posiada kuter rybacki i dałoby się coś zorganizować. Nie pytałem na razie o szczegóły bo póki co czekam na zakończenie ankiety w sprawie terminu Niewidzialnego Zlotu. Wtedy ruszymy pełną parą. :-)
Zbychowiec, bardzo pomocne będą Twoje doświadczenia z rejsu po śniardwach, z pobyty na Fort Lyck. Jeśli masz więcej zdjęć z wyspy to podziel się z nami proszę.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Czesio1 pisze:Otóż jestem po słowie z właścicielką pewnej ciekawej jak sądzę noclegowni w Niedźwiedzim Rogu
A co na to Twoja żona? :-D
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Yvonne pisze:
Czesio1 pisze:Otóż jestem po słowie z właścicielką pewnej ciekawej jak sądzę noclegowni w Niedźwiedzim Rogu
A co na to Twoja żona? :-D
Hihihihi, jeszcze nic nie wie ;-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Czesio1 pisze:
Yvonne pisze:
Czesio1 pisze:Otóż jestem po słowie z właścicielką pewnej ciekawej jak sądzę noclegowni w Niedźwiedzim Rogu
A co na to Twoja żona? :-D
Hihihihi, jeszcze nic nie wie ;-)
To tak jak moja! :-D
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Yvonne pisze: Ależ my nie chcemy nocować na Pajęczej, tylko na Czarcim Ostrowie :-)
http://turystyka.wp.pl/title,Mazury-wyspy-na-jeziorze-Sniardwy-opanowaly-gryzonie,wid,16856494,wiadomosc.html
Yvonne, mam nadzieję, że nadal jesteś zainteresowana noclegiem na Czarcim Ostrowie? :-D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Czesio1 pisze:
Yvonne pisze: Ależ my nie chcemy nocować na Pajęczej, tylko na Czarcim Ostrowie :-)
http://turystyka.wp.pl/title,Mazury-wyspy-na-jeziorze-Sniardwy-opanowaly-gryzonie,wid,16856494,wiadomosc.html
Yvonne, mam nadzieję, że nadal jesteś zainteresowana noclegiem na Czarcim Ostrowie? :-D
:-D
Będzie się działo! Jak u mnie w biurze pojawiła się myszka to ma koleżanka, wydawałoby się bardzo spokojne dziewczę - wskoczyła na biurko! :-D
Ale to nic, najlepsza była reakcja właściciela, do którego poszliśmy z interwencją. Stwierdził krótko, że jakbyśmy konia zobaczyli to był powód do zdziwienia ale małą myszkę! No to zrobiliśmy polowanie i udało nam się ją złapać do foliowego worka. Zanieśliśmy do właściciela i wypucilismy ją wprost na jego biurko. :-D
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

johny pisze: :-D
Będzie się działo! Jak u mnie w biurze pojawiła się myszka to ma koleżanka, wydawałoby się bardzo spokojne dziewczę - wskoczyła na biurko! :-D
Ale to nic, najlepsza była reakcja właściciela, do którego poszliśmy z interwencją. Stwierdził krótko, że jakbyśmy konia zobaczyli to był powód do zdziwienia ale małą myszkę! No to zrobiliśmy polowanie i udało nam się ją złapać do foliowego worka. Zanieśliśmy do właściciela i wypucilismy ją wprost na jego biurko. :-D
:-D :-D :-D
I jaka była reakcja właściciela?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Czesio1 pisze:
johny pisze: :-D
Będzie się działo! Jak u mnie w biurze pojawiła się myszka to ma koleżanka, wydawałoby się bardzo spokojne dziewczę - wskoczyła na biurko! :-D
Ale to nic, najlepsza była reakcja właściciela, do którego poszliśmy z interwencją. Stwierdził krótko, że jakbyśmy konia zobaczyli to był powód do zdziwienia ale małą myszkę! No to zrobiliśmy polowanie i udało nam się ją złapać do foliowego worka. Zanieśliśmy do właściciela i wypucilismy ją wprost na jego biurko. :-D
:-D :-D :-D
I jaka była reakcja właściciela?
I tak za chwilę wyprowadzaliśmy się stamtąd!
:-D
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

johny pisze: I tak za chwilę wyprowadzaliśmy się stamtąd!
:-D
Z powodu jednej małej myszki??? :027: :027: :027:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Nie już mieliśmy chyba wtedy złożone im wypowiedzenie...
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

johny pisze:Nie już mieliśmy chyba wtedy złożone im wypowiedzenie...
Czyli ta myszka się tam tak zupełnie przypadkowo nie znalazła :-D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Batura
Żądny przygód
Żądny przygód
Posty: 351
Rejestracja: 27 maja 2015, 14:31
Miejscowość: okolice stolycy
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Batura »

Czesiu czy ten termin majowy zlotu jest już przesądzony czy jeszcze trwa proces decyzyjny?
w knajpie dla braw, Klezmer kazał mi grać
takie rzeczy, że jeszcze mi wstyd
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Batura pisze:Czesiu czy ten termin majowy zlotu jest już przesądzony czy jeszcze trwa proces decyzyjny?
Nie, nie jest przesądzony. Ankieta jeszcze trwa.
Batura, a gdyby jednak weekend majowy to nie dałbyś rady przyjechać np. w piątek i zostać z nami do niedzieli?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Batura
Żądny przygód
Żądny przygód
Posty: 351
Rejestracja: 27 maja 2015, 14:31
Miejscowość: okolice stolycy
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Batura »

Czesio1 pisze:
Batura pisze:Czesiu czy ten termin majowy zlotu jest już przesądzony czy jeszcze trwa proces decyzyjny?
Nie, nie jest przesądzony. Ankieta jeszcze trwa.
Batura, a gdyby jednak weekend majowy to nie dałbyś rady przyjechać np. w piątek i zostać z nami do niedzieli?
Czesiu no myślę o tym, problem jest taki, że to będzie pierwszy tydzień po I komunii mojej córki, ja tam się nie znam na tych obrzędach, ale żonka powiedziała mi, że jest jakiś "biały tydzień" czy coś takiego, i że dziewczynki idą w procesji w białych sukienkach i sypią kwiatki, i to nie tylko w samo Boże Ciało ale cały tydzień do niedzieli włącznie.

Ale luzik, nie ten to będzie następny ;-)
w knajpie dla braw, Klezmer kazał mi grać
takie rzeczy, że jeszcze mi wstyd
Awatar użytkownika
Batura
Żądny przygód
Żądny przygód
Posty: 351
Rejestracja: 27 maja 2015, 14:31
Miejscowość: okolice stolycy
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Batura »

a ja chciałem pojechać z całą rodzinką więc wiesz
zawsze jest nadzieja, że córka nie zda tych egzaminów z modlitw, i że do komunii pójdzie za rok dopiero :-D
w knajpie dla braw, Klezmer kazał mi grać
takie rzeczy, że jeszcze mi wstyd
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Batura pisze:a ja chciałem pojechać z całą rodzinką więc wiesz
zawsze jest nadzieja, że córka nie zda tych egzaminów z modlitw, i że do komunii pójdzie za rok dopiero :-D
To módl się jak Pawlak za Anię co by jej się nogi powinęła i żeby na wieś wróciła. :-D :-D :-D
A tak na serio to problem z terminem jest taki że w ankiecie prawie równo idą weekend Bożego Ciała i inny termin wakacyjny. Tylko że ta druga opcja jest mocno względna. Bo jeśli wygra termin wakacyjny to na pewno będą różne wersje, jednemu będzie pasował lipiec innemu sierpień i trzeba będzie robić nową ankietę.
No fajnie by było gdyby Wam się udało dojechać na ten zlot.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ