Strefa.

Dział poświęcony relacjom z naszych wypraw
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Re: Strefa.

Post autor: johny »

Nie media, tylko TVN, GW etc. i kilku niespełnionych polityków tudzież artystów. Często SG i inne służby są lżone przez nich od najgorszych. Ja tak jak napisałem na początku tej relacji, mogę im tylko dziękować. Czytam teraz świetna książkę na ten temat. Jak skończę podzielę się refleksją.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: Strefa.

Post autor: PawelK »

Tego się obawiałem, że pojawi się odpowiedź nie merytoryczna, tylko zalana żółcią i jadem przeciwko nielubianym przez niektóre opcje polityczne mediom.

@Brunhilda to nie jest takie proste jak niektórzy piszą. Tak jak wszędzie, są ludzie, którzy patrząc od strony humanitarnej, nie patrząc na inne konsekwencje, by przyjęli wszystkich. Są tacy, którzy, tak jak kolega powyżej, wykorzystują takie sytuacje do swojej walki politycznej. Jedni krzyczą żeby przyjąć, wiedząc, że to się nie stanie, ale ugrają na tym swoją politykę, inni wręcz przeciwnie krzyczą żeby pozabijać tych na granicy, również wiedząc, że tak nie będzie, ale coś tam ugrają do swojego elektoratu. Jedni w związku z tym wieszają psy na SG, drudzy hołubią tę samą służbę. Ponieważ teraz i tutaj nie ma dobrego rozwiązania, również ze względu na lata zaniedbań i brak przygotowania do takich sytuacji, to finalnie SG dostaje po głowie. Tak jak tamci imigranci są pionkami w grze politycznej Rosji, tak funkcjonariusze SG są pionkami w grze politycznej wewnątrz Polski. Wydaje się, że tak bywa wszędzie, zawsze znajdzie się grupa ludzi, którzy każdą sytuację, nawet najbardziej tragiczną, będzie się starała wykorzystać do własnych partykularnych interesów. A przy okazji znajduje się zawsze spora grupa pożytecznych głupków, bo obu stronach barykady, którzy bezrefleksyjnie powtarzają różne hasła. Oni są wykorzystywani cynicznie przez polityków...
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Strefa.

Post autor: Fantomas »

Już odpowiadam Bruniu
1. Jak wiesz, problem uchodzców zaistniał we wrześniu. Wówczas opozycja, a ściślej ujmując Lewica oraz Koalicja Obywatelska (główną siłą jest tu PO) domagały się wpuszczenia emigrantów do Polski. Wtórowały im wszelkie "postepowe" i "liberalne" media jak TVN i GW.
2. Z tego okresu pochodzą prawie wszystkie fejkowe informacje. Jak np. opowieści, że są to uchodzcy z Afganistanu uciekający przed zemstą Talibów. Opowieść o kocie, który przywędrował za właścicielką z Afganistanu i inne. Równocześnie w mediach (tych wyżej wymienionych) prowadzono propagandę oczerniającą SG.
3. Następny etap to stan wyjątkowowy i decyzja o budowie ogrodzenia. Oczywiście media liberalne wraz ze zblatowanymi politykami są przeciw (KO i Lewica) głosują przeciw stanowi wyjątkowemu i budowie ogrodzenia.
4. Początkowo dla niektórych sprawa uchodzców była po prostu kolejną platformą walki wewnątrznej (z rządem, z PiSem). Obecnie chyba świadomość jest większa.
5.Uchodzcy chcą siłowo wtargnąc do Polski, pomimo tego, że na Białorusi znaleźli się legalnie.
 
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Strefa.

Post autor: Fantomas »

A jeszcze jako post scriptum należy dodać, że tradycyjnie najmniej inteligentną częścią społeczeństwa okazali się aktorzy i dziennikarze. Najbardziej jaskrawym przykładem jest aktorka znana mi z reklam (nie słynę z zamiłowania do polskich filmów) Barbara Kurdej-Szatan, która w mediach społecznościowych nazwała Straż Graniczną mordercami. Wtedy też powstała akcja "Murem za Polskim Mundurem". Wspierająca wszystkie służby czyli Policję, WOT, Straż Graniczną i Wojsko strzegące polskiej granicy.
 
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Re: Strefa.

Post autor: Yvonne »

Fantomas pisze: 05 gru 2021, 13:17 A jeszcze jako post scriptum należy dodać, że tradycyjnie najmniej inteligentną częścią społeczeństwa okazali się aktorzy i dziennikarze. 
 

 
Śmiałe i jakże stronnicze to spostrzeżenie.
Nie Twoim zadaniem, Fantomasie, jest mierzyć ich inteligencję.
Ale jeśli już mierzysz, to i ja pozwolę sobie wyrazić swoje zdanie.
Oni okazali się w tej sytuacji ludźmi. Tylko tyle i aż tyle.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Re: Strefa.

Post autor: johny »

Yvonne pisze: 05 gru 2021, 13:49
Fantomas pisze: 05 gru 2021, 13:17 A jeszcze jako post scriptum należy dodać, że tradycyjnie najmniej inteligentną częścią społeczeństwa okazali się aktorzy i dziennikarze. 
 


 
Śmiałe i jakże stronnicze to spostrzeżenie.
Nie Twoim zadaniem, Fantomasie, jest mierzyć ich inteligencję.
Ale jeśli już mierzysz, to i ja pozwolę sobie wyrazić swoje zdanie.
Oni okazali się w tej sytuacji ludźmi. Tylko tyle i aż tyle.

 
Przystępnie wyklarowana cała sytuacja:
https://fb.watch/9IrV-2rkOQ/
 
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Strefa.

Post autor: Fantomas »

Nie, okazali się głąbami powtarzającymi nieprawdziwą informację o tym, że ludzie strzegący granicy kogoś zamordowali. Co jest oczywistą nieprawdą. Nie pierwszy raz aktor, aktorka podają nieprawdziwe informacje w mediach społecznościowych.
I jeszcze jedno bo jak widać ciężko, ze zrozumieniem. Ludzie, którzy szturmują polską granicę znaleźli się tam po tym, jak legalnie przyjechali na Białoruś. Ich celem jest UE, a szczególnie Niemcy. Polska nic nie jest winna tym ludziom. Oni sami wydali wiele tysięcy dolarów, żeby tu przybyć kompletnie nie rozumiejąc, że do Polski mogą wjechać jedynie w sposób legalny. Skoro Ibrahim, Ahmed i czy inny Mustafa był tak głupi, żeby sprzedać wszystko co miał, aby koczować na granicy wraz z całą swoją rodziną.To ja się nie poczuwam do odpowiedzialności za niego. Chce wjechać do Polski niech to zrobi legalnie. Kto z Was wpuści gościa, który żeby wejść do Waszego domu wybija okno? Kto z Was wpuści kogoś kogo nie zapraszał? Kto z Was wpuści kogoś, kto przecina ogrodzenie i bez zaproszenia się panoszy?
 Przyjęcie tych ludzi nie rozwiąże problemu na naszej granicy. Wręcz przeciwnie, byłoby tylko więcej takich przypadków.
Ciekawy jestem Waszej opinii czy ktoś z Was może uważa, że tych uchodzców trzeba wpuścić?
 
Ostatnio zmieniony 05 gru 2021, 14:12 przez Fantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Za ten post autor Fantomas otrzymał podziękowanie:
Piter (05 gru 2021, 14:22)
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Re: Strefa.

Post autor: Mysikrólik »

Skandalem i wstydem dla wszystkich jest to, że minęło tyle czasu i nikt nie znalazł rozwiązania.
Uchodźcy zostali wpuszczeni w maliny, na potrzeby Putina i jego przydupasa Łukaszenkę. Litwa i Polska zostały postawione przed wyborem który jest zły, coby nie wybrać. UE ma to gdzieś. A tu zima i ludzie będą tam umierać.
Politycy każdej maści chcą przy okazji coś ugrać i mają gdzieś ludzkie życie, bo liczy się tylko koryto. Dziennikarze to samo. Jest sensacja, jest kasa. SG robi to co im każą, bo to służba, a dziad z kotem wydaje rozkazy i walczy z IV Rzeszą.
Tak na prawdę nikomu na tych uchodźcach nie zależy i najlepiej jakby zniknęli.
 
Za ten post autor Mysikrólik otrzymał podziękowanie:
PawelK (05 gru 2021, 17:05)
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Re: Strefa.

Post autor: Mysikrólik »

Mnie martwi to, że niektórzy gdyby zobaczyli w lesie zmarzniętego pieska, to by go wzięli i dali jeść, co z resztą jest chwalebne i zrozumiałe. Natomiadt z obrzydzeniem odwróciliby się od człowieka, bo ma na imię Ahmed, Ibrahim, czy Mustafa.
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Strefa.

Post autor: Fantomas »

Mysi, czyli co wpuszczać?
Nie chodzi o "dziada z kotem" tylko o wykonywanie swoich obowiązków. A do obowiązków Straży Granicznej należy strzeżenie granicy Polski, którą jest również granicą UE. A to strzeżenie oznacza, że nie możesz nielegalnie jej przekroczyć. Tyle.

 
 
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Re: Strefa.

Post autor: Mysikrólik »

Czyli w ciągu 4 miesięcy znaleźć rozwiązanie. Nigdy nie mówiłem nic na SG, nie mam danych o ich pracy. Zakładam, że robią to co muszą, a to jest służba i nie mają wyboru tylko rozkazy.
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Re: Strefa.

Post autor: Mysikrólik »

Dziwi mnie, że ktoś pisząc a nie mówiąc na żywo, nie przemyśli swoich słów i chlapie takie bzdury, jak mordercy o SG. I pewnie ta pani miała na myśli cierpienie ludzi, ale chyba zbyt bystra nie jest i wyszło jej to co wyszło.
SG jest od wykonania zadania, a nie wymyślenia wyjścia z sytuacji. Dlatego między innymi daleko mi od służby jakiejkolwiek, bo nie mógłbym wykonywać rozkazów z którymi się nie zgadzam.
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Strefa.

Post autor: Fantomas »

To nie takie proste, skoro jak sam zauważyłeś, uchodzcy stali się zakładnikami wielkiej polityki. Ale coś się dzieje. Stworzono im możliwość powrotu do ojczyzny. Z drugiej strony wiedzą, że w UE nikt na nich nie czeka. A Polacy strzegą swojej granicy i w większości ich nie chcą. To i ich doświadczenie to wystarczającą wiedzą, żeby podjąć decyzję. A co do pomocy. Chętnie pomożemy, ale tym, którzy szanują nas i nasze prawa.
 
 
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Strefa.

Post autor: Fantomas »

YeDOWCzdmCOEUDcrW2ZEQjmWQte6HhaEBBgXcLDu.jpg
 Niedowiary. Dziki Trener mówi Fantomasem. A głos w miarę rzeczowy pojawił nawet wśród aktorów.

 
 
 
 
 
Awatar użytkownika
TomaszL
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 1748
Rejestracja: 14 lip 2016, 10:19
Miejscowość: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 473 razy
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Re: Strefa.

Post autor: TomaszL »

PawelK pisze: 05 gru 2021, 11:39 ...

@Brunhilda to nie jest takie proste jak niektórzy piszą. Tak jak wszędzie, są ludzie, którzy patrząc od strony humanitarnej, nie patrząc na inne konsekwencje, by przyjęli wszystkich. Są tacy, którzy, tak jak kolega powyżej, wykorzystują takie sytuacje do swojej walki politycznej. Jedni krzyczą żeby przyjąć, wiedząc, że to się nie stanie, ale ugrają na tym swoją politykę, inni wręcz przeciwnie krzyczą żeby pozabijać tych na granicy, również wiedząc, że tak nie będzie, ale coś tam ugrają do swojego elektoratu. Jedni w związku z tym wieszają psy na SG, drudzy hołubią tę samą służbę. Ponieważ teraz i tutaj nie ma dobrego rozwiązania, również ze względu na lata zaniedbań i brak przygotowania do takich sytuacji, to finalnie SG dostaje po głowie. Tak jak tamci imigranci są pionkami w grze politycznej Rosji, tak funkcjonariusze SG są pionkami w grze politycznej wewnątrz Polski. Wydaje się, że tak bywa wszędzie, zawsze znajdzie się grupa ludzi, którzy każdą sytuację, nawet najbardziej tragiczną, będzie się starała wykorzystać do własnych partykularnych interesów. A przy okazji znajduje się zawsze spora grupa pożytecznych głupków, bo obu stronach barykady, którzy bezrefleksyjnie powtarzają różne hasła. Oni są wykorzystywani cynicznie przez polityków...

 
Kiedyś bym napisał "obawiam się, że PawełK ma rację". Dzisiaj - "PawełK ma rację"

Zawsze byli "pożyteczni idioci/pożyteczni głupcy". 
Zawsze była "manipulacja ludźmi"
Zawsze było "zarządzanie strachem"
Zawsze była technika "dziel i rządź"

A w dobie mediów społecznościowych, i konsumpcjonizmu  to wszystko moim zdaniem eksplodowało.
Za ten post autor TomaszL otrzymał podziękowanie:
PawelK (06 gru 2021, 17:11)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Strefa.

Post autor: Fantomas »

PawelK ma rację. Spójrzmy jednak szerzej. Znowu mamy XVIII wiek. Znowu mamy Rosję i Prusy. Trochę inaczej się nazywają, ale myślą tak samo. Cele są też podobne i zupełnie inne niż nasze, polskie. Znowu Polska im przeszkadza. Tukidydes pisał "Historia to polityka lat minionych". Dziś bycie pożytecznym idiotą jest o wiele groźniejsze niż wcześniej. Czytacie Hannah Arendt, czytajcie Alexisa De Tocqeville wtedy wszystko będzie jasne.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Re: Strefa.

Post autor: Brunhilda »

Dziekuje za wyjaśnienia. Coś takiego podejrzewałam. Kwestia uchodźców w takiej liczbie jest w Polsce nowa. Sąsiedzi ze Wschodu nie są chyba uchodźcami? Przyjeżdzają popracować, czasem zostają na zawsze. I OK. Uchodźcy z daleka są nowością, to miałam na myśli.
Za ten post autor Brunhilda otrzymał podziękowanie:
Mysikrólik (07 gru 2021, 20:10)
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: Strefa.

Post autor: PawelK »

Brunhilda pisze: 07 gru 2021, 15:08 Dziekuje za wyjaśnienia. Coś takiego podejrzewałam. Kwestia uchodźców w takiej liczbie jest w Polsce nowa. Sąsiedzi ze Wschodu nie są chyba uchodźcami? Przyjeżdzają popracować, czasem zostają na zawsze. I OK. Uchodźcy z daleka są nowością, to miałam na myśli.

 
Ci ze wschodu, po pierwsze, to w dużej większości, idą do polskiej placówki dyplomatycznej, u siebie w domu, i dostają wizy z zezwoleniem na pracę. To są migranci zarobkowi a nie uchodźcy, dokładnie tak jak napisałaś.
Tak, jeśli chodzi o uchodźców, takich prawdziwych, uciekających przed prześladowaniami, itd. itp. to oczywiście nie mamy wielkiego doświadczenia, bo niby jak. Pewnie jest jakaś ilość Białorusinów, są Syryjczycy czy Irakijczycy ale oni wszyscy (albo 99%) dostali się tutaj legalnie i dopiero gdy tu byli to wystąpili o azyl czy jak to zwą.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Re: Strefa.

Post autor: Brunhilda »

😀😀 tak właśnie myślałam.

Proponuje nowy utwór zaprzyjaźnionej grupy Zayazd.

Awatar użytkownika
Szwagier
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 81
Rejestracja: 07 sie 2018, 21:29
Tytuł: Nigdy nie wiesz, co Cię w życiu spotka.
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Strefa.

Post autor: Szwagier »

Brunhilda pisze: 08 gru 2021, 00:05 😀😀 tak właśnie myślałam.

Proponuje nowy utwór zaprzyjaźnionej grupy Zayazd.



 
HmmmPowiem szczerze. Makowieckiego bardzo szanuję. Wykorzystałem jego utwory w audycjach. Niestety ale tym utworem podniósł mi ciśnienie. Powtarza pisowską propagandę jakie to wojska weekendowe są wspaniali. Na ponad 12 tyś. Żołnierzy Wojsk Operacyjnych na granicy Wotów jest około 1 tyś. Wszyscy w koło składają podziękowania dla Wotów, straży granicznej i policji. Nie wypada mi, a i z drugiej strony nie wolno mi pisać jakie wpadki i uwierzcie mi bardzo poważnie mają na granicy. Powiem tylko że podjeżdżając do ich posterunków my jak i straż graniczna włączamy wszystkie możliwe światła, aby nas widzieli i robimy to dla naszego bezpieczeństwa. Proszę nie powtarzajcie głupot o wspaniałych Wotach po paru weekendach szkolenia, a jeśli już to nie zapominajcie o prawdziwych Żołnierzach.
Za ten post autor Szwagier otrzymał podziękowanie:
johny (15 gru 2021, 21:22)
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: Strefa.

Post autor: PawelK »

Zupełnie nie rozumiem co siedzi w głowie typa, który służąc w wojsku przeszedł na białoruską stronę i teraz bryluje w ichniej telewizji opowiadając, że polscy żołnierze strzelali do migrantów.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Strefa.

Post autor: Fantomas »

PawelK pisze: 17 gru 2021, 15:01 Zupełnie nie rozumiem co siedzi w głowie typa, który służąc w wojsku przeszedł na białoruską stronę i teraz bryluje w ichniej telewizji opowiadając, że polscy żołnierze strzelali do migrantów.

 
Najprawdopodobniej liczy na doraźne korzyści. W połączeniu z brakiem wyobraźni i choćby nikłego pomyślunku otrzymujemy takiego osobnika (bo na pewno nie żołnierza). Inna sprawa, że nigdy ktoś taki nie powinien służyć w Wojsku Polskim.  A tak na marginesie ta sprawa tzn. szturm emigrantów na granicę Polski od białoruskiej strony to kolejny interwał w najnowszej historii Polski. Wiele osób zabiera głos w sprawie. W niektórych przypadkach okazuje się, że osoby które się wypowiadają nie tylko mają braki w wyobraźni i intelekcie, ale także nie przyswoiły nawet życiowej mądrości tzw. chłopskiego rozumu. 
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: Strefa.

Post autor: PawelK »

Fantomas pisze: 17 gru 2021, 15:39
Najprawdopodobniej liczy na doraźne korzyści. W połączeniu z brakiem wyobraźni i choćby nikłego pomyślunku otrzymujemy takiego osobnika (bo na pewno nie żołnierza). Inna sprawa, że nigdy ktoś taki nie powinien służyć w Wojsku Polskim.  A tak na marginesie ta sprawa tzn. szturm emigrantów na granicę Polski od białoruskiej strony to kolejny interwał w najnowszej historii Polski. Wiele osób zabiera głos w sprawie. W niektórych przypadkach okazuje się, że osoby które się wypowiadają nie tylko mają braki w wyobraźni i intelekcie, ale także nie przyswoiły nawet życiowej mądrości tzw. chłopskiego rozumu. 

 
Mam takie wrażenie, że oprócz dezercji (bo to chyba jest na 100%) typ ma szansę dostać zarzut szpiegostwa. Ciekawe historie przed nim się roztaczają, bo chyba nikt nie wątpi, że Białoruś go wykorzysta i wypluje.

 
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Strefa.

Post autor: Fantomas »

Oczywiscie, każdy kto ma trochę wyobraźni widzi to tak jak Ty. Uciekinier niechybnie był pozbawiony tego przymiotu i wielu innych również.
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Re: Strefa.

Post autor: VdL »

Każdy scenariusz trzeba wziąć pod uwagę, nawet porwanie. Dowiemy się tyle ile nam powiedzą.
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: Strefa.

Post autor: PawelK »

VdL pisze: 17 gru 2021, 20:35 Każdy scenariusz trzeba wziąć pod uwagę, nawet porwanie. Dowiemy się tyle ile nam powiedzą.

 
Do czasu do kiedy nie będzie relacji z naszej strony, o ile może taka być, rzeczywistoście tak.

Teraz typ opowiada, że zabijali wszystkich imigrantów i zakopywali ich w lesie. Co jest najstraszniejsze, to to że jakaś część ludzi po tamtej stronie granicy, to kupuje. I nawet jeśli uznamy, że 90% wpisów na yt, to radzieccy agenci, to przy tak zmasowanym ataku jest 10%, którzy zaczynają w to wierzyć. 
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Re: Strefa.

Post autor: johny »

Pięknie wyglądał dzisiaj kościół w Szudzialowie pełen żołnierzy. W większości młodych ludzi. Ja biegając dzisiaj złożyłem im zyczrnia i podziękowałem za trud ich służby.
 
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Re: Strefa.

Post autor: Mysikrólik »

Dziwne gdyby wśród żołnierzy starzy byli.
Na szczęście w pozostałej części Polski młodzieży mniej w tych przybytkach.
Przynajmniej prymas tak twierdzi, że mniej.
Za ten post autor Mysikrólik otrzymał podziękowanie:
PawelK (01 sty 2022, 17:15)
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Re: Strefa.

Post autor: johny »

Mysikrólik pisze: 01 sty 2022, 16:02 Dziwne gdyby wśród żołnierzy starzy byli.
Na szczęście w pozostałej części Polski młodzieży mniej w tych przybytkach.
Przynajmniej prymas tak twierdzi, że mniej.

 
Nie w ilości tu rzecz. Tak zgadzam się, młodzi odchodzą od kościoła. Ale jakie ma to znacznie? Dla Ciebie Mysi "na szczęście", a ja rad jestem z tego, że mimo trudów służby, nie nagabywani, znaleźli czas aby oddać cesarzowi co cesarskie.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Re: Strefa.

Post autor: Mysikrólik »

Może i masz rację, że to z potrzeby serca, ale gdybym to ja siedział na zadupiu i miał jakąkolwiek szansę na rozrywkę, to bym poszedł nawet na koncert Zenka.


Edycja
W sumie to ja bym się rozkoszował tym zadupiem, ale może niekoniecznie skoszarowany.
 
ODPOWIEDZ

Wróć do „Relacje z naszych wypraw”