Strefa.

Dział poświęcony relacjom z naszych wypraw
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Re: Strefa.

Post autor: VdL »

TomaszK pisze: 02 gru 2021, 19:16
VdL pisze: 02 gru 2021, 13:12Co się dziwić. Przecież tu się niewiele dzieje.
Forum przygodowe, tylko przygód brak. Większość siedzi w domach albo ma lenia , żeby coś napisać...

Tomaszu nie idź tą drogą.  
Dziękuję za poradę, ale może sam coś napiszesz ? Jeżeli już jesteśmy w temacie zamierającego forum, to może coś w tematach samochodzikowych ?
Chętnych do krytyki jest wielu, ale poza Fantomasem poruszajacym tematy historyczne,  w działach poświęconych książkom Nienackiego nie widać noc nowego. Proszę bardzo - jest pole do własnych działań. To te tematy ściągają do nas nowych forowiczów.

 
Tomaszu , wszystko już zostało napisane. Mamy powielać? Przecież nie będziemy rozprawiać o ilości gzów na Kozim Rynku.
Forum jest przygodowe , amy rozprawiamy o pomidorowej. 
 
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: Strefa.

Post autor: Czesio1 »

VdL pisze: 02 gru 2021, 20:04
TomaszK pisze: 02 gru 2021, 19:16
VdL pisze: 02 gru 2021, 13:12Co się dziwić. Przecież tu się niewiele dzieje.
Forum przygodowe, tylko przygód brak. Większość siedzi w domach albo ma lenia , żeby coś napisać...

Tomaszu nie idź tą drogą.  
Dziękuję za poradę, ale może sam coś napiszesz ? Jeżeli już jesteśmy w temacie zamierającego forum, to może coś w tematach samochodzikowych ?
Chętnych do krytyki jest wielu, ale poza Fantomasem poruszajacym tematy historyczne,  w działach poświęconych książkom Nienackiego nie widać noc nowego. Proszę bardzo - jest pole do własnych działań. To te tematy ściągają do nas nowych forowiczów.

 
Tomaszu , wszystko już zostało napisane. Mamy powielać? Przecież nie będziemy rozprawiać o ilości gzów na Kozim Rynku.
Forum jest przygodowe , amy rozprawiamy o pomidorowej. 
 
 
Uważasz, że gotowanie nie może być przygodą? 
 
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Re: Strefa.

Post autor: TomaszK »

VdL pisze: 02 gru 2021, 20:04Tomaszu , wszystko już zostało napisane. Mamy powielać? Przecież nie będziemy rozprawiać o ilości gzów na Kozim Rynku.  
Nie, nie wszystko zostało napisane. Ja marzę o napisaniu inspiracji do "Nowych przygód", o ustaleniu skąd się wziął pomysł na Bursztynową Wenus, skąd pomysł na ciężarówkę wiozącą po lodzie eksponaty z jakiegoś muzeum, gdzie jest pierwowzór jeziora Jasień, gdzie Nienacki widział mauzoleum Haubitzów i grób Regirungsratha, czy jest gdzieś w Polsce loża masońska z ukrytymi przejściami, czy grób na cmentarzu żydowskim w Pradze z rysunkiem takim jak na "blaszce" istnieje naprawdę, czy bliżej Brześcia są bunkry, w których można było ukryć skarby Dunina/Kronenberga, gdzie znajduje pierwowzór wyspy, bo na pewno nie w Ciechocinku, skąd pochodzi pomysł studni rozszerzającej się w dół, szukam w cyfrowych biblioteach programu telewizyjnego z gazety z początku lat 70-tych z serialem "Zamki nad Loarą" ...
Alternatywą dla obecnego zastoju, jest założenie nowego, osobnego forum, najlepiej zamkniętego, na którym będziemy dzielić się wspomnieniami z własnych wypraw, ulubionymi utworami muzycznymi, poglądami politycznymi i życzeniami. Jesteśmy przecież grupą przyjaciół i takie forum na pewno będzie kwitło.

 
 
 
 
 
 
 
Ostatnio zmieniony 02 gru 2021, 23:27 przez TomaszK, łącznie zmieniany 1 raz.
Za ten post autor TomaszK otrzymał podziękowania (total 2):
Hanka (03 gru 2021, 08:51) • Brunhilda (03 gru 2021, 22:47)
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: Strefa.

Post autor: Czesio1 »

TomaszK pisze: 02 gru 2021, 20:50 Nie, nie wszystko zostało napisane. Ja marzę o napisaniu inspiracji do "Nowych przygód", o ustaleniu skąd się wziął pomysł na Bursztynową Wenus, skąd pomysł na ciężarówkę wiozącą po lodzie eksponaty z jakiegoś muzeum, gdzie jest pierwowzór jeziora Jasień, gdzie Nienacki widział mauzoleum Haubitzów i grób Regirungsratha, czy jest gdzieś w Polsce loża masońska z ukrytymi przejściami, czy grób na cmentarzu żydowskim w Pradze z rysunkiem takim jak na "blaszce" istnieje naprawdę, czy bliżej Brześcia są bunkry, w których można było ukryć skarby Dunina/Kronenberga, gdzie znajduje pierwowzór wyspy, bo na pewno nie w Ciechocinku, skąd pochodzi pomysł studni rozszerzającej się w dół...


 
Brawo TomaszKu:564:
TomaszK pisze: 02 gru 2021, 20:50 Alternatywą dla obecnego zastoju, jest założenie nowego, osobnego forum, najlepiej zamkniętego, na którym będziemy dzielić się wspomnieniami z własnych wypraw, ulubionymi utworami muzycznymi, poglądami politycznymi i życzeniami. Jesteśmy przecież grupą przyjaciół i takie forum na pewno będzie kwitło.


 
Jesteśmy grupą przyjaciół i nie musimy zakładać nowego forum. Na tym jest miejsce na pisanie i o wyprawach i o pomidorowej z ryżem i o tym żeby złożyć życzenia. 
 
Za ten post autor Czesio1 otrzymał podziękowanie:
Brunhilda (03 gru 2021, 22:48)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Re: Strefa.

Post autor: Yvonne »

Brawo, Tomaszku!
Brawo, Czesio!

Mądrych miło posłuchać.
I zgadzam się z Tomaszkiem, że jest jeszcze dużo otwartych tematów.
Dlaczego uważasz, VdL, że już niczego nie ma do omawiania?
Oprócz samochodzików, z których tematów jest moc, są przecież nowe zachwyty literaturą, filmem, spektaklami, muzyką ...
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Strefa.

Post autor: Fantomas »

VdL źle mnie zrozumiałeś. Masz bardzo duży wkład w temacie relacji z wypraw i to jest fakt. Mój wkład jest o wiele mniejszy. Po prostu szkoda, że pod relacjami nie toczy się dyskusja. Kilka postów i temat zamknięty. To nie jest zarzut skierowany do Ciebie. Jak napisałem wraz z PawelemK macie największy udział w temacie własnych wypraw.
TomaszKu zatem zbadajmy to co nie odkryte. Terra Incognita pozostaje Ziemia Lubuska i Dolny Śląsk. Czas tam ruszyć. A jest tam też Mauzoleum Schaffgotchów w Raszewie. Inne mauzoleum jest na Opolszczyźnie w Kopicach. A jeśli loży masońskiej też tam Nam przyjdzie szukać?
 
 
Awatar użytkownika
Szwagier
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 81
Rejestracja: 07 sie 2018, 21:29
Tytuł: Nigdy nie wiesz, co Cię w życiu spotka.
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Strefa.

Post autor: Szwagier »

Patrząc z mojego punktu widzenia, uwierzcie mi że ani postronne osoby ani media nie są tu potrzebne. A jestem na prawdę za jak największą wolnością.
Za ten post autor Szwagier otrzymał podziękowania (total 3):
johny (03 gru 2021, 10:55) • Fantomas (03 gru 2021, 11:52) • Piter (03 gru 2021, 13:47)
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Re: Strefa.

Post autor: VdL »

 
 ​​​​​Szwagier
Patrząc z mojego punktu widzenia, uwierzcie mi że ani postronne osoby ani media nie są tu potrzebne. A jestem na prawdę za jak największą wolnością.
 
:564:
 
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Re: Strefa.

Post autor: Mysikrólik »

A ja uważam, że tak jak ma być ponoć teraz, że dziennikarze mogą pod ochroną wjechać o określonych godzinach, jest ok.
Niestety w obecnych czasach, jeśli my tego nie pokażemy, to zrobią to inni, ze swoim komentarzem.
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Strefa.

Post autor: Fantomas »

Dziennikarze już się zdążyli "popisać" snując opowieści o kocie, który za swoją panią przybył pieszo na granicę Polsko-Białoruską z Afganistanu. O kobiecie z Afryki, którą rzekomo przerzucano ponad ogrodzeniem granicznym w skutek czego poroniła. O człowieku, który płynął rzeką przez dni 6 i pościł. Jeszcze byli "goście" Demokratycznej Republiki Konga, którzy żyli w polskim lesie. Dlatego pełna zgoda ze Szwagrem.
 
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Re: Strefa.

Post autor: johny »

Fantomas pisze: 03 gru 2021, 12:10 O człowieku, który płynął rzeką przez dni 6 i pościł.
 

 
Tak, to był hit absolutny! :lol:
 
 
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Szwagier
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 81
Rejestracja: 07 sie 2018, 21:29
Tytuł: Nigdy nie wiesz, co Cię w życiu spotka.
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Strefa.

Post autor: Szwagier »

Pilnują tutaj tej naszej Hanny  :lol:
 
Załączniki
IMG_20211203_125249.jpg
Awatar użytkownika
Szwagier
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 81
Rejestracja: 07 sie 2018, 21:29
Tytuł: Nigdy nie wiesz, co Cię w życiu spotka.
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Strefa.

Post autor: Szwagier »

Mysikrólik pisze: 03 gru 2021, 10:38 Niestety w obecnych czasach, jeśli my tego nie pokażemy, to zrobią to inni, ze swoim komentarzem.

 
No właśnie dlatego tu jestem  :lol:
 
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Re: Strefa.

Post autor: VdL »

johny pisze: 03 gru 2021, 12:38
Fantomas pisze: 03 gru 2021, 12:10 O człowieku, który płynął rzeką przez dni 6 i pościł.
 


 
Tak, to był hit absolutny! :lol:
 
 

 
Raczej absurdalny.
To dopiero początek, będzie więcej takich zgrywusów. 
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Strefa.

Post autor: Fantomas »

Przecież Ibrahim osobiście odpowiedział pani nauczycielce angielskiego swoją historię. Każdy by uwierzył, bo był przekonywujący. Może ten Ibrahim to tak jak Baudolino w powieści Eco, co wymyśli to się spełni. Zobaczymy czym Nas dzielni szermierze słowa tym razem zaskoczą.
 
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Re: Strefa.

Post autor: Mysikrólik »

Fantomas pisze: 03 gru 2021, 12:10 Dziennikarze już się zdążyli "popisać" snując opowieści o kocie, który za swoją panią przybył pieszo na granicę Polsko-Białoruską z Afganistanu. O kobiecie z Afryki, którą rzekomo przerzucano ponad ogrodzeniem granicznym w skutek czego poroniła. O człowieku, który płynął rzeką przez dni 6 i pościł. Jeszcze byli "goście" Demokratycznej Republiki Konga, którzy żyli w polskim lesie. Dlatego pełna zgoda ze Szwagrem.
 

 
Ale ja mówię o dziennikarzach, a nie o każdym idiocie który coś nabazgrał.

Tak jakbyś uważał, że informacja o nowych paznokciach żony Artura Boruca, powinna się znaleźć w dziale sportowym.
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Strefa.

Post autor: Fantomas »

Większość tych informacji wyszła od dziennikarzy. Pomijam sprawę pływaka Ibrahima bo to wyszło od pani anglistki z Hajnówki. Jednak ktoś ten materiał weryfikował przed emisją w telewizji ogólnopolskiej. Przecież nie mamy szans na obejrzenie rzetelnej relacji z granicy zrobionej przez kogoś na miarę Waldemara Milewicza, będą tam Ci sami, którzy byli poprzednio. Wtedy nakręcali spiralę nienawiści do Straży Granicznej. Mają drugą szansę jeśli znowu będzie o kotach i biednych uchodzcach, którzy doszli tam pieszo z Afganistanu lub Demokratycznej Republiki Konga to powinni natychmiast zrobić wypad.
 
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Re: Strefa.

Post autor: Mysikrólik »

Nie zrozumiałeś mnie. Chodzi mi o to że nawet ci na etacie prezentują teraz bardzo mierny poziom.
Niemniej, zabronienie im bytności jak sam zauważyłeś nie przeszkodziło tworzyć dyrdymały. Porównać zaś je można tylko z wersją zagraniczną.
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Re: Strefa.

Post autor: VdL »

Czesio1 pisze: 02 gru 2021, 21:32
TomaszK pisze: 02 gru 2021, 20:50 Nie, nie wszystko zostało napisane. Ja marzę o napisaniu inspiracji do "Nowych przygód", o ustaleniu skąd się wziął pomysł na Bursztynową Wenus, skąd pomysł na ciężarówkę wiozącą po lodzie eksponaty z jakiegoś muzeum, gdzie jest pierwowzór jeziora Jasień, gdzie Nienacki widział mauzoleum Haubitzów i grób Regirungsratha, czy jest gdzieś w Polsce loża masońska z ukrytymi przejściami, czy grób na cmentarzu żydowskim w Pradze z rysunkiem takim jak na "blaszce" istnieje naprawdę, czy bliżej Brześcia są bunkry, w których można było ukryć skarby Dunina/Kronenberga, gdzie znajduje pierwowzór wyspy, bo na pewno nie w Ciechocinku, skąd pochodzi pomysł studni rozszerzającej się w dół...



 
Brawo TomaszKu:564:
TomaszK pisze: 02 gru 2021, 20:50 Alternatywą dla obecnego zastoju, jest założenie nowego, osobnego forum, najlepiej zamkniętego, na którym będziemy dzielić się wspomnieniami z własnych wypraw, ulubionymi utworami muzycznymi, poglądami politycznymi i życzeniami. Jesteśmy przecież grupą przyjaciół i takie forum na pewno będzie kwitło.



 
Jesteśmy grupą przyjaciół i nie musimy zakładać nowego forum. Na tym jest miejsce na pisanie i o wyprawach i o pomidorowej z ryżem i o tym żeby złożyć życzenia. 
 

 
Tomaszu to co stoi na przeszkodzie, jeśli uważasz że to dobry pomysł to róbmy to.

Czesio też tak uważam, poco 4 forum o tym samym temacie.

Osobiście wolę żywą przygodę, wolę zwiedzać poznawać , odkrywać nowe miejsca podróżując. Do mnie w ten sposób przemawia idea forum.
Za ten post autor VdL otrzymał podziękowanie:
Piter (04 gru 2021, 12:07)
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Re: Strefa.

Post autor: VdL »

Fantomas pisze: 03 gru 2021, 08:55 VdL źle mnie zrozumiałeś. Masz bardzo duży wkład w temacie relacji z wypraw i to jest fakt. Mój wkład jest o wiele mniejszy. Po prostu szkoda, że pod relacjami nie toczy się dyskusja. Kilka postów i temat zamknięty. To nie jest zarzut skierowany do Ciebie. 
 
Fantomasie, wcale tego tak nie odebrałem.
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Re: Strefa.

Post autor: VdL »

Yvonne pisze: 02 gru 2021, 22:22Oprócz samochodzików, z których tematów jest moc, są przecież nowe zachwyty literaturą, filmem, spektaklami, muzyką ...

 
Uważam , że to tematy poboczne.
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Re: Strefa.

Post autor: Yvonne »

VdL pisze: 03 gru 2021, 22:16
Yvonne pisze: 02 gru 2021, 22:22Oprócz samochodzików, z których tematów jest moc, są przecież nowe zachwyty literaturą, filmem, spektaklami, muzyką ...


 
Uważam , że to tematy poboczne.

 
Poboczne?
Dla mnie akurat najważniejsze.
 
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Re: Strefa.

Post autor: VdL »

Na forum przygodowym? Tak samo ważne jak koronawirus itp
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Re: Strefa.

Post autor: Brunhilda »

Czy dobrze zrozumiałam, ze media nakręcają niechęć do SG, ze nie wpuszczają „emigrantów”? Jakos mi to nie wyszło jasno z tego co czytam w TVP info ( wiem, wiem…😀😀😀). Czy w Polsce ludzie chcą, żeby ich wpuścić?
 
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Re: Strefa.

Post autor: Yvonne »

VdL pisze: 03 gru 2021, 22:57 Na forum przygodowym? Tak samo ważne jak koronawirus itp


 
VdL, połączyła nas przede wszystkim literatura.
I mnie nadal interesuje to, co inni czytają i co polecają.
 
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Re: Strefa.

Post autor: Brunhilda »

Re powyższe dywagacje nt forum. Dla mnie wszystko jest przygodą! Życie samo jest przygodą.choc niektórzy uważają, ze życie to teatr. Lubię oba poglądy ! 😀😀
Pomidorowa i koronawirus wchodzą w te definicje jak najbardzej, uważam!
 
Piter
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 267
Rejestracja: 12 maja 2021, 14:33
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 51 razy

Re: Strefa.

Post autor: Piter »

Myślę, że forum ma już taki dorobek w postaci własnych zlotów, że można to wykorzystać w konkursach na kolejnych zlotach lub np zrobić zlot szlakiem wspomnień zlotu nr...
Skoro wracamy do tych samych książek o Panu Samochodziku aby kolejny raz przeżyć jego przygody to czemu nie możecie przeżyć kolejny raz własnych przygód. Wiem co mówię, czytałem wszystkie wasze relację i przygód w nich niemało, parę fajnych książek można by napisać :-D
 Zgadzam się Vdlem forum to przede wszystkim żywa przygoda, zwiedzanie, poznawanie, odkrywanie i podróżowanie. Gdy jest żywa przygodą to nie myślimy o otaczającej nas rzeczywistości, nie istnieje co nas dzieli a łączy przeżywana chwila. 
Cała reszta to tylko tematy poboczne tzw. podtrzymywacze życia forowego. 
Ale to tylko moja opinia. 
 
Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Re: Strefa.

Post autor: johny »

Yvonne pisze: 03 gru 2021, 23:17
VdL pisze: 03 gru 2021, 22:57 Na forum przygodowym? Tak samo ważne jak koronawirus itp



 
VdL, połączyła nas przede wszystkim literatura.
I mnie nadal interesuje to, co inni czytają i co polecają.
 

 
Powtórzę się. Połączyła nas przygoda opisana na stronach PS. Pamiętam jak rejestrowałem się jeszcze na ok.1 to nie szukałem forum o literaturze. Rację ma Piter, to kwintesencja przygody. Myślę jednak, że czas forów tego typu mija bezpowrotnie. Też już o tym pisałem. Owszem forum jest bo jest, bo na co dzień nie można się spotykać bezpośrednio sami jednak widzicie, ze de facto staje się ono martwe. 
 
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Piter
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 267
Rejestracja: 12 maja 2021, 14:33
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 51 razy

Re: Strefa.

Post autor: Piter »

Czy forum staje się martwe, nie do końca się zgodzę. Trzeba jednak otwarcie powiedzieć, że to forum istnieje tylko dzięki wąskiej grupie mocno zaangażowanych ludzi. Taki obraz wyłania się ze wszystkich relacji złotowych. Nie ma tych ludzi, nie ma forum. Nie będę palcem wskazywał kto, by nie wyróżnić jednych a drugich nie docenić i nie są to bynajmniej osoby które dużo muczą a mało mleka dają. Tylko w ciszy przed zlotami i różnymi spotkaniami realizują forowe plany by na nich eksplodować ekspresją i siłą wyrazu.
Zgadzam się z apelem Tomaszka w stu procentach:
"autor: TomaszK » 19 lis 2021, 20:32
A teraz apel do pozostałych czytelników naszego forum, niezależnie od tego czy się tu zapisali, czy tylko czytają : forum "Z przygodą na ty" żyje dzięki temu, że pojawiają się nowe osoby, takie jak Wy. Z informacji na dole strony wynika, że w tej minucie czytają nas 43 osoby. Nie trzeba znać osobiście nikogo z nas, starych, żeby się włączyć. Każdy z nas piszących teraz na forum, zaczynał kiedyś jako obcy i nikt nie został odrzucony ani nawet zlekceważony. Sam fakt, że lubicie Pana Samochodzika i temu podobne książki, oznacza że do nas pasujecie. A bez Was nie będzie kolejnych zlotów, bo jak sami widzicie nasze grono się wykrusza. Przeczytajcie relacje z naszych poprzednich zlotów - na każdym pojawiał się ktoś nowy, kto był wtedy po raz pierwszy. A na pierwszym zlocie nikt nikogo nie znał, poznaliśmy sie dopiero w Jerzwałdzie, i od razu byliśmy zaprzyjaźnieni, można sprawdzić na filmie."

Forum potrzebuje świeżej krwi, świeżych przygód. Tak jak w Starożytnym Rzymie, dopóki parł do przodu w ekspansji, zdobywał nowe ziemię, nowe ludy to kwitł. Gdy to wszystko, ten cel się skończył zaczął się rozpadać i gnić od wewnątrz. Dlatego różni Hunowie i Goci doprowadzili do jego upadku. Nie mam tu na myśli tylko ludzi jako Hunów i Gotów ale i to wszystko co nas otacza, polityka, koronawirusa, różnice zdań itp.
Jednak nie idźmy tą drogą Tomaszku:
"TomaszK pisze: ↑02 gru 2021, 20:50
Alternatywą dla obecnego zastoju, jest założenie nowego, osobnego forum, najlepiej zamkniętego, na którym będziemy dzielić się wspomnieniami z własnych wypraw, ulubionymi utworami muzycznymi, poglądami politycznymi i życzeniami. Jesteśmy przecież grupą przyjaciół i takie forum na pewno będzie kwitło."

To zły krok, zła droga. To tylko przyśpieszy rozłam i upadek tego forum. To kolejny podział na bardziej i mniej zasłużonych. Takie fora mają sens gdy są otwarte, każdy może wejść, posmakować i jak będzie smakowało to zostanie. Różnice charakterów, poglądów będą zawsze istniały bo jesteśmy różni. Podobno w Polsce jest 38 mln polityków, nawet niemowlaki politykują.
Jeszcze raz się powtórzę, Wasz dorobek forowy jest duży, większy w mojej opinii niż w innych o podobnej tematyce. Nie macie się czego wstydzić a wręcz dzielić z innymi wspomnieniami z waszych zlotów i wypraw.
 
Obrazek
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Re: Strefa.

Post autor: Brunhilda »

Brunhilda pisze: 03 gru 2021, 23:10 Czy dobrze zrozumiałam, ze media nakręcają niechęć do SG, ze nie wpuszczają „emigrantów”? Jakos mi to nie wyszło jasno z tego co czytam w TVP info ( wiem, wiem…😀😀😀). Czy w Polsce ludzie chcą, żeby ich wpuścić?
 

 
Czy ktoś może mi odpowiedzieć o co chodzi? 
ODPOWIEDZ

Wróć do „Relacje z naszych wypraw”