Strefa.

Dział poświęcony relacjom z naszych wypraw
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Strefa.

Post autor: johny »

Zainspirowany wpisem Fantomasa o tym, że ktoś mógłby nagrać film o wydarzeniach na granicy POL-BY chciałem Wam opisać jak to wszystko wygląda od środka. Niestety w ubiegłym tygodniu zmuszony byłem pojechać tam z uwagi na pogrzeb mego szwagra. Byliśmy od wtorku do niedzieli. Te kilka zdjęć, które wrzucam zrobionych było wcześniej. Teraz w pewnych miejscach jest zakaz fotografowania.
Szudziałowo (rodzinna wieś mojej żony) to senna wioska gdzieś na skraju. Tak było przynajmniej jeszcze w wakacje. Żeby lepiej zobrazować zagadnienie niżej mapka z odległością Szudziałowa od słynnego Usnarza Górnego.
Obrazek
Jak widzicie w linii prostej to raptem 8 km.
A tak okolice Usnarza wyglądały w lipcu.
Obrazek
Obrazek
Cisza, spokój, wiele opuszczonych niszczejących domów, ale i sporo jeszcze zadbanych domostw.
Od września, a szczególnie od momentu wprowadzenia stanu wyjątkowego wszystko zmieniło się radykalnie! Szudziałowo to ostatnia większa miejscowość, która nie jest nim objęta.
Obrazek
Zdjęcie wyżej przedstawia centrum wsi. W oddali widać wieżę kościoła. Patrząc na lewo od wieży, dzisiaj na pogeesowskim terenie rozlokowane jest wojsko. o ile za dnia nie jest to może specjalnie dostrzegalne, może oprócz zielonej kolejki do kas w jedynym sklepie ( na zdjęciu na pierwszym planie, po lewo ), to wieczorem Szudziałowo przypomina jakąś poligonową miejscowość. Na okrągło jeżdżące ciężarówki, samochody terenowe, żołnierze w pełnym rynsztunku z długą bronią. W większości to bardzo młodzi ludzie, a wśród nich jest wiele dziewczyn, często bardzo atrakcyjnych.
W środę wieczorem po pogrzebie kupiliśmy ze szwagrem zgrzewkę piwka, zrobiliśmy lekki podkład i jako że pogoda była bardzo fajna uskuteczniliśmy wieczorny marsz. Mamy swoją trasę, którą z reguły pokonujemy. Tak się składa, ze akurat wypada ona po części w miejscu gdzie aktualnie stacjonuje armia. Normalnie chyba byśmy się nie odważyli, ale jako że %% trochę zaczęły buzować we krwi poleźliśmy tam. Z piwami w rękach, ja w swojej widzewskiej bluzie. Żołnierzy był multum, chyba mieli jakąś zmianę, jedni wsiadali na auta, inni z nich zsiadali, a my wężykiem między nimi przeciskaliśmy się. W pewnym momencie usłyszeliśmy chyba jakiegoś dowodzącego:
- A ci dwaj skąd się tu k**** wzięli?
Ale jakoś nikt nas nie zatrzymał i nie skontrolował. Poszliśmy dalej, za chwilę widzimy biegnącą w pełnym oporządzeniu drużynę, chyba ze 12 żołnierzy. Jeden z nich nagle do nas:
- Dobry wieczór Panowie! Miłego spaceru!
A ja mu na to:
- Dziękujemy! Chłopaki jesteśmy z wami, dzięki, ze jesteście!
Za chwilę mijamy kolejny oddział, obok strażnicy SG też spory ruch. obyło się jednak bez żadnych nieprzewidzianych zdarzeń.
Tak jak wspomniałem, tego dnia miałem pogrzeb. Pożegnalny obiad był zarezerwowany w miejscowości Krynki, już w strefie stanu wyjątkowego.
Obrazek
Oczywiście byliśmy kontrolowani przez policję jakieś 500 m przed tablicą z nazwą miejscowości. Bez problemu jednak wjechaliśmy. Nie jest to takie oczywiste, bo był przypadek, ze ekipa TVN wynajęła samochód z miejscową rejestracją, a na punkcie oświadczyli, że jadą do kościoła na mszę. Zamiast mszy zrobili za to materiał. I teraz bywa tak, że policjanci każą wychodzić z auta, a nawet otwierać bagażniki.
Już na miejscu prawie w ogóle nie widać, że dzieją się tutaj jakieś niezwykłe rzeczy. Ale to złudzenie. Ciotka mej szwagierki przeżyła kiedyś traumę, widząc obok swojej posesji busa na berlińskich numerach rej., skutych kilku murzynów, obok żołnierzy z bronią gotową do strzału, a nad głową latający śmigłowiec.
Ludzie tam generalnie są zadowoleni z tego, że jest tam tyle wojska, policji, SG. Czują się po prostu zagrożeni.
Obrazek
Gdzieś w tych lasach niejaki Franiu S. uskuteczniał berka ze SG. Żenujące i straszne zachowanie. Ci ludzie i tak są już kłębkiem nerwów, ostatnio 2 żołnierzy trafiło do szpitala po atakach na granicy. Porównywanie ich do SS czy Gestapo to sk******* zasługujące na plaskacza w mordę.
Tak jak wspomniałem wyżej ja im za to dziękuję, ze tam są.

Mam nadzieję, że przy kolejnej mej wizycie tam już takich atrakcji nie będzie.
 
 
Za ten post autor johny otrzymał podziękowanie:
Fantomas (27 paź 2021, 15:57)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Piter
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 267
Rejestracja: 12 maja 2021, 14:33
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 51 razy

Re: Strefa.

Post autor: Piter »

Miejscowi czują zagrożenie ale też i mundurowi mają swoje ciężkie chwilę. Na pewno nie pomaga im w służbie presja i naciski mediów. Nazywanie w mediach przez polityków i dziennikarzy tych którzy strzegą naszych granic, naszego bezpieczeństwa faszystami oraz innymi obelgami w mojej ocenie zakrawa o zdradę stanu, to piąta kolumna. 
 
Za ten post autor Piter otrzymał podziękowania (total 2):
johny (27 paź 2021, 11:15) • Fantomas (27 paź 2021, 15:57)
Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: Strefa.

Post autor: PawelK »

Piter pisze: 27 paź 2021, 11:08 Na pewno nie pomaga im w służbie presja i naciski mediów.

 
 Taka robota. Żołnierz musi się liczyć z tym, że pojedzie na wojnę, strażak do pożaru, milicjant do zatrzymania bandytów a pogranicznik do ochrony granic. Jeśli ktoś myślał, że w tej robocie będzie siedział za biurkiem albo w samochodzie jeżdżąc po lokalnych wioskach, to się pomylił z wyborem roboty.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Piter
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 267
Rejestracja: 12 maja 2021, 14:33
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 51 razy

Re: Strefa.

Post autor: Piter »

PawelK pisze: 27 paź 2021, 11:23
 
Mało wiesz jak wygląda służba w Straży Granicznej lub innej formacji mundurowej. 
Jak w każdej innej firmie w Polsce są ludzie którzy zawsze siedzieli za biurkiem i pierwsi wypinają pierś po medale i inne zaszczyty. Natomiast ci co bezpośrednio ochraniają granicę spędzają raptem pół godziny za biurkiem by sporządzić notatkę z przebiegu służby. Po za tym ci którzy służą w "ochronie granicy państwa" (OGP, jest jeszcze kontrola ruchu granicznego - KRG) pełnią w zasadzie tę służbę 24h na dobę. Są to zazwyczaj ludzie którzy mieszkają w strefie nadgranicznej, wywodzą się z lokalnej społeczności i mają wręcz obowiązek reagować i meldować o zasłyszanych w tej społeczności informacjach o zagrożeniach nawet po godzinach pracy. 
Ci co siedzieli za biurkiem to nadal siedzą, jedynym ich problemem jest jak robić by zarobić a się nie narobić i przy okazji wylansować w telewizji. 
Ci co bezpośrednio ochraniają granicę byli szkoleni do zapobiegania zagrożeniom zewnętrznym a nie szczuciu ich oraz ich rodzin przez lewackie mendia. 
 
 
Ostatnio zmieniony 27 paź 2021, 11:57 przez Piter, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: Strefa.

Post autor: PawelK »

Piter pisze: 27 paź 2021, 11:48 Mało wiesz jak wygląda służba w Straży Granicznej lub innej formacji mundurowej.

 
 Po pierwsze nie wiesz ile ja wiem, więc pozostań przy tym co Ty wiesz.

Po drugie, nie ma to żadnego znaczenia co ja wiem o służbie w SG, wiem za to, że temat granicy UE i nielegalnych uchodźców nie jest tematem od wczoraj tylko od kilkunastu lat. W tej sytuacji jeśli SG nadal nie jest przygotowana na zainteresowanie mediów i granie tematem przez polityków to jest to problem SG.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Piter
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 267
Rejestracja: 12 maja 2021, 14:33
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 51 razy

Re: Strefa.

Post autor: Piter »

Pawelł pisze: 27 paź 2021, 11:57
 
 

Po drugie, nie ma to żadnego znaczenia co ja wiem o służbie w SG

 
Czyli nie wiesz kompletnie nic po za tym co wiesz z takiego Onetu, GieWu czy innego Tefałenu. 
Jako, że jesteś specjalistą od każdego tematu (ochrony granic, wirusologii i stosunków polsko-żydowskich)  od teraz przejdę tylko do czytania twoich pouczających postów bez odpisywania na nie. 
 
Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: Strefa.

Post autor: PawelK »

Piter pisze: 27 paź 2021, 12:10
Pawelł pisze: 27 paź 2021, 11:57
 
 

Po drugie, nie ma to żadnego znaczenia co ja wiem o służbie w SG


 
Czyli nie wiesz kompletnie nic po za tym co wiesz z takiego Onetu, GieWu czy innego Tefałenu. 
Jako, że jesteś specjalistą od każdego tematu (ochrony granic, wirusologii i stosunków polsko-żydowskich)  od teraz przejdę tylko do czytania twoich pouczających postów bez odpisywania na nie. 
 

 
Czyli nadal nic o mnie nie wiesz, ale nie masz argumentów.
 
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Strefa.

Post autor: Fantomas »

Nie wiem nic o charakterze pracy w Straży Granicznej. Wiem natomiast, że są to osoby służące Polsce i chroniące naszą granicę. Już za to należy się najwyższy szacunek. Jest inaczej. Lewicowe i tzw. postepowe media atakują funkcjonariuszy, nagabują ich rodziny i preparują informację na temat samej SG, jak i tego co się w Usnarzu Górnym dzieje.
Za ten post autor Fantomas otrzymał podziękowania (total 3):
PawelK (27 paź 2021, 13:20) • johny (27 paź 2021, 13:34) • Piter (27 paź 2021, 13:34)
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: Strefa.

Post autor: PawelK »

Fantomas pisze: 27 paź 2021, 13:14 Wiem natomiast, że są to osoby służące Polsce i chroniące naszą granicę. Już za to należy się najwyższy szacunek.

 
 Tak. Co więcej należy oczekiwać, że będą to robiły zawsze i wszędzie z jednakową stanowczością. Ostatnio na TT krytykowałem wpis posła od biegania z reklamówką, który oczekiwał od SG miłosierdzia. SG nie ma prawa się zastanawiać, ma działać zgodnie z procedurami i obowiązującymi przepisami. Od miłosierdzia są kościół, personel medyczny i organizacje charytatywne a nie SG. I tak, rozumiem, że jest im ciężko, ale to dotyczy wielu zawodów i tylko taki przekaz niósł mój wpis.
Za ten post autor PawelK otrzymał podziękowania (total 2):
johny (27 paź 2021, 13:34) • Fantomas (27 paź 2021, 14:44)
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8828
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Re: Strefa.

Post autor: TomaszK »

Powoli zaczyna do mnie docierać, że chyba jestem "lewakiem" i coraz mniej łączy mnie z tym forum. 
 
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: Strefa.

Post autor: PawelK »

TomaszK pisze: 27 paź 2021, 18:07 Powoli zaczyna do mnie docierać, że chyba jestem "lewakiem" i coraz mniej łączy mnie z tym forum. 
 

 
Dlatego wtręty polityczne nie powinny mieć miejsca.
Za ten post autor PawelK otrzymał podziękowanie:
Barabasz (28 paź 2021, 08:04)
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Ater
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 531
Rejestracja: 05 sie 2017, 22:54
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 27 razy
Otrzymał podziękowań: 37 razy

Re: Strefa.

Post autor: Ater »

Jak ostatnio byłem w tych okolicach, dokładniej w Krynkach, to nad ranem jeszcze byłem pod wpływem Ducha Puszczy. Magia regionu ;)

Wrzucę wywiad z byłym szefem SG z którym chodzę na łacinę:
https://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/popo ... rp_state=1
 
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Re: Strefa.

Post autor: VdL »

PawelK pisze: 27 paź 2021, 18:29
TomaszK pisze: 27 paź 2021, 18:07 Powoli zaczyna do mnie docierać, że chyba jestem "lewakiem" i coraz mniej łączy mnie z tym forum. 
 



 
Dlatego wtręty polityczne nie powinny mieć miejsca.


 
Co się dziwić. Przecież tu się niewiele dzieje.
Forum przygodowe, tylko przygód brak. Większość siedzi w domach albo ma lenia , żeby coś napisać.
Przygodna z nad klawiatury.

Tomaszu nie idź tą drogą.
 
 
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: Strefa.

Post autor: PawelK »

VdL pisze: 02 gru 2021, 13:12
Co się dziwić. Przecież tu się niewiele dzieje.
Forum przygodowe, tylko przygód brak. Większość siedzi w domach albo ma lenia , żeby coś napisać.
Przygodna z nad klawiatury.
 


 
A ja się dziwię. Forum przygodowe a niektórzy na siłę starają się tutaj promować swoje poglądy polityczne. Można rozmawiać o wielu rzeczach nie tylko o polityce. Osobiście bym wolał spór o to czy zupa pomidorowa z ryżem, makaronem czy lanymi kluskami, niż o to czy Korowin-Mikke do geniusz czy idiota.
 
 
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Re: Strefa.

Post autor: VdL »

Zapewne z powodu że nie wiele się dzieje.
Temat koronawirus i polityka ma swoją dynamikę.
Osobiście wolałbym poczytać o forowych wyprawach. Tylko , że ich nie ma.
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Strefa.

Post autor: Fantomas »

VdL sporządzanie relacji wymaga trochę wysiłku. Niewiele osób to czyta. Jeszcze mnie skomentuje.
PawelK polityka niezaleznie od tego, czy się nią interesujemy, czy też nie jest stale obecna w naszym życiu. Skoro już Tukidydes zauważył, że historia to polityka lat minionych to ona także generuje spór. Tak to już jest.
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: Strefa.

Post autor: PawelK »

Fantomas pisze: 02 gru 2021, 13:34 VdL sporządzanie relacji wymaga trochę wysiłku. Niewiele osób to czyta. Jeszcze mnie skomentuje.
PawelK polityka niezaleznie od tego, czy się nią interesujemy, czy też nie jest stale obecna w naszym życiu. Skoro już Tukidydes zauważył, że historia to polityka lat minionych to ona także generuje spór. Tak to już jest.

 
Oczywiście, że tak, co nie zmienia faktu, że a) to jest forum przygodowe, jak większość podkreśla, b) polityka jest bardzo specyficzna, bo generuje eskalację emocji i to głównie negatywnych, dodając do tego sporo bezkrytyczności i bezmyślności w osądach powoduje niesamowite podziały nawet wśród dobrych znajomych. Przydałoby się, żeby ludzie trzymali swoje polityczne emocje na wodzy, bo o polityce można podyskutować bez zacietrzewienia ale nie każdy to umie. A wystarczy jeden punkt zapalny, żeby zaczął się pożar.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Re: Strefa.

Post autor: johny »

Fantomas pisze: 02 gru 2021, 13:34 VdL sporządzanie relacji wymaga trochę wysiłku. Niewiele osób to czyta. Jeszcze mnie skomentuje.
PawelK polityka niezaleznie od tego, czy się nią interesujemy, czy też nie jest stale obecna w naszym życiu. Skoro już Tukidydes zauważył, że historia to polityka lat minionych to ona także generuje spór. Tak to już jest.

 
Może to kontrowersyjne co napiszę ale "złote czasy" rozmaitych for nieuchronnie zmierzają do mety. Napisane, powiedziane zostało już wszystko. Kiedyś lata temu to było fajne, nowe, odkrywcze, ekscytujące. Teraz, wybaczcie, ale to już flaki z olejem.
 
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: Strefa.

Post autor: PawelK »

johny pisze: 02 gru 2021, 13:51
Fantomas pisze: 02 gru 2021, 13:34 VdL sporządzanie relacji wymaga trochę wysiłku. Niewiele osób to czyta. Jeszcze mnie skomentuje.
PawelK polityka niezaleznie od tego, czy się nią interesujemy, czy też nie jest stale obecna w naszym życiu. Skoro już Tukidydes zauważył, że historia to polityka lat minionych to ona także generuje spór. Tak to już jest.


 
Może to kontrowersyjne co napiszę ale "złote czasy" rozmaitych for nieuchronnie zmierzają do mety. Napisane, powiedziane zostało już wszystko. Kiedyś lata temu to było fajne, nowe, odkrywcze, ekscytujące. Teraz, wybaczcie, ale to już flaki z olejem.
 

 
Nie do końca się z Tobą zgodzę @johny. To znaczy, tak, fora jako takie to przeżytek i raczej się będą zwijały niż rozwijały, natomiast są nisze, w których mają się dobrze i przynajmniej w tej chwili nie widzę alternatywy. Takim obszarem jest genealogia. Na forum PTG dziennie potrafi być kilkadziesiąt a nawet więcej wpisów i w chwili obecnej nie widzę rozwiązania, które by pozwoliło zastąpić zwykłe pehapowe forum czymś innym. Wszystkie media społecznościowe mają to do siebie, że gubią albo wręcz wycinają stare tematy/posty/wpisy czy jak to zwał, jakakolwiek forma portalu nie pozwala na taką interakcję na jaką pozwala forum. 
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Re: Strefa.

Post autor: Yvonne »

PawelK pisze: 02 gru 2021, 13:15
VdL pisze: 02 gru 2021, 13:12
Co się dziwić. Przecież tu się niewiele dzieje.
Forum przygodowe, tylko przygód brak. Większość siedzi w domach albo ma lenia , żeby coś napisać.
Przygodna z nad klawiatury.
 




 
A ja się dziwię. Forum przygodowe a niektórzy na siłę starają się tutaj promować swoje poglądy polityczne. Można rozmawiać o wielu rzeczach nie tylko o polityce. Osobiście bym wolał spór o to czy zupa pomidorowa z ryżem, makaronem czy lanymi kluskami, niż o to czy Korowin-Mikke do geniusz czy idiota.
 
 


 
Też bym wolała :)
To jakie są Twoje preferencje, Pawle?
Aktualnie najbardziej lubię z makaronem, chociaż jak byłam w ciąży, to bardziej smakowała mi z ryżem.
Nie wiem czemu :)
 
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: Strefa.

Post autor: Czesio1 »

Yvonne pisze: 02 gru 2021, 15:15 Też bym wolała :)
To jakie są Twoje preferencje, Pawle?

 
Podbijam pytanie.
Dla mnie pomidorowa tylko z makaronem.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: Strefa.

Post autor: PawelK »

Czesio1 pisze: 02 gru 2021, 15:26
Yvonne pisze: 02 gru 2021, 15:15 Też bym wolała :)
To jakie są Twoje preferencje, Pawle?


 
Podbijam pytanie.
Dla mnie pomidorowa tylko z makaronem.

 
Dla mnie niedościgniona jest pomidorowa z lanymi kluskami, którą robiła moja babcia. Ale teraz już nikt tak nie robi. Udało mi się trafić takie lane kluski w restauracji w Przemyślu ale w rosole.

Teraz mam trochę rozdwojenie - Ania woli makaron, więc jak jemy wspólnie, to makaron, jeśli mogę wybierać to jednak mój wybór to pomidorowa z ryżem, bez śmietany i bez zielonego.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Re: Strefa.

Post autor: Mysikrólik »

Mnie w zasadzie wszystko jedno. Zupy uwielbiam, no może oprócz chłodników.
Do pomidorowej dodałbym, że i ile rozgotowany ryż to zło, to w pomidorowej nawet wskazane jest, aby był lekko ciapowaty.
Bardzo ważne pytanie. Zabielamy śmietaną, czy czysta pomidorowa?
Ale teraz już nikt tak nie robi. Udało mi się trafić takie lane kluski w restauracji w Przemyślu ale w rosole.
U mnie często są lane kluski. Przeważnie robi je teściowa, ale ze dzieciaki wolą bardziej niż kupny makaron, to i sami im często robimy.
Z resztą, lane kluski robi się szybciej niż gotuje makaron.
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: Strefa.

Post autor: PawelK »

A co powiecie o ogórkowej z ryżem i ziemniakami, serwowanej w Zako?
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Re: Strefa.

Post autor: Yvonne »

:roll:
 Ogórkowa z ryżem???
 
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Re: Strefa.

Post autor: VdL »

Fantomas pisze: 02 gru 2021, 13:34 VdL sporządzanie relacji wymaga trochę wysiłku. Niewiele osób to czyta. Jeszcze mnie skomentuje.


 
Nie zgodzę się z tobą. Już o tym pisałem.
PawełK robi bloga , to zupełnie co innego i to jest jego wybór ile czasu poświęca. 
Relacje mogą być szybkie, relacje zwięzłe, zdjęć kilka. 
Jeśli ktoś uważa że tak się nie da, to znaczy że mu się nie chce. To poco tu wchodzić?
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Re: Strefa.

Post autor: VdL »

Yvonne pisze: 02 gru 2021, 15:15
PawelK pisze: 02 gru 2021, 13:15
VdL pisze: 02 gru 2021, 13:12
Co się dziwić. Przecież tu się niewiele dzieje.
Forum przygodowe, tylko przygód brak. Większość siedzi w domach albo ma lenia , żeby coś napisać.
Przygodna z nad klawiatury.
 





 
A ja się dziwię. Forum przygodowe a niektórzy na siłę starają się tutaj promować swoje poglądy polityczne. Można rozmawiać o wielu rzeczach nie tylko o polityce. Osobiście bym wolał spór o to czy zupa pomidorowa z ryżem, makaronem czy lanymi kluskami, niż o to czy Korowin-Mikke do geniusz czy idiota.
 
 



 
Też bym wolała :)
To jakie są Twoje preferencje, Pawle?
Aktualnie najbardziej lubię z makaronem, chociaż jak byłam w ciąży, to bardziej smakowała mi z ryżem.
Nie wiem czemu :)
 

 
No i super.
chyba nadszedł  czas zamykać forum.
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Re: Strefa.

Post autor: Yvonne »

VdL pisze: 02 gru 2021, 18:57
Yvonne pisze: 02 gru 2021, 15:15
PawelK pisze: 02 gru 2021, 13:15
VdL pisze: 02 gru 2021, 13:12
Co się dziwić. Przecież tu się niewiele dzieje.
Forum przygodowe, tylko przygód brak. Większość siedzi w domach albo ma lenia , żeby coś napisać.
Przygodna z nad klawiatury.
 






 
A ja się dziwię. Forum przygodowe a niektórzy na siłę starają się tutaj promować swoje poglądy polityczne. Można rozmawiać o wielu rzeczach nie tylko o polityce. Osobiście bym wolał spór o to czy zupa pomidorowa z ryżem, makaronem czy lanymi kluskami, niż o to czy Korowin-Mikke do geniusz czy idiota.
 
 




 
Też bym wolała :)
To jakie są Twoje preferencje, Pawle?
Aktualnie najbardziej lubię z makaronem, chociaż jak byłam w ciąży, to bardziej smakowała mi z ryżem.
Nie wiem czemu :)
 


 
No i super.
chyba nadszedł  czas zamykać forum.

 
Ale dlaczego?
Co złego jest w wymianie zdań i opinii na temat ulubionej zupy? Może kiedyś będziemy mieli okazję, podczas jakiegoś spotkania, taką zupę wspólnie z Pawłem ugotować?
Uważasz, że dyskusje polityczne są tu lepsze?
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8828
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Re: Strefa.

Post autor: TomaszK »

VdL pisze: 02 gru 2021, 13:12Co się dziwić. Przecież tu się niewiele dzieje.
Forum przygodowe, tylko przygód brak. Większość siedzi w domach albo ma lenia , żeby coś napisać...

Tomaszu nie idź tą drogą.  
Dziękuję za poradę, ale może sam coś napiszesz ? Jeżeli już jesteśmy w temacie zamierającego forum, to może coś w tematach samochodzikowych ?
Chętnych do krytyki jest wielu, ale poza Fantomasem poruszajacym tematy historyczne,  w działach poświęconych książkom Nienackiego nie widać noc nowego. Proszę bardzo - jest pole do własnych działań. To te tematy ściągają do nas nowych forowiczów. 

 
 
 
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: Strefa.

Post autor: Czesio1 »

VdL pisze: 02 gru 2021, 18:57 No i super.
chyba nadszedł  czas zamykać forum.

 
Dlaczego tak uważasz VdLu
 
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Relacje z naszych wypraw”