Dolina Kangura i okolice 2022

Dział poświęcony relacjom z naszych wypraw
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8828
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Re: Dolina Kangura i okolice 2022

Post autor: TomaszK »

O jezioro w Australii ! I krowy ! Myślałem że tylko owce hoduje się na tych suchych pastwiskach. To pewnie trudna hodowla w tamtych warunkach, skoro są tam stada  zdziczałych wielbłądów, zdziczałych koni i zdziczałych świń, a nie słychać o zdziczałych krowach. To chyba nie ich warunki, zresztą pewnie większość mleka importujecie. 
 
 
 
Ater
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 531
Rejestracja: 05 sie 2017, 22:54
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 27 razy
Otrzymał podziękowań: 37 razy

Re: Dolina Kangura i okolice 2022

Post autor: Ater »

TomaszK pisze: 10 lip 2022, 16:32 O jezioro w Australii ! I krowy ! Myślałem że tylko owce hoduje się na tych suchych pastwiskach. To pewnie trudna hodowla w tamtych warunkach, skoro są tam stada  zdziczałych wielbłądów, zdziczałych koni i zdziczałych świń, a nie słychać o zdziczałych krowach. To chyba nie ich warunki, zresztą pewnie większość mleka importujecie. 
 
 
 

 
Z Australią kojarzy mi się skórzany kapelusz, więc mają kowbojów i krowy ;) Przypomniał mi się film Australia, gdzie Nicole Kidman przez pół Australii przepędza stado bydła.
 
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Re: Dolina Kangura i okolice 2022

Post autor: Brunhilda »

A tak! U nas wbrew pozorom hoduje się krowy i to dużo. Chyba jesteśmy, No! Bylismy może, teraz w pandemii wszystko się zmieniło, jednym z większych dostawców wołowiny. Przynajmniej na Azje. Jednym z trzech największych exporterow.
Film Australia pokazuje właśnie jak to się odbywa, pastwiska, przepędzania stad, załadunek na statki. Nasi kowboje , nazywają się drovers. Na koniach zwykle, jak w filmie Australia , przeprowadzają bydło na dużych odległościach, z pastwisk do portów na przykład. No kiedyś tak było. Teraz przewożą road trains czyli pociągo- ciężarówkami. Nie wiem jak to nazwać inaczej.



Niedawno wyszedł film, Żona Drovera, na podstawie powieści naszego pisarza Henry Lawsona.


 
 
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8828
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Re: Dolina Kangura i okolice 2022

Post autor: TomaszK »

Brunhilda pisze: 13 lip 2022, 07:55Film Australia pokazuje właśnie jak to się odbywa, pastwiska, przepędzania stad, załadunek na statki. 
Teraz sobie przypominam, tam rzeczywiście akcja toczyła się wokół hodowli bydła.

 
 
ODPOWIEDZ

Wróć do „Relacje z naszych wypraw”