T-Mobile Ekstraklasa

Dział poświęcony różnym wydarzeniom sportowym
ODPOWIEDZ
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: T-Mobile Ekstraklasa

Post autor: Fantomas »

Widzew wrocił do Ekstraklasy. I bardzo dobrze wielkie kluby powinny grać w Ekstraklasie. Nie tylko Widzew, ale też Wisła, Ruch...inne zasłużone kluby np.z Bytomia (o ile jeszcze istnieją).
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11639
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: T-Mobile Ekstraklasa

Post autor: johny »

Popłakałem się dzisiaj!
Obrazek
Obrazek
Obrazek
dziękuję Mysikrólikowi za miłe słowa via sms i gratuluję mu tytułu MP!

AWANS JEST NASZ AUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: T-Mobile Ekstraklasa

Post autor: Fantomas »

No i super. Fajnie, że już jesteście w Ekstraklasie. Teraz trzeba pomyśleć o wzmocnieniach, aby dobrze w Niej wypaść.
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: T-Mobile Ekstraklasa

Post autor: Fantomas »

Afonso Sousa z Beleneses, 22 letni ofensywny pomocnik, ma wzmocnić Lecha Poznań. Transfer na ostatniej prostej, a indywidualne warunki kontraktu już uzgodniono.
 
Ostatnio zmieniony 21 cze 2022, 05:53 przez Fantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11639
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: T-Mobile Ekstraklasa

Post autor: johny »

Co prawda to tylko sparing, ale zawsze opykanie MP cieszy. Lech - Widzew 1-2.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: T-Mobile Ekstraklasa

Post autor: Fantomas »

Lech, Widzew, Legia już grały. Jakie wrażenia? Czy są inne zespoły w Ekstraklasie, poza wymienionymi, oraz wybranym przez mnie Górnikiem, za którymi trzymacie kciuki?
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11639
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: T-Mobile Ekstraklasa

Post autor: johny »

Fajny mecz Widzewa, niestety przegrany. Brak rasowego napastnika to zmora. No i Pogoń wygrała ławką.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6390
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 201 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: T-Mobile Ekstraklasa

Post autor: PawelK »

Fantomas pisze: 17 lip 2022, 21:04 Lech, Widzew, Legia już grały. Jakie wrażenia? Czy są inne zespoły w Ekstraklasie, poza wymienionymi, oraz wybranym przez mnie Górnikiem, za którymi trzymacie kciuki?

 
I co Ty na taką opinię?

Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: T-Mobile Ekstraklasa

Post autor: Fantomas »

PawelK slowo się rzekło i skoro wybrałem Gornika Zabrze to będę kibicował z całych sił. Za wcześnie na mówienie o tym, kto przeciętny, kto dobry, a kto najlepszy. Mecz, cóż Cracovia była lepsza. Co do Urbana to dobrze mi się kojarzy tzn. jako kompetentny trener. Zawsze szkoda jak taki manager opuszcza drużynę. Zobaczymy. Trwa okres transferowy. Być może coś jeszcze się zmieni.
 
 
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6390
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 201 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: T-Mobile Ekstraklasa

Post autor: PawelK »

Fantomas pisze: 19 lip 2022, 07:56 PawelK slowo się rzekło i skoro wybrałem Gornika Zabrze to będę kibicował z całych sił. 
 

 
Żebyś mnie źle nie zrozumiał, nie namawiam do zmiany :-)
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: T-Mobile Ekstraklasa

Post autor: Fantomas »

PawelK wiesz nak to jest z wybraną drużyną "Czy wygrywasz, czy też nie, ja i tak kocham Cię". Lubię drużyny z piękną historią. Nie mogę zatem nie czuć sympatii do Górnika, ale też do Cracovii, Warty Poznań, Ruchu Chorzów i wielu innych klubów. Kiedyś napisałem johnemu, że miejsce wielkich klubów takich jak Widzew jest w Ekstraklasie. I oby zawsze tak było. Żeby ta Ekstraklasa była dla najlepszych sportowo, a te najlepsze sportowo były z najpiękniejszą historią i najlepszą bazą kibicowską. Zresztą w Anglii też w Premier League bardzo brakowało mi przez lata np. Leeds United, ale wreszcie już są na swoim miejscu.
 
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11639
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: T-Mobile Ekstraklasa

Post autor: johny »

Widzew, łódzki Widzew sialalalalallala... Gol stadiony świata Bartka, a Jordiemu włączył się Messi. Jaga - Widzew 0-2!
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: T-Mobile Ekstraklasa

Post autor: Fantomas »

No i brawo. Reszta jeszcze kibicuję. Wczoraj oglądałem mecz Warty z Wisłą Płock. Dwa gole dla Warty strzelił Wolski. Kiedyś był uznawany za wielki talent i etatowego przyszłego reprezentanta. Być może Wczoraj sobie o tym przypomniał.
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: T-Mobile Ekstraklasa

Post autor: Fantomas »

Górnik Zabrze ma 6 pkt zgromadzonych w 3 meczach. Nieźle. Cracovia w 4 meczach 9 pkt, a Zagłębie Lubin ma 4 pkt. Drużyny, za które trzymam kciuki, lub po prostu mają moją sympatię nieźle sobie radzą w pierwszych kolejkach Ekstraklasy.
 
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6390
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 201 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: T-Mobile Ekstraklasa

Post autor: PawelK »

Bardzo nietypowy transfer Legii. Carlitos przychodzi do Legii z PAO. Podobno Legia płaci Grekom 100K EUR, Carlitos dopłaca 150K EUR a w umowie jest jeszcze zapis od 200K EUR od Legii jeśli będzie MP.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: T-Mobile Ekstraklasa

Post autor: Fantomas »

Brawo Raków Częstochowa! Tak właśnie gra się w europejskich pucharach. Przeciwnik bardzo renomowany. Slavia Praga w ostatnich 4-5 latach miała świetne wyniki w Europie dwa ćwierćfinały Ligi Europy, grupa w Lidze Mistrzów oraz ćwierćfinał Ligi Konferencji. To lepiej niż jakikolwiek polski klub w tym okresie. Takie zwycięstwa budują drużynę.
Za ten post autor Fantomas otrzymał podziękowanie:
Barabasz (19 sie 2022, 09:27)
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6390
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 201 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: T-Mobile Ekstraklasa

Post autor: PawelK »

Fantomas pisze: 19 sie 2022, 08:22 To lepiej niż jakikolwiek polski klub w tym okresie. 
Daj spokój, tu nie ma co porównywać jakichś drobnych biznesów właścicieli polskich klubów z biznesem, do którego należy Slavia. Dwie potężne państwowe chińskie korporacje. Slavia jest w ich budżecie ułamkiem procenta i wysuniętym przyczółkiem do atakowania Europy.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: T-Mobile Ekstraklasa

Post autor: Fantomas »

PawelK tym bardziej brawa dla Rakowa! Przecież nie zawsze (chociaż czesto) "pieniądze" grają w piłce. Gdyby zawsze grały "pieniądze" to ekipy z Anglii wygrywałyby każde możliwe europejskie puchary. Chciałbym jeszcze dodać, że z czeskimi/czechosłowackimi klubami zawsze grało się polskim ekipom ( i przy okazji reprezentacji) bardzo ciężko. Dukla Praga, Sparta Praga, Sigma Ołomuniec...
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6390
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 201 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: T-Mobile Ekstraklasa

Post autor: PawelK »

Fantomas pisze: 19 sie 2022, 10:30 PawelK tym bardziej brawa dla Rakowa! Przecież nie zawsze (chociaż czesto) "pieniądze" grają w piłce. Gdyby zawsze grały "pieniądze" to ekipy z Anglii wygrywałyby każde możliwe europejskie puchary. Chciałbym jeszcze dodać, że z czeskimi/czechosłowackimi klubami zawsze grało się polskim ekipom ( i przy okazji reprezentacji) bardzo ciężko. Dukla Praga, Sparta Praga, Sigma Ołomuniec...

 
Przypomnę, że rok temu ta sama Slavia, z tymi samymi właścicielami, odpadła z Legią.
 
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11639
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: T-Mobile Ekstraklasa

Post autor: johny »

PawelK pisze: 19 sie 2022, 11:04
Fantomas pisze: 19 sie 2022, 10:30 PawelK tym bardziej brawa dla Rakowa! Przecież nie zawsze (chociaż czesto) "pieniądze" grają w piłce. Gdyby zawsze grały "pieniądze" to ekipy z Anglii wygrywałyby każde możliwe europejskie puchary. Chciałbym jeszcze dodać, że z czeskimi/czechosłowackimi klubami zawsze grało się polskim ekipom ( i przy okazji reprezentacji) bardzo ciężko. Dukla Praga, Sparta Praga, Sigma Ołomuniec...


 
Przypomnę, że rok temu ta sama Slavia, z tymi samymi właścicielami, odpadła z Legią.
 

 
Generalnie nie oglądam piłki, ale brawa dla Rakowa. Myślę, że jak awansują (jest jeszcze drugi mecz) to zrobi to większe wrażenie niż awans Legii. Z prostej przyczyny Raków to jednak nie ten kaliber, nie taka marka jak Legia. Przy okazji gratuluję Pawle zwycięstwa z nami.Czy wg Ciebie drugi gol dla Legii powinien być uznany? Moim zdaniem nie. Nie twierdze, że byśmy wygrali czy zremisowali, ale jednak jakiś wpływ ta sytuacja miała. 
 
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6390
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 201 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: T-Mobile Ekstraklasa

Post autor: PawelK »

johny pisze: 19 sie 2022, 11:23
Generalnie nie oglądam piłki, ale brawa dla Rakowa. Myślę, że jak awansują (jest jeszcze drugi mecz) to zrobi to większe wrażenie niż awans Legii. Z prostej przyczyny Raków to jednak nie ten kaliber, nie taka marka jak Legia. Przy okazji gratuluję Pawle zwycięstwa z nami.Czy wg Ciebie drugi gol dla Legii powinien być uznany? Moim zdaniem nie. Nie twierdze, że byśmy wygrali czy zremisowali, ale jednak jakiś wpływ ta sytuacja miała. 
 


 
 Chodzi Ci o rękę Josue? Nie wiem czy rzeczywiście była ręka bo z tego ujęcia co jest w necie niewiele widać ale... ja już jakiś czas temu przestałem analizować temat "ręki". Kiedyś było prosto, dotknięcie ręką to ręka, teraz są dziesiątki interpretacji, ostatnia którą słyszałem adekwatną do tej sytuacji to, że jeśli dotknięcie ręką jest po odbiciu od innej części ciała to się nie gwiżdże, aczkolwiek nie wiem czy to jeszcze obowiązuje. Tutaj było sporo wyjaśnień nt. naturalnego ułożenia, nie bezpośredniego strzału (w sensie, taką rękę się gwiżdże tylko gdy jest u strzelca). Ale tak jak napisałem wcześniej - szczerze nie wiem jakie są aktualne przepisy i wytyczne dotyczące interpretowania ręki, to się zmienia tak często...
 
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6390
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 201 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: T-Mobile Ekstraklasa

Post autor: PawelK »

A co do Rakowa. Tego meczu wczoraj nie oglądałem, ale na poprzednie zerkałem. To co imponuje to to, że drużyna jest bardzo dobrze poukładana. Tam nie będzie popularnego wytłumaczenia "kontuzja/kartka wybiła nas z rytmu", oprócz jednego przypadku (aczkolwiek mogę się mylić, może Papszun ma również scenariusz na taką sytuację), mianowicie widzę potężne uzależnienie gry drużyny od Iviego Lopeza i obawiam się, że jeśli jego ktoś wykluczy to Raków już nie będzie taki mocny. Warto pamiętać, że gwiazdy naszej ligi potrafiły szybko gasnąć w starciach z mocniejszymi rywalami.
BTW - pierwsza bramka dla Rakowa była z ewidentnego spalonego...
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: T-Mobile Ekstraklasa

Post autor: Fantomas »

PawelK pisze: 19 sie 2022, 11:04 Przypomnę, że rok temu ta sama Slavia, z tymi samymi właścicielami, odpadła z Legią.
 

 
Bo można Legii nie lubić, ale jedno należy jej oddać. Kiedy zostawała Mistrzem Polski to z reguły nie był to "paździerzowy mistrz Polski". Niestety, w wielu innych przypadkach tak bywało. To samo można napisać o Widzewie. Jak grał w pucharach to grał.  Kiedyś po jakimś laniu polskiego klubu w pucharach jakiś komentator rzucił "Legia by się tak nie dała". I to jest sedno.
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6390
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 201 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: T-Mobile Ekstraklasa

Post autor: PawelK »

Fantomas pisze: 19 sie 2022, 13:26
PawelK pisze: 19 sie 2022, 11:04 Przypomnę, że rok temu ta sama Slavia, z tymi samymi właścicielami, odpadła z Legią.
 



 
Bo można Legii nie lubić, ale jedno należy jej oddać. Kiedy zostawała Mistrzem Polski to z reguły nie był to "paździerzowy mistrz Polski". Niestety, w wielu innych przypadkach tak bywało. To samo można napisać o Widzewie. Jak grał w pucharach to grał.  Kiedyś po jakimś laniu polskiego klubu w pucharach jakiś komentator rzucił "Legia by się tak nie dała". I to jest sedno.


 
Wiesz co... za czasów panadarka to tylko ostatni sezon pucharowy był na akceptowalnym poziomie. Wcześniejsze wyczyny, spuśćmy zasłonę milczenia. Niesnaski w klubie, nieczyste biznesowe chwyty, odsuwanie piłkarzy za posiadanie własnego zdania albo za to, że nie zgadzają się na bycie robionym w trąbę. To wszystko miało wpływ na brak grania w grupach i tracenie punktów rankingowych. Niestety. Ostatni sezon w pucharach, prawdę mówiąc, też Legii nie wyszedł. Bo pandarek zakładał, że drużyna jest na tyle słaba, że zakwalifikuje się wyłącznie do Ligi Konferencji i tam będzie na tyle silna, że coś ugra. Czesław zrobił panadarka w trąbę i eliminując Slavię awansował do Ligi Europejskiej. Pandarek tego nie przewidział i zakupy, które zrobił jego DS nie były wystarczające na ten poziom rozgrywek. Tamten zaciąg, IMO, miał służyć wypromowaniu piłkarzy (po wcześniejszym doprowadzeniu ich do stanu używalności) i sprzedaniu po sezonie. Wszystko, przez to, że zamiast grania ze Slovanem Bratysława i Lincoln Red Imps FC, graliśmy z Napoli, Leicester i Spartakiem, się zwaliło na łeb. Również liga, bo jednak pogranie mistrzem Gibraltaru to zupełnie inny wysiłek niż z Leicester.
 
 
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11639
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: T-Mobile Ekstraklasa

Post autor: johny »

 Zachodziłem w głowę cóż znaczy słowo pandarek. Ale już rozszyfrowałem. :-D Zresztą lepszy taki pandarek niż pewien Sylwester z Piaseczna.
 
 
Za ten post autor johny otrzymał podziękowanie:
PawelK (19 sie 2022, 14:08)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6390
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 201 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: T-Mobile Ekstraklasa

Post autor: PawelK »

Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11639
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: T-Mobile Ekstraklasa

Post autor: johny »

Właśnie widziałem. Mam mieszane uczucia... 29 lat, kilka klubów. Zachodzę w głowę od dawna, czy naprawdę nie da się wyszukać jakichś młodych ambitnych chłopaków, dla których gra na takim stadionie i przy takich kibicach byłaby magnesem samym w sobie i szansą na awans sportowy i co za tym idzie, kiedyś materialny.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6390
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 201 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: T-Mobile Ekstraklasa

Post autor: PawelK »

johny pisze: 23 sie 2022, 12:46 Właśnie widziałem. Mam mieszane uczucia... 29 lat, kilka klubów. Zachodzę w głowę od dawna, czy naprawdę nie da się wyszukać jakichś młodych ambitnych chłopaków, dla których gra na takim stadionie i przy takich kibicach byłaby magnesem samym w sobie i szansą na awans sportowy i co za tym idzie, kiedyś materialny.

 
Standardowy problem. Widzew ma problem bo wyniki nie są na oczekiwanym poziomie i reaguje natychmiast. Prawy obrońca, 29 lat ze sporym doświadczeniem, mniej więcej wie czym się je polską ligę bo był przez sezon w Lechii, może spokojnie pomóc. Postawienie na młodego na tej pozycji to proszenie się o problemy o ile nie wystrzeli jak Bereszyński czy Karbownik, ale to jest loteria. Trzeba pamiętać, że to newralgiczna pozycja, gdzie błąd to spora szansa na róg/karny/gol. A przecież, patrząc na karierę wymienionych, samo "wystrzelenie" może dać dużo jak u Bartka albo nic jak u Karbo. Niestety, młodzi w PL, są bardzo niestabilni i nie dają gwarancji.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11639
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: T-Mobile Ekstraklasa

Post autor: johny »

PawelK pisze: 23 sie 2022, 13:18
johny pisze: 23 sie 2022, 12:46 Właśnie widziałem. Mam mieszane uczucia... 29 lat, kilka klubów. Zachodzę w głowę od dawna, czy naprawdę nie da się wyszukać jakichś młodych ambitnych chłopaków, dla których gra na takim stadionie i przy takich kibicach byłaby magnesem samym w sobie i szansą na awans sportowy i co za tym idzie, kiedyś materialny.


 
Standardowy problem. Widzew ma problem bo wyniki nie są na oczekiwanym poziomie i reaguje natychmiast. Prawy obrońca, 29 lat ze sporym doświadczeniem, mniej więcej wie czym się je polską ligę bo był przez sezon w Lechii, może spokojnie pomóc. Postawienie na młodego na tej pozycji to proszenie się o problemy o ile nie wystrzeli jak Bereszyński czy Karbownik, ale to jest loteria. Trzeba pamiętać, że to newralgiczna pozycja, gdzie błąd to spora szansa na róg/karny/gol. A przecież, patrząc na karierę wymienionych, samo "wystrzelenie" może dać dużo jak u Bartka albo nic jak u Karbo. Niestety, młodzi w PL, są bardzo niestabilni i nie dają gwarancji.

 
Może i masz rację. Jeśliby miał pomóc w utrzymaniu to ok.
 
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6390
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 201 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: T-Mobile Ekstraklasa

Post autor: PawelK »

johny pisze: 23 sie 2022, 19:59 Może i masz rację. Jeśliby miał pomóc w utrzymaniu to ok.

 
 Nie wiem na którym poziomie rozgrywkowym grają rezerwy Widzewa (macie?) ale czasami oglądam drugą ligę w telewizji i w perspektywie całego meczu trudna tam wypatrzeć zawodnika solidnego, który by potrafił przyjąć piłkę, rozegrać, efektywnie bronić. Te mecze przypominają bardziej podwórkową piłkę niż zawodową. Więc wyszukanie tam bocznego obrońcy, który z marszu by mógł zagrać w ESA graniczy z cudem.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
ODPOWIEDZ

Wróć do „To i owo na sportowo”