To i owo o koszykówce

Dział poświęcony różnym wydarzeniom sportowym
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

To i owo o koszykówce

Post autor: Czesio1 »

Nie ma u nas na forum żadnego tematu o koszykówce, czy to znaczy, że nikt nie interesuje się tym sportem?
śledzi ktoś z Was NBA rozgrywki NBA?
Ostatnio zmieniony 06 maja 2020, 21:36 przez Czesio1, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

W wieku 41 lat zginął w wypadku helikoptera Kobe Bryant

https://nypost.com/2020/01/26/kobe-brya ... ter-crash/
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Szok! To trudne do uwierzenia!
Jeszcze wczoraj gratulował Lebronowi wyprzedzenia Go na liście najlepiej punktujących w historii NBA a dziś już Go nie ma. :-(
R. I. P. Black Mamba [*]
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Czesio1 pisze:Jeszcze wczoraj gratulował Lebronowi wyprzedzenia Go na liście najlepiej punktujących w historii NBA a dziś już Go nie ma.
Dlatego nie warto przejmować się bzdurami tylko żyć pełnią życia tu i teraz. Na ten bal drugi raz nie zaproszą nas wcale...
Spoczywaj w pokoju!
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
barttez
Forowy Lektor
Posty: 1218
Rejestracja: 13 lip 2013, 10:23
Miejscowość: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: barttez »

Ta śmierć zamknęła pewną epokę NBA
R. I. P. :-/
Obrazek Obrazek
Aetas dulcissima adulescentia est
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Czesio1 oglądasz może serial dokumentalny Ostatni taniec?
Serial opowiada historię Michaela Jordana i Chicago Bulls.
Jest całkiem niezły, przypominają się stare lata kiedy koszykówka rządziła na świecie.
Załączniki
ostatnitaniec.jpg
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Barabasz pisze:Czesio1 oglądasz może serial dokumentalny Ostatni taniec?
Serial opowiada historię Michaela Jordana i Chicago Bulls.
Jest całkiem niezły, przypominają się stare lata kiedy koszykówka rządziła na świecie.
Nie Barabaszu, jeszcze nie. Nie mam dostępu do Netflixa.
Słyszałem że film cieszy się ogromną popularnością. Ja przyznam szczerze, że nie lubiłem ani Jordana ani Chicago Bulls z tamtych czasów. A oni jak na złość byli wtedy najlepsi.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Ja za to kochałem Chicago jak i Jordana. Fakt, byłem wtedy szczylem więc kibicowałem najlepszym. Ale jego gra była czysta poezją i każdy miał ogromną przyjemność oglądania tej drużyny. Dla mnie czasy NBA to czasy Jordana, przed i po nim się nie interesowałem. Pierwsze mecze z lat 80 oglądałem jeszcze na czarno-białym telewizorze. NBA w kolejnych czasach była na szczycie. Dochodziło do tego, że u mnie w podstawówce przerywaliśmy lekcje polskiego i Pani włączała telewizor i oglądaliśmy finały Chicago Bulls - Pheonix Suns zamiast się uczyć języka ojczystego. :-)

Serial jest ciekawy bo pokazuje wszystko od kuchni, jest dużo niepublikowanych nagrań. Małżonka też była miłośniczka Jordana czyta akurat biografię Jordana autorstwa Lazenby'ego więc mamy o czym dyskutować i co porównywać.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Barabasz pisze:Ja za to kochałem Chicago jak i Jordana. Fakt, byłem wtedy szczylem więc kibicowałem najlepszym. Ale jego gra była czysta poezją i każdy miał ogromną przyjemność oglądania tej drużyny. Dla mnie czasy NBA to czasy Jordana, przed i po nim się nie interesowałem. Pierwsze mecze z lat 80 oglądałem jeszcze na czarno-białym telewizorze. NBA w kolejnych czasach była na szczycie. Dochodziło do tego, że u mnie w podstawówce przerywaliśmy lekcje polskiego i Pani włączała telewizor i oglądaliśmy finały Chicago Bulls - Pheonix Suns zamiast się uczyć języka ojczystego. :-)

Serial jest ciekawy bo pokazuje wszystko od kuchni, jest dużo niepublikowanych nagrań. Małżonka też była miłośniczka Jordana czyta akurat biografię Jordana autorstwa Lazenby'ego więc mamy o czym dyskutować i co porównywać.
To pogratulować nauczycielki od polskiego. I wszyscy z zainteresowaniem oglądali te mecze?
Pamiętam te finały Chicago - Phoenix. Pojedynek Jordana z Barkleyem, który porzucił Philapelphię w poszukiwaniu tytułu.
Ja z kolei w tamtych czasach byłem fanem Shaqa O'Neala. Strasznie cierpiałem jak Orlando dostawali baty w finale z Houston.
Potem na długie lata przestałem interesować się NBA. Wróciłem trzy lata temu wraz z zakupem pakietu Canal+. Teraz najbardziej kibicuje Golden State. A Ty za kimś teraz trzymasz?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Czesio1 pisze:To pogratulować nauczycielki od polskiego. I wszyscy z zainteresowaniem oglądali te mecze?
Nie pamiętam, bo byłem wpatrzony w telewizor :-D
Czesio1 pisze:Ja z kolei w tamtych czasach byłem fanem Shaqa O'Neala. Strasznie cierpiałem jak Orlando dostawali baty w finale z Houston.
Ja Shaqa tak średnio lubiłem, bo to był taki masowiec z dużym wzrostem, co bardzo wykorzystywał i w jego grze brak było wirtuozerii. Ale grał wtedy pamiętam przeciwko Olajuwonowi, który przyszedł w drafcie do ligi razem z Jordanem.
Czesio1 pisze:A Ty za kimś teraz trzymasz?
Z nikim, kompletnie odciąłem się od NBA i kompletnie nic o tej lidze teraz nie wiem.

Ale sama liga się chyba zmieniła na gorsze bo właśnie przeczytałem w wywiadzie odnośnie tego serialu o zmianach w NBA w ostatnich latach:
Roland Lazenby: ...NBA zabiła grę, której królem był Michael. Zmienione zostały reguły dotyczące fauli, zegara, i tak dalej. Władze ligi chciały, by koszykówka była szybsza, ale i głupsza, niż w czasach Jordana. Do rewolucji nakłonił ich fakt, że Jackson i Winters zdobyli w sumie aż 11 mistrzostw, stosując tzw. ofensywę trójkątów, czyli najbardziej efektywny i mądry styl gry w historii. Celem było wyrównanie poziomu i w jakiś tam sposób się to udało, ale jakim kosztem?..
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Barabasz pisze: Ja Shaqa tak średnio lubiłem, bo to był taki masowiec z dużym wzrostem, co bardzo wykorzystywał i w jego grze brak było wirtuozerii. Ale grał wtedy pamiętam przeciwko Olajuwonowi, który przyszedł w drafcie do ligi razem z Jordanem.
Zgadza się. Shaq w swoje grze wykorzystywał swoją masę i siłę. Był w tym niesamowity, konstrukcje tablic z koszami musieli wzmocnić bo niejedną zniszczył swoim wsadem.
Ja wtedy najbardziej lubiłem oglądać pozycję centra. Shaq, Olajuwon, Ewing, Robinson, to wokół nich budowało się drużny, oni wtedy dominowali.
Barabasz pisze: Ale sama liga się chyba zmieniła na gorsze bo właśnie przeczytałem w wywiadzie odnośnie tego serialu o zmianach w NBA w ostatnich latach:
Roland Lazenby: ...NBA zabiła grę, której królem był Michael. Zmienione zostały reguły dotyczące fauli, zegara, i tak dalej. Władze ligi chciały, by koszykówka była szybsza, ale i głupsza, niż w czasach Jordana. Do rewolucji nakłonił ich fakt, że Jackson i Winters zdobyli w sumie aż 11 mistrzostw, stosując tzw. ofensywę trójkątów, czyli najbardziej efektywny i mądry styl gry w historii. Celem było wyrównanie poziomu i w jakiś tam sposób się to udało, ale jakim kosztem?..
Tak, koszykówka się zmieniła. Odnoszę wrażenie że teraz wolno się tylko patrzeć na przeciwnika mającego piłkę w ręce, kiedyś się broniło. Koszykówka była bardziej kontaktowa.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Teraz mi się przypomniało, że kiedyś jak byłem na mistrzostwach Europy w koszykówce we Włocławku, to kupiłem bilety za koszem tam gdzie było wyjście na parkiet. I co ciekawe obok mnie często przechodzili, a nawet siedzieli bo siadali sobie na trybunach gracze z NBA. Nie pamiętam już kto dokładnie ale na pewno miałem styczność z Tonym Parkerem z San Antonio czterokrotnym mistrzem NBA i MVP finałów.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Barabasz pisze:Teraz mi się przypomniało, że kiedyś jak byłem na mistrzostwach Europy w koszykówce we Włocławku, to kupiłem bilety za koszem tam gdzie było wyjście na parkiet. I co ciekawe obok mnie często przechodzili, a nawet siedzieli bo siadali sobie na trybunach gracze z NBA. Nie pamiętam już kto dokładnie ale na pewno miałem styczność z Tonym Parkerem z San Antonio czterokrotnym mistrzem NBA i MVP finałów.
O to masz świetne wspomnienie. :564:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Tak, ale wtedy już się nie interesowałem NBA, więc gdyby kolega mi nie powiedział kto to jest to bym nie wiedział. Więc jakiś emocji nie było.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

To i owo o koszkówce
Co to jest koszkówka ?
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

TomaszK pisze:
To i owo o koszkówce
Co to jest koszkówka ?
:-D :-D :-D
Sokole Oko z tego Tomaszka!
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Yvonne pisze:
TomaszK pisze:
To i owo o koszkówce
Co to jest koszkówka ?
:-D :-D :-D
Sokole Oko z tego Tomaszka!
A już myślałem że TomaszeK też interesował się NBA i dlatego napisał post w temacie :027:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „To i owo na sportowo”