OFICJALNIE: Nawałka selekcjonerem

Dział poświęcony różnym wydarzeniom sportowym
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

johny pisze:Broź nie gra?
Nie.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Szkoda, wielka szkoda tej 91 minuty. Szczególnie, że tego kornera nie powinno być, bo Fabiański był faulowany. Nie wiem jak sędzie stojący przy bramce nie zauważył, że Irlandczyk wpadł na Fabiańskiego w polu bramkowym?
Co do umiejętności piłkarskich naszych graczy to oglądając drugą połowę w ogóle ich nie widziałem. Temperowanie Irlandczyków to jedno, ale przecież nasi jak tylko dostali piłkę to od razu wywalali na oślep zamiast spokojnie rozegrać, poklepać kilka razy, uspokoić grę. Druga połowa to kompletny piach w naszym wykonaniu.
Olkowski to wczoraj zupełne nieporozumienie. Nie wiem czemu Nawałka nie zdjął go z boiska. Wydaje mi się, że każdy inny na jego miejscu byłby lepszy.
Johny nie widział na boisku Jodłowca a ja nie mogłem dostrzec Milika. Gdzieś w połowie drugiej części przypomniałem sobie, że przecież on był w składzie a nie było go widać.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Czesio1 pisze:Olkowski to wczoraj zupełne nieporozumienie. Nie wiem czemu Nawałka nie zdjął go z boiska.
Bo go promuje! :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

johny pisze:
Czesio1 pisze:Olkowski to wczoraj zupełne nieporozumienie. Nie wiem czemu Nawałka nie zdjął go z boiska.
Bo go promuje! :-)
Koncepcja była dobra. Olkowski razem z Peszką grają w tej samej drużynie i chciał powtórzyć manewr Wawrzyniak-Rybus (grali razem w Legii) czy Piszczek-Błaszczykowski.
Tyle, że nie wyszło.
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Czesio1 pisze:Co do umiejętności piłkarskich naszych graczy to oglądając drugą połowę w ogóle ich nie widziałem. Temperowanie Irlandczyków to jedno, ale przecież nasi jak tylko dostali piłkę to od razu wywalali na oślep zamiast spokojnie rozegrać, poklepać kilka razy, uspokoić grę.
Nie można grać rozsądnie i technicznie, spokojnie, gdy przeciwnik wjeżdża Ci butami w nogi a sędzia nie kartkuje. Oni też mają zdrowie i rodziny i jeszcze parę meczy do zagrania.
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

PawelK pisze:Czesio1 napisał/a:
Co do umiejętności piłkarskich naszych graczy to oglądając drugą połowę w ogóle ich nie widziałem. Temperowanie Irlandczyków to jedno, ale przecież nasi jak tylko dostali piłkę to od razu wywalali na oślep zamiast spokojnie rozegrać, poklepać kilka razy, uspokoić grę.


Nie można grać rozsądnie i technicznie, spokojnie, gdy przeciwnik wjeżdża Ci butami w nogi a sędzia nie kartkuje. Oni też mają zdrowie i rodziny i jeszcze parę meczy do zagrania.
Co niestety nie zmienia faktu, że nie unieśli trudów tego spotkania, a Olkowski był dla nas największym zagrożeniem.
Faul był, rożnego nie powinno być, ale nie zasłużyliśmy na zwycięstwo.
Irlandia oprócz walki też nic nie pokazała piłkarsko.
Jednak ile to meczów było, że gorsi wygrywali, więc szkoda że się nie udało nam w niedzielę. Za parę dni emocje by opadły, a 3 pkt zostały.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Mysikrólik pisze: Faul był, rożnego nie powinno być, ale nie zasłużyliśmy na zwycięstwo.
I tu się z Tobą zgadzam :564:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Mysikrólik pisze:Jednak ile to meczów było, że gorsi wygrywali,
Ale Irlandia nie była lepsza.

Przy okazji, jak długo byście dali radę biec, gdyby za wami biegł gość i kopał was po kostkach?

Tragedia to będzie gdy taka drużyna pseudopiłkarzy-rugbistów-MMA jak Irlandia, awansuje do ME.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

PawelK pisze: Tragedia to będzie gdy taka drużyna pseudopiłkarzy-rugbistów-MMA jak Irlandia, awansuje do ME.
Ja mam nadzieję, że nie awansuje. Limit farta już wyczerpali zdobywając w tych eliminacjach 5 punktów w doliczonym czasie gry.
Chociaż z drugiej strony będę im kibicował, żeby ograli u siebie Szkotów bo ten wynik chyba będzie dla nas korzystniejszy. Zwłaszcza w perspektywie mecze ze Szkotami na wyjeździe.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

Dla nas to chyba póki co remisy, bo to zawsze 2 pkt u przeciwników a nie 3.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Mysikrólik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Michał Listkiewicz w wywiadzie dla Onetu:

"Łukasz Fabiański był faulowany tuż przed tym, jak Irlandczycy zdobyli bramkę?

- Widzę, że wszyscy doszukują się tam faulu, ale w obecnej interpretacji niczego tam nie było: Fabiański najpierw wybił na róg, dopiero później się na niego wpakowano."


Chyba muszę obejrzeć raz jeszcze ten moment bo mi się wydaje, że Fabiański był faulowany w momencie wybijania piłki i dlatego omal nie wbił sobie samobója przez to.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Czesio1 pisze:Michał Listkiewicz w wywiadzie dla Onetu:

"Łukasz Fabiański był faulowany tuż przed tym, jak Irlandczycy zdobyli bramkę?

- Widzę, że wszyscy doszukują się tam faulu, ale w obecnej interpretacji niczego tam nie było: Fabiański najpierw wybił na róg, dopiero później się na niego wpakowano."


Chyba muszę obejrzeć raz jeszcze ten moment bo mi się wydaje, że Fabiański był faulowany w momencie wybijania piłki i dlatego omal nie wbił sobie samobója przez to.
¬le pojęta solidarność zawodowa. Sędzia Wójcik zwany Sindbadem opowiadał, że Mila był winny, że dostał w twarz, bo coś mówił do przeciwnika, a poza tym dostał za lekko na czerwoną kartkę, a sytuacji z Fabiańskim ani główny ani liniowy nie zauważyli, ale to nie były błędy, tylko "niezauważenie". Tak jakby sędzia miał robić coś jeszcze na boisku oprócz patrzenia.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

PawelK pisze: ¬le pojęta solidarność zawodowa. Sędzia Wójcik zwany Sindbadem opowiadał, że Mila był winny, że dostał w twarz, bo coś mówił do przeciwnika, a poza tym dostał za lekko na czerwoną kartkę, a sytuacji z Fabiańskim ani główny ani liniowy nie zauważyli, ale to nie były błędy, tylko "niezauważenie". Tak jakby sędzia miał robić coś jeszcze na boisku oprócz patrzenia.
Fakt, Mila trochę artystę odstawił co nie zmienia faktu, że zarobił od Irlandczyka po gębie.
To pewnie dopiero jakby stracił ze dwa zęby to należałaby się przeciwnikowi czerwona kartka?
A swoją drogą to kamery ten moment doskonale wyłapały i chyba jest coś takiego jak kara po meczu dla zawodnika?
Nawet jeśli coś mówił Mila do rywala to jemu też nikt nie bronił coś odpowiedzieć.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

Czesio1 pisze:Fakt, Mila trochę artystę odstawił co nie zmienia faktu, że zarobił od Irlandczyka po gębie.
To pewnie dopiero jakby stracił ze dwa zęby to należałaby się przeciwnikowi czerwona kartka?
A swoją drogą to kamery ten moment doskonale wyłapały i chyba jest coś takiego jak kara po meczu dla zawodnika?
Nawet jeśli coś mówił Mila do rywala to jemu też nikt nie bronił coś odpowiedzieć.
Pawłowi raczej chodziło o to że czerwień się należała, a tłumaczenie sędziego było słabe.
Pamiętam jak Wołąkiewicz dostał czerwień za machnięcie, gdzie do kontaktu nawet nie doszło, a i tak słusznie dostał czerwień za zamiar. Inna sprawa, ze akurat na przepychanki Mili niekoniecznie musieli sędziowie patrzeć, bo gra toczyła się gdzie indziej. Nagranie póki co chyba nie jest dostępne i używane podczas meczu. Najwyżej po meczu mogli go ukarać, ale raczej sprawa rozejdzie się po kościach.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Mysikrólik pisze: Pawłowi raczej chodziło o to że czerwień się należała, a tłumaczenie sędziego było słabe.
Pamiętam jak Wołąkiewicz dostał czerwień za machnięcie, gdzie do kontaktu nawet nie doszło, a i tak słusznie dostał czerwień za zamiar. Inna sprawa, ze akurat na przepychanki Mili niekoniecznie musieli sędziowie patrzeć, bo gra toczyła się gdzie indziej. Nagranie póki co chyba nie jest dostępne i używane podczas meczu. Najwyżej po meczu mogli go ukarać, ale raczej sprawa rozejdzie się po kościach.
Ja tak zrozumiałem tekst Pawła Mysikróliku. Od siebie tylko dodałem, że Mila trochę teatralnie upadł co oczywiście nie umniejsza winy Irlandczyka.
Wiem, że nagrania w czasie meczu nie są dostępne. Dlatego napisałem, że już po zakończeniu meczu odpowiednie władze centrali powinny przyjrzeć się zachowaniu delikwenta z Zielonej Wyspy.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Czesio1 pisze: Od siebie tylko dodałem, że Mila trochę teatralnie upadł co oczywiście nie umniejsza winy Irlandczyka.
Gdyby nie upadł to nikt by tego nie zauważył. To jest o tym, że w takich wypadkach wszyscy padają teatralnie. Podejrzewam, że jedynym zawodnikiem, który otrzymał poważny cios, po którym rzeczywiście mógł paść jest cały czas Materazzi.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

PawelK pisze: Gdyby nie upadł to nikt by tego nie zauważył. To jest o tym, że w takich wypadkach wszyscy padają teatralnie. Podejrzewam, że jedynym zawodnikiem, który otrzymał poważny cios, po którym rzeczywiście mógł paść jest cały czas Materazzi.
Fakt, tam teatru być nie mogło. Materac dostał konkretny cios. :-D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Nemsta
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 2098
Rejestracja: 13 wrz 2014, 23:23
Tytuł: Łajza archeologiczna
Miejscowość: Wyk
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Nemsta »

Dlatego kocham rugby :-D i czekam na jesienne Mś :D Tam nie ma problemów z interpretacją i teatru na murawie. Łez także :564:
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „To i owo na sportowo”