Puchar świata w skokach

Dział poświęcony różnym wydarzeniom sportowym
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Puchar świata w skokach

Post autor: Czesio1 »

No i mamy sensację na dzień dobry.
Krzysztof Biegun wygrał inauguracyjne zawody Pucharu świata w skokach!!
:564: :564: :564: :564: :564: :564: :564:
Kiedy to po raz ostatni nasz zawodnik (czyt. Adam Małysz) startował w żółtej koszulce?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Czesio1 pisze:No i mamy sensację na dzień dobry.
Krzysztof Biegun wygrał inauguracyjne zawody Pucharu świata w skokach!!
Ja jestem pełen podziwu dla Schliriego. Na nazwisko Biegun pierwszy raz zwróciłem uwagę w ostatnim tygodniu gdy w wywiadzie Schliri powiedział, że niespodzianki w Pucharze świata mogą sprawić właśnie Biegun i Wellinger.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

PawelK pisze: Ja jestem pełen podziwu dla Schliriego. Na nazwisko Biegun pierwszy raz zwróciłem uwagę w ostatnim tygodniu gdy w wywiadzie Schliri powiedział, że niespodzianki w Pucharze świata mogą sprawić właśnie Biegun i Wellinger.
Schliri o doświadczony zawodnik i na pewno potrafi dostrzec co się dzieje wokół niego na skoczni.
Okazuje się jednak, że Małysz może na dłużej pozostać dla nas wspomnieniem startu Polaka w żółtej koszulce bowiem jak się okazuje:
http://eurosport.onet.pl/zimowe/skoki-narciarskie/lukasz-kruczek-nie-wiadomo-czy-krzysztof-biegun-poleci-do-kuusamo/zekh6
Dla mnie to czego oczekuje trener młodzieżówki jest niezrozumiałe. To tak jakby dla kogoś ważniejsze były starty w Pucharze Kontynentalnym. I co nam po Mistrzostwach świata Juniorów? Już mieliśmy Mistrza świata w 2004 roku (Mateusz Rutkowski) i gdzież on teraz? Niech się chłopak uczy od najlepszych, więcej z tego będzie pożytku.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Czesio1 pisze:Okazuje się jednak, że Małysz może na dłużej pozostać dla nas wspomnieniem startu Polaka w żółtej koszulce bowiem jak się okazuje:
http://eurosport.onet.pl/...o-kuusamo/zekh6
Myślę, że jeśli nawet do Kruczka nie przemówią względy sportowe, to sponsorzy dodadzą coś od siebie w sprawie wycofywania go z zawodów. Nie ulega wątpliwości, że oglądalność kolejnych zawodów w Polsce będzie zależna od tego czy Biegun wystartuje czy nie.
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

PawelK pisze:Myślę, że jeśli nawet do Kruczka nie przemówią względy sportowe, to sponsorzy dodadzą coś od siebie w sprawie wycofywania go z zawodów. Nie ulega wątpliwości, że oglądalność kolejnych zawodów w Polsce będzie zależna od tego czy Biegun wystartuje czy nie.
Kruczek jest na TAK. Trener juniorów składa veto.
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Mysikrólik pisze:
PawelK pisze:Myślę, że jeśli nawet do Kruczka nie przemówią względy sportowe, to sponsorzy dodadzą coś od siebie w sprawie wycofywania go z zawodów. Nie ulega wątpliwości, że oglądalność kolejnych zawodów w Polsce będzie zależna od tego czy Biegun wystartuje czy nie.
Kruczek jest na TAK. Trener juniorów składa veto.
Ja przeczytałem, że jadą w składzie takim jak teraz skakali.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

PawelK pisze:
Mysikrólik pisze:
PawelK pisze:Myślę, że jeśli nawet do Kruczka nie przemówią względy sportowe, to sponsorzy dodadzą coś od siebie w sprawie wycofywania go z zawodów. Nie ulega wątpliwości, że oglądalność kolejnych zawodów w Polsce będzie zależna od tego czy Biegun wystartuje czy nie.
Kruczek jest na TAK. Trener juniorów składa veto.
Ja przeczytałem, że jadą w składzie takim jak teraz skakali.
Tak, jadą takim składem.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Pan_AnatoL
Poszukiwacz przygód
Poszukiwacz przygód
Posty: 15
Rejestracja: 01 sty 2014, 22:12
Miejscowość: Gorlice
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Pan_AnatoL »

No i zadyszkę nasi złapali...strasznei ciekaw jestem, czy do Soczi złapią 2 oddech, czy tradycyjnie, na otarcie łez, poskaczą dobrze na koniec sezonu :D
Quidquid agis, prudenter agas et respice finem
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Pan_AnatoL pisze:No i zadyszkę nasi złapali...strasznei ciekaw jestem, czy do Soczi złapią 2 oddech, czy tradycyjnie, na otarcie łez, poskaczą dobrze na koniec sezonu :D
Lepiej niech zadyszka będzie teraz a w Soczi niech sypnie medalami.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pan_AnatoL
Poszukiwacz przygód
Poszukiwacz przygód
Posty: 15
Rejestracja: 01 sty 2014, 22:12
Miejscowość: Gorlice
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Pan_AnatoL »

też byłem optymistą jak to przed każdym sezonem, a jednak...Żyła już się nie podśmiechuje i z TCS rezygnuje, pan Kotek jakiś niemrawy, Stoch jakby lekko schował się za gardą...ale optymistą jestem nadal :D
Quidquid agis, prudenter agas et respice finem
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

No i Kamil wygrał.

Widzieliście te specjalne narty, z którymi odbierał Kryształową Kulę?

https://m.ak.fbcdn.net/scontent-b.xx/hp ... 1348_n.jpg
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

PawelK pisze:No i Kamil wygrał.

Widzieliście te specjalne narty, z którymi odbierał Kryształową Kulę?

https://m.ak.fbcdn.net/scontent-b.xx/hp ... 1348_n.jpg
Prevc wygrał Pawle. Stoch zdobył Kryształową Kulę :-P
Ale wielkie gratulacje dla Kamila!!
:564: :564: :564: :564: :564:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Czesio1 pisze:
PawelK pisze:No i Kamil wygrał.

Widzieliście te specjalne narty, z którymi odbierał Kryształową Kulę?

https://m.ak.fbcdn.net/scontent-b.xx/hp ... 1348_n.jpg
Prevc wygrał Pawle. Stoch zdobył Kryształową Kulę :-P
Ale wielkie gratulacje dla Kamila!!
:564: :564: :564: :564: :564:
Kamil wygrał wszystko.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

PawelK pisze: Kamil wygrał wszystko.
Wszystko to co najcenniejsze w tym sezonie czyli Puchar świata i dwa złota olimpijskie. Ale oprócz tego był jeszcze Turniej Czterech Skoczni dla Dietharta, Mała Kryształowa Kula za loty dla Prevca i Mistrzostwo świata w lotach dla Freunda.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Słucham sobie Trójki, przed chwilą zadzwonił do niej Stoch. Jaki to jest fajny, miły, sympatyczny chłopak! Brawo Kamil! :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Patrząc na to co zrobił Stoch i co robią pozostali nasi skoczkowie, zastanawiam się na ile w rzeczywistości Kruczek jest cudotwórcą. W ubiegłym sezonie skakali jak z nut, a teraz Stoch, który ponad miesiąc nie trenował zajmuje 4 miejsce, a pozostali polscy skoczkowie nie łapią się do dwudziestki. Coś jest nie tak i dobrze by było usłyszeć, że trenerzy wiedzą co jest i wiedzą co zrobić żeby było lepiej.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

PawelK pisze:Patrząc na to co zrobił Stoch i co robią pozostali nasi skoczkowie, zastanawiam się na ile w rzeczywistości Kruczek jest cudotwórcą. W ubiegłym sezonie skakali jak z nut, a teraz Stoch, który ponad miesiąc nie trenował zajmuje 4 miejsce, a pozostali polscy skoczkowie nie łapią się do dwudziestki. Coś jest nie tak i dobrze by było usłyszeć, że trenerzy wiedzą co jest i wiedzą co zrobić żeby było lepiej.
Nie oglądałem wczorajszego konkursu skoków TCS alem patrząc na to co zrobił drugim skokiem Stoch widać, że wciąż jest w formie. W zeszłym roku gdy na początku Pucharu świata był bez formy, gdy został wycofany z któregoś konkursu by spokojnie potrenować to cieszyłem się bo wiedziałem, że jest większa szansa na sukces w Soczi. Bo nie da się przez cały sezon ciągle wygrywać czy choćby stawać na podium.
Dla mnie Kruczek żadnym cudotwórcą nie jest. Miernym był skoczkiem (podobnie jak Mateja) więc i trenerzy z nich żadni. Wykorzystali swoją szansę której na imię "Stoch" i stali się medialnymi trenerami. Reszta skoczków po prostu szła na fali formy Stocha i stąd te naprawdę przyzwoite wyniki w poprzednim sezonie.
W tym gdy zabrakło lidera przestali i oni skakać. Nie udźwignęli ciężaru oczekiwań kibiców, zawsze w głowach mieli to, że mogą a nie muszą bo Kamil i tak za nich wykona robotę. A teraz gdy okazało się że jednak muszą to niestety nie mogą.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Czesio1 pisze:W tym gdy zabrakło lidera przestali i oni skakać. Nie udźwignęli ciężaru oczekiwań kibiców, zawsze w głowach mieli to, że mogą a nie muszą bo Kamil i tak za nich wykona robotę. A teraz gdy okazało się że jednak muszą to niestety nie mogą.
Come on Czesio, wozić to się może Żyro na podaniach Radovica, ale skoczkowie finalnie samodzielnie skaczą i żaden metr czy punkt więcej od Stocha nie spowoduje, że Kubacki skoczy dalej.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

PawelK pisze:
Czesio1 pisze:W tym gdy zabrakło lidera przestali i oni skakać. Nie udźwignęli ciężaru oczekiwań kibiców, zawsze w głowach mieli to, że mogą a nie muszą bo Kamil i tak za nich wykona robotę. A teraz gdy okazało się że jednak muszą to niestety nie mogą.
Come on Czesio, wozić to się może Żyro na podaniach Radovica, ale skoczkowie finalnie samodzielnie skaczą i żaden metr czy punkt więcej od Stocha nie spowoduje, że Kubacki skoczy dalej.
Zgoda Pawle, ale u skoczków z tego co mówią wszystko dzieje się w głowach. Jak tam masz porządek to i skakanie idzie bez względu na warunki. Tyle, że nie wystarczy powiedzieć sobie siedząc na belce "dobra, teraz mam ład w łepetynie i lecę aż pod publiczność na końcu zeskoku".
A i Żyro jak dobrze nogi nie dostawi do podania Radovicia to choćby stał na linii bramkowej to może spudłować.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Czesio1 pisze:
PawelK pisze:
Czesio1 pisze:W tym gdy zabrakło lidera przestali i oni skakać. Nie udźwignęli ciężaru oczekiwań kibiców, zawsze w głowach mieli to, że mogą a nie muszą bo Kamil i tak za nich wykona robotę. A teraz gdy okazało się że jednak muszą to niestety nie mogą.
Come on Czesio, wozić to się może Żyro na podaniach Radovica, ale skoczkowie finalnie samodzielnie skaczą i żaden metr czy punkt więcej od Stocha nie spowoduje, że Kubacki skoczy dalej.
Zgoda Pawle, ale u skoczków z tego co mówią wszystko dzieje się w głowach. Jak tam masz porządek to i skakanie idzie bez względu na warunki. Tyle, że nie wystarczy powiedzieć sobie siedząc na belce "dobra, teraz mam ład w łepetynie i lecę aż pod publiczność na końcu zeskoku".
A i Żyro jak dobrze nogi nie dostawi do podania Radovicia to choćby stał na linii bramkowej to może spudłować.
No ale oni przecież skakali, znaczy umiejętności mają, bo gdyby nie mieli to by nie dali rady skakać dobrze w poprzednim sezonie.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

PawelK pisze: No ale oni przecież skakali, znaczy umiejętności mają, bo gdyby nie mieli to by nie dali rady skakać dobrze w poprzednim sezonie.
Każdy skoczek jakieś umiejętności ma do skakania. Ale to za mało.
Pamiętasz jak bodajże w 2002 roku Hannawald jako jedyny w historii wygrał wszystkie konkursy w jednym Turnieju Czterech Skoczni? A potem nagle w kolejnym sezonie na początku zupełnie zapomniał jak się skacze. W jednym z konkursów zajął nawet ostatnie miejsce skacząc coś koło 60 metrów. :-D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „To i owo na sportowo”