Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Dział poświęcony różnym wydarzeniom sportowym
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Post autor: Mysikrólik »

A ja jestem ciekaw jak byśmy grali tym składem z Papszunem. Koleś jest raczej trudny charakterem, ale ma filozofię gry z każdym na maksa. Niestety się nie przekonamy, bo zanim zostanie selekcjonerem to kilku zawodników już skończy. Dostał po nochalu od Slavii, ale myślę że to też go czegoś nauczyło.
Za ten post autor Mysikrólik otrzymał podziękowanie:
johny (01 gru 2022, 22:11)
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Post autor: PawelK »

Mysikrólik pisze: 01 gru 2022, 21:10 A ja jestem ciekaw jak byśmy grali tym składem z Papszunem. Koleś jest raczej trudny charakterem, ale ma filozofię gry z każdym na maksa. Niestety się nie przekonamy, bo zanim zostanie selekcjonerem to kilku zawodników już skończy. Dostał po nochalu od Slavii, ale myślę że to też go czegoś nauczyło.


 
No właśnie tak wyglądają opinie w oparciu o tytuły gazetowe. W sytuacji presji wyniku Papszunowe granie wcale nie wygląda na grę na maksa.
Papszun.JPG
 
 
 
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Post autor: Mysikrólik »

Tylko piłkarzy miałby lepszych. Inna sprawa czy potrafiliby się ułożyć.

A tak na osłodę naszej mizerii. Jesteśmy lepsi od Niemców i Belgów.🤣🤣🤣
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Post autor: PawelK »

Mysikrólik pisze: 01 gru 2022, 21:57 Tylko piłkarzy miałby lepszych. Inna sprawa czy potrafiliby się ułożyć.

 
Podobno ma piłkarzy jakich chce i nie zawsze, na konkretnych pozycjach, nasi reprezentanci są lepsi od obcokrajowców, nawet tych grających w polskiej lidze.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Post autor: johny »

Mysikrólik pisze: 01 gru 2022, 21:10 A ja jestem ciekaw jak byśmy grali tym składem z Papszunem. Koleś jest raczej trudny charakterem, ale ma filozofię gry z każdym na maksa. Niestety się nie przekonamy, bo zanim zostanie selekcjonerem to kilku zawodników już skończy. Dostał po nochalu od Slavii, ale myślę że to też go czegoś nauczyło.

 
O tym samym pomyślałem.
 
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Post autor: Barabasz »

Fantomas pisze: 01 gru 2022, 15:17 Chętnie się dowiem ile ta Francja nas "zleje". Ktoś mi powie?

 
Tego to nikt nie wie. Na tę chwilę i z tą  naszą filozofią gry obstawiam 4:1 lub 5:0 dla trójkolorowych.
  
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Post autor: Fantomas »

Są trenerzy, którzy mają wyniki w reprezentacjach, są specjaliści od klubowej piłki. Guardiola, Ferguson, Mourinho nigdy nie prowadzili reprezentacji, ale są lub byli wybitnymi trenerami. Reprezentacja Polski to nie miejsce na naukę, musimy mieć konkretnego trenera, który już grał w turniejach. Jeśli takiego nie mamy zostawmy Michniewicza.
 
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Post autor: Fantomas »

Mysikrólik pisze: 01 gru 2022, 21:57 Tylko piłkarzy miałby lepszych. Inna sprawa czy potrafiliby się ułożyć.

A tak na osłodę naszej mizerii. Jesteśmy lepsi od Niemców i Belgów.🤣🤣🤣

 
Tak i od Duńczyków i Meksykanów. A to nie koniec odpadnie jeszcze Urugwaj lub Ghana i ktoś z trójki: Serbia, Szwajcaria, Kamerun. Większość tych drużyn jest wyżej w rankingu.
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Post autor: Barabasz »

Najlepsze dzisiaj w tym ostatnim dwumeczu było jak w pewnym momencie z grupy wychodziła Japonia i Kostaryka a odpadała Hiszpania i Niemcy, po prostu oczom nie wierzyłem. Brawo za ich otwartą grę i wiarę w siebie. Nam tego niestety brakuje.
Za ten post autor Barabasz otrzymał podziękowanie:
johny (02 gru 2022, 00:11)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Post autor: PawelK »

Fantomas pisze: 01 gru 2022, 22:28 Są trenerzy, którzy mają wyniki w reprezentacjach, są specjaliści od klubowej piłki. Guardiola, Ferguson, Mourinho nigdy nie prowadzili reprezentacji, ale są lub byli wybitnymi trenerami. Reprezentacja Polski to nie miejsce na naukę, musimy mieć konkretnego trenera, który już grał w turniejach. Jeśli takiego nie mamy zostawmy Michniewicza.
 

 
Dżizas. Bo to są dwa różne zawody. W reprezentacji nie jest trener tylko selekcjoner. W klubie jest trener. W normalnym świecie w reprezentacji selekcjoner musi mieć koncepcję i do swoich koncepcji dobierać sobie zawodników, w klubach trenerzy muszą dostosować koncepcję do posiadanych zasobów ludzkich. Tylko w wielkich klubach można mieć stanowisko pośrednie ale nigdy nie będzie się tam selekcjonerem, bo w przeciwieństwie do reprezentacji nie można zmieniać całkowicie składu w trakcie sezonu, w reprezentacji można praktycznie wszystko oprócz ograniczeń podczas turniejów.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Post autor: Fantomas »

PawelK wiem. To moje 3 grosze w temacie rozważań Papszuna jako trenera reprezentacji. Jednym słowem nie, nie i jeszcze raz nie. Jeśli mamy zmieniać to wyłącznie na trenera z sukcesami i doswiadczeniem turniejowym na poziomie reprezentacyjnym. Idealny byłby Bielsa, Renard też ciekawy. Żadnych Brzeczków, Papszunów i innch kotów w worku.
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Post autor: Fantomas »

No i Serbia poza mundialem. Co gorsza Urugwaj też odpada. A jakby ktoś chciał wybrzydzać, że to tylko Urugwaj to proszę sobie sprawdzić skład Urugwaju. My mamy Lewandowskiego i Szczęsnego oraz Piotra Zielińskiego. Urugwaj natomiast młode gwiazdy Gimenez, Bentacur, Valverde, Nunez i stare gwiazdy Suarez, Cavani. Odpadł dużo lepszy zespół niż Polska.
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Post autor: PawelK »

Fantomas pisze: 02 gru 2022, 22:37 No i Serbia poza mundialem.

 
No to Legii zostało już tylko trzech zawodników, którzy przynoszą kasę.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
oldmalarz
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1045
Rejestracja: 15 lis 2016, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 59 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Post autor: oldmalarz »

I jedziemy do domu .🙂..
Żeglarstwo - nie yachting :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Post autor: Fantomas »

Na razie to w ćwierćfinale same topowe drużyny. Dla drużyny, poszczególnych zawodników naprawdę fajny turniej. Cash, Zieliński, Bereszyński, Glik, Lewandowski, Kamiński pokazali się z najlepszej strony. Na pewno trzeba, aby teraz zrobić kolejny krok na Euro. Graliśmy z mistrzami świata i wracamy z podniesionymy głowami. Żadnego łomotu nie było. I jeszcze jedno My jesteśmy polską husarią. Walczymy, kiedy inni się poddają i nie wypada Nam jęczeć! :-D
 
 
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Post autor: Barabasz »

Mimo wysokiej przegranej najlepszy mecz Polaków na tych mistrzostwach, tak powinniśmy grać wcześniej, a nie jak jaskiniowcy.
W końcówce pierwszej połowy znowu zaczeli grać "Michniewicza" i bramka zaraz wpadła. Później mecz już pod dyktando Francuzów wykorzystali błędy i zmęczenie.Zmiany nic nie wniosły, dopiero Grosicki trochę rozruszał szkoda że tak późno wszedł.
 
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
oldmalarz
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1045
Rejestracja: 15 lis 2016, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 59 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Post autor: oldmalarz »

Fantomas pisze: 04 gru 2022, 18:08 Npodniesionymy głowami. Żadnego łomotu nie było
 
 
Cztery bramki (licząc ta z symulacja faulu przrz Szczęsnego) to za mało na łomot?🤨ile bys chciał? 8 10?  .brsmek .Argentyna strzelila nam dwie więc róznica jest jeszcze raz tyle. tyle..
 
Żeglarstwo - nie yachting :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Post autor: Fantomas »

3-1 to nie łomotu. Normalny wynik. Łomot to od 3 bramek różnicy w górę. Poza tym oglądałem wszystkie mecze 1/8 i uważam, że zarówno USA jak i Australią bardziej odstawały od przeciwników. Wracanie do Argentyny nie ma sensu, bo zagraliśmy z nimi tak jak musieliśmy. Bramka po przerwie ustawiła wtedy mecz. Zupełnie nie ma co porównywać.
Awatar użytkownika
oldmalarz
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1045
Rejestracja: 15 lis 2016, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 59 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Post autor: oldmalarz »

Fantomas pisze: 04 gru 2022, 18:34 3-1 to nie łomotu. Normalny wynik. Łomot to od 3 bramek różnicy w górę. Poza tym oglądałem wszystkie mecze 1/8 i uważam, że zarówno USA jak i Australią bardziej odstawały od przeciwników. Wracanie do Argentyny nie ma sensu, bo zagraliśmy z nimi tak jak musieliśmy. Bramka po przerwie ustawiła wtedy mecz. Zupełnie nie ma co porównywać.


 
Jak by przegralui 5:1 to tez bys powiedzial ze lomot jest od pieciu bramek wzwyż 🙂..zresztą nieważne ,nie ma co dalej dyskutowac mundial sie skonczyl dla polski 
.tak jak powiedzialem wczesniej awans nic nie wniósł bo nasza porazka byla tak pewna jak slonce i tak sie stało moze nie przegrali  jak ostatnie ciamajdy nie mniej ich poziom nie jest adekwatny do wyjscia z grypy ..niestety.  😕
 
Ostatnio zmieniony 04 gru 2022, 18:53 przez oldmalarz, łącznie zmieniany 1 raz.
Żeglarstwo - nie yachting :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Post autor: Barabasz »

Z Argentyną tchórzliwe staliśmy tak samo przed zdobyciem przez nich bramki jak i po bo grą tego bym nie nazwał. To był najgorszy mecz Polski jaki pamiętam i mam nadzieję, że już nigdy sie nie powtórzy. Gdybyśmy zagrali tak z Argentyną jak z Francją śmiem twierdzić dziś byśmy byli w ćwierćfinale po pokonaniu Australii.
 
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Post autor: johny »

W tym meczu wstydu nie było bo jego limit wyczerpali w grupie. :-)
Dla mnie ten awans to żaden sukces.
Za ten post autor johny otrzymał podziękowanie:
oldmalarz (04 gru 2022, 20:15)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Post autor: Fantomas »

A dla mnie sukces. Barabasz gdybyś zechciał tak zagrać z Argentyną to by się skończyło wyłapaniem 6 bramek. Poza latami, kiedy byliśmy światową potęgą nie potrafiliśmy wygrywać z latynosami. Zresztą obejrzyj sobie mecz z Kolumbią z poprzednich mistrzostw. Zobacz co się stało, a zagraliśmy odważnie. Dlatego, uważam, że nasza grupa była taka ciężka.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Post autor: johny »

Jeżeli ambicją reprezentacji 40 milionowego kraju, jest raz na jakiś czas wyjście fartowne z grupy to widocznie rozmija się to moją oceną pojęcia "sukces".
Za ten post autor johny otrzymał podziękowanie:
oldmalarz (04 gru 2022, 20:15)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Post autor: PawelK »

johny pisze: 04 gru 2022, 19:34 Jeżeli ambicją reprezentacji 40 milionowego kraju, jest raz na jakiś czas wyjście fartowne z grupy to widocznie rozmija się to moją oceną pojęcia "sukces".

 
@Johny daruj ale liczba mieszkańców nie ma tu nic do rzeczy. Inaczej Mistrzostwo Świata by się rozgrywało pomiędzy Chinami, Indiami, Indonezją i Pakistanem. A jak dobrze widzę, żaden z tych krajów nie jest reprezentowany na Mistrzostwach.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Post autor: Fantomas »

johny pisze: 04 gru 2022, 19:34 Jeżeli ambicją reprezentacji 40 milionowego kraju, jest raz na jakiś czas wyjście fartowne z grupy to widocznie rozmija się to moją oceną pojęcia "sukces".


 
Każdy gra o coś. My, aby jak najdalej zajśc. A jakie są ambicje USA albo Japonii? Mały/duży kraj, jakie to ma znaczenie? Holandia jest mała, Chorwacja jest mała. Urugwaj też i zawsze super grają  w piłkę.
 
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Post autor: Barabasz »

Z Francją nie skończyło się aż tak dramatycznie, a graliśmy odważnie. Ponadto Argentyna wg mnie gra średnio, ze składem i możliwościami dużo gorszymi od Francji, po prostu jest słabsza. Dlatego uważam, ze remis z Argentyną był w naszym zasięgu ale trzeba było grać, a nie oddać mecz, za który będziemy się długo wstydzić. Di Maria bez formy, Messi dużo słabiej niż zazwyczaj, reszta to średniaki którzy grają bardziej po europejsku niż po latynosku.
 
Za ten post autor Barabasz otrzymał podziękowania (total 2):
johny (04 gru 2022, 19:54) • oldmalarz (04 gru 2022, 20:15)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
oldmalarz
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1045
Rejestracja: 15 lis 2016, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 59 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Post autor: oldmalarz »

Fantomas pisze: 04 gru 2022, 19:28 Poza latami, kiedy byliśmy światową potęgą 

 
"Latami?"😂😂😂.  Potęgą???😳😳..o czym ty mówlisz
 
Żeglarstwo - nie yachting :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Post autor: Fantomas »

O latach 1972-86, a wczesniej np. Górnik Zabrze grał finał europejskiego pucharu. Wtedy Polska była czołową drużyną świata (czyli inaczej potęgą) w piłce nożnej. Bezpośrednimi dowodami na bycie potęgą byly dwa razy 3 miejsca ma Mundialu (74 i 82) oraz złoto olimpijskie (72) i srebro olimpijskie (76). Wtedy wygrywaliśmy z Brazylią i Argentyną (Mundial 74) Meksykiem (Mundial 78), Peru (Mundial 78 i 82). Zdarzały się też mniej lub bardziej udane mecze towarzyskie np. 0-5 z Meksykiem, albo 2-2 z Urugwajem. Poza tym okresem zwykle latynosi nas bili.
 
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Post autor: TomaszK »

oldmalarz pisze: 04 gru 2022, 20:06
Fantomas pisze: 04 gru 2022, 19:28 Poza latami, kiedy byliśmy światową potęgą  
"Latami?"😂😂😂.  Potęgą???😳😳..o czym ty mówlisz
Możesz tego nie pamiętać. Ja pamiętam mecz Górnika Zabrze z AS Roma na poczatku lat 70-tych, ogladali go wtedy wszyscy. Skończył się remisem pomimo dogrywek. Nastepnego dnia szedłem później do szkoły więc mogłem obejrzeć kolejny mecz tych dwóch drużyn (taki był wtedy regulamin) też z dogrywkami. Aż wreszcie rzut monetą, który rozstrzygnął o naszym zwycięstwie. To był niewiarygodny sukces, nawet późniejszego udziału w Mistrzostwach Świata w Niemczech kilka lat póżniej, nie przeżywalismy  z takim entuzjazmem. Pamiętam, że grał wtedy Lubański. Weszliśmy do finału rozgrywek i to był chyba największy sukces polskiej piłki nożnej. 
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Post autor: Fantomas »

To był Puchar Zdobywców Pucharów. Finał miał miejsce w Wiedniu. Górnik grał z Manchesterem City i przegrał 1-2. Potem Zygfryd Szołtysik opowiadał, że piłkarze nakupowali w Wiedniu dużo płaszczy ortalionowych na handel. Szołtysik i Banaś nie byli w reprezentacji 1974 r. z powodów poza sportowych.
ODPOWIEDZ

Wróć do „To i owo na sportowo”