Polskie "drużyny" w Lidze Mistrzów i Europy.

Dział poświęcony różnym wydarzeniom sportowym
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

johny pisze:Trochę miał niefart wczoraj!
A nie miała przypadkiem? :027:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Czesio1 pisze:
johny pisze:Trochę miał niefart wczoraj!
A nie miała przypadkiem? :027:
Fakt! :-D
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Yvonne pisze:
PawelK pisze: bramkarka
Naprawę istnieje takie słowo? :-D

Wybaczcie, ale śmiesznie mi brzmią te wszystkie nowoczesne żeńskie odpowiedniki zawodów :-)
W kraju, w którym gra na co dzień ta pozycja nazywa się gardienne, to jak to przetłumaczysz?
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

PawelK pisze:W kraju, w którym gra na co dzień ta pozycja nazywa się gardienne, to jak to przetłumaczysz?
Strażniczka :-)
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2708
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Post autor: irycki »

Ja tu widzę niekonsekwencję. Dlaczego "strażniczka" może być (w żeńskiej formie) a "bramkarka" już nie?
Ostatnio zmieniony 02 cze 2017, 21:07 przez irycki, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

irycki pisze:Ja tu widzę niekonsekwencję. Dlaczego "strażniczka" może być (w żeńskiej formie) a "bramkarka" już nie?
A czy ja mówię, że nie może być?
Mówię, że śmiesznie brzmi ta bramkarka :-D :-D :-D
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

Yvonne pisze:Mówię, że śmiesznie brzmi ta bramkarka :-D :-D :-D
Jeśli choć trochę siedzi się w sporcie, nawet jako kibic, to bramkarka, czy sędzina nie rażą, bo są od dawna używane. Bardziej zgrzyta mi psycholożka, pedagożka?, kapitanka?:P
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Mysikrólik pisze:Bardziej zgrzyta mi psycholożka, pedagożka?
Tak, to jest okropne. Nie cierpię tych słów.
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Mysikrólik pisze:sędzina
to żona sędziego :027:
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

35 lat temu Widzew zabawił się w kotka i myszkę ze słynnym Liverpoolem! :-D
2-0 i główka najniższego na boisku Wiesia Wragi! :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

Najsmutniejsza w tym jest data. Jak długo będziemy czekać na takie mecze.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Mysikrólik pisze:Najsmutniejsza w tym jest data. Jak długo będziemy czekać na takie mecze.
Chciałoby się rzec: Miejmy nadzieję, że wkrótce. Niestety chyba jest to mało realne. Teraz ktokolwiek lepiej kopnie piłkę wyjeżdża z marszu (w sumie słusznie) a posiłki z zagranicy to raczej pośledniego sortu. Wyjątkiem jest może Legia ale tez trzeba czasu aby primo - zgrali się, secundo - chciało im się chcieć.
Wtedy było inaczej, to była jedyna szansa pokazania się. Rewanżu na Anfield nie zapomnę, rozluźniony Widzew ze spokojem pogrywał sobie z Wielkim Liverpoolem. Sam Wraga w wywiadzie powiedział, że jakby się spięli zwycięstwo dowieźli by do końca.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

johny pisze:Wyjątkiem jest może Legia ale tez trzeba czasu aby primo - zgrali się, secundo - chciało im się chcieć.
No właśnie, czas to jest to czego nie mają trenerzy, brakuje cierpliwości kibicom i włodarzom klubów. Wynik musi być teraz zaraz, nie ma spokojnego budowania drużyny. Z tego samego powodu ściąga się z zagranicy "gotowych" piłkarzy zamiast ze spokojem kształcić i wprowadzać młodych. Jest presja, strach wystawić młodego, bo jak zepsuje to pójdzie na trenera konto.
Z tego względu podoba mi się Górnik Zabrze, bo Brosz nie boi się grać wychowankami. Życzę im mistrzostwa, bo Lech na nie nie zasługuje.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Z tego względu podoba mi się Górnik Zabrze, bo Brosz nie boi się grać wychowankami.
Nie za bardzo interesuję się Extraklapą także nie wiem ale jesli tak jest to fajnie. Z Górnika znam tylko Angulo, a on wychowankiem raczej nie jest. :-D Na marginesie 36 letni Hiszpan trzeciego sortu wali bramę za bramą i "robi" u nas za gwiazdę. To świadczy o poziomie naszej ligi.
Mysikrólik pisze: Życzę im mistrzostwa, bo Lech na nie nie zasługuje.

Ja z oczywistych względów trzymam kciuki za Jagę! :-) Pięknie pokazali się na Łazienkowskiej.
Ostatnio zmieniony 02 mar 2018, 12:52 przez johny, łącznie zmieniany 2 razy.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Mysikrólik pisze: Z tego względu podoba mi się Górnik Zabrze, bo Brosz nie boi się grać wychowankami. Życzę im mistrzostwa, bo Lech na nie nie zasługuje.
Trochę opierasz się o opinie prasowe...

Chciałbym zobaczyć jak ci wychowankowie i młodzież zagrają w europejskich pucharach w czasie. Zdobycie trofeum w Polsce (zakładam, że trofeum to miejsca 1-3 i PP) to nie jest wielka sztuka, wystarczy biegać 95 minut. Sztuką jest utrzymać się w pucharach (czyli awansować do grup) min. 3 razy pod rząd, wtedy przynosisz jakieś korzyści polskiej piłce. Inaczej tacy zawodnicy mogą mówić o przygodzie życia - z ostatnich lat - Cracovia, Piast Gliwice, Zagłębie Lubin czy nawet wspomniana Jagiellonia, niektórzy nawet kogoś tam ograli a później odpadli z drużyną, której nazwy nigdy wcześniej nie znali.

Warto popatrzeć na stan naszej piłki z perspektywy takiego zestawienia:
https://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/ue ... k2018.html
oprócz Legii (58 - 24,5 punktu) i Lecha (157 - 7 punktów) pozostałe polskie drużyny są na 228 miejscu z sumą punktów 4,025 czyli średnią krajową, bo wszyscy indywidualnie mają mniejszą sumę - to jest realne miejsce, z którego czy Górnik czy Jagiellonia będą startowały w pucharach - z dużym prawdopodobieństwem z brakiem rozstawienia już w drugiej rundzie.
Załączniki
2018-03-02_131703.jpg
2018-03-02_131703.jpg (44.35 KiB) Przejrzano 15282 razy
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

Ja wiem, że to nie są wychowankowie Górnika, ale są młodymi Polakami, jeszcze nie do końca ukształtowanymi, którym ktoś daje szansę(być może podyktowane jest brakiem funduszy na zaciąg zagraniczny).
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

świetne wspomnienie meczu z Brondby...Idę do kina 1 kwietnia...
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Obejrzałem dzisiaj Rangers - Legia. Jakie to szczęście dla Legi, że trafili na takich drwali, technicznych analfabetów. 1-0 to i tak najniższy wymiar kary. Polska piłka klubowa to dno. Promyczek nadziej to tacy gracze jak Majecki czy Niezgoda. Niech lepiej jak najszybciej spieprzają z tego grajdołu.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

Nie wiem czy śledzisz naszą ekstraklasę. Wprowadzili obowiązek, że na boisku musi grać młodzieżowiec i się zaczęło. Normalnie ci chłopcy w życiu by nie grali, bo menadżerowie mają swoich kopaczy których pchają i ściągają do klubów. Okazuje się, że w wielu przypadkach ci młodzi gracze, jak Płacheta ze śląska, są jednymi z najlepszych w swoich drużynach. W przyszłym sezonie powinni wprowadzić 2, albo 3 młodzieżowców. Zamiast szrotu bałkańsko-iberyjsko-południowoamerykańskiego, mielibyśmy przynajmniej ambitnych młodych Polaków z perspektywami.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Nie wiem czy śledzisz naszą ekstraklasę.
Nie śledzę.
Mysikrólik pisze:Wprowadzili obowiązek, że na boisku musi grać młodzieżowiec i się zaczęło. Normalnie ci chłopcy w życiu by nie grali, bo menadżerowie mają swoich kopaczy których pchają i ściągają do klubów. Okazuje się, że w wielu przypadkach ci młodzi gracze, jak Płacheta ze śląska, są jednymi z najlepszych w swoich drużynach. W przyszłym sezonie powinni wprowadzić 2, albo 3 młodzieżowców. Zamiast szrotu bałkańsko-iberyjsko-południowoamerykańskiego, mielibyśmy przynajmniej ambitnych młodych Polaków z perspektywami.
Niby tak, ale jakby byli pod formą to i tak by grać musieli bo przepisy... każdy kij ma dwa końce. Ale faktycznie Niezgoda zrobił więcej wiatru przez kilka minut niż Kulenović przez 60. :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
ODPOWIEDZ

Wróć do „To i owo na sportowo”