Wyspa Złoczyńców - mapy i plany sytuacyjne

Dział poświęcony pierwszej przygodzie Pana Samochodzika
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

To jeszcze raz:

Rozdział XVIII - część 2

"Dalsze szukanie wydało mi się już bezużyteczne. Dobiliśmy do brzegu (1). Wjechałem „samem” na leśną drogę.
- Teraz do bunkrów - jak rozkaz rzucił oficer.
(...)
- Nie czas na wyjaśnienia. Być może i tak przybędziemy za późno...
Dojechaliśmy do maliniaka (2). Pozostawiłem tu samochód i wraz z oficerem pieszo udaliśmy się w stronę starych bunkrów i rowu przeciwczołgowego (3).
- Niech pan patrzy. Tędy niedawno przejeżdżał samochód. Trawa jest zgnieciona kołami - zwrócił mi uwagę oficer.
Weszliśmy w sosnowy zagajnik. Przedarliśmy się przez niego na ukos, aby skrócić drogę do kładki na rowie (4).
(...)
Wybiegliśmy z zagajnika. I oto zobaczyliśmy czarny samochód, stojący w przesiece leśnej, oddalonej od nas o sto metrów. Obok czarnego samochodu sterczała Zaliczka, bacznie rozglądając się dookoła. Zauważyła nas i pisnęła z przestrachem. Na jej pisk zza drzew wybiegło dwóch ludzi: pan Karol i Hertel. Nieśli coś w rękach i to „coś” prędko rzucili do auta. Nim dobiegliśmy do czarnego samochodu, silnik jego zawarczał i czarna limuzyna poczęła toczyć się po przesiece.
Zaliczka pobiegła za autem, jakby błagając o zabranie jej do środka. Ale Hertel nie zatrzymał wozu.
- Za nimi! — wrzasnął oficer.
Rzuciliśmy się z powrotem w zagajnik, w stronę „sama”, pozostawionego obok maliniaka. Istniała szansa, że auto Hertla nie wyprzedzi nas zbyt znacznie. Przecież na przesiece Hertel musiał jechać wolno, aby nie połamać resorów. My zaś biegliśmy po przekątnej (3).
(...)
- Prędzej! prędzej - przynaglał mnie oficer - na drodze jeszcze się unosi kurz. Oni przed chwilą tędy przejeżdżali.
Gwałtownie ruszyłem z miejsca...
(…)
Przestałem zwracać uwagę na ich dialog, bo droga miała ostre zakręty (5).
Minęliśmy miasteczko (6). Dopiero na szosie do Ciechocinka, na długim odcinku prostej drogi, dojrzałem wreszcie czarny wóz Hertla (7). Przycisnąłem pedał gazu, diabełek począł kiwać głową przypominając mi o ostrożności w czasie jazdy.
(…)
Na liczniku miałem sto czterdzieści kilometrów, lecz wydawało mi się, że ani odrobinę nie zmniejszyła się odległość między „samem” i czarnym samochodem Hertla.
- Skręcili! Skręcili na szosę do Torunia! - krzyknął oficer (8).
Przycisnąłem hamulce, aż rozległ się głośny pisk. I również wjechałem na toruńską szosę. Z początku biegła przez las (9), potem zbliżyła się do Wisły.
Znowu wzrastała szybkość „sama”. Sto pięćdziesiąt, sto sześćdziesiąt kilometrów... Dopiero teraz zauważyłem, że jednak dość znacznie zbliżam się do czarnej limuzyny. Potem odległość ta jeszcze zmalała, bo Hertel musiał zwolnić tempo jazdy, gdyż na szosie ukazało się kilka furmanek.
Na niewielkim odcinku drogi udało mi się osiągnąć prędkość stu osiemdziesięciu kilometrów na godzinę. Mój „sam” okazał się wspaniałym samochodem.
Dogoniliśmy Hertla pod Toruniem. Gdy spróbowałem go wyprzedzić, zjechał na lewą krawędź szosy i chciał mnie zepchnąć do rowu. Zahamowałem w porę i wycofałem się do tyłu. Schwytaliśmy ich przed zamkniętym szlabanem kolejowym.
(…)
-A teraz z powrotem do lasu, do starych bunkrów - rzekł do mnie oficer. "


Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Dość ciekawie i w miarę sensownie można by poprowadzić trasę pościgu gdyby nie było w treści książki szosy na Ciechocinek. Wtedy moglibyśmy uznać, że minięcie miasteczka oznaczałoby wioskę obok cukrowni i w tym momencie byłby skręt w prawo na szosę do Torunia. I bardziej sensownie wyglądałby opis ze zbliżaniem się drogi do Wisły. Bo na mapce którą namalowałem to zbliżanie drogi do Wisły jest mocno naciągane. Owszem można w dalszym fragmencie mapki tak poprowadzić szosę żeby faktycznie kierowała się coraz bliżej Wisły ale jakoś m,nie to nie bardzo przekonuje.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Zlot w Antoninowie już coraz bliżej, spoglądam dość często na mapy terenów, które odwiedzimy i coś mi się rzuciło w oczy. Guzzi w temacie inspiracji napisał, że Antoninów to Otłoczyn. Pod względem lokalizacji pasuje ta miejscowość idealnie. Oprócz dowodów które podał guzzi jest jeszcze coś.
Pamiętacie jeszcze trasę po której Tomasz śledził z Hanką Hertla od Ciechocinka? No to spójrzcie:

"Minęliśmy Antonłnów.
- Myślałam, że on jedzie do naszego lasu - rzekła Hanka."


[timg small=http://pansamochodzik.org.pl/przygoda/w ... 610875.jpg medium= group=glr20150825001][/timg]
© OpenStreetMap contributors

Hanka była przekonana, że Hertel dojedzie do punktu B trasą zaznaczona na niebiesko


"Lecz wóz Hertla nagle skręcił w drogę-żwirówkę.
- Już wiem - pisnęła Hanka - tędy także można dojechać do lasu. Tylko że od drugiej strony."


[timg small=http://pansamochodzik.org.pl/przygoda/w ... 617687.jpg medium= group=glr20150825001][/timg]
© OpenStreetMap contributors

Hertel jednak skręcił w Antoninowie i skierował się w okrężną drogę. Może nie chciał aby zobaczono jego samochód w obozie antropologów?
Punkt C na powyższej mapie to miejsce gdzie zatrzymał się Hertel ginąc Tomaszowi z pola widzenia.


"- Umknął. Słowo honoru, umknął - rozpaczała Hanka,
- Zapewne zjechał w boczną dróżkę i wygasił wszystkie światła. Minęliśmy go, nie zauważywszy.
- Czy on to zrobił specjalnie?
- Nie wiem. Myślę, że przez cały czas w lusterku wstecznym dostrzegał nasze światła, w końcu zapewne domyślił sięf że go śledzimy. W każdym bądź razie ten postępek świadczy, że Hertel ma nieczyste sumienie. Innego by nie obchodziło, że jedzie za nim auto, prawda?
Przebyliśmy jeszcze kilkadziesiąt metróv i oto ukazała mi się dobrze znajoma okolica. Żwirówka skończyła się, dalej był piasek i łagodny zjazd do Wisły."


[timg small=http://pansamochodzik.org.pl/przygoda/w ... 624193.jpg medium= group=glr20150825001][/timg]
© OpenStreetMap contributorsl

Na tej mapce mamy trasę przejazdu Tomasza, który po zgubieniu czarnej limuzyny dojechał aż do miejsca dawnej przeprawy promowej.

To cóż Drodzy Zlotowicze? Sprawdzimy trasę na miejscu?
Ostatnio zmieniony 26 sie 2015, 00:13 przez Czesio1, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

No pewnie !
Konfiturek
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 524
Rejestracja: 10 lip 2013, 20:25
Tytuł: Degustator porzeczek
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Post autor: Konfiturek »

Uważam, że takie miejsca - nawet niepozorne, ale bezpośrednio związane z fabułą, powinny mieć wręcz bezwzględny priorytet na liście miejsc koniecznych do odwiedzenia.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Dorośli bardzo rzadko przeżywają takie przygody jak Pan Samochodzik. Nie mają na to czasu.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Konfiturek pisze:Uważam, że takie miejsca - nawet niepozorne, ale bezpośrednio związane z fabułą, powinny mieć wręcz bezwzględny priorytet na liście miejsc koniecznych do odwiedzenia.
Zgadzam się z Tobą w 100%. Dlatego też usilnie poszukuję we Włocławku kawiarni, w której Tomasz zjadł z Teresą śniadanie. Po raz kolejny wielkie podziękowania dla GrzegorzaCh, który skontaktował mnie ze swoim Kolegą z Włocławka, który jest prawdziwą kopalnią wiedzy o tym mieście. :564:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Zlot w Antoninowie tuż, tuż a mi nie udało się dokończyć mapki Antoninowa. Chyba jednak pozostanie ona taka jak wcześniej rysowałem, z niewielką zmianą polegającą na usunięciu toru kolejki:

Obrazek

Legenda:

1 - Wisła
2 - cypel z obozem antropologów
3 - wąwóz nad Wisłą
4 - las
5 -droga, którą od miasteczka jechało ciężarowe auto z antropologami
6 - rynek Antoninowa wybrukoany kocimi łbami
7 - Prezydium Miejskiej Rady Narodowej
8 - Kościół z XIV wieku
9 - stacja benzynowa
10 - kawiarnia "Kolorowa"
11 - przystanek PKS
12 - skwer
13 - gospoda ludowa
14 - ...
15 - park
16 - staw
17 - dworek dziedzica Dunina
18 - Pilarczykowa
19 - piekarnia
20 - sklep w którym Tomasz kupił dziesięciolitrowy zbiorniczek
21 - główna szosa Antoninowa

Tyle plan, resztę mam nadzieję odnajdziemy za kilka dni na miejscu.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
templariusz72
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 210
Rejestracja: 28 kwie 2014, 20:02
Tytuł: opis w budowie :)
Miejscowość: Solec Kujawski
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: templariusz72 »

W końcu po roku udało mi sie znaleźć chwile czasu i wybrać do Otłoczyna , w miejsce przeprawy przez Wisłe.Niestety nie bardzo wiem gdzie szukać bunkrów ktore znajduja sie w okolicy :-/

[gimg small=http://pansamochodzik.org.pl/przygoda/i ... 117862.jpg medium= large= group=29279][/gimg]
Ostatnio zmieniony 17 cze 2015, 10:08 przez templariusz72, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

templariusz72 pisze:W końcu po roku udało mi sie znaleźć chwile czasu i wybrać do Otłoczyna , w miejsce przeprawy przez Wisłe.
Dzięki Templariuszu72 za fotkę z przeprawy. Odżyły wspomnienia z zeszłorocznego zlotu złoczyńcowego. :564:
templariusz72 pisze:Niestety nie bardzo wiem gdzie szukać bunkrów ktore znajduja sie w okolicy :-/
Bunkry są po drugiej stronie autostrady, niedaleko linii kolejowej. Możesz tam dojechać drogą na Otłoczynek:

[gimg small=http://pansamochodzik.org.pl/przygoda/i ... 119404.jpg medium= large= group=29281][/gimg]
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
templariusz72
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 210
Rejestracja: 28 kwie 2014, 20:02
Tytuł: opis w budowie :)
Miejscowość: Solec Kujawski
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: templariusz72 »

Czesio1 pisze:
templariusz72 pisze:
templariusz72 pisze:Niestety nie bardzo wiem gdzie szukać bunkrów ktore znajduja sie w okolicy :-/
Bunkry są po drugiej stronie autostrady, niedaleko linii kolejowej. Możesz tam dojechać drogą na Otłoczynek:
Wielkie dzieki ,Czesio w tych mapkach to jestes mistrzem :-)
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

templariusz72 pisze: Wielkie dzieki ,Czesio w tych mapkach to jestes mistrzem :-)
Eeeee to nie tak, po prostu https://mapa.targeo.pl/ bardzo dobrze pokazuje miejsca w których one się znajdują. Przed zlotem zrobiłem dokładniejsze wydruki tamtych miejsc i dzięki temu bez zbędnego błądzenia tam trafiliśmy.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
templariusz72
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 210
Rejestracja: 28 kwie 2014, 20:02
Tytuł: opis w budowie :)
Miejscowość: Solec Kujawski
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: templariusz72 »

To będzie okazja ponownie wybrać sie w te okolice , na szczescie mam niedaleko ;-) i zbliża się okres by siegnąc po ta genialna ksiazke, a po takim wypadzie zupełnie inny odbiór jej jest :-D
Ostatnio zmieniony 17 cze 2015, 12:12 przez templariusz72, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

templariusz72 pisze:To będzie okazja ponownie wybrać sie w te okolice , na szczescie mam niedaleko ;-) i zbliża się okres by siegnąc po ta genialna ksiazke, a po takim wypadzie zupełnie inny odbiór jej jest :-D
Templariuszu72 to może zaplanuj ten wyjazd na koniec września początek października? Planowane jest otwarcie wyspy złoczyńców na Jeziorze Cmentowo w Brześciu Kujawskim, planujemy oficjalny Forowy Zlot więc może byś do nas dołączył?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
templariusz72
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 210
Rejestracja: 28 kwie 2014, 20:02
Tytuł: opis w budowie :)
Miejscowość: Solec Kujawski
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: templariusz72 »

Z przyjemnoscia , Brzesc tez był w planach mojej wycieczki
Obrazek
Hanka
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1920
Rejestracja: 05 maja 2014, 20:31
Tytuł: Hanka
Miejscowość: Brześć Kujawski
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 107 razy

Post autor: Hanka »

do październik jeszcze trochę czasu tymczasem ... 27 czerwca V święto żuru kujawskiego zapraszam bardzo serdecznie, wiem że żur Forowicze potrafią gotować bardzo smaczny (VdL) :) może przyjedziecie spróbować żurek kujawski?? http://ddwloclawek.pl/pl/546_ciekawostk ... video.html


[gimg small=http://pansamochodzik.org.pl/przygoda/i ... 122826.jpg medium= large= group=29294][/gimg]
Awatar użytkownika
GrzegorzCh
Forowy Lektor
Posty: 168
Rejestracja: 17 sty 2014, 19:30
Miejscowość: Wrocław / Pęgów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: GrzegorzCh »

Czesio1 pisze:to może zaplanuj ten wyjazd na koniec września początek października? Planowane jest otwarcie wyspy złoczyńców na Jeziorze Cmentowo w Brześciu Kujawskim, planujemy oficjalny Forowy Zlot więc może byś do nas dołączył?
a kiedy będzie znany dokładny termin? Niestety w weekend 3-4 października mam wyścig w Poznaniu więc odpada, a strasznie bym chciał wreszcie dotrzeć na jakiś zlot...
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

GrzegorzCh pisze:
Czesio1 pisze:to może zaplanuj ten wyjazd na koniec września początek października? Planowane jest otwarcie wyspy złoczyńców na Jeziorze Cmentowo w Brześciu Kujawskim, planujemy oficjalny Forowy Zlot więc może byś do nas dołączył?
a kiedy będzie znany dokładny termin? Niestety w weekend 3-4 października mam wyścig w Poznaniu więc odpada, a strasznie bym chciał wreszcie dotrzeć na jakiś zlot...
To pytanie do Hanki. Ale chyba jeszcze nie jest znany dokładny termin imprezy.
Grzesiu, ja też bym bardzo chciał, żeby wreszcie udało Ci się dojechać na jakiś zlot. I wierzę, że w końcu się uda. :564:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
templariusz72
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 210
Rejestracja: 28 kwie 2014, 20:02
Tytuł: opis w budowie :)
Miejscowość: Solec Kujawski
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: templariusz72 »

GrzegorzCh pisze:
Czesio1 pisze:to może zaplanuj ten wyjazd na koniec września początek października? Planowane jest otwarcie wyspy złoczyńców na Jeziorze Cmentowo w Brześciu Kujawskim, planujemy oficjalny Forowy Zlot więc może byś do nas dołączył?
a kiedy będzie znany dokładny termin? Niestety w weekend 3-4 października mam wyścig w Poznaniu więc odpada, a strasznie bym chciał wreszcie dotrzeć na jakiś zlot...
Niestety ja przegapiłem dwa które odbywały się niedaleko czyli Radzyń i Brześć :-/ wyjazd na 2-3 dni w moim przypadku odpada ale na kilka godzin chętnie pojawię się na tym otwarciu "wyspy złoczyńców" tym bardziej ze jak już wspominałem wyjazd do Brześcia był w moich planach :-)
Ostatnio zmieniony 18 cze 2015, 08:39 przez templariusz72, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

templariusz72 pisze: Niestety ja przegapiłem dwa które odbywały się niedaleko czyli Radzyń i Brześć :-/ wyjazd na 2-3 dni w moim przypadku odpada ale na kilka godzin chętnie pojawię się na tym otwarciu "wyspy złoczyńców" tym bardziej ze jak już wspominałem wyjazd do Brześcia był w moich planach :-)
Co się odwlecze to nie uciecze Templariuszu72. Super, że wybierasz się na otwarcie wyspy złoczyńców. :564:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
templariusz72
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 210
Rejestracja: 28 kwie 2014, 20:02
Tytuł: opis w budowie :)
Miejscowość: Solec Kujawski
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: templariusz72 »

Czesio1 pisze:
templariusz72 pisze: Niestety ja przegapiłem dwa które odbywały się niedaleko czyli Radzyń i Brześć :-/ wyjazd na 2-3 dni w moim przypadku odpada ale na kilka godzin chętnie pojawię się na tym otwarciu "wyspy złoczyńców" tym bardziej ze jak już wspominałem wyjazd do Brześcia był w moich planach :-)
Co się odwlecze to nie uciecze Templariuszu72. Super, że wybierasz się na otwarcie wyspy złoczyńców. :564:
Osobiscie wolałbym zeby to była wyspa na Wisle ,tylko ze takich wysp nie uświadczysz na tym odcinku gdyż po postawieniu tamy Wisła zmieniła odrobinę swój charakter.Skoro jednak ustaliliscie w zeszłym roku ze to chodzi o T¡ wyspe to cóz ,jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma ;-) :564:
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

templariusz72 pisze: Osobiscie wolałbym zeby to była wyspa na Wisle ,tylko ze takich wysp nie uświadczysz na tym odcinku gdyż po postawieniu tamy Wisła zmieniła odrobinę swój charakter.Skoro jednak ustaliliscie w zeszłym roku ze to chodzi o T¡ wyspe to cóz ,jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma ;-) :564:
Myślę, że nie nie tylko Ty wolałbyś żeby to była wyspa na Wiśle. Ja mam podobne odczucia.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
templariusz72
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 210
Rejestracja: 28 kwie 2014, 20:02
Tytuł: opis w budowie :)
Miejscowość: Solec Kujawski
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: templariusz72 »

Czesio1 pisze:
templariusz72 pisze: Osobiscie wolałbym zeby to była wyspa na Wisle ,tylko ze takich wysp nie uświadczysz na tym odcinku gdyż po postawieniu tamy Wisła zmieniła odrobinę swój charakter.Skoro jednak ustaliliscie w zeszłym roku ze to chodzi o T¡ wyspe to cóz ,jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma ;-) :564:
Myślę, że nie nie tylko Ty wolałbyś żeby to była wyspa na Wiśle. Ja mam podobne odczucia.
Takich wysp jak w opisie to na Wisle mozna szukac jedynie w okolicy Płocka , pewnie przed wybudowaniem tamy jak Nienacki pisał "Wyspe Złoczynców" mogły wystepowac na odcinku opisanym w ksiazce :567:
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Wyspa w Brześciu to oczywiście tylko teoria, co prawda bardzo atrakcyjna, ale poszukiwanie innych potencjalnych lokalizacji, nie jest zakończone.
A propos Twoich jednodniowych wypadów na motorze. Rzuciłeś swego czasu teorię, że opis Kortumowa może pochodzić z Papowa Biskupiego. Twoja teoria została uwzględniona przy rozważaniach nt. inspiracji Nienackiego przy pisaniu "Templariuszy" ( http://www.pansamochodzik.org.pl/viewto ... 12&start=0 ) ale przydałoby się ją sprawdzić na miejscu. Nie wybierasz się tam ?
Ostatnio zmieniony 18 cze 2015, 13:41 przez TomaszK, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
templariusz72
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 210
Rejestracja: 28 kwie 2014, 20:02
Tytuł: opis w budowie :)
Miejscowość: Solec Kujawski
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: templariusz72 »

TomaszK pisze:Wyspa w Brześciu to oczywiście tylko teoria, co prawda bardzo atrakcyjna, ale poszukiwanie innych potencjalnych lokalizacji, nie jest zakończone.
A propos Twoich jednodniowych wypadów na motorze. Rzuciłeś swego czasu teorię, że opis Kortumowa może pochodzić z Papowa Biskupiego. Twoja teoria została uwzględniona przy rozważaniach nt. inspiracji Nienackiego przy pisaniu "Templariuszy" ( http://www.pansamochodzik.org.pl/viewto ... 12&start=0 ) ale przydałoby się ją sprawdzić na miejscu. Nie wybierasz się tam ?
Aktualnie jestem na etapie szukania nowego moto :oops: i głowie w tym celu przemieszczam się po PL ale jesli ktoś będzie miał ochotę to chętnie wybiore się do Papowa , pamiętam kiedy po raz pierwszy tam pojechalem i w jakim szoku bylem bo wiele elementów zgadzało się z opisem Kortumowa.Jak juz ogarne temat tego moto to przejade sie do Papowa , pstrykne kilka fotek i wrzuce na forum.Jesli ktos byłby chetny na taka wycieczke to prosze o kontakt
Ostatnio zmieniony 19 cze 2015, 08:31 przez templariusz72, łącznie zmieniany 7 razy.
Awatar użytkownika
templariusz72
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 210
Rejestracja: 28 kwie 2014, 20:02
Tytuł: opis w budowie :)
Miejscowość: Solec Kujawski
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: templariusz72 »

TomaszK pisze:Wyspa w Brześciu to oczywiście tylko teoria, co prawda bardzo atrakcyjna, ale poszukiwanie innych potencjalnych lokalizacji, nie jest zakończone.
Zastanawia mnie jeszcze jedna lokalizacja a mianowicie Stary bądź Nowy Duninow, może ktoś mieszka niedaleko i mógłby zrobić drobny rekonesans po okolicy?Wyspa na Wiśle jest i do tego zastanawiająca ta zbieżność nazw.Co ciekawe niedaleko znajduje się wies Antoninow a od siebie mogę polecić wizytę na zamku w Oporowe, niesamowicie klimatyczne miejsce.

https://www.google.pl/maps/place/Stary+ ... fba1126acf
Ostatnio zmieniony 01 lip 2015, 08:58 przez templariusz72, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

templariusz72 pisze: Zastanawia mnie jeszcze jedna lokalizacja a mianowicie Stary bądź Nowy Duninow, może ktoś mieszka niedaleko i mógłby zrobić drobny rekonesans po okolicy?Wyspa na Wiśle jest i do tego zastanawiająca ta zbieżność nazw.Co ciekawe niedaleko znajduje się wies Antoninow a od siebie mogę polecić wizytę na zamku w Oporowe, niesamowicie klimatyczne miejsce.
No ba, tak jak pisze zbychowiec część z nas na zakończenie Złoczyńcowego Zlotu zrobiła rekonesans po Nowym Duninowie, patrz rozdział 12 relacji:

http://www.pansamochodzik.org.pl/viewtopic.php?t=358&start=0

A ja jadąc na Złoczyńcowy Zlot wstąpiłem po drodze do owego Antoninowa, patrz rozdział 1 niniejszej relacji:

http://www.pansamochodzik.org.pl/viewtopic.php?t=358&start=0
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
templariusz72
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 210
Rejestracja: 28 kwie 2014, 20:02
Tytuł: opis w budowie :)
Miejscowość: Solec Kujawski
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: templariusz72 »

Tak czytalem o tym złocie ,nawet kilkakrotnie jednak gdzieś mi umknal ten fragment o Duninowie :-)
Ostatnio zmieniony 01 lip 2015, 19:30 przez templariusz72, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Szlakiem Pana Samochodzika

Post autor: Barabasz »

Witam wszystkich miłośników naszego bohatera. Właśnie w kiosku kupiłem pierwsza część Pana Samochodzika z nowej serii hitsalonik za 7,99 zł i zacząłem ja pierwszy raz w życiu czytać.
Ku mojemu zdumieniu okazało się że wszystko dzieje się w mojej okolicy, a jestem z Ciechocinka. Wszystko pasuje jak ulał chociaż jest troszeczkę skompresowane (wyspa, Antoninów, dwór, bunkry, las itd...)

Jak ktoś będzie w Ciechocinku to w miarę wolnego czasu mogę być przewodnikiem i pokażę wszystkie te miejsca, co do niektórych to jeszcze muszę uściślić ale po co mam rower i na szczęście zostało jeszcze trochę lata i czas zacząć własną przygodę szlakiem Pana Samochodzika
Awatar użytkownika
templariusz72
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 210
Rejestracja: 28 kwie 2014, 20:02
Tytuł: opis w budowie :)
Miejscowość: Solec Kujawski
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Szlakiem Pana Samochodzika

Post autor: templariusz72 »

Barabasz pisze:Witam wszystkich miłośników naszego bohatera. Właśnie w kiosku kupiłem pierwsza część Pana Samochodzika z nowej serii hitsalonik za 7,99 zł i zacząłem ja pierwszy raz w życiu czytać.
Ku mojemu zdumieniu okazało się że wszystko dzieje się w mojej okolicy, a jestem z Ciechocinka. Wszystko pasuje jak ulał chociaż jest troszeczkę skompresowane (wyspa, Antoninów, dwór, bunkry, las itd...)

Jak ktoś będzie w Ciechocinku to w miarę wolnego czasu mogę być przewodnikiem i pokażę wszystkie te miejsca, co do niektórych to jeszcze muszę uściślić ale po co mam rower i na szczęście zostało jeszcze trochę lata i czas zacząć własną przygodę szlakiem Pana Samochodzika
Witaj . Nawet nie wiesz chłopie jak Ci zazdroszcze , tyle wspaniałych ksiażek przed Toba :564:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Witaj Barabaszu :-)

Rok temu zorganizowaliśmy zlot w Brześciu Kujawskim i tropiliśmy książkowe miejsca.
Wspaniale, że dołaczyłeś, bo jako mieszkaniec miasteczka, które odgrywa niebagatelną rolę w "Wyspie Złoczyńców" masz duże możliwości do poszukiwań bardziej szczegółowych.

Jeszcze raz witam kolegę z regionu :-)
Chętnie dołączę do poszukiwań ;-)
Ostatnio zmieniony 25 sie 2015, 11:49 przez Yvonne, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyspa złoczyńców”