Zagraniczne Filmy i Seriale

Dział poświęcony filmowi i kinematografii
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

Teraz na tablecie mam serial ,,Good Doctor". Na razie pierwszy sezon, ale mnie wciągnął.
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

Bruniu kojarzysz ten film? Biografia jednego z najsłynniejszych australijczyków w końcu XX wieku.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Wiesz, ze nie otwiera się u mnie? Nie wiem dlaczego bo to przecież YouTube !

Obrazek
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2708
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Post autor: irycki »

U mnie też nie :(
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »


A teraz?
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Teraz tak! Aaa No tak! Legenda!
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Awatar użytkownika
RobertH
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1279
Rejestracja: 26 lis 2018, 00:22
Tytuł: RobertH
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: RobertH »

Dla zainteresowanych tematem Star Wars . Jest dostępny 2 sezon Mandaloriana.

https://ekino-tv.pl/serie/watch/the-man ... +episode[1]+
KSIĄŻKI NIE GRYZĄ !!! POCHŁANIAJĄ W CAŁOŚCI !!!

Obrazek
Awatar użytkownika
TomaszL
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 1748
Rejestracja: 14 lip 2016, 10:19
Miejscowość: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 473 razy
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Post autor: TomaszL »

Dzisiaj Barabasz napisał o nowościach w filmografii. A ja o filmie z 2015.

Netflix: The Walk (Sięgając chmur).

Jest rok 1974, francuski linoskoczek marzy o odpowiednim miejscu by przejść po linie. Lina rozpięta od drzewa do drzewa nie jest dla niego wyzwaniem. Przez przypadek dowiaduje się, że w Nowym Yorku kończą budowę pewnych wieżowców.

Polecam. Przy okazji można sprawdzić, czy ma się lęk wysokości :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

TomaszL pisze:A ja o filmie z 2015.
TomaszuL jeżeli spodobał Ci się ten film, to obejrzyj koniecznie dokument Człowiek na linie z 2008 roku.
Zobaczysz to samo tylko, że tym razem będą to prawdziwe nagrania z tego przedsięwzięcia z całą otoczką wokół niego.
Robi jeszcze lepsze wrażenie!

Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
TomaszL
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 1748
Rejestracja: 14 lip 2016, 10:19
Miejscowość: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 473 razy
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Post autor: TomaszL »

Barabasz pisze:
TomaszL pisze:A ja o filmie z 2015.
TomaszuL jeżeli spodobał Ci się ten film, to obejrzyj koniecznie dokument Człowiek na linie z 2008 roku.
Zobaczysz to samo tylko, że tym razem będą to prawdziwe nagrania z tego przedsięwzięcia z całą otoczką wokół niego.
Robi jeszcze lepsze wrażenie!

Obrazek
Nie wiem czy dam radę, bo już samo stanie na krawędzi nad przepaścią kilkaset metrów w dół (owszem barierki były) lekko mnie "irytuje" a małe dzieciaki wchodziły na barierkę, jakby to były barierki oddzielające chodnik od ulicy.

A tutaj mamy Gościa na linie i ja mam się wczuwać w jego położenie :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Jak nie masz telewizora z efektem 3D to dasz radę ;-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

U nas szykuje się wirtualny Festiwal Filmów.
Które polecacie?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
panna Monika
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 849
Rejestracja: 04 sie 2013, 14:53
Miejscowość: Łódź
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 60 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Post autor: panna Monika »

Ostatni raz w kinie byłam na "Panu T.". Polecam, nie tylko dla fanów Tyrmanda. Jest to przeniesiony na ekran "Dziennik 1954", książka, z którą się kiedyś nie rozstawałam. Choć twórcy twierdzą, że to tylko luźne nawiązanie.
Jeżeli chodzi o "Body/Ciało", to wszyscy się tym zachwycali, a ja wprost odwrotnie.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Zobaczyłam dwa filmY Body/Ciało i 53 Wojny. No tak.... resztę sobie daruje już. Cieszę się, ze chociaz dwa zobaczyłam.
Obejrzę jeszcze, chociaz czarna noc, jakiś relaksujący amerykański film 😀😀
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Zobaczyłam dwa filmY Body/Ciało i 53 Wojny. No tak.... resztę sobie daruje już. Cieszę się, ze chociaz dwa zobaczyłam.
Obejrzę jeszcze, chociaz czarna noc, jakiś relaksujący amerykański film 😀😀
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

panna Monika pisze:Ostatni raz w kinie byłam na "Panu T.". Polecam, nie tylko dla fanów Tyrmanda. Jest to przeniesiony na ekran "Dziennik 1954", książka, z którą się kiedyś nie rozstawałam.
"Pana T" nie widziałam, ale koniecznie muszę kiedyś obejrzeć.
A "Dziennik 1954" dostałam w prezencie na Gwiazdkę. Nowe, duże, ilustrowane wydanie.
panna Monika pisze:Jeżeli chodzi o "Body/Ciało", to wszyscy się tym zachwycali, a ja wprost odwrotnie.
To ja należę do Twojego obozu.
Mnie również ten film nie zachwycił.
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

Z polskich filmów ostatnich lat na pewno warto obejrzeć "Ostatnią rodzinę". Wielkim fanem polskiego kina nie jestem. Może ktoś inny podpowie więcej tytułów.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Fantomas pisze:Wielkim fanem polskiego kina nie jestem. Może ktoś inny podpowie więcej tytułów.
Oj dzięki, ze to napisałeś, ja tez nie. Takie ciężkie, refleksyjne, No nieee... poza tym ile czasu można jechać winda albo iść korytarzem?

No nic, obejrzałam Pan T. Dzięki, ze poleciłaś panno Moniko. Warto było. No i Bonaszewski miał mała rolke... taki bonus. Uważam, ze ma świetny głos.
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Brunhilda pisze:Takie ciężkie, refleksyjne, No nieee... poza tym ile czasu można jechać winda albo iść korytarzem?
Wg mnie w tym właśnie tkwi siła dobrego polskiego kina. Ja lubię długie ujęcia. Chociaż obecnie naprawdę rzadko można trafić na coś godnego polecenia.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

Bruniu dla mnie problem z polskimi filmami jest szerszy. Kino post PRL to o nim się wypowiadam :-)
1) Fatalny dźwięk. Mówię biegle w języku polskim, ale nie rozumiem większości aktorów i aktorek. Nie wiem czy to sprawa nagłośnienia, czy po prostu kiepskiej dykcji polskich aktorów i aktorek. Jeśli chodzi o zagranicznych aktorów to mogę podać przykład Richarda Gere on rzeczywiście mówi niechlujnie. Reszta jest raczej bez zarzutu.
2) Kino polskie uczepiło się kilku gatunków i bezlitośnie je wałkuje. Brakuje mi takiego świeżego spojrzenia.
3) Filmy albo proste jak włos Mongoła, albo sztucznie przeintelektualizowane, z takim przysłowiowym dzieleniem włosa na czworo.
4) Naśladownictwo. Pisałem już o tym. Kac Vegas zmieniamy w Kac Wawę, Purpurową Różę z Kairu w Ucieczkę z Kina Wolność i tak dalej.
Nie rozumiem jak mając tak ciekawych pisarzy jak Wollny, Sapkowski, Cherezińska, czy też starszych nie możemy stworzyć ciekawej epopei. Czegoś nowego, czego w ostatnich 30 latach nie było. Za to słyszę, że znowu w planach serial o Jagiellonach. Jakby w PRL-u było o nich za mało :-)
Awatar użytkownika
panna Monika
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 849
Rejestracja: 04 sie 2013, 14:53
Miejscowość: Łódź
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 60 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Post autor: panna Monika »

Brunhilda pisze: poza tym ile czasu można jechać winda albo iść korytarzem?
Bardzo trafna diagnoza polskiego kina i pewnych jego bolączek. Super to ujęłaś, Bruniu. Na pewno część twórców i filmów poszła tą drogą i bywa to męczące.
Dla mnie filmem w zupełnie innym duchu (pomimo że w pierwszej scenie główny bohater idzie korytarzem ;-) ) są "Bogowie" o Relidze. Coś by się pewnie jeszcze znalazło, choć oczywiście mogłoby być tego więcej.
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

A teraz tak myślę. Kto by niby miał zagrać w tych ambitnych produkcjach polskiego kina :shock: Pamiętacie jaki był problem z "Ogniem i Mieczem" i rolami Zagłoby oraz Wołodyjowskiego? Wybrańcy znacznie odbiegali od kunsztu poprzedników. Czy dziś w ogóle udało by się skompletować obsadę do "Czarnych Chmur"? albo do "Polskich Dróg" albo do "Vabank" lub "C.K. Dezerterzy"? takie pierwsze z brzegu przykłady.
Ostatnio zmieniony 26 sty 2021, 13:36 przez Fantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Fantomas pisze:Fatalny dźwięk.
Bo teraz wybierają nie aktorów z dobrą dykcją tylko z ładna buzią. Kompletny brak naturalizmu.
Fantomas pisze:Kino polskie uczepiło się kilku gatunków i bezlitośnie je wałkuje. Brakuje mi takiego świeżego spojrzenia.
Jakich gatunków oczekujesz? Na porządne SF to nas nie stać. Wg mnie i tak jest ostatnio dużo debiutów, jeszcze do niedawna to tylko Wajda, Kawalerowicz, Hoffman itd..
Ogólnie uważam, że reżyserzy powinni tworzyć tak do 55 roku życia, bo później to już jest tylko gorzej.
Fantomas pisze: Naśladownictwo
To akurat tyczy wszystkich krajów z USA na czele.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

Barabaszu a kino przygodowe? A epopeja, kino historyczne, horror, thriller albo nawet coś na kształt polskiego westernu. Takie próby przecież były podejmowane. Ja mam wrażenie, że w Polsce robimy w pierwszej kolejności komedie romantyczne, dalej filmy kryminalne i sensacyjne, filmy obyczjowe i biografie. Być może nie mam racji, bo jak zaznaczyłem nie jestem znawcą polskiego kina.
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

Fantomas pisze:Barabaszu a kino przygodowe? A epopeja, kino historyczne, horror, thriller albo nawet coś na kształt polskiego westernu.
Pewnie chodzi o to, że aby nakręcić dobre filmy z tych gatunków, trzeba mieć więcej sprzętu i kasy, a zeby nakręcić Idącego długim korytarzem, wystarczy byle jaki blok.
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

"Potop", "Faraon", "Popiół i Diament", "Baza Ludzi Umarłych", "Rękopis Znaleziony w Saragossie" to arcydzieła polskiego kina. Ale wtedy byli aktorzy i miał kto zagrać Kobiela, Holoubek,Cybulski to byli Panowie Aktorzy. A dziś Gajos i długo nic, potem kilku dobrych aktorów i dalej mizeria :-) Kto dziś może zagrać wielkie role? Z litości nie posypie nazwisk tych "aktorów".
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

Też ich lubię, ale wymieniłeś tych, którzy potrafili zastygnąć w jednej pozie na 5 minut. :-D
Patrzą w prawo, patrzą w lewo.
Nic się nie dzieje.
Dłużyzna.
Ostatnio zmieniony 26 sty 2021, 15:37 przez Mysikrólik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
TomaszL
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 1748
Rejestracja: 14 lip 2016, 10:19
Miejscowość: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 473 razy
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Post autor: TomaszL »

Fantomas pisze:"Potop", "Faraon", "Popiół i Diament", "Baza Ludzi Umarłych", "Rękopis Znaleziony w Saragossie" to arcydzieła polskiego kina. Ale wtedy byli aktorzy i miał kto zagrać Kobiela, Holoubek,Cybulski to byli Panowie Aktorzy. A dziś Gajos i długo nic, potem kilku dobrych aktorów i dalej mizeria :-) Kto dziś może zagrać wielkie role? Z litości nie posypie nazwisk tych "aktorów".
Obawiam się, że film to dzisiaj produkt jak każdy inny. Nie ma popytu na produkt to nie ma zysku i biznesowo taka produkcja nie przejdzie. No chyba że ktoś ma za dużo pieniędzy albo sponsorów, którzy mają za dużo pieniędzy.

Dzisiaj _przeciętny widz_ chce rozrywki, chce zapomnieć o codziennym życiu, chce "wyłączyć myślenie". Nie ma za bardzo miejsca na arcydzieła. "Bogowie" jest takim wyjątkiem - ale moim zdaniem dlatego że problematyka, Prof. Religa i główny aktor stworzyli ciekawą całość.

Obawiam się, że nasze forum nie jest reprezentatywną próbką: czytelnicy, pasjonaci dobrego kina, podróżnicy śladem historii, odkrywcy tajemnic itp. w tych czasach ... odstają od średniej.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

TomaszL chyba masz rację. To musi być gorzka prawda :-/ Masz talent, pasję i kończysz szkołę kierunkową. A po wszystkim okazuje się, że masz grać Księdza, Mikołaja albo Zająca Wielkanocnego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film i kinematografia”