Zagraniczne Filmy i Seriale

Dział poświęcony filmowi i kinematografii
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

Są takie chwile, kiedy myślę "No dobra, a co na to Morrisey?"
"Pass the pub that wrecks your body. And the church all they want is your money. The Queen is dead, boys And it's so lonely on a limb" te słowa wybrzmiały mi w myślach zaraz po filmie "Diabeł wcielony"(The Devil All The Time) Antonio Camposa. Czy próżność prowadzi do zbrodni. Czy tylko zepsuci ulegają manipulacji. Jak daleko można się posunąć ukrywając własne grzechy. Do czego może doprowadzić chęć chronienia bliskich. Czy zawsze właściwie rozumiemy wolę Boga. Jak daleko może odejść pastor Kościoła Protestanckiego od ideałów, które przywieźli Purytanie z Mayflower. Tego dowiecie się z filmu. Robert Pattinson i kilka naprawdę urodziwych kobiet na dokładkę. Polecam
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2020, 09:54 przez Fantomas, łącznie zmieniany 2 razy.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Artykuł o fascynacji niebezpiecznymi zwierzętami, zobaczcie krótki fil z używkami. Szczęki, Ptaki itd...

https://www.smh.com.au/culture/movies/t ... d=29263066
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Oglądam sobie wspomnieniowy serial, z gatunku lekki i przyjemny. Nic wielkiego ale z Paryża! Dlatego wspomnieniowy. Emily in Paris na Netflix.
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

Serial Netflixa "Ratched" opowiada o losach Mildred Ratched psychopatycznej pielęgniarki z "Lotu nad kukułczym gniazdem". O ile akcja książki i filmu rozgrywa się w latach 60-tych XX w., to akcja serialu dzieje się o 20 lat wcześniej w latach 40-tych. Z serialu mieliśmy się dowiedzieć, jak to się stało, że Mildred została potworem. Jaki jest serial? Jest na pewno wizualnie piękny. Piękne wnętrza, piękne samochody, piękne widoki. Jest też niespójny i poprawnie polityczny. Nie wiem dlaczego do roli dwudziestokilku letniej głównej bohaterki zaangażowano aktorkę 45 letnią. Dalsza część obsady serialu jest również mocno dyskusyjna. Ponadto w Kalifornii AD 1947 obowiązywała segregacja rasowa. Nie było możliwości aby Afroamerykanie leczyli w tych samych szpitalach co biali. Nie ma też możliwości aby robili kariery. Brakowało tylko momentu, w którym bohaterowie wyciągną smartfony :-) Czy mimo to serial zasługuje na szansę? Sami oceńcie :-)
Ostatnio zmieniony 16 paź 2020, 08:18 przez Fantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Skończyłam lekki i przyjemny Emily in Paris. Taki do relaksu. Z istotnym podłożem francuskim. Super! Paryż, francuska wieś.. sami Francuzi... przypomniał mi się zlot..
No i super na okres pandemii. Żeby powspominać trochę podróże...
Ogłosili nam juz, ze do Europy nie wyjedziemy przez cały nastepny rok. Chyba, ze będzie lek albo szczepionka. Albo, ze wirus się zmutuje do niegroźnej formy.

Obrazek

Tez mam zdjęcie takiej oświetlonej wieży, tylko z innego miejsca chyba. I jakieś nieostre... No i minus facet i kieliszki...

A propos kieliszków, to z serialu dowiedziałam się, ze kształt kieliszków do szampana , tych płaskich ma swoją historie... wiedziliście?
Ostatnio zmieniony 25 paź 2020, 02:13 przez Brunhilda, łącznie zmieniany 1 raz.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Odszukałam zdjęcie. Chyba z innej strony chociaz nie potrafię powiedzieć...



Obrazek
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Robiłam je po prostu komórka wiec jest LiVE i te światełka migoczą! Pięknie.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Brunhilda pisze:Ogłosili nam juz, ze do Europy nie wyjedziemy przez cały nastepny rok. Chyba, ze będzie lek albo szczepionka. Albo, ze wirus się zmutuje do niegroźnej formy.
"Gdy dla tymczasowego bezpieczeństwa zrezygnujemy z podstawowych wolności, nie będziemy mieli ani jednego, ani drugiego"
Benjamin Franklin

Smutne... :-/
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Konfiturek
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 524
Rejestracja: 10 lip 2013, 20:25
Tytuł: Degustator porzeczek
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Post autor: Konfiturek »

"The Queen's Gambit" ("Gambit królowej"). Motywem przewodnim są szachy. Ale tak naprawdę śledzimy losy głównej bohaterki, odkąd w wieku niecałych 9-ciu lat, dzięki woźnemu w sierocińcu, odkrywa królewską grę, i jako nastolatka staje się mistrzynią kraju. Musi po drodze odnaleźć się w świecie USA lat 60-tych, w którym dominują mężczyźni. Ci, którzy otwarcie ją lekceważą, szybko poznają smak porażki. Na próbę obejrzałem dziś pierwszy odcinek. Potem drugi i trzeci. I tak zeszło 5... Przez ten serial zawaliłem wszystkie plany na dzisiaj.
Wisienką na torcie jest występ Dorocińskiego w roli rosyjskiego arcymistrza szachowego.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Dorośli bardzo rzadko przeżywają takie przygody jak Pan Samochodzik. Nie mają na to czasu.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

johny pisze:
Brunhilda pisze:Ogłosili nam juz, ze do Europy nie wyjedziemy przez cały nastepny rok. Chyba, ze będzie lek albo szczepionka. Albo, ze wirus się zmutuje do niegroźnej formy.
"Gdy dla tymczasowego bezpieczeństwa zrezygnujemy z podstawowych wolności, nie będziemy mieli ani jednego, ani drugiego"
Benjamin Franklin

Smutne... :-/
I dyskusyjne 😊
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Wczorajszy dokument na TVP Kultura"Księgarnie Nowego Yorku",
oglądał ktoś?
Obrazek

Bardzo przyjemny film.
Głównie skupiał się na antykwariuszach ale także opisywał historie różnych księgarni w Nowym Yorku. Naprawdę ciekawe historie zarówno samych ludzi, antykwariatów jak i poszczególnych książek. Widać że znikające księgarnie, antykwariaty i zmniejszające się czytelnictwo tradycyjnych książek to trend nie tylko polski ale ogólnoświatowy. Jedak nadal są miejsca pełne starych książek, pełne magii i tajemnic.
Jak ktoś będzie miał okazje to polecam, ten film dokumentalny daje niezłe ukojenie w tych nieciekawych czasach.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Konfiturek pisze:"The Queen's Gambit" ("Gambit królowej"). Motywem przewodnim są szachy. Ale tak naprawdę śledzimy losy głównej bohaterki, odkąd w wieku niecałych 9-ciu lat, dzięki woźnemu w sierocińcu, odkrywa królewską grę, i jako nastolatka staje się mistrzynią kraju.
Dzięki Konfiturku za polecenie tego serialu. :-)
Jestem po drugim odcinku i ogląda nam się to naprawdę świetnie.
Na tę chwile mogę wszystkim z czystym sumieniem polecić!

Obrazek

Bardzo ciekawa historia chociaż lekko disneyowska, świetnie sfilmowana i zagrana. Tej dziewczynie całym sercem się kibicuje prawie jak w rzeczywistych zawodach.
Jak dotąd bardzo poprawia mi samopoczucie :-)
>>>Zwiastun
Ostatnio zmieniony 02 lis 2020, 11:32 przez Barabasz, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Konfiturek
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 524
Rejestracja: 10 lip 2013, 20:25
Tytuł: Degustator porzeczek
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Post autor: Konfiturek »

Ja już jestem po obejrzeniu całości. środkowe odcinki trochę nierówne fabułowo (moim zdaniem serial mógłby być krótszy o jakiś jeden czy dwa odcinki). Ale końcówka też świetna. Dla mnie jako całość jest niepowtarzalny i bardzo dobry w odbiorze. Ma swój charakterystyczny klimat.

"Booksellersów" obejrzałem sobie w niedzielę. Po emisji miałem w zasadzie dwa przemyślenia...
Pierwsze - co stanie się z moim księgozbiorem po mojej śmierci? Sprowadzane żmudnie od kilkunastu lat z Japonii i Wlk. Brytanii albumy fotograficzne i plany modelarskie... Za niektóre książki dałem prawie 1 tys PLN. A rodzina nieświadoma wartości zbioru. Zbiór kartonowych modeli do sklejania spalili na działce w 1996 roku po moim wyjeździe na studia (dziś na allegro sprzedaliby je za 3-4 tys). Nie zdziwię się, jak to samo zrobią z resztą mojej kolekcji :/
Drugie - kilkanaście lat temu miałem fazę na zdobycie jakiegoś oryginalnego fotoalbumu okrętowego z okresu drugiej wojny światowej. Padło na niemiecki, choć to nie moja bajka, gdyż po wstępnej analizie rynku stwierdziłem, że ich albumy były z technicznego i artystycznego punktu widzenia najlepsze. Album znalazłem i kupiłem. O dziwo, w amerykańskim antykwariacie. Oni mieli tego najwięcej :) U Niemców słabo było z dostępnością i ceną. Do dziś spoczywa sobie na mojej półce. Rok wydania 1941. Na pierwszej stronie pieczątka czytelni Luftwaffe :)
Ostatnio zmieniony 02 lis 2020, 12:40 przez Konfiturek, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Dorośli bardzo rzadko przeżywają takie przygody jak Pan Samochodzik. Nie mają na to czasu.
Awatar użytkownika
RobertH
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1279
Rejestracja: 26 lis 2018, 00:22
Tytuł: RobertH
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: RobertH »

Konfiturek pisze:Zbiór kartonowych modeli do sklejania spalili na działce w 1996 roku
Też miałem takie doświadczenie. Z dymem poszła kolekcja moich komiksów .

Wrzuć parę fotek z kolekcji .

Jak dzieci ,młodsze pokolenie nie chce twojej kolekcji , odaj je do Domu Dziecka ,może dzięki temu "narodzi się " przyszły inżynier ,technik ??? :-D

z tej strony możesz pobrać wiele z pdf ,
http://kurgan-elita.ucoz.ru/index/gpm_300/0-109
KSIĄŻKI NIE GRYZĄ !!! POCHŁANIAJĄ W CAŁOŚCI !!!

Obrazek
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2708
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Post autor: irycki »

Konfiturek pisze:Za niektóre książki dałem prawie 1 tys PLN. A rodzina nieświadoma wartości zbioru. Zbiór kartonowych modeli do sklejania spalili na działce w 1996 roku po moim wyjeździe na studia (dziś na allegro sprzedaliby je za 3-4 tys). Nie zdziwię się, jak to samo zrobią z resztą mojej kolekcji
Może zatem należy rodzinę uświadomić, a nie tylko narzekać?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Konfiturek pisze:środkowe odcinki trochę nierówne fabułowo
Ostatnio tak jest z tymi serialami, ze wrzucają odcinki, które są zwykłymi zapychaczami. Jakby ich nie obejrzeć nie miałoby to wpływu na ogląd całości.
Konfiturek pisze:Pierwsze - co stanie się z moim księgozbiorem po mojej śmierci?
Zawsze możesz komuś zapisać w testamencie informując co ile jest warte, albo wcześniej sprzedać i spożytkować pieniądze np na podróże.
Konfiturek pisze:Drugie .... Album znalazłem i kupiłem. O dziwo, w amerykańskim antykwariacie.
Ale takie sytuacje były właśnie opisane w tym filmie. Że kolekcjonerzy książek ze Stanów jeździli do Europy i kupowali poszukiwane w Ameryce białe kruki w Europie za grosze
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Barabasz pisze:
Konfiturek pisze:"The Queen's Gambit" ("Gambit królowej"). Motywem przewodnim są szachy. Ale tak naprawdę śledzimy losy głównej bohaterki, odkąd w wieku niecałych 9-ciu lat, dzięki woźnemu w sierocińcu, odkrywa królewską grę, i jako nastolatka staje się mistrzynią kraju.
Dzięki Konfiturku za polecenie tego serialu. :-)
Jestem po drugim odcinku i ogląda nam się to naprawdę świetnie.
Na tę chwile mogę wszystkim z czystym sumieniem polecić!
Wczoraj obejrzeliśmy pierwszy odcinek.
Zaczyna się naprawdę nieźle.
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

irycki pisze:
Konfiturek pisze:Za niektóre książki dałem prawie 1 tys PLN. A rodzina nieświadoma wartości zbioru. Zbiór kartonowych modeli do sklejania spalili na działce w 1996 roku po moim wyjeździe na studia (dziś na allegro sprzedaliby je za 3-4 tys). Nie zdziwię się, jak to samo zrobią z resztą mojej kolekcji
Może zatem należy rodzinę uświadomić, a nie tylko narzekać?
Ja akurat Konfiturka rozumiem.
Gdyby mi rodzina spaliła (!!!) książki lub komiksy, też bym narzekała :027:
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Konfiturek pisze:"Booksellersów" obejrzałem sobie w niedzielę. Po emisji miałem w zasadzie dwa przemyślenia...
Pierwsze - co stanie się z moim księgozbiorem po mojej śmierci?
Ja nie oglądałam, bo mi nie działa od dłuższego czasu TVP Kultura, co mnie strasznie wkurza, bo to był mój ulubiony kanał.

Ale też od jakiegoś czasu zastanawiam się nad tą kwestią.
Co stanie się z tymi książkami, które Tworzą moją biblioteczkę?
Co prawda nie mam takich okazów, jak Konfiturek, ale zawsze to kawałek serca.
Ostatnio zmieniony 03 lis 2020, 19:49 przez Yvonne, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2708
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Post autor: irycki »

Yvonne pisze: Gdyby mi rodzina spaliła (!!!) książki lub komiksy, też bym narzekała :027:
No ale właśnie dlatego dobrze, żeby rodzina wiedziała, że to jest coś warte, zwłaszcza jeśli to jest całkiem konkretne coś.

Oczywiście trudno usprawiedliwić niszczenie cudzej własności, i tu sam bym się wkurzył - problem w tym, że dla kogoś to będzie tylko sterta bezwartościowych papierzysk, bo się na tym nie zna.

Ludzie na ogół wiedzą, że coś warte mogą być znaczki lub stare pieniądze, ale cała reszta? Gdzieś czytałem że egzemplarze pierwszego wydania któregoś kultowego amerykańskiego komiksu osiągają ceny rzędu setek tysięcy dolarów. Ile osób o tym wie? Ilu znajdując coś takiego w papierach po zmarłym uzna za chłam i wyrzuci?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Miałam taka sytuacje. Musiałam wyrzucić cała biblioteczkę książek w języku estońskim. Musze powiedzieć, ze to było bolesne...trudno było mi zdecydować, które są wartościowe bo w estońskim znam kilka zdań tylko... zostawiłam sobie kilka książek na pamiątkę, takich, który wydały mi się wartościowsze.
Zrobiłam wszystko co mogłam, starałam się skontaktować z ambasada, klubem, kościołem. Nikt nie miał pomysłu, nikt nie był zainteresowany. Estończycy się zasymilowali bardzo, młodsza generacja nie mówi w estońskim, stara generacja odeszła... wiec nawet sklepy z używanymi rzeczami nie były zainteresowane. Kto by to kupił?
No i musiałam wyrzucić... tj na makulaturę..
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Yvonne pisze:Ja nie oglądałam, bo mi nie działa od dłuższego czasu TVP Kultura, co mnie strasznie wkurza, bo to był mój ulubiony kanał.
Yvonne, jakbyś chciala obejrzeć ten dokument to jest do zobaczenia on tu: >>>vod.tvp.pl Księgarnie Nowego Jorku
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

Macie ulubione filmy na listopad? Moje naj naj naj (uwielbiam każdy z nich i inne także w tym klasyczne westerny, ale w listopadzie te uwielbiam szczególnie)
1. Fight Club (Podziemny krąg)
2. Braindead (Martwica Mózgu)
3. Van Helsing
A Wy? :564:
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Fantomasie, dlaczego te filmy lubisz konkretnie w listopadzie?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

Fight Club to film inny niż wszystkie. Jest mroczny, skłania do przemyśleń i refleksji co jest ważne, a co błahe. Jesień to dobry czas na takie przemyślenia :-) Dodatkowo Pixies jest na ścieżce.dzwiękowej.Z kolei o Braindead mogę napisać to samo. To film Petera Jacksona, z czasów przed staniem się tym Peterem Jacksonem. Nie ma drugiego takiego filmu. Jest jak zapach Guerlain Herritage :-D Czego tam nie ma czarna komedia, dramat obyczajowy, do tego horror gore :-) I niezapomniane teksty. Niektórych ten film odrzuci, inni zostają jego wyznawcami. Mnie niezmiernie wprowadza w dobry nastrój. Jackson bawi się świetnie. To co się dzieje jest oczywistą nieoczywistoscia :564: Natomiast Van Helsing to po prostu widowisko. Nie myślisz o pogodzie, o tym, że pada i jest nieprzyjemnie tylko jesteś w zupełnie innym miejscu :-) Rozważałem wpisanie Seven, albo Kalifornia, ale nie chciałem wyjść na fanboya Brada Pitta :-D Rzeczywiście Brad zagrał w wielu filmach, które bardzo cenię :564: W maju lubię np. Control, a w październiku Lost In Translation (Między Słowami) W grudniu uwielbiam filmy dla dorosłych dzieci jak np. Król Lew, Epoka Lodowcowa i wszystko co dotyczy Cesarstwa Rzymskiego. Początek roku zawsze kojarzy mi się z klasycznymi westernami jak Siedmiu wspaniałych, W samo południe itd.
Ostatnio zmieniony 12 lis 2020, 13:12 przez Fantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Ciekawe Fantomasie. Ja nigdy jakoś nie łączyłem miesięcy z konkretnymi filmami ale niektóre okresy w roku jak święta lub wakacje kojarzą mi się z różnymi filmami, serialami ale to chyba wpływ telewizji, gdyż potrafią wyemitować co roku to samo.

Podziemny krąg, faktycznie lepiej się ogląda w długi wieczór, sam film jest niekrótki ale wisienka na torcie czyli Where is my mind w finałowej scenie pobudza do życia ;-) .

Martwicy mózgu Petera Jacksona nie kojarzę, ale wpisuje na listę. Być może to widziałem ale dziesiątki lat temu.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

Barabaszu Where Is My Mind? Wiadomo Pixies :-D Prawdziwą przyjemoscią było widzieć ich na żywo :564: Co do Martwicy albo się ten film pokocha, albo wyłącza po 10 minutach. świadczą o tym rownież oceny na Filmweb :-)
Ostatnio zmieniony 12 lis 2020, 15:26 przez Fantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Trochę historii.
Oglądałem niedawno komedię z czasów mojego dzieciństwa - "Kasia Ballou" z Jane Fondą. Przez cały film przewija się sekwencja z dwoma muzykami grającymi na banjo, którzy śpiewem komentują na bieżąco akcję filmu. Jeden z nich to Nat King Cole, czarnoskóry piosenkarz, który zrobił w USA karierę jeszcze przed przyznaniem Afroamerykanom szerszych praw. To był rok 1965.

Obrazek



I jak to oglądałem, to mi się przypomniało: ja to skądś znam. Oświecenie nadeszło kilka dni później, kiedy oglądałem "Małżeństwo z rozsądu" Barei, świetny film z roku 1966. Tam też przez cały film przewija się sekwencja z kapelą grającą na banjo i komentującą śpiewem bieżące wydarzenia; słowa Agnieszki Osieckiej, śpiewa Andrzej Chyła.

Obrazek



Bardzo udane zapożyczenie, lubię i jedną i drugą piosenkę filmową, jak równiez obydwa filmy.
Ostatnio zmieniony 18 lis 2020, 22:28 przez TomaszK, łącznie zmieniany 6 razy.
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

To samo można powiedzieć o filmie "Ucieczka z kina Wolność" został on "zainspirowany" filmem Woody Allena z 1985 r. "Purpurowa róża z Kairu". A w czasach bardziej Nam bliskich "Kac Vegas" stał się podstawą scenariusza dla "Kac Wawa" :-D Nie przepadam za "zrzynaniem" pomysłów. Jeśli ktoś nie ważne pisarz, reżyser nie ma nic oryginalnego do zaoferowania to chyba nie powinienem się mienić artystą, a raczej kopistą :-D Tu się trochę zmieni, tam dołoży, a jeszcze gdzie indziej dokręci. Taki mechanik kopista :-D
Ostatnio zmieniony 19 lis 2020, 14:49 przez Fantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Ale ja nie odbieram wprowadzenia do komedii śpiewających komentatorów jako zrzynanie, tylko jako inspirację. Pozytywną i udaną. Tak samo jak Polska Szkoła Filmowa wzorowała się włoskich filmach z lat 50-tych.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film i kinematografia”