Zagraniczne Filmy i Seriale

Dział poświęcony filmowi i kinematografii
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

RobertH pisze:
Von Dobeneck pisze:The Last of Us
widziałem zwiastun ,bardzo ciekawy był.
Prawdopodobnie widziałeś Robercie zwiastun dwójki The Last of Us, która ma się ukazać w maju. Ja z niecierpliwości przebieram nogami.
Awatar użytkownika
RobertH
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1279
Rejestracja: 26 lis 2018, 00:22
Tytuł: RobertH
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: RobertH »

Zastanawiam się nad kupnem PS ale nie wiem czy jako stary gracz na klawiaturze i myszka, która robiła za celownik, przestawię się na pady . Co o tym myślicie ? Last of Us ,grafika i interakcje ludzkie ,po prostu jak w realu
KSIĄŻKI NIE GRYZĄ !!! POCHŁANIAJĄ W CAŁOŚCI !!!

Obrazek
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

RobertH pisze:Zastanawiam się nad kupnem PS ale nie wiem czy jako stary gracz na klawiaturze i myszka, która robiła za celownik, przestawię się na pady . Co o tym myślicie ? Last of Us ,grafika i interakcje ludzkie ,po prostu jak w realu
Ja właśnie dla tej gry kupiłem PS4. Na początku ciężko jest się przestawić na sterowanie, no i celowanie jest jednak trudniejsze niż myszką, ale móc zagrać w The Last of Us i samemu przeżyć tę przygodę...Uważam, że warto, tym bardziej, że w maju ma wyjść Dwójka.
Awatar użytkownika
RobertH
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1279
Rejestracja: 26 lis 2018, 00:22
Tytuł: RobertH
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: RobertH »

dal wielbicieli Bad Boys z 1995 , są teraz Bad Boys for life na e-kino.tv
KSIĄŻKI NIE GRYZĄ !!! POCHŁANIAJĄ W CAŁOŚCI !!!

Obrazek
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Yvonne pisze: "Rojst" jest od dawna na mojej liście do obejrzenia, ale jakoś się jeszcze nie złożyło. Podobno dobry.
Obejrzałam. To tylko piec odcinków? Myślałam, ze tasiemiec ale nie.
Tak, dobry. Trochę mroczny tylko. W gruncie rzeczy to najbardziej chyba ciekawe jest zobaczyć sobie lata osiemdziesiąte z daleka... jak wyglądały realia... Pewexy i te sprawy.
Polecam. Chociaz to ńie jest serial, który jeszcze raz bym koniecznie chciała zobaczyć..
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Szukam teraz skandynawskich seriali albo filmów. Ostatnio lubię. Takie są jakieś inne. Czy ktoś może coś polecić?
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Szukam teraz skandynawskich seriali albo filmów. Ostatnio lubię. Takie są jakieś inne. Czy ktoś może coś polecić?
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Co prawda jest to serial brytyjski, ale akcja ma miejsce na kole podbiegunowym. Chodzi o serial Fortitude.

...Usytuowany na skraju koła podbiegunowego Fortitude jest jednym z najbezpieczniejszych miast na Ziemi. Nigdy nie było tu brutalnych przestępstw, aż do teraz...

Bardzo ciekawy, fajny klimat. Podobno były aż trzy sezony. ja pierwszy mogę spokojnie polecić.

Obrazek

Z norweskich seriali oglądałem kiedyś thriller polityczny Okupowani na podstawie Nesbo:
...Norwegia rezygnuje z produkcji paliw kopalnych . Decyzja ta powoduje wielkie zagrożenie dla kraju ze strony.....

Obrazek

Z filmów ogladałem kiedyś islandzki Noi Albinoi:
...Noi to mieszkający w małym islandzkim miasteczku siedemnastolatek, który marzy, by uciec razem z dziewczyną pracującą na pobliskiej stacji benzynowej...

Ciekawy obyczajowy film.

Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Dziekuje!!!! Zaraz sobie zobaczę czy moge je u nas znaleźć.
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Z kina skandynawskiego przypomniał mi się jeszcze jeden dobry film.
Chodzi o sensacyjny duński film pt. Winni (Den Skyldige) z 2018 r.

...Dyspozytor policji otrzymuje telefon od przerażonej kobiety z informacją, że została porwana...

Film jednego aktora, w sumie można go słuchać nawet nie trzeba oglądać :-) mimo to i tak jest naprawdę wciągający!

Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Znalazłam!!! Zapowiada się super Barabaszu! Dziekuje!
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Znalazłam!!! Zapowiada się super Barabaszu! Dziekuje!
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Co prawda, już o tym pisałem, ale niekoniecznie wszyscy musieli przeczytać, więc rekomenduję Ci Bruniu film z Madsem Mikkelsenem pt. Polowanie. Pewnie oglądałaś, ale jeśli nie, to polecam. Główny bohater jest opiekunem w przedszkolu, albo w pierwszych klasach podstawówki, nie pamiętam. W każdym razie jest oskarżony o pedofilię, przez córkę swojego przyjaciela. Film o tym, jak bardzo można kogoś skrzywdzić.
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Przypomniałeś naprawdę dobry film! :564:
Masz rację Von Dobeneck, Polowanie (Jagten) z 2012 r. to naprawdę dobre kino prosto z Dani.
Chyba najlepszy z tych tu wypisanych filmów ze świetnym Mikkelsenem i tematem na czasie!
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Oglądałem go jakieś dwa lata temu i pomimo, że nie przepadam za takimi filmami, to jednak mocno utkwił mi w pamięci. Powiem więcej...staram się, w miarę możliwości nie zbliżać się do dzieciaków. :D
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

O dzięki. Poszukam tez.
Zmogłam Boże Ciało. No nie wiem. Przede wszystkim denerwował mnie ten koncept. I nie moge do tej pory zdecydować, czy ten chłopak był do cna zły czy wręcz odwrotnie. To stanowczo nie jest film, który zapada w człowieka i przypomina się w różnych momentach. Czyli nie jakość oskarowa według mnie. poza tym mysle, ze wybrali ten film na fali antykatolickiej, ze może się spodoba bo to teraz modne. Ten starszy ksiądz z problemem alkoholowym, a parafianie tacy naiwni i zaślepieni, ze dali się oszukać. Itd... no takie są moje wrażenia.
Co jest dobre, ze wyskoczył zaraz po nim film z tym samym młodym aktorem, Na Granicy. Zno i bonus! Z Chyra! Zaczął się dobrze ale coś mi się wydaje, ze trup będzie ścielił się gęsto... oglądam.
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Brunhildo ale Boże Ciało jest oparte na faktach, podobna sytuacja się wydarzyła w Polsce. Ludzie dali się "oszukać" bo msze i ogólnie działalność tego"farbowanego" księdza bardziej do nich przemawiały. Dawał on im to czego nie mogli dostać od poprzednika. Dał on oczyszczenie, możliwość wydobycia się z traumy mieszkańcom wioski, którzy doświadczyli tragicznych wydarzeń.
Nie uważam, też że film jest antykatolicki, raczej odwrotnie pokazuje on jak religijność jest ważna w życiu niektórych i co ona im daje. Fakt ksiądz ze wsi miał problemy alkoholowe, ale np. ten z więzienia był przykładnym duchownym, wzorem do naśladowania dla głównego bohatera

Co do Oskarów, wybrano film który nie jest faktycznie arcydziełem ale uznano że był najlepszy w Polsce w poprzednim roku (dla mnie osobiście równorzędnie z filmem Supernova). Być może trafił na okres słabszej kondycji światowej kinematografii jednak trafił do ścisłego finału i otrzymał nominację.
Wygrał nie film amerykański z kilkudziesięciomilionowym budżetem a koreański film Pasożyt (Parasite). Film ten obejrzałem i co mogę powiedzieć? Zwycięzca jest wg mnie gorszy od naszego kandydata - typowe kino rozrywkowe, na początku nawet ciekawe, potem to komedia a na koniec to szkoda nawet mówić.
Wiem, że oczekiwania do Bożego Ciała bardzo zostały po tych Oskarach napompowane i wielu ludzi oczekiwało czegoś na kształt Titanica, więc teraz czują się rozczarowanie. Jednak film jest dobry i zobaczycie, że za kilka, kilkanaście lat będzie on chętnie nadal oglądany. Dowodem na to jest, że film robi jednak karierę na świecie. Jest chętnie oglądany nawet w Chinach, Korei a zamówiono też tłumaczenie dla krajów arabskich.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Barabasz pisze:Brunhildo ale Boże Ciało jest oparte na faktach, podobna sytuacja się wydarzyła w Polsce. Ludzie dali się "oszukać" bo msze i ogólnie działalność tego"farbowanego" księdza bardziej do nich przemawiały. Dawał on im to czego nie mogli dostać od poprzednika. Dał on oczyszczenie, możliwość wydobycia się z traumy mieszkańcom wioski, którzy doświadczyli tragicznych wydarzeń.
Jak mój przyjaciel przenosił się z okolic Lidzbarka Warmińskiego do miejscowości koło Szczytna (aby mieć bliżej na Widzew :-D ) to parafianie nie chcieli go puścić i mieli zamiar protestować u biskupa. Rzekłem mu wtedy: powinieneś się cieszyć, że tak Ciebie szanują, lubią. A on mi odpowiedział: Wcale się nie cieszę, bo to znaczy, że przyzwyczaili się do mnie jako człowieka a nie są związani z Bogiem.
To na tyle odnoście społeczności, która lubi proste (czasem prostackie, tak jak to pokazane jest w filmie ) rozwiązania.
Nie uważam, też że film jest antykatolicki, raczej odwrotnie pokazuje on jak religijność jest ważna w życiu niektórych i co ona im daje. Fakt ksiądz ze wsi miał problemy alkoholowe, ale np. ten z więzienia był przykładnym duchownym, wzorem do naśladowania dla głównego bohatera
Też nie uważam, że jest to obraz atakujący Kościół, aczkolwiek tematyka jest nośna i może twórcy dzięki temu liczyli na większe zainteresowanie czytaj większe pieniądze.
Co do Oskarów, tak jak pisałem już to wielokrotnie, dla mnie to ŻADEN wyznacznik wartości artystycznej filmu. Już takie gnioty dostawały Oskara, że głowa mała. Cała ta impreza to raczej show a nagrody są konsekwencją ukladów, trendów, poglądów panujących w świecie Hollywood.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Zaczęłam Na Granicy. Już się boje. Chyra świetny. Czy ktoś widział ten film?
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Brunhilda pisze:Zaczęłam Na Granicy. Już się boje. Chyra świetny. Czy ktoś widział ten film?
Tak, Bruniu.
Ja widziałam i powiem wprost: to był najgorszy polski film, na jaki wybrałam się do kina.
Gdybym była sama, to wyszłabym z kina.

Pisałam o tym tutaj:

http://www.pansamochodzik.org.pl/viewtopic.php?t=710

Konfiturek i Barabasz, jak zobaczysz w zalinkowanym wątku, podzielali moją negatywną opinię.
Ostatnio zmieniony 15 kwie 2020, 10:49 przez Yvonne, łącznie zmieniany 2 razy.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Dzięki, powoli oglądam, dopiero jestem na początku. Oglądam z przerwami. Oznacza to, ze już od początku nie wciągnął mnie. No nic.

Po prostu dostałam link do takiej strony z filmami, polskimi również. Boże Cialo, Na Granicy i mnóstwo innych, 95% nie znam. Bo tez i nieczęsto mam okazje oglądać filmy. Teraz co innego! :-D chociaz nie do końca. Próbuje ( i to słowo jest tu kluczowe...) podciągnąć moje studia. Coś zacząć pisać...
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

johny pisze:Co do Oskarów, tak jak pisałem już to wielokrotnie, dla mnie to ŻADEN wyznacznik wartości artystycznej filmu. Już takie gnioty dostawały Oskara, że głowa mała. Cała ta impreza to raczej show a nagrody są konsekwencją ukladów, trendów, poglądów panujących w świecie Hollywood.
Wyjąłeś mi to z ust. Naprawdę kompletnie nie liczę się z tą prestiżową nagrodą, oglądając jakiś film, wręcz przeciwnie, unikam oskarowych "arcydzieł", bo śmierdzi mi to polityczną poprawnością, opinią publiczną i społecznymi trendami, które mam głęboko....
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Gang Olsena

Post autor: VdL »

Dzisiaj zacząłem odświeżać Gang Olsena, oczywiście zacząłem od pierwszego odcinka. Później na może przyjdzie pora na Latający Cyrk Monty Paytona?
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez VdL, łącznie zmieniany 1 raz.
Vasco
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 552
Rejestracja: 24 sie 2016, 21:16
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 41 razy

Post autor: Vasco »

Parę miesięcy temu na CC leciał cały Cyrk. Nadal mnie bawił, ale mam wrażenie, że już nie tak jak kiedyś :(
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Tak, Na Granicy niezbyt się udał....

Wciągnęłam się natomiast w Unorthodox i Shtisel na Netflix. O ortodoksyjnych Chasydzkich Żydach. Pierwszy w coprodukcji niemiecko-amerykańskiej a drugi izraelskiej produkcji. Wszyscy wkoło oglądają wiec i ja w końcu dołączyłam. Polecam!
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Pod wrażeniem tych seriali o chasydzkich Żydach. Naprawdę polecam. Zobaczyłam oba.
Ostatnio zmieniony 11 maja 2020, 18:33 przez Brunhilda, łącznie zmieniany 1 raz.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Czy ktoś może polecić jakiś dobry w miarę nowy serial polski? Albo film. Taki, żeby był dostępny u mnie. Nie wszystkie platformy się u nas otwierają.
Zapukają działa. Tj wtedy jak Wy śpicie :-D
Jest jakiś jeszcze cda. Ale tam jakos nic nie widzę ciekawego. Chyba, ze jakieś inne cda próbuje.
I nie wiem co jeszcze jest. Video on Demand (chyba VDO się nazywa) tylko niektóre pozycje dostępne. Raczej stare.
Te z Netflix już obejrzałam.
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2708
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Post autor: irycki »

Brunhilda pisze:Taki, żeby był dostępny u mnie. Nie wszystkie platformy się u nas otwierają.
Filmu Ci nie polecę, ale co do dostępności platformy, to próbowałaś może wejścia przez VPN? Np. w NordVPN można sobie wybrać kraj, w którym chcesz wyjść z VPN-u - jak wybierzesz Polskę, to będzie Cię widać z polskim adresem IP i powinnaś mieć dostępne wszystkie usługi takie jak dla Polski.
Nord jest niestety płatny, miesięcznie nie są to duże kwoty ale trzeba wykupić chyba minimum rok, z tym że jak się nie spodoba to teoretycznie jest gwarancja zwrotu kosztów do 30 dni.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Zamierzam dzisiaj zobaczyć Sala Samobójców Hejter. Dobre to jest? Widział ktoś?
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Mnie się podobał, współczesny obraz naszego społeczeństwa, osiąganie sukcesów po trupach, wykorzystywanie mediów i technologi na niszczenia przeciwników i świetna gra aktorska głównego bohatera. Polecam
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film i kinematografia”