Zagraniczne Filmy i Seriale

Dział poświęcony filmowi i kinematografii
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: Zagraniczne Filmy i Seriale

Post autor: PawelK »

Fantomas pisze: 28 gru 2021, 12:56 . Nie wiem, czy tacy dajmy na to murzyńscy aktorzy ogarniają fakt, że osób o ich kolorze skóry nie było w średniowiecznej Europie wcale. Nie wspominam już nawet o osobach o odmiennych orientacjach bo ich historie były raczej smutne.
 

 
To chyba nie jest prawda. Ani jedno ani drugie. Byli i czarni i homoseksualiści. Choć pewnie nie występowali w takich rolach jakie aktualnie wytwórnie filmowe chcą ich pokazać.
 
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Zagraniczne Filmy i Seriale

Post autor: Fantomas »

Czarni oczywiście byli. Skoro w średniowiecznej Europie mamy państwa arabskie np. na półwyspie iberyjskim to pewnie byli tam np. nubijczycy, bardziej jednak mogli zajmować funkcje służących czy niewolników. Podobnie mogło być w Bizancjum, Krolestwie Sycylii i Cypru. Na 100% żaden z nich rycerzem, ani władcą nie był. Co do homoseksualistów to na pewno się swoimi skłonnościami nie chwalili. Jak skończył Edward II Plantagenet opisuje Maurice Druon. Inna historia to Leszek Czarny, polski książe.
Za ten post autor Fantomas otrzymał podziękowanie:
oldmalarz (21 sty 2022, 19:05)
Awatar użytkownika
oldmalarz
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1045
Rejestracja: 15 lis 2016, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 59 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Re: Zagraniczne Filmy i Seriale

Post autor: oldmalarz »

Fantomas pisze: 28 gru 2021, 12:56 Wiedzmina nie czytałem. Wiem, że fani serii bardzo krytykują drugi sezon. ..



 
Bo chyba im cos ciezkiego spadło na łep . A poważnie to zdania sa podzielone pół na pół.. Jestem po drugim sezonie i tak jak bylem rozczarowany pierwszym tak sezon drugi zdobyl moje poparcie a jestem fanem nie tylko wiedzmina ale całego fantasy i te wszystkie pozycje obowiązkowe i sławne mam za soba wiec jakąś wiedze o tym świecie posiadam.. Odejscie od kanonu uwazam za bardzo dobra sprawe poniewaz dostajemy dodatkawa nieznana i jednoczesnie znana forme przygóg to tak iakby Sapkowski dopisał nowe nieznane przygody..gdyby jednak zrealizowano to kiepsko tez bylbym zawiedziony ale zrobiono to zupełnie nieźle w kazdym odcinku zaserwowano emocje dramat strach przygode gonitwę strate zysk walke z potworami intryge piekne krajobrazy . Magie tajemniczodśc powrót do przeszłości naukę nowicjusza trochę humoru sa o krasnoludy elfy a nawet (zachaczenie o "zmore wilka") i policzenie innych swiatów..no w/g mnie ful wypas świata fantasy ..wiec krecenie nosem fanów niezadowolonych uwaxam za niezasadne. Owszem czarne postacie kluja w oczy i dziewczęta czarodziejki zamiast dorosłych kobiet też podnosza widzowi brew do góry no ale wady jak to wady nie da sie uniknac tego co zostało zwalone....ale polecam samemu sobie wyrobic opinie  o drugim sezonie

​​​​​​
 
 
Żeglarstwo - nie yachting :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
oldmalarz
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1045
Rejestracja: 15 lis 2016, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 59 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Re: Zagraniczne Filmy i Seriale

Post autor: oldmalarz »

Za to juz w ten piątek (netflix) trzeci sezon "cobra kai" 😏..powrot do przeszlosci ..powrot do dziecinstwa .."starszym" chlopakom nie trzeba przypominac slynnego "katate kid" dzieciaki zestarzaly sie wraz z nami i sa teraz sami trenerami i sami mają dzieci ..ja sie swietnie bawię jak by mi odjelo 30lat ..😀..polecam vofnąc sie w czasie abjednoczesnie spojrzec okiem tu i teraz na dzisiejszą rzeczywistość ludzi ktorzy borykaja die tak samo jak my z tym światem dźwigając pietno tamtych czasów 
 
 
Załączniki
IMG_20211229_141303.jpg
Żeglarstwo - nie yachting :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Re: Zagraniczne Filmy i Seriale

Post autor: Mysikrólik »

Zgadzam się co do Wiedźmina z Oldim. Czytałem, oglądałem, grałem i nie chcę kolejny raz tego samego ubranego w inne.
Podobają mi się zmiany. Dzięki temu nigdy nie wiem co się stanie. Wiadomo, że jest się do czego przyczepić, ale nie widziałem jeszcze takiego filmu do którego by się nie dało. W każdym razie niezadowoleni z tego, że to nie odgrzewany kotlet, niech nie oglądają.

Natomiast wczoraj zupełnie przypadkiem obejrzałem Nie patrz w górę. Bardzo dobra obsada.
Nie chciałbym zdradzać szczegółów, ale film jest opisywany jako czarna komedia. Umknęło mi to gdzieś i nastawiłem się na SF.
Można się pośmiać, zadumać nad tym światem, ale na pewno nie jest to zmarnowany czas, mimo 2h. Naprawdę warto.
 
 
Ostatnio zmieniony 29 gru 2021, 20:05 przez Mysikrólik, łącznie zmieniany 1 raz.
Za ten post autor Mysikrólik otrzymał podziękowanie:
oldmalarz (29 gru 2021, 19:33)
Awatar użytkownika
oldmalarz
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1045
Rejestracja: 15 lis 2016, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 59 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Re: Zagraniczne Filmy i Seriale

Post autor: oldmalarz »

Mysikrólik pisze: 29 gru 2021, 15:53, ale na pewno nie jest to zmarnowany czas, mimo 2h. Na prawdę warto.
 

 
No to obejrzę bo od trzech dni tak patrze i nie moge sie zdecydować...
Żeglarstwo - nie yachting :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
TomaszL
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 1748
Rejestracja: 14 lip 2016, 10:19
Miejscowość: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 473 razy
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Re: Zagraniczne Filmy i Seriale

Post autor: TomaszL »

Nie patrz w górę

Ja tam widzę nawiązanie do innego zagrożenia, aktualnego. Najważniejsze pytanie (tam i tu) - ile można na tym ....
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Hanka
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1920
Rejestracja: 05 maja 2014, 20:31
Tytuł: Hanka
Miejscowość: Brześć Kujawski
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 107 razy

Re: Zagraniczne Filmy i Seriale

Post autor: Hanka »

Mysikrólik pisze: 29 gru 2021, 15:53Natomiast wczoraj zupełnie przypadkiem obejrzałem Nie patrz w górę. Bardzo dobra obsada.
Nie chciałbym zdradzać szczegółów, ale film jest opisywany jako czarna komedia. Umknęło mi to gdzieś i nastawiłem się na SF.
Można się pośmiać, zadumać nad tym światem, ale na pewno nie jest to zmarnowany czas, mimo 2h. Naprawdę warto.
 
 

 
Właśnie oglądam. Obsada owszem dobra. Temat bardzo ważny. Ogólna moja ocena jednak nie jest wysoka. Dla mnie za bardzo rozciągnęli akcję. Przerysowane też niektóre postacie przez to denerwujące.
 
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Re: Zagraniczne Filmy i Seriale

Post autor: Mysikrólik »

Hanka pisze: 02 sty 2022, 19:15
 
Właśnie oglądam. Obsada owszem dobra. Temat bardzo ważny. Ogólna moja ocena jednak nie jest wysoka. Dla mnie za bardzo rozciągnęli akcję. Przerysowane też niektóre postacie przez to denerwujące.
 

 
Przerysowane owszem, ale to komedia jednak.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Re: Zagraniczne Filmy i Seriale

Post autor: Brunhilda »

Hanka pisze: 02 sty 2022, 19:15
Mysikrólik pisze: 29 gru 2021, 15:53Natomiast wczoraj zupełnie przypadkiem obejrzałem Nie patrz w górę. Bardzo dobra obsada.
Nie chciałbym zdradzać szczegółów, ale film jest opisywany jako czarna komedia. Umknęło mi to gdzieś i nastawiłem się na SF.
Można się pośmiać, zadumać nad tym światem, ale na pewno nie jest to zmarnowany czas, mimo 2h. Naprawdę warto.
 
Właśnie oglądam. Obsada owszem dobra. Temat bardzo ważny. Ogólna moja ocena jednak nie jest wysoka. Dla mnie za bardzo rozciągnęli akcję. Przerysowane też niektóre postacie przez to denerwujące.
 
Jakoś nie mogę sie zabrać do obejrzenia tego filmu. Reklamy mnie nie zachęcają, właśnie przez to przerysowanie. 
zobaczylam natomiast Zagubiona Córkę w reżyserii Maggie Gyllenhaal. Polecam. 


 
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Re: Zagraniczne Filmy i Seriale

Post autor: Brunhilda »

Obejrzalam cztery sezony Shetland. Uwielbiam inspectora Jimmiego Pereza! Mówią szetlandzkim angielskim. Na początku trochę dziwnie ale zaraz można się przyzwyczaić.

Awatar użytkownika
oldmalarz
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1045
Rejestracja: 15 lis 2016, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 59 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Re: Zagraniczne Filmy i Seriale

Post autor: oldmalarz »

kilka dni temu trafił mi sie artykuł zachwalający serial animowany "Arcane" doc sceptycznie podchodzę do współczesnych zachwalan i gustów ale powtarzające sie pochwały tego serialu oraz absolutny nr 1 na różnych topowych listach spowodował że sięgnąłem po ten serial ..i przyznam sie ze pochlebne opinie maja odzwierciedlenie z rzeczywistości ..dlatego go tu wam polecam ..serial rzeczywiscie odznacza sie pewnymi zaletami ..świetny skomplikowany i różnorodny scenariusz skupiający sie na walce dobra ze złem ..oraz tak częstym tematem goszczącym w filmach jak temat biednych walczących o życie w slamsach i bogatych wiodących dostanie życie w swoich pałacach.. no i całe perypetie związane z tym ..wartka akcja walki pogonie ucieczki czynią go filmem oglądającym w napięciu kibicujemy i tym dobrym i tym złym co jest rzadkim zjawiskiem jest świadczącym o dopracowaniu postaci wszystkich ..ogromna zaleta jest dopracowanie animacji kreski rysunkowej , szczegółów postaci jak i efektów.....wiecej nie chce spojlerować ale uwazam ze warto ..jedynie na cały serial rzuca cieć murzynka jako władczyni (matka) kłuje to w oczy ale takie mamy czasy w kinematografii poprawności politycznej aż do porzygania sie ..nie mnie zachęcam z mojej oceny serial warty spędzonego czasu
 
 
 
 
 
 
Załączniki
arcane.jpg
Żeglarstwo - nie yachting :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Re: Zagraniczne Filmy i Seriale

Post autor: Brunhilda »

Oglądam drugi sezon Why Women Kill.
Polecam. Pierwszy sezon świetny, drugi tez mi się podoba. Jest inny.

Awatar użytkownika
TomaszL
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 1748
Rejestracja: 14 lip 2016, 10:19
Miejscowość: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 473 razy
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Re: Zagraniczne Filmy i Seriale

Post autor: TomaszL »

Ładunek 200

Film o ZSRR z lat 80-tych. Jak napisano: obraz paskudnego, absolutnie beznadziejnego świata. Odrażająca wizja ZSRR.
Tytułowy "ładunek 200" związany był z wojną w Afganistanie, ale mówi się o nim ponownie w kontekście wojny na Ukrainie.

Jestem ciekaw, czy w wyniku wojny Rosja cofnie się aż o 40 lat do lat 80-tych.


 
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Konfiturek
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 524
Rejestracja: 10 lip 2013, 20:25
Tytuł: Degustator porzeczek
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: Zagraniczne Filmy i Seriale

Post autor: Konfiturek »

Byłem wczoraj w kinie na nowym Top Gunie. Można by sie przyczepić do kilku potknięć w scenariuszu. Ale poza tym, bardzo pozytywne zaskoczenie. Pierwsze minuty filmu żywcem przeniesione z pierwszej części. Te same kadry, ta sama muzyka (nieśmiertelny Kenny Loggins i jego "Danger Zone"). Nawet czcionka napisów początkowych identyczna, co w "jedynce". Można odnieść wrażenie, że ktoś pomylił taśmę i puścił stary film :) Ale F-35 kołujące po pokładzie lotniskowca szybko wyprowadzają z błędu. Największy atuty filmu: Idealne wyważenie składowych "emocjonalnych". Niczego nie ma za wiele. Jest troszkę sentymentalnie (retrospekcje z przed ponad 30-stu lat), jakiś wątek damsko-męski... Ale to wszystko toczy się gdzieś z boku.
Najwięcej jest oczywiście świetnych scen lotniczych. Tu ode mnie drobny zarzut - twórcy tak bardzo zachwycili się możliwością umieszczenia kamer w kokpicie samolotu, że, moim zdaniem, zbyt wiele ich było we filmie. A za mało tego "tańca samolotów" zaprezentowanego z zewnątrz - tak charakterystycznego dla pierwszej części. Pod względem choreografii lotniczej "jedynka" okazuje się jednak wciąż niepokonana. No i muzyka... Soundtrack nie będzie pewnie takim hitem jak poprzedni. Ale muzyka niesie ten film... No i najważniejsze. Tomek wyrósł, nabrał doświadczenia i nie jest już tak "drewniany" jak poprzednio. Generalnie aktorsko jest lepiej (co nie znaczy, że świetnie). Oceny tej produkcji pewno będą różne. W sieci krążą opinie, że reżyser jest znany z mało ambitnych produkcji. Ale na pewno jest świetnym rzemieślnikiem. Strona wizualna i akustyczna momentami wbijają w fotel. Ja bawiłem się świetnie.

ZWIASTUN
 
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Dorośli bardzo rzadko przeżywają takie przygody jak Pan Samochodzik. Nie mają na to czasu.
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Re: Zagraniczne Filmy i Seriale

Post autor: Barabasz »

Dobrze że mi przypomniałeś. Wybiorę sia na ten film z tatą, on lubi takie filmy. Widzę, że głównie lata FA-18 Super Hornet. Czy walkach też bierze udział F-35?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Konfiturek
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 524
Rejestracja: 10 lip 2013, 20:25
Tytuł: Degustator porzeczek
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: Zagraniczne Filmy i Seriale

Post autor: Konfiturek »

F-35 pojawia się tylko w sekwencji otwierającej film (na lotniskowcu). Według mnie, to akurat dobrze. Bo F-18 robi swoją robotę - jest mały i zwrotny. Sekwencje lotnicze są bardziej dynamiczne. Dwusilnikowy F-14 był bardziej ociężały. A F-35, które oglądałem wielokrotnie podczas różnych pokazów lotniczych, w porównaniu do F-18, zachowują się w powietrzu niczym przysłowiowa cegła. Nie jest to samolot medialnie atrakcyjny. A od tyłu wygląda jak betoniarka ;)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Dorośli bardzo rzadko przeżywają takie przygody jak Pan Samochodzik. Nie mają na to czasu.
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Re: Zagraniczne Filmy i Seriale

Post autor: Barabasz »

Szkoda bo właśnie interesuje mnie jak wyglądają bezpośrednie walki z udziałem F-35.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
TomaszL
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 1748
Rejestracja: 14 lip 2016, 10:19
Miejscowość: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 473 razy
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Re: Zagraniczne Filmy i Seriale

Post autor: TomaszL »

Czyli tym razem bohater nie lata do góry nogami nad przeciwnikiem, tylko wbija się klinem pomiędzy dwóch przeciwników?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
oldmalarz
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1045
Rejestracja: 15 lis 2016, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 59 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Re: Zagraniczne Filmy i Seriale

Post autor: oldmalarz »

Obi wan kenobi. ...nowy serial "gwiezdnych wojen opowiada czasy jakieś +-10 lat przed "nową nadzieją". I tym razem nie chodzi o Lucka a o Leie. Serial moze nie jest tak dobry jak "Mandalorianin" ale uzupełnia dane o sadze i oczywiscie jest ukłonem do fanów. Nie ma zbyt spektakularnych walk i parę rażących błędów niestety też jest ale mimo to polecam ..szczególnie ciekawa postać wykreowali w osobie małej Lei🙂..polecam ..
 
 
Załączniki
8018694.6.jpg
8018694.6.jpg (13.76 KiB) Przejrzano 1797 razy
Za ten post autor oldmalarz otrzymał podziękowanie:
johny (27 cze 2022, 21:34)
Żeglarstwo - nie yachting :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Re: Zagraniczne Filmy i Seriale

Post autor: johny »

Dzięki, właśnie się zastanawiałem czy sobie zapodać.  :-)
 
 
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Re: Zagraniczne Filmy i Seriale

Post autor: Brunhilda »

Zaczęłam oglądać drugi sezon Capitani na Netflix. Oooooooj… jakie fajne europejskie klimaty…tzn nie wątek sam ale widoki, miasto. Zatęskniłam. Luxembourg… od razu wróciłam wspomnieniami do francuskiego zlotu!

Za ten post autor Brunhilda otrzymał podziękowanie:
johny (10 lip 2022, 15:44)
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Re: Zagraniczne Filmy i Seriale

Post autor: johny »

Brunhilda pisze: 10 lip 2022, 10:34 Zaczęłam oglądać drugi sezon Capitani na Netflix. Oooooooj… jakie fajne europejskie klimaty…tzn nie wątek sam ale widoki, miasto. Zatęskniłam. Luxembourg… od razu wróciłam wspomnieniami do francuskiego zlotu!



 
Jest drugi sezon? Obejrzałem pierwszy. Całkiem spoko. No i Luksemburg! Bardzo, bardzo mi się tam podobało. 
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Re: Zagraniczne Filmy i Seriale

Post autor: Brunhilda »

Nie byłam tam nigdy. Podobnie do Francji ? Jak tam jest?
Serial Ok. Przede wszystkim główny charakter jest taki, ze się go lubi.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Re: Zagraniczne Filmy i Seriale

Post autor: johny »

Brunhilda pisze: 13 lip 2022, 08:08 Nie byłam tam nigdy. Podobnie do Francji ? Jak tam jest?
Serial Ok. Przede wszystkim główny charakter jest taki, ze się go lubi.

 
Przede wszystkim to kraj bardzo mały, chwila i możesz przeoczyć, że byłaś bo go przejechałaś. Po drugie, bardzo bogaty, na ulicach widziałem prawie same luksusowe auta typu mercedes, BMW, porsche, ferrari itp. Moje mondeo to był taki trabant. :-D Po części wynika to chyba z faktu, że Luksemburg to raj podatkowy. Tankowałem tam paliwo, które oscylowało w okolicy cen tych z PL, a może i nawet parę groszy tańsze było. ja liznąłem raptem Luxemburga bo zatrzymaliśmy się tam w drodze z Metz do Trewiru. Mimo wszystko warto było. Stolica jest kapitalnie położona na wzgórzu.Piękne są widoki. Same stare miasto to właściwie twierdza wpisana do UNESCO. Architektura to takie połączenie wpływów francuskich i niemieckich, ale jednak chyba z lekką przewagą tych niemieckich. Po drugiej stronie miasta znajduje się centrum finansowe z nowoczesnymi biurowcami etc. Przejeżdżaliśmy tamtędy w drodze powrotnej.

Ratusz
Obrazek

Centrum starego miasta
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Co do serialu, to zacząłem oglądać i uważnie zaczynam się przyglądać czy rozpoznam miejsca, które widziałem. :-)
 
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Re: Zagraniczne Filmy i Seriale

Post autor: TomaszK »

Piękne te mury na skałach,  kiedy Ty tam byłeś?
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: Zagraniczne Filmy i Seriale

Post autor: PawelK »

TomaszK pisze: 13 lip 2022, 16:57 Piękne te mury na skałach,  kiedy Ty tam byłeś?

 
Te mury na skałach były wybudowane dużo wcześniej :-)
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
TomaszL
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 1748
Rejestracja: 14 lip 2016, 10:19
Miejscowość: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 473 razy
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Re: Zagraniczne Filmy i Seriale

Post autor: TomaszL »

Czy tylko mi te mury kojarzą się z Kłodzkiem? Mogę się mylić. Pewnie Kłodzko mniejsze, ale most na rzece też jest w Kłodzku. I była tam powódź 25 lat temu. W Australii też pada intensywnie. A w Luksemburgu pewnie nie.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Re: Zagraniczne Filmy i Seriale

Post autor: johny »

TomaszK pisze: 13 lip 2022, 16:57 Piękne te mury na skałach,  kiedy Ty tam byłeś?

 
Wakacje 2020, super wypad! Brat mi opowiadał, że wieczorem dopiero robi to wrażenie, jak wszystko jest oświetlone.
 
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Re: Zagraniczne Filmy i Seriale

Post autor: Brunhilda »

Wyobrażam sobie! Pięknie tam!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film i kinematografia”