Kler

Dział poświęcony filmowi i kinematografii
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11639
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 194 razy

Post autor: johny »

Von Dobeneck pisze: Generalnie, gdyby ktoś naprawdę nie zrozumiał, informuję, żeby wszelki pomiot katolicki trzymał się ode mnie z daleka.
Trochę przykro słyszeć/czytać takie słowa Dobek.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8819
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 365 razy

Post autor: TomaszK »

Von Dobeneck pisze:Taka jest prawda, KK jest po prostu zgniły. Nie mam innego określenia na wszelkie(kurde, nawet nie wiem jak to nazwać)działalności KK. Pomijając dążenie do władzy w strukturach miasta, to obrzydliwym wydaje mi się nakładanie kontrybucji(bo ci nie pochowam zmarłego). A kim ty k***a gnoju jesteś? Moim łącznikiem z Panem? Pozwól, że ja z bogiem sam załatwię swój pochówek, bo jeśli wierzyć księdze, to ty masz mnie pochować bez dyskusji. Teraz czekam, aż się k***a powołasz na Nowy Testament i stwierdzisz, że mam prawo do pochówku, bo zapłaciłem swoje. To jest tylko przykład dla wiernych. Niech dalej Jarek was prowadzi.
Ja na film nie pójdę, ale nie z powodów światopoglądowych, tylko dlatego, że nie lubię takich poważnych filmów. Z tego powdu nie byłem też na"Katyniu", ani "Wołyniu". Za bardzo to potem przeżywam. Mój syn był na "Klerze" i mówi że kwestia pedofilii wśród księży, była raczej kwestia poboczną, chodziło głównie o "układ", jaki stanowi hiererchia kościelna.
Ale skoro już weszliśmy na tematy światopoglądowe bo filmu nikt nie oglądał, to ja też mogę sie wypowiedzieć.
Nie mogę sie oprzeć wrażeniu, że Twoja wiedza na temat KK pochodzi z kolorowych tygodników. Nikt nikogo nie zmusza do pochówku na katolickim cmentarzu, w tym zakresie nie ma żadnej rejonizacji. Opłata dotyczy mszy za zmarłego - nie chcesz pogrzebu z księdzem - nie musisz płacić, oprócz parafialnych są jeszcze cmentarze komunalne i miejskie. Ja nie słucham radia Maryja, nie popieram ingerencji księży w sprawy polityczne, ale daję pieniądze na tacę, daje księdzu jak chodzi po kolędzie, a raz w miesiącu daję też 20zł na cele charytatywne, jak babcie z mojej parafii zbierają na biednych. Ciebie nikt do tego nie zmusza, podobnie jak nie zmusza Cię do chodzenia do kościoła.
Ostatnio zmieniony 15 paź 2018, 20:10 przez TomaszK, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

Tak jak napisałem , może obejrzę jak zejdzie ciśnienie. Na razie nie mam ochoty.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11639
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 194 razy

Post autor: johny »

Brawo TomaszK! :564: Chociaż przez sam fakt chodzenia do kościoła i wiary traktowani jesteśmy przez niektórych jak oszołomy.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Vasco
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 552
Rejestracja: 24 sie 2016, 21:16
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 41 razy

Post autor: Vasco »

To nie tak, że nikt nie widział. Ja widziałem.

Te wszystkie ataki na ten film są absurdalne, bo ten film jest najbardziej chyba o tym jacy księża są samotni.
Ostatnio zmieniony 15 paź 2018, 23:10 przez Vasco, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5278
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

Przede wszystkim to właśnie te ataki i histeria środowisk proKK spowodowały, że film zrobił taką furorę. Nie pierwszy raz z resztą jest taka sytuacja, że przeciwnicy napędzają popyt.
W najbliższym mi kinie bilety rozeszły się zanim się zorientowałem, że są. Filmu więc nadal nie widziałem, bo do Poznania nie chce mi się jechać. Obejrzę pewnie za rok na jakimś kanale w TV.

Jeszcze się nie orientowałem, ale czy na takich małomiejskich cmentarzach, gdzie ksiądz zbiera za kwatery i w razie niepłacenia zaorze po 25 latach, można się położyć bezwyznaniowo?
W zasadzie będzie mi wtedy wszystko jedno, ale podejrzewam, że spadkobiercom nie będzie się chciało wlec mnie na komunalny do Poznania.
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8819
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 365 razy

Post autor: TomaszK »

Mysikrólik pisze:Jeszcze się nie orientowałem, ale czy na takich małomiejskich cmentarzach, gdzie ksiądz zbiera za kwatery i w razie niepłacenia zaorze po 25 latach, można się położyć bezwyznaniowo?
Można, nawet cmentarze parafialne muszą mieć kwaterę dla niewierzących. A w razie nieopłacenia, zaorają grób także na cmentarzu komunalnym.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11639
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 194 razy

Post autor: johny »

Jeszcze chciałbym wtrącić swoje 3 grosze. Otóż można być ateistą ale ateistą z klasą a nie prymitywnym antyklerykałem. Mój brat to najlepszy przykład takiego człowieka. Z szacunkiem odnosi się do instytucji Kościoła, co więcej sam twierdzi, że to o czym mówi Kościół jest w pełni uzasadnione (np. stosunek do "małżeństw" homoseksualnych czy adopcji przez takie pary dzieci). Można prowadzić z taką osobą normalną dyskusję nie sprowadzając jej do poziomu rynsztoku...
Ile razem zwiedziliśmy kościołów w PL i D ile razem zapaliliśmy świeczek w różnych intencjach...
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Vasco
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 552
Rejestracja: 24 sie 2016, 21:16
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 41 razy

Post autor: Vasco »

Johny, to co mówisz nie ma związku z tym filmem. Nie na temat.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6390
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 201 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Vasco pisze:Johny, to co mówisz nie ma związku z tym filmem. Nie na temat.
A oprócz tego klasę ateisty poznaje się po stosunku do wiary a nie kościoła a wydaje się, johny, że dla Ciebie to to samo i prawdopodobnie to jest powód Twoich alergicznych reakcji na krytykę wad sług KK i instytucji kościelnej.
BTW @Dobek przesadziles, są ludzie i taborety, problem w tym, że przy filozofii życia promowanej przez KK taborety powinny być eliminowane a nie tylko nie są ale często są promowane i zamieniane w fotele.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8819
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 365 razy

Post autor: TomaszK »

Vasco pisze:To nie tak, że nikt nie widział. Ja widziałem.
Te wszystkie ataki na ten film są absurdalne, bo ten film jest najbardziej chyba o tym jacy księża są samotni.
Może napisz jakąś recenzję, to dyskusja wróci na właściwy temat. Jest już 40 wypowiedzi w temacie filmu "Kler", a nikt nie zna treści.
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12993
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 165 razy

Post autor: Yvonne »

Ja postaram się napisać wieczorem.
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

TomaszK pisze: Ja na film nie pójdę, ale nie z powodów światopoglądowych, tylko dlatego, że nie lubię takich poważnych filmów. Z tego powdu nie byłem też na"Katyniu", ani "Wołyniu". Za bardzo to potem przeżywam.
Film, to film. Ja bym nie zasnął pojednym dniu z tobą w pracy. 😉
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12993
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 165 razy

Post autor: Yvonne »

Jak obiecałam, tak czynię :-)

Zacznę od tego, że „Kler”, wbrew temu, co sądzi johny, trzeba obejrzeć.
Co najmniej z kilku powodów: jest to film ważny, porusza trudny i dla wielu osób kontrowersyjny temat, ale przede wszystkim jest wiarygodny i świetnie zagrany.
Niestety, jest też dość jednostronny, to znaczy pokazuje głównie negatywną stronę dostojników kościelnych. Ale prawda jest taka, że ostatnio bardzo źle dzieje się w tej instytucji, do której też duchem należę. Dlatego uważam, że ten film był potrzebny.

Na początku napiszę to, co dla mnie, jako osoby wierzącej, jest najważniejsze. Reżyserowi udała się rzecz niebywała. Bardzo obawiałam się tego, że film „Kler” dotknie w pewien sposób osoby wierzące i ich wiarę; że ich może nie tyle obrazi, co dotknie lub chociaż oceni. Pokaże w krzywym świetle. Ośmieszy. Nic bardziej mylnego. Smarzowski dokonał rzeczy niezwykle trudnej i bardzo dla mnie zaskakującej: swoim filmem nie obraził ani nawet nie dotknął wiary. Już za sam ten fakt należą mu się brawa.

To, co swoją grą zrobili aktorzy, zasługuje na owacje. Arkadiusz Jakubik wywołał we mnie największe emocje. Ale pozostali: Braciak, Gajos i Więckiewicz, nie ustępują mu na krok. Film ogląda się bardzo dobrze dzięki tym świetnie obsadzonym w rolach aktorom.

Sama fabuła? Cóż. Każdy musi ocenić ten film według swojego uznania i dostrzec w nim to, co najbardziej go porusza. Vasco pisał o samotności. I ma chłop rację. To jeden z najbardziej uderzających wątków filmu. Ale przecież nie jedyny. Mamy tu wielką władzę i jej nadużywanie, pazerność, wielkie ambicje, grzech nieczystości, zagubienie, alkoholizm i przekręty finansowe. Mamy też ten temat najbardziej bolesny i najtrudniejszy – pedofilię. Słowa skierowane do dostojników kościelnych ignorujących ten problem: „Co wy robicie?” wypowiadane cichym przecież i zrezygnowanym głosem przez Dariusza Toczka uderzają w widza jak wystrzał armatni. I nie pozwalają zapomnieć. To jedna z mocniejszych i najbardziej bolesnych scen.

Tak, to prawda, że film jest przejaskrawiony i pokazuje mnóstwo negatywnych typów reprezentowanych przez hierarchów kościelnych. Tego nie da się zaprzeczyć. Prawie nie widzimy tam prawych księży. Jest młody pomocnik księdza Kukuły, ale niewiele o nim wiemy. No i sam ksiądz Kukuła. Odebrałam jego postać inaczej niż widzi to sam reżyser, ale nie będę pisać o szczegółach, żeby nie zdradzić jednego z głównych wątków osobom, które jeszcze filmu nie widziały.

Podsumowując: „Kler” to jeden z nielicznych filmów, który mnie nie opuszczał przez kilka dni po obejrzeniu. Życzę sobie i innym miłośnikom kina, aby było więcej takich filmów.
Ostatnio zmieniony 17 paź 2018, 21:38 przez Yvonne, łącznie zmieniany 2 razy.
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

A próżność?, celebryctwo?, zeświecczenie? Tak myślę sobie, że ostatnie 70 lat Kościoła Katolickiego w Polsce było bardzo trudne. A mimo to mieliśmy takich gigantów jak Jan Paweł II i Kardynał Stefan Wyszyński. Mieliśmy biskupów Baraniaka i Kaczmarka uwięzionych, torturowanych i w końcu skazanych, ks. Jerzego Popiełuszkę. Był też koncesjonowany przez komunistów ruch księży patriotów, była inwigilacja księży, Stowarzyszenie PAX. Kościół przetrwa to pewne.
Ostatnio zmieniony 17 paź 2018, 22:20 przez Fantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3877
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 112 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Jestem właśnie po seansie. Film bardzo dobry. Lepszy niż się spodziewałem. Ukazujący tragedię zwykłych ludzi ale także samych duchownych. Tak jak pisała Yvonne w filmie nie ma ani kropli kpiny z samej wiary. Wszelka krytyka tego filmu przez osoby, które go nie widziały jest bezpodstawna. Scenariusz dużo lepszy niż w Wołyniu i Drogówce, świetnie zagrany. Jakubik - aktorstwo pierwszorzędne, Braciak i Gajos i też świetnie, trochę mniej przekonał mnie jako ksiądz Więckiewicz. Jedyne co się mogę przyczepić, to nie lubię w filmach symboliki, która tu miała miejsce, na szczęście bardzo krótko. Będę namawiał rodziców aby obejrzeli ten film. Smarzowskiemu udała się ta produkcja.

Po seansie przypomniałem sobie o jednej sytuacji w życiu, która by bardzo pasowała do tego filmu, która co ciekawe jednocześnie pokazywała duchownych w pozytywnym jak i negatywnym świetle. Ale nie będę tu o tym pisał bo to wątek o udanym filmie, a nie kościele.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11639
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 194 razy

Post autor: johny »

Zacznę od tego, że „Kler”, wbrew temu, co sądzi johny, trzeba obejrzeć.
Ja nadal nie wiem dlaczego TEN film trzeba obejrzeć? Jakby Smarzowski zrobił film "Kasta" o przekupnym sędzi w dodatku pedofilu to też trzeba byłoby go obejrzeć? To by też ludzie walili na niego drzwiami i oknami? Też by miał otwarcie 10 lecia? Ja raczej sądzę, że TW Stokrotka w swoim sztandarowym programie postawiłaby kropkę nad i, że to kolejny obrzydliwy atak na demokrację i niezawisłość sądów. Ot tyle...
Ostatnio zmieniony 18 paź 2018, 08:52 przez johny, łącznie zmieniany 1 raz.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6390
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 201 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

johny pisze:Jakby Smarzowski zrobił film "Kasta" o przekupnym sędzi w dodatku pedofilu to też trzeba byłoby go obejrzeć?
Nie wiedziałem, że wśród sędziów pedofilia jest problemem,. Johny napisz coś więcej proszę.
johny pisze:To by też ludzie walili na niego drzwiami i oknami?
Myślę, że gdyby film był o korupcji, o wykorzystywaniu immunitetu, o "dziwnych" wyrokach, o wykorzystywaniu stanowisk, o zamiataniu pod dywan, to też by ludzie walili drzwiami i oknami.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11639
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 194 razy

Post autor: johny »

PawelK pisze:johny napisał/a:
Jakby Smarzowski zrobił film "Kasta" o przekupnym sędzi w dodatku pedofilu to też trzeba byłoby go obejrzeć?


Nie wiedziałem, że wśród sędziów pedofilia jest problemem,. Johny napisz coś więcej proszę.
Ależ to był tylko przykład... Ponoć badania wykazały, ze najwięcej pedofilów jest wśród pedagogów, także z pewnością dotyczy ten problem i sędziów...
PawelK pisze:johny napisał/a:
To by też ludzie walili na niego drzwiami i oknami?


Myślę, że gdyby film był o korupcji, o wykorzystywaniu immunitetu, o "dziwnych" wyrokach, o wykorzystywaniu stanowisk, o zamiataniu pod dywan, to też by ludzie walili drzwiami i oknami.
Były takie filmy: Służby specjalne, Układ zamknięty... Gdzie im tam do Kleru...
Ostatnio zmieniony 18 paź 2018, 09:16 przez johny, łącznie zmieniany 1 raz.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6390
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 201 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

johny pisze:Ależ to był tylko przykład... Ponoć badania wykazały, ze najwięcej pedofilów jest wśród pedagogów, także z pewnością dotyczy ten problem i sędziów...
Myślę, że film o pedagogach by był równie ciekawy. Pewnie żadne środowisko nie jest wolne od złych ludzi ale w wypadku kościoła jest to ważniejsze, bo przecież kościół uczy jak żyć.
johny pisze:Były takie filmy: Służby specjalne, Układ zamknięty... Gdzie im tam do Kleru...
Są filmy i filmy i są promocje i promocje. Bodaj dwa lata temu wyszła książka "Zakonnice odchodzą po cichu" opowiadająca o życiu w zakonach i traumach kobiet tam przebywających i z zakonów odchodzących i nikt o tym już nie pamięta. Nie ma reguły.
A jesli chodzi o Kler to po pierwsze Smarzowski jest medialny po drugie tacy ludzie jak Ty, którzy głośno pałają świętym oburzeniem, bez obejrzenia filmu, dodają mu (temu filmowi) reklamy, bo coraz więcej ludzi chce zobaczyć czy masz rację.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

Słuchajcie, a byli księża udzielających wywiadu w telewizji, przytulających się z celebrytkami i politykujacy w restauracji? W końcu tytuł sugeruje, że mówimy o całej zbiorowości. A był ksiądz podsłuchujący swoich wiernych i sprzeciwiający się zwierzchnikom oraz uczestniczący w marszach antyrządowych. Szczerze to uczciwość nakazuje pokazanie całego przekroju duchownych. Skoro tytuł to "Kler" a nie np. "Siedmiu grzeszących księży" to oczekiwać można również pokazania prawych postaw i poświęcenia księży. Jak już zostało napisane również poczekam na film "Kasta", gdzie zostaną pokazani sędziowie planujący akcję w markecie przemysłowym albo na stacji benzynowej. Uważam, że film opowiada zaledwie o promilu księży, a może tylko ja miałem szczęście i nie trafiłem na takich kapłanów.
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6390
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 201 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Fan tomas pisze:Słuchajcie, a byli księża udzielających wywiadu w telewizji, przytulających się z celebrytkami i politykujacy w restauracji? W końcu tytuł sugeruje, że mówimy o całej zbiorowości. A był ksiądz podsłuchujący swoich wiernych i sprzeciwiający się zwierzchnikom oraz uczestniczący w marszach antyrządowych. Szczerze to uczciwość nakazuje pokazanie całego przekroju duchownych. Skoro tytuł to "Kler" a nie np. "Siedmiu grzeszących księży" to oczekiwać można również pokazania prawych postaw i poświęcenia księży. Jak już zostało napisane również poczekam na film "Kasta", gdzie zostaną pokazani sędziowie planujący akcję w markecie przemysłowym albo na stacji benzynowej. Uważam, że film opowiada zaledwie o promilu księży, a może tylko ja miałem szczęście i nie trafiłem na takich kapłanów.
Tytuł nic nie sugeruje, to jest film fabularny a nie dokumentalny. Stosując Twoją metodykę uczciwości praktycznie każdy tytuł, który nie oddaje dokładnie, naukowo treści fałszuje rzeczywistość. Np. Pan Samochodzik i Templariusze kłamie w żywe oczy, bo w książce nie występują żadni Templariusze. Tyutuł książki w tej sytuacji powinien brzmieć "Pan Samochodzik i prawdopodobne pozostałości po Zakonie Ubogich Rycerzy Chrystusa i świątyni Salomona".
Ostatnio zmieniony 18 paź 2018, 10:33 przez PawelK, łącznie zmieniany 1 raz.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11639
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 194 razy

Post autor: johny »

Fan tomas pisze:Słuchajcie, a byli księża udzielających wywiadu w telewizji, przytulających się z celebrytkami i politykujacy w restauracji? W końcu tytuł sugeruje, że mówimy o całej zbiorowości. A był ksiądz podsłuchujący swoich wiernych i sprzeciwiający się zwierzchnikom oraz uczestniczący w marszach antyrządowych. Szczerze to uczciwość nakazuje pokazanie całego przekroju duchownych. Skoro tytuł to "Kler" a nie np. "Siedmiu grzeszących księży" to oczekiwać można również pokazania prawych postaw i poświęcenia księży. Jak już zostało napisane również poczekam na film "Kasta", gdzie zostaną pokazani sędziowie planujący akcję w markecie przemysłowym albo na stacji benzynowej. Uważam, że film opowiada zaledwie o promilu księży, a może tylko ja miałem szczęście i nie trafiłem na takich kapłanów.
:564:
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3877
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 112 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Fan tomas pisze:Słuchajcie, a byli księża udzielających wywiadu w telewizji, przytulających się z celebrytkami i politykujacy w restauracji? W końcu tytuł sugeruje, że mówimy o całej zbiorowości. A był ksiądz podsłuchujący swoich wiernych i sprzeciwiający się zwierzchnikom oraz uczestniczący w marszach antyrządowych....
Część z tych rzeczy było a nawet więcej, których nie wymieniasz..
Chłopaki obejrzyjcie film zanim go oceniacie i podważacie jego uczciwość. Nie jest tak jak się spodziewacie, Zwiastun całkowicie fałszuje treść tego filmu. I jak wspomniał PawelK to jest film fabularny, a nie dokument. Jakbyście obejrzeli to łatwo byłby wam zauważyć że tytuł jest taki gdyż film odnosi się do bohaterów kościelnych na każdym stopniu od wiejskiego kleryka do arcybiskupa w metropolii bo takich tu mamy bohaterów. Nie chcę zdradzać zbytnio fabuły. Mamy tu też bohaterów pozytywnych i tragiczne przeżycia wśród księży, mimo iż w ogólnym sensie skupia się na tym, że kościół poszedł w złą stronę.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5278
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

johny pisze:Otóż można być ateistą ale ateistą z klasą a nie prymitywnym antyklerykałem. Mój brat to najlepszy przykład takiego człowieka. Z szacunkiem odnosi się do instytucji Kościoła, co więcej sam twierdzi, że to o czym mówi Kościół jest w pełni uzasadnione (np. stosunek do "małżeństw" homoseksualnych czy adopcji przez takie pary dzieci). Można prowadzić z taką osobą normalną dyskusję nie sprowadzając jej do poziomu rynsztoku...
Wiesz johny. Można być katolikiem z klasą(czyt. tolerancją) a nie prymitywnym katolem.
Nie muszę być w katolikiem aby mieć swój pogląd na małżeństwa homoseksualne albo adopcję dzieci zbieżną z tym co mówią w kościele, ale nie oznacza to, że popieram ich w czymkolwiek.
Kto wg Ciebie sprowadza rozmowę do poziomu rynsztoku? Ja raczej widzę ten poziom w grupach z bogiem na ustach.

Nie wiem johny czy nie jesteś większym naganiaczem na "Kler" przez swoją histerię, niż Yvonne ze swoim "dobry i ważny film".
Stawiam tezę, że gdyby KK i ci którzy protestują, położyli na to zasłonę milczenia, to oglądalność byłaby na poziomie "Układu zamkniętego".
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Dobra tam, może i przesadziłem, więc przepraszam, ale niestety, mam taką alergię na księży, że mnie ponosi. Wszystkich, którzy poczuli się urażeni lub obrażeni, naprawdę przepraszam. Postaram się więcej nie udzielać w podobnych tematach.
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3877
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 112 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

U nas pojawiło się takie o to ogłoszenie. Ciekawe co takiego Smarzowski będzie kręcił tym razem?
Załączniki
casting.png
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16377
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 385 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Barabasz pisze:U nas pojawiło się takie o to ogłoszenie. Ciekawe co takiego Smarzowski będzie kręcił tym razem?
Wybierasz się Barabaszu?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12993
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 165 razy

Post autor: Yvonne »

Barabasz pisze:U nas pojawiło się takie o to ogłoszenie. Ciekawe co takiego Smarzowski będzie kręcił tym razem?
O! Idziesz?
Masz doświadczenie w filmikach zlotowych ;-)
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3877
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 112 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Yvonne pisze:
Barabasz pisze:U nas pojawiło się takie o to ogłoszenie. Ciekawe co takiego Smarzowski będzie kręcił tym razem?
O! Idziesz?
Masz doświadczenie w filmikach zlotowych ;-)
Nie będę się kompromitował, ale nasz najlepszy aktor Irycki to by się nadawał idealnie!!!
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film i kinematografia”