Kler

Dział poświęcony filmowi i kinematografii
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8819
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 365 razy

Post autor: TomaszK »

Barabasz pisze:U nas pojawiło się takie o to ogłoszenie. Ciekawe co takiego Smarzowski będzie kręcił tym razem?
Czy to była żartobliwa mistyfikacja z Twojej strony Barabaszu, czy naprawdę odbył się taki casting.
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3877
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 112 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Ależ skąd TomaszKu? Casting odbył się naprawdę. Tu jest dowód:

Ciechocinek - Casting

Chętnych było bardzo dużo ludzi, przyjeżdżali z całej Polski. Niektórzy na swoje 3 minuty czekali ponad 7 godzin.
Co do filmu to z przecieków wiadomo, że kolejny film pod roboczym tytułem "Jedwabne wesele" Smarzowski będzie dotykał tematu stosunków żydowsko-polskich. Film będzie nagrywany między innymi w pobliskiej Nieszawie. W tym malowniczym mieście kolo Ciechocinka, o którym wam kiedyś opowiadałem nagrywano już inne filmy, a najsłynniejszym był "Wiosna Panie Sierżancie".
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Hanka
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1920
Rejestracja: 05 maja 2014, 20:31
Tytuł: Hanka
Miejscowość: Brześć Kujawski
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 118 razy
Otrzymał podziękowań: 107 razy

Post autor: Hanka »

Barabasz pisze:Ależ skąd TomaszKu? Casting odbył się naprawdę. Tu jest dowód:

Ciechocinek - Casting

Chętnych było bardzo dużo ludzi, przyjeżdżali z całej Polski. Niektórzy na swoje 3 minuty czekali ponad 7 godzin.
Co do filmu to z przecieków wiadomo, że kolejny film pod roboczym tytułem "Jedwabne wesele" Smarzowski będzie dotykał tematu stosunków żydowsko-polskich. Film będzie nagrywany między innymi w pobliskiej Nieszawie. W tym malowniczym mieście kolo Ciechocinka, o którym wam kiedyś opowiadałem nagrywano już inne filmy, a najsłynniejszym był "Wiosna Panie Sierżancie".
W tym filmie statystowalo wielu mieszkańców Nieszawy, w tym moja koleżanka.
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12993
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 165 razy

Post autor: Yvonne »

Hanka pisze: Barabasz napisał/a:
Ależ skąd TomaszKu? Casting odbył się naprawdę. Tu jest dowód:

Ciechocinek - Casting

Chętnych było bardzo dużo ludzi, przyjeżdżali z całej Polski. Niektórzy na swoje 3 minuty czekali ponad 7 godzin.
Co do filmu to z przecieków wiadomo, że kolejny film pod roboczym tytułem "Jedwabne wesele" Smarzowski będzie dotykał tematu stosunków żydowsko-polskich. Film będzie nagrywany między innymi w pobliskiej Nieszawie. W tym malowniczym mieście kolo Ciechocinka, o którym wam kiedyś opowiadałem nagrywano już inne filmy, a najsłynniejszym był "Wiosna Panie Sierżancie".

W tym filmie statystowalo wielu mieszkańców Nieszawy, w tym moja koleżanka.
W którym?
W "Wiosna panie sierżancie"?
Ostatnio zmieniony 22 mar 2019, 12:06 przez Yvonne, łącznie zmieniany 1 raz.
Hanka
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1920
Rejestracja: 05 maja 2014, 20:31
Tytuł: Hanka
Miejscowość: Brześć Kujawski
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 118 razy
Otrzymał podziękowań: 107 razy

Post autor: Hanka »

Yvonne pisze:
Hanka pisze: Barabasz napisał/a:
Ależ skąd TomaszKu? Casting odbył się naprawdę. Tu jest dowód:

Ciechocinek - Casting

Chętnych było bardzo dużo ludzi, przyjeżdżali z całej Polski. Niektórzy na swoje 3 minuty czekali ponad 7 godzin.
Co do filmu to z przecieków wiadomo, że kolejny film pod roboczym tytułem "Jedwabne wesele" Smarzowski będzie dotykał tematu stosunków żydowsko-polskich. Film będzie nagrywany między innymi w pobliskiej Nieszawie. W tym malowniczym mieście kolo Ciechocinka, o którym wam kiedyś opowiadałem nagrywano już inne filmy, a najsłynniejszym był "Wiosna Panie Sierżancie".

W tym filmie statystowalo wielu mieszkańców Nieszawy, w tym moja koleżanka.
W którym?
W "Wiosna panie sierżancie"?
tak
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11639
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: johny »

Tak jak pisał wcześniej vdl, obejrzałem bez tzw ciśnienia, po tym jak kurz wokół filmu już opadł. I co? Nie bez przyczyny Smarzowski nie należy do moich ulubieńców. Tak jednostronnego filmu nie widziałem dawno! Stereotyp goni stereotyp. To prawda, że film w żaden sposób nie odnosi się do wiary, ani w ten pozytywny ani ten negatywny. Natomiast w oczach reżysera, kler (nie Kościół, bo Kościół to my ogół wiernych) to skompromitowana, skorumpowana, zdemoralizowana grupa przestępcza... I tylko jeden samotny jeździec stawia jej czoła. Potwierdziło się to o czym mówiłem. Obraz nakręcony pod publiczkę, piękne źródło do zarobienia kasy o jakiej się nie śniło nawet bohaterom filmu. W warstwie fabularnej dla mnie nuda... Wątek z Więckiewiczem kompletnie z dupy.... nic nie wnoszący do akcji, żyjący w filmie obok jakby własnym życiem. No tak, ale trzeba było pokazać, ze wśród księży są nie tylko pedofile i homosie ale i prawilni heteroseksualiści dymający ile wlezie swoje gosposie... Nie neguję tego, że przedstawione sytuacje wśród kleru dzieją się, ale powtarzam to jak mantrę, dzieją się również wśród policjantów, prawników polityków (vide; ostatni przykład Pancernego Maryjana). Trzeba je tępić rozgrzanym żelazem, karać etc. Mi jednak moja osobista przyzwoitość nie pozwoliła na to aby wszystkich traktować en bloc (nie mógłbym spojrzeć memu przyjacielowi księdzu w oczy).
Jedno mi się w tym filmie podobało... Gra aktorska Braciaka - dla mnie nr (nota bene kiedyś rzuciłem pomysł, że nadawałby się facet na nowego Samochodzika! ), 1 jak również Jakubika. O Gajosie nie wspomnę bo to klasa sama w sobie.
Genialna Róża, dobry Wołyń i przyzwoita Drogówka to dla mnie trochę mało aby stawiać Smarzowskiego na piedestały polskiej kinematografii.
Ostatnio zmieniony 03 gru 2019, 10:15 przez johny, łącznie zmieniany 2 razy.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3877
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 112 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

johny pisze:Nie neguję tego, że przedstawione sytuacje wśród kleru dzieją się ale powtarzam to jak mantrę dzieją się również wśród policjantów, prawników polityków
Tylko w innych filmach Smarzowski właśnie takie sytuacje zamieszcza.
Zostaje Ci do obejrzenia "Dom zły" i "Wesele". Według mnie warto. Polecam też Teatr TV "Kuracja"
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11639
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: johny »

Barabasz pisze:Zostaje Ci do obejrzenia "Dom zły" i "Wesele". Według mnie warto. Polecam też Teatr TV "Kuracja"
Po Domu złym wyszliśmy z Anką z kina zniesmaczeni... Wesela widziałem urywki...
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5278
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

johny pisze:Nie neguję tego, że przedstawione sytuacje wśród kleru dzieją się, ale powtarzam to jak mantrę, dzieją się również wśród policjantów, prawników polityków (vide; ostatni przykład Pancernego Maryjana)
A nie widzisz różnicy czy dyma polityk, policjant, prawnik, czy ksiądz?
Zdaje się, że w odróżnieniu od księdza reszta nie musi zachowywać celibatu, ani też nie ślubowała życia w trzeźwości. Co więcej nie tłuką co niedziela w kościele, jak to powinien prawdziwy chrześcijanin się zachowywać.
Oczywiście nie mówię tu o pedofilii, która powinna na gorąco karana być obcinaniem po kawałku wszystkiego co się nadaje.

Twój argument, że inni robią tak samo, brzmi jak słynne.
A w Ameryce biją Murzynów.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11639
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: johny »

Mysikrólik pisze:A nie widzisz różnicy czy dyma polityk, policjant, prawnik, czy ksiądz?
Zdaje się, że w odróżnieniu od księdza reszta nie musi zachowywać celibatu, ani też nie ślubowała życia w trzeźwości. Co więcej nie tłuką co niedziela w kościele, jak to powinien prawdziwy chrześcijanin się zachowywać.
Zupełnie mnie nie zrozumiałeś, nie o to mi chodziło. Rzecz w tym, że bez względu na to kim jesteś mogą się budzić w tobie różne demony. Ale miarkowanie ludzi jedną miarką to zwykłe sk******two. mam prośbę zakończmy już tę polemikę.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez johny, łącznie zmieniany 1 raz.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5278
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

Dokładnie. Nikt nie powinien być chroniony, już zwłaszcza systemowo. Murarze, bo ponoć jest ich najwięcej wśród pedofilów, nie są chronieni przez cech murarski, czy ich klientelę zdaje się.

Masz rację, koniec tematu.
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12993
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 165 razy

Post autor: Yvonne »

W najbliższy weekend odbędzie się w Bydgoszczy casting do nowego filmu Smarzowskiego.
Fantomasie, Eksploratorze, idziemy? ;-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film i kinematografia”