Nowości kinowe

Dział poświęcony filmowi i kinematografii
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12993
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 165 razy

Nowości kinowe

Post autor: Yvonne »

We wrześniu wchodzą do kin aż trzy nowe polskie filmy, które chciałabym obejrzeć: "Piłsudski", "Legiony" i "Mowa ptaków".

Kto się wybiera?
Albo może ktoś już był na "Piłsudskim"?
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2019, 21:35 przez Yvonne, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3877
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 112 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Ostatnie polskie filmy historyczne zraziły mnie do tego typu produkcji i nie wybieram sie na nie, jedynie ta Mowa ptaków mnie trochę ciekawi.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Mnie też, jak Barabasza zniechęcają polskie martyrologiczne produkcje, tym bardziej, że Piłsudski był mordercą, tchórzem, niedoszłym samobójcą i nie miał prawie żadnego wkładu w Bitwę Warszawską. Wodzem Naczelnym "Cudu nad Wisłą" był generał Tadeusz Jordan Rozwadowski(chociaż o tym nie wiedział) i to jego geniusz taktyczny i odwaga, uratowały Warszawę, Polskę a pewnie i Europę przed bolszewicki ścierwem. Radzę poczytać pamiętniki Witosa, pamiętniki drugiej żony Piłsudskiego(zapomniałem jej nazwiska) i wreszcie książkę napisaną przez samego Marszałka pt. Rok 1920, wtedy zrozumiecie moją niechęć do tego bufona, a to jak potraktował Rozwadowskiego po Majowym Przewrocie, to zwykłe zbydlęcenie. Sam Stalin mógłby się od niego uczyć. Niech mu dalej stawiają pomniki, ale dla mnie to moralne zero.
Awatar użytkownika
RobertH
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1279
Rejestracja: 26 lis 2018, 00:22
Tytuł: RobertH
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: RobertH »

Von Dobeneck pisze:Mnie też, jak Barabasza zniechęcają polskie martyrologiczne produkcje, tym bardziej, że Piłsudski był mordercą, tchórzem, niedoszłym samobójcą i nie miał prawie żadnego wkładu w Bitwę Warszawską. Wodzem Naczelnym "Cudu nad Wisłą" był generał Tadeusz Jordan Rozwadowski(chociaż o tym nie wiedział) i to jego geniusz taktyczny i odwaga, uratowały Warszawę, Polskę a pewnie i Europę przed bolszewicki ścierwem. Radzę poczytać pamiętniki Witosa, pamiętniki drugiej żony Piłsudskiego(zapomniałem jej nazwiska) i wreszcie książkę napisaną przez samego Marszałka pt. Rok 1920, wtedy zrozumiecie moją niechęć do tego bufona, a to jak potraktował Rozwadowskiego po Majowym Przewrocie, to zwykłe zbydlęcenie. Sam Stalin mógłby się od niego uczyć. Niech mu dalej stawiają pomniki, ale dla mnie to moralne zero.
świadczy też o nim to , że był idolem Adolfa :) Nawet taki ateista wstąpił do kościoła na msze żałobną za Marszałka :) Razem tworzyli obozy karne dla oponentów ,tylko Adi za bardzo się rozhulał do obozów zagłady ;(

Szkoda ,że nie zrobią filmu o Eugeniuszu Kwiatkowskim lub Romanie Dmowskim .

Dla zainteresowanych epoką "Piłsudski" pozycja obowiązkowa ze względów historycznych.
Załączniki
Hitler-na-uroczystosci-w-katedrze-mini.jpg
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2019, 15:34 przez RobertH, łącznie zmieniany 3 razy.
KSIĄŻKI NIE GRYZĄ !!! POCHŁANIAJĄ W CAŁOŚCI !!!

Obrazek
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

RobertH pisze:
Von Dobeneck pisze:Mnie też, jak Barabasza zniechęcają polskie martyrologiczne produkcje, tym bardziej, że Piłsudski był mordercą, tchórzem, niedoszłym samobójcą i nie miał prawie żadnego wkładu w Bitwę Warszawską. Wodzem Naczelnym "Cudu nad Wisłą" był generał Tadeusz Jordan Rozwadowski(chociaż o tym nie wiedział) i to jego geniusz taktyczny i odwaga, uratowały Warszawę, Polskę a pewnie i Europę przed bolszewicki ścierwem. Radzę poczytać pamiętniki Witosa, pamiętniki drugiej żony Piłsudskiego(zapomniałem jej nazwiska) i wreszcie książkę napisaną przez samego Marszałka pt. Rok 1920, wtedy zrozumiecie moją niechęć do tego bufona, a to jak potraktował Rozwadowskiego po Majowym Przewrocie, to zwykłe zbydlęcenie. Sam Stalin mógłby się od niego uczyć. Niech mu dalej stawiają pomniki, ale dla mnie to moralne zero.
świadczy też o nim to , że był idolem Adolfa :) Nawet taki ateista wstąpił do kościoła na msze żałobną za Marszałka :) Razem tworzyli obozy karne dla oponentów ,tylko Adi za bardzo się rozhulał do obozów zagłady ;(

Szkoda ,że nie zrobią filmu o Eugeniuszu Kwiatkowskim lub Romanie Dmowskim .

Dla zainteresowanych epoką "Piłsudski" pozycja obowiązkowa ze względów historycznych.
Czyli nie jestem sam w mojej ocenie "nieodżałowanego" Marszałka. :-D Zastanawia mnie tylko, dlaczego wciąż jest gloryfikowany? Czyżby nasz rząd był tak dalece niedouczony? Powiem tylko, że gdyby żył, to obecny rząd jak i poprzednie, byliby rozstrzelani za zdradę. Jeśli tego nie pojmują, to są ubożsi intelektualnie niż pawiany mylące minę ze skórką banana. ;-)
Awatar użytkownika
RobertH
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1279
Rejestracja: 26 lis 2018, 00:22
Tytuł: RobertH
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: RobertH »

Von Dobeneck pisze:
RobertH pisze:
Von Dobeneck pisze:Mnie też, jak Barabasza zniechęcają polskie martyrologiczne produkcje, tym bardziej, że Piłsudski był mordercą, tchórzem, niedoszłym samobójcą i nie miał prawie żadnego wkładu w Bitwę Warszawską. Wodzem Naczelnym "Cudu nad Wisłą" był generał Tadeusz Jordan Rozwadowski(chociaż o tym nie wiedział) i to jego geniusz taktyczny i odwaga, uratowały Warszawę, Polskę a pewnie i Europę przed bolszewicki ścierwem. Radzę poczytać pamiętniki Witosa, pamiętniki drugiej żony Piłsudskiego(zapomniałem jej nazwiska) i wreszcie książkę napisaną przez samego Marszałka pt. Rok 1920, wtedy zrozumiecie moją niechęć do tego bufona, a to jak potraktował Rozwadowskiego po Majowym Przewrocie, to zwykłe zbydlęcenie. Sam Stalin mógłby się od niego uczyć. Niech mu dalej stawiają pomniki, ale dla mnie to moralne zero.
świadczy też o nim to , że był idolem Adolfa :) Nawet taki ateista wstąpił do kościoła na msze żałobną za Marszałka :) Razem tworzyli obozy karne dla oponentów ,tylko Adi za bardzo się rozhulał do obozów zagłady ;(



Szkoda ,że nie zrobią filmu o Eugeniuszu Kwiatkowskim lub Romanie Dmowskim .

Dla zainteresowanych epoką "Piłsudski" pozycja obowiązkowa ze względów historycznych.
Czyli nie jestem sam w mojej ocenie "nieodżałowanego" Marszałka. :-D Zastanawia mnie tylko, dlaczego wciąż jest gloryfikowany? Czyżby nasz rząd był tak dalece niedouczony? Powiem tylko, że gdyby żył, to obecny rząd jak i poprzednie, byliby rozstrzelani za zdradę. Jeśli tego nie pojmują, to są ubożsi intelektualnie niż pawiany mylące minę ze skórką banana. ;-)
Von Dobeneck
Nie do końca umniejszam jego roli w odzyskaniu niepodległości , bo jednak zawiązał legiony pod polskim sztandarem,nie przysięgał obcym i na tamte trudne czasy wykazał się "mocnymi jajami" by związać ludzi z trzech zaborów po 123 latach odosobnienia administracyjnego,wojskowego,często inaczej myślących . Trzeba było być "świnią i chamem " by wszystkich potrafić "trzymać za mordę " w kraju gdzie połowa ludności była tylko narodowości polskiej.
Takie czasy.

A sam film nie bardzo go gloryfikuje, przedstawia jego początki jak napadał z bronią w ręku i podkładał bomby .Osobę mająca żonę i kochanki :)
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2019, 15:58 przez RobertH, łącznie zmieniany 2 razy.
KSIĄŻKI NIE GRYZĄ !!! POCHŁANIAJĄ W CAŁOŚCI !!!

Obrazek
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

RobertH pisze:Von Dobeneck
Nie do końca umniejszam jego roli w odzyskaniu niepodległości , bo jednak zawiązał legiony pod polskim sztandarem,nie przysięgał obcym i na tamte trudne czasy wykazał się "mocnymi jajami" by związać ludzi z trzech zaborów po 123 latach odosobnienia administracyjnego,wojskowego,często inaczej myślących . Trzeba było być "świnią i chamem " by wszystkich potrafić "trzymać za mordę " w kraju gdzie połowa ludności była tylko narodowości polskiej.
Takie czasy.

A sam film nie bardzo go gloryfikuje, przedstawia jego początki jak napadał z bronią w ręku i podkładał bomby .Osobę mająca żonę i kochanki
Nie no, na pewno miał zdolności dowódcze i przede wszystkim, naród był za nim. Podoba mi się jego jedno z wypowiedzianych zdań: "piękny mamy kraj, ale ludzie to kurwy". Nic dodać nic ująć. :-D :-D :-D
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3877
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 112 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Na stronie >>>film.org.pl zapowiedziano kilka ciekawych premier polskich filmów na 2021 rok, oczywiście o ile zostaną otwarte kina:

(W2) - najnowszy film Smarzowskiego, którego ostatecznego tytułu jeszcze nie znamy.
...akcja będzie rozgrywać się podczas jednej doby, na terenie domu weselnego. Oprócz wątku współczesnego pojawi się także retrospektywny wątek historyczny.
Nieoficjalnie mówi się, że ma on dotyczyć pogromu w Jedwabnem..


Każdy film Smarzowskiego to jest wydarzenie. Dla mnie o tyle duże, że część nagrywana była w malowniczej Nieszawie i asystowało w nim wielu moich znajomych.
Osobiście oglądałem powstałą scenografię i rozmawiałem z ekipa techniczna tego filmu.
Obrazek
źr.:film.org.pl

Żeby nie było śladów - reżyser Jan Matuszyński opowiada o jednej z najgłośniejszej zbrodni dokonanej przez aparat władzy PRL czyli o śmierci Grzegorza Przemyka
Obrazek
źr.:film.org.pl

Bo we mnie jest seks reż. Katarzyna Klimkiewicz - biografia Kaliny Jędrusik. Dla mnie pozycja obowiązkowa.
Obrazek
źr.:film.org.pl

Prime Time, reż. Jakub Piątek - Sebastian, który w noc sylwestrową 1999 roku dostaje się do telewizyjnego studia, gdzie bierze dwoje zakładników. W roli głównej Bartosz Bielenia. Samo to nazwisko daje pewną gwarancję, że powinno być przynajmniej dobrze.
Obrazek
źr.:film.org.pl

Gierek, reż. Michał Węgrzyn - Kolejna biografia. W roli Głównej Michał Koterski i tu mam pewne wątpliwości czy nie wyjdzie z tego komedia.
Obrazek
źr.:film.org.pl

Najmro. Kocha, kradnie, szanuje, reż. Mateusz Rakowicz - kolejna legenda PRL'u czyli arcyzłodziej Najmrodzki. W roli głównej, a któż by inny czyli Dawid Ogrodnik.
Obrazek
źr.:film.org.pl

śniegu już nigdy nie będzie, reż. Małgorzata Szumowska - polski kandydat do Oscara. Historia pewnego masażysty z Ukrainy i jego pacjentów.
Obrazek
źr.:film.org.pl

Zupa nic, reż. Kinga Dębska - Na pewno ciekawe dla tych, którym podobały się Moje córki Krowy Wcześniejsze losy bohaterów. Ja tego filmu nie oglądałem więc jestem średni nim zainteresowany i nie lubię Kingi Preis.
Obrazek
źr.:film.org.pl

Broad Peak, reż. Leszek Dawid - historia tragicznej wyprawy na Broad Peak. Może być ciekawe. Bardzie się boję o sferę techniczną tej propozycji.
Obrazek

Dziewczyny z Dubaju, reż. Maria Sadowska - historia dam do towarzystwa. Raczej się nie skuszę, chyba że ktoś mi poleci ten film.
Obrazek
źr.:telemagazyn.pl

Więcej informacji o tych filmach na stronie:
>>>film.org.pl/a/zestawienie/
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12993
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 165 razy

Post autor: Yvonne »

Barabasz pisze:(W2) - najnowszy film Smarzowskiego, którego ostatecznego tytułu jeszcze nie znamy.
...akcja będzie rozgrywać się podczas jednej doby, na terenie domu weselnego. Oprócz wątku współczesnego pojawi się także retrospektywny wątek historyczny.
Nieoficjalnie mówi się, że ma on dotyczyć pogromu w Jedwabnem..

Każdy film Smarzowskiego to jest wydarzenie. Dla mnie o tyle duże, że część nagrywana była w malowniczej Nieszawie i asystowało w nim wielu moich znajomych.
Osobiście oglądałem powstałą scenografię i rozmawiałem z ekipa techniczna tego filmu.
Duża część filmu była kręcona w Bydgoszczy.
Córka mojej kuzynki została zaproszona po castingu i spędziła dwa dni na planie filmowym.
Jestem bardzo ciekawa, czy sceny z nią znajdą się w ostatecznej wersji filmu :-)
Barabasz pisze:Żeby nie było śladów - reżyser Jan Matuszyński opowiada o jednej z najgłośniejszej zbrodni dokonanej przez aparat władzy PRL czyli o śmierci Grzegorza Przemyka
To może być dobry film. Chciałabym go obejrzeć.
Barabasz pisze: Bo we mnie jest seks reż. Katarzyna Klimkiewicz - biografia Kaliny Jędrusik. Dla mnie pozycja obowiązkowa.
Dla mnie wręcz przeciwnie. Nie lubię Kaliny Jędrusik.
Barabasz pisze:Prime Time, reż. Jakub Piątek - Sebastian, który w noc sylwestrową 1999 roku dostaje się do telewizyjnego studia, gdzie bierze dwoje zakładników. W roli głównej Bartosz Bielenia. Samo to nazwisko daje pewną gwarancję, że powinno być przynajmniej dobrze.
Zgadzam się. Brzmi ciekawie.
Barabasz pisze:Najmro. Kocha, kradnie, szanuje, reż. Mateusz Rakowicz - kolejna legenda PRL'u czyli arcyzłodziej Najmrodzki. W roli głównej, a któż by inny czyli Dawid Ogrodnik.
To zaczyna być męczące :-/
Czy Dawid Ogrodnik może zagrać każdego? Tak chyba sądzą twórcy filmowi.
W tym roku, oprócz Najmrodzkiego, zagra jeszcze księdza Kaczkowskiego.
A do mnie ten aktor w ogóle nie przemawia.
Barabasz pisze:Zupa nic, reż. Kinga Dębska - Na pewno ciekawe dla tych, którym podobały się Moje córki Krowy Wcześniejsze losy bohaterów. Ja tego filmu nie oglądałem więc jestem średni nim zainteresowany i nie lubię Kingi Preis.
Ja z kolei Kingę Preis lubię bardzo, ale "Moich córek krów" nie widziałam.
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3877
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 112 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Yvonne pisze:Duża część filmu była kręcona w Bydgoszczy.
Córka mojej kuzynki została zaproszona po castingu i spędziła dwa dni na planie filmowym.
Jestem bardzo ciekawa, czy sceny z nią znajdą się w ostatecznej wersji filmu
Zatem będziemy mieć dodatkową motywację żeby zobaczyć film. Nasze plenery i nasi znajomi. Scenariusz jest owiany dużą tajemnicą. Podczas filmowania w Nieszawie bardzo się starali by nie zobaczyć nagrywanych scen. Ale wiadomo zbrodnia w Jedwabnem budzi emocje.
Yvonne pisze:Dla mnie wręcz przeciwnie. Nie lubię Kaliny Jędrusik.
Film może być ciekawy. Oprócz tego, że była dobrą aktorką to jeszcze prowadziła bujne życie towarzyskie ;-) Boję się tylko, że główna autorka nie sprosta oryginałowi.
Yvonne pisze:A do mnie ten aktor w ogóle nie przemawia.
Dla mnie jest dobrym aktorem. Też uważam, że za dużo już tych biografii z nim w roli głównej
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3877
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 112 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Obejrzałem wczoraj polski film "JAK ZOSTAŁEM GANGSTEREM. HISTORIA PRAWDZIWA" z 2019 r w reż. Macieja Kawulskiego.

Obrazek

Film to typowe męskie, brutalne kino sensacyjne. Opisuje ono losy jednego z gangsterów działającego na przełomie wieków w Polsce.
Do końca nie wiem czy jest to historia zmyślona gdyż jest dużo odniesień do rzeczywistych wydarzeń i bohaterów.
Film jest na wyższym poziomie niż sensacje Patryka Vegi jednak szału nie ma. Ten obraz trochę przypominał mi filmy Guya Richiego. Szczególnie wstawki muzyczne.
Ogólnie oceniam 6/10
W roli głównej niezły Marcin Kowalczyk, ale na szczególne wyróżnienie zasługuję Tomasz Włosok w roli kompana głównego bohatera.
Naprawdę świetnie zagrana rola. Widać ma naprawdę duży talent i może jeszcze w przyszłości królować na ekranie. Ostatnio widziałem go w serialu o Osieckiej i tam też mi się jego gra podoba.
W filmie jak zostałem gangsterem naprawdę błyszczał i przyćmił wszystkich innych.
Załączniki
wlosok.jpg
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

1)Film bez tytułu - zdecydowanie nie.
2) Żeby nie było śladów - jestem zainteresowany.
3) Bo we mnie jest seks - podobnie jak wyżej.
4) Prime Time - raczej nie, ale skoro Barabasz twierdziś, że jest szansa na szansę to może poczekam na pierwsze oceny.
5) Gierek - zdecydowanie nie.
6) Najmro. Kocha, kradnie, szanuje - raczej nie.
7) śniegu już nigdy nie będzie - zdecydowanie nie.
8) Zupa nic - też nie lubię Kingi Preis i zdecydowanie nie.
9) Broad Peak - raczej nie.
10) Dziewczyny z Dubaju - zdecydowanie nie.

To tyle. Ciężko napisać coś konkretnego o filmach, których nie widziałem nawet zwiastunów. Dla mnie nazwiska Preis i Szumowska to raczej nie reklama, a antyreklama filmu. Nie chcę też oglądać filmów o takich legendach PRL jak Gierek czy "Szaszłyk" Najmrodzki. Jedwabne to temat na film, ale wówczas, gdy wszystko zostanie ustalone i wyjaśnione, czyli jak napisał kiedyś PawelK na nigdy.
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

25 lutego w Czechach odbędzie się premiera filmu "Jan ¬iźka".To superprodukcja czesko-niemiecko-brytyjska. Na takie filmy warto czekać :-) Bohatera nie trzeba przedstawiać. Uczestnik bitwy pod Grunwaldem i wojen husyckich. Czesi jak widać potrafią zrobić film o swoim bohaterze. Może i my doczekamy produkcji o Zawiszy Czarnym, albo o Sieciechu, Skarbimirze lub Wojsławie Trojanowicu. Byłyby to ciekawsze biografie niż Gierek czy Najmrodzki.
Załączniki
images (10).jpeg
images (10).jpeg (7.51 KiB) Przejrzano 6206 razy
mv5bzjeymjy2yjytmguyzc00ndfjltlhnjitowrhywrlnje4zty0xkeyxkfqcgdeqxvymzy1odq0mde-_v1_sy1000_cr0014981000_al_.jpg
00-jazizkarex-1280x720.jpg
Awatar użytkownika
RobertH
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1279
Rejestracja: 26 lis 2018, 00:22
Tytuł: RobertH
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: RobertH »

Na pewno obejrzę.
Fantomas pisze:Może i my doczekamy produkcji o
Ja czekam na ekranizację książki "Pozdrówcie Góry świętokrzyskie"o Janie Piwniku "Ponurym".
Zbierają 7 milionów by coś z tego było.
Załączniki
2.jpg
KSIĄŻKI NIE GRYZĄ !!! POCHŁANIAJĄ W CAŁOŚCI !!!

Obrazek
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3877
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 112 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Fantomas pisze:Bohatera nie trzeba przedstawiać. Uczestnik bitwy pod Grunwaldem i wojen husyckich
Czytałeś może trylogię husycką Sapkowskiego?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
panna Monika
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 849
Rejestracja: 04 sie 2013, 14:53
Miejscowość: Łódź
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 60 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Post autor: panna Monika »

Fantomas pisze:25 lutego w Czechach odbędzie się premiera filmu "Jan ¬iźka".To superprodukcja czesko-niemiecko-brytyjska. Na takie filmy warto czekać :-) Bohatera nie trzeba przedstawiać. Uczestnik bitwy pod Grunwaldem i wojen husyckich. Czesi jak widać potrafią zrobić film o swoim bohaterze. Może i my doczekamy produkcji o Zawiszy Czarnym, albo o Sieciechu, Skarbimirze lub Wojsławie Trojanowicu. Byłyby to ciekawsze biografie niż Gierek czy Najmrodzki.
Pamiętam jak w podstawówce na historii dostałam piątkę, bo jako jedyna pamiętałam to nazwisko. Bardzo chętnie obejrzę.
RobertH pisze:Ja czekam na ekranizację książki "Pozdrówcie Góry świętokrzyskie"o Janie Piwniku "Ponurym".
Zbierają 7 milionów by coś z tego było.
A tego to sobie nie potrafię wyobrazić. Książkę czytywałam regularnie w dzieciństwie i wczesnej młodości, a i tak moja wyobraźnia nie ogarnia jej na ekranie. Ciekawe.
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

Barabasz pewnie, że czytałem trylogię husycką. Próbowałem ją popularyzować na forum z mizerny skutkiem niestety. ®i¾ki jest już tam mało. Akcja trylogii to głównie lata po śmierci ®i¾ki. Wspomniane jest natomiast, że jest autorem taktyki wojenej husytów tzw. wagenburga.
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

Klasyczna powieść Agaty Christie "Smierć na Nilu" ponownie została zekranizowana. W roli Herculesa Poirot Obi Wan Kenobi czyli Ewan McGregor. Chętnie obejrzę.

Coś dla fanów superbohaterów czyli rycerze króla Artura powracają no może to nie do końca tak :-D W każdym razie Kingsman 3 zapowiadają się na fajną rozrywkę. Oglądam :564:
Ostatnio zmieniony 04 lut 2021, 15:11 przez Fantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Vasco
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 552
Rejestracja: 24 sie 2016, 21:16
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 41 razy

Post autor: Vasco »

Niedawno była całkiem niezła ekranizacja Morderstwa w Orient Expressie i trochę mnie zdziwiłeś, że zmienili Herculesa. Ale IMDB podaje, że zagra go ponownie Kenneth Branagh.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

Racja Vasco Kenneth zagra Herkulesa. Ja źle spojrzełem :oops:
Awatar użytkownika
RobertH
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1279
Rejestracja: 26 lis 2018, 00:22
Tytuł: RobertH
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: RobertH »

Zauważyliście ? Poziom wymagań społeczeństwa ,a zwłaszcza ludzi młodych ,pod względem filmu i serialu ,zaniżył się tak bardzo ,że nie ma obecnie żadnej produkcji ,która mógłaby być tu polecona lub omówiona .
Takiej którą można obejrzeć więcej niż jeden raz .
Czyżby ciemna strona mocy bierze górę nad światłością ?
KSIĄŻKI NIE GRYZĄ !!! POCHŁANIAJĄ W CAŁOŚCI !!!

Obrazek
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3877
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 112 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Ogólnie mało jest premier. Dystrybutorzy wstrzymują się z nimi z uwagi na zamknięte kina.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
RobertH
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1279
Rejestracja: 26 lis 2018, 00:22
Tytuł: RobertH
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: RobertH »

Barabasz pisze:Ogólnie mało jest premier. Dystrybutorzy wstrzymują się z nimi z uwagi na zamknięte kina.
Wymęczyłem dziś "Książe w Nowym Jorku 2 " do 40 minuty ,mając nadzieję na lekką ,zabawną komedię jak jedynka. Gniot jest tak straszny ,że cofa procesy myślowe :563:


Oglądałeś przy okazji najbardziej popularne filmiki na tik toku ? Dla mnie coś niebywałego jak mimo łatwego dostępu do nowoczesnej techniki ,rozwoju,nauki ,młodzież zachwyca się pierdołami . Jeżeli polski filmik o nalewaniu wody do szklanki ma 2 miliony wyświetleń ( chyba każde polski dziecko-nastolatek musiało to oglądać :shock: ) ,to zaczynam się martwić.
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2021, 23:20 przez RobertH, łącznie zmieniany 2 razy.
KSIĄŻKI NIE GRYZĄ !!! POCHŁANIAJĄ W CAŁOŚCI !!!

Obrazek
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7151
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

To u Was kina są otwarte? 😳😳😳😳😳😳
Awatar użytkownika
RobertH
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1279
Rejestracja: 26 lis 2018, 00:22
Tytuł: RobertH
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: RobertH »

Brunhilda pisze:To u Was kina są otwarte? 😳😳😳😳😳😳
zamkniete ,filmy oglada sie na internecie

Szukałem JAN ¬IŻKA ,ale jeszcze nie mozna obejrzeć online.
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2021, 08:23 przez RobertH, łącznie zmieniany 1 raz.
KSIĄŻKI NIE GRYZĄ !!! POCHŁANIAJĄ W CAŁOŚCI !!!

Obrazek
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3877
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 112 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Brunhilda pisze:To u Was kina są otwarte?
Przez 2 tygodnie były otwarte. Ostatnio znowu zamknęli. Ale repertuar był bardzo skromny. Duże kina w ogóle nie chciały się otwierać, gdyż zakazana była sprzedaż przekąsek, a to na tym kina najwięcej zarabiają.
RobertH pisze:Dla mnie coś niebywałego jak mimo łatwego dostępu do nowoczesnej techniki ,rozwoju,nauki ,młodzież zachwyca się pierdołami
Co gorsze ostatnio publikowali badania na temat wymarzonych zawodów przez dzieci. Podobno bardzo wysokie miejsce zajęło "bycie youtberem".
Niestety media społecznościowe i smartfony w rękach dzieci robi swoje.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2707
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 60 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Post autor: irycki »

Za moich czasów bycie aktorem albo aktorką. Względnie modelką.

Czyli po prostu "bycie sławnym".

Nic się nie zmieniło, tylko media inne
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7151
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Barabasz pisze: Co gorsze ostatnio publikowali badania na temat wymarzonych zawodów przez dzieci. Podobno bardzo wysokie miejsce zajęło "bycie youtuberem”.
Moj brat marzył, żeby zostać windziarzem...najlepiej gdzieś, żeby mógł otwierać drzwi windy w liberii.. :-D
O tempora! O mores!
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5278
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

Brunhilda pisze:Moj brat marzył, żeby zostać windziarzem...najlepiej gdzieś, żeby mógł otwierać drzwi windy w liberii..
Dobre :564:

Moja córka od zawsze mówi, że będzie milionerką. Też dobre zajęcie.
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12993
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 165 razy

Post autor: Yvonne »

irycki pisze:Za moich czasów bycie aktorem albo aktorką. Względnie modelką.

Czyli po prostu "bycie sławnym".

Nic się nie zmieniło, tylko media inne
Otóż absolutnie nie. Kiedyś dzieci marzyły o bardzo różnych zawodach: strażak, milicjant, nauczycielka, fryzjerka, kierowca autobusu, astronauta, krawcowa ...

Nie kojarzę, żebym kiedyś chciała zostać aktorką albo modelką. Moje koleżanki również nie.

A teraz rzeczywiście mocno się to zmieniło :-(
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2021, 09:55 przez Yvonne, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film i kinematografia”