Wiedźmin [2019]

Dział poświęcony filmowi i kinematografii
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5278
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

oldmalarz pisze:mnie też sie wydawało pytałeś o odcinki nie o sezony..
Porównywałem do Gry o tron.
Zacząłem oglądać gdy wszystkie już były nakręcone. Nie wyobrażam sobie, że miałbym czekać rok na wszystkie. Chyba bym się znudził.
Ostatnio zmieniony 04 lut 2020, 14:21 przez Mysikrólik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
oldmalarz
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1045
Rejestracja: 15 lis 2016, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 59 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Post autor: oldmalarz »

Mysikrólik pisze:
oldmalarz pisze:mnie też sie wydawało pytałeś o odcinki nie o sezony..
Porównywałem do Gry o tron.
Zacząłem oglądać gdy wszystkie już były nakręcone. Nie wyobrażam sobie, że miałbym czekać rok na wszystkie. Chyba bym się znudził.
nie jest to dobra metoda :) ..Von Dobeneck tez poczekał i teraz nie ma szans obejrzeć GOT.. chyba że gdzies kupi ..ale ja nawet nie chce myslec ile kosztuje 8 sezonów . ..z miesiąca na miesiąć zamykaja blokuja likwidują ..nie wiem czy jak wyjdzie ostatni sezon wiedźmina a pewnie bedzie to za kilka lat, internet bedzie zamkniety na klucz chyba że sie zabuli.wszędzie i za wszystko . juz tak sie powoli dzieje ..to co było kiedys a teraz to jest niebo a ziemia.. jeszcze troche a sieć przestanie byc atrakcją i wolnoscia a stanie sie maszynka do zarabiania ..dla krwiopijców ..jesteśmy namierzani inwigilowania zalogowani zaczipowani ..Facebook juz robi za kartoteke UB-ecką ..
Żeglarstwo - nie yachting :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

oldmalarz pisze:nie jest to dobra metoda ..Von Dobeneck tez poczekał i teraz nie ma szans obejrzeć GOT.. chyba że gdzies kupi ..ale ja nawet nie chce myslec ile kosztuje 8 sezonów . ..z miesiąca na miesiąć zamykaja blokuja likwidują ..nie wiem czy jak wyjdzie ostatni sezon wiedźmina a pewnie bedzie to za kilka lat, internet bedzie zamkniety na klucz chyba że sie zabuli.wszędzie i za wszystko . juz tak sie powoli dzieje ..to co było kiedys a teraz to jest niebo a ziemia.. jeszcze troche a sieć przestanie byc atrakcją i wolnoscia a stanie sie maszynka do zarabiania ..dla krwiopijców ..jesteśmy namierzani inwigilowania zalogowani zaczipowani ..Facebook juz robi za kartoteke UB-ecką ..
:564: święta prawda.
Vasco
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 552
Rejestracja: 24 sie 2016, 21:16
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 41 razy

Post autor: Vasco »

oldmalarz pisze:Von Dobeneck tez poczekał i teraz nie ma szans obejrzeć GOT.. chyba że gdzies kupi ..ale ja nawet nie chce myslec ile kosztuje 8 sezonów
24,90 jeśli obejrzy w miesiąc, a z okresem bezpłatnym to nawet 37 dni.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2707
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 60 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Post autor: irycki »

No dobra, to skończyłem, chociaż dawkowałem sobie żeby na dłużej starczyło, ale to tylko osiem odcinków.

Jest dużo lepiej niż się spodziewałem, i o niebo lepiej niż się obawiałem. Można się czepiac wielu rzeczy, ale trzeba pamietac, że to ekranizacja. No i dobrze miec na uwadze, że jest to film dla szerokiej publiki, w dodatku zachodniej, a nie dla polskich miłośników sagi. Film dla polskich miłośników zresztą mieliśmy :evil: i ja zdecydowanie wolę produkcję Netflixa.

Z faktu, że to zachodni film dla zachodniej publiki, wynika parę rzeczy związanych z tzw. polityczną poprawnością. Mnie to bardzo nie przeszkadza, choc w paru miejscach autorzy popłynęli. Np. z tego co pamiętam, Fringilla przypominała Geraltowi Yennefer, ciekawe jak skoro w filmie jest czarna? Inna rzecz, że zagrana jest dobrze, taka wredna sucz.

Razie też trochę "holiłudczyzna". W ostatnim odcinku bardzo dużo jest jej w scenie bitwy pod Sodden. OK, w książce jest ona opisana bardzo skrótowo, można sobie całą resztę dorobic, szkkoda że trochę sensu przy tym brakło. Najpierw prawie wszystkich trafia malowniczy szlag, potem wychodzi Jeneferka, cała na biało (no dobrze, na fioletowo) i robi totalną rozpierduchę, a widzowi nasuwa się pytanie, dlaczego nie mogłą tego zrobic od razu?

Fajne jest natomiast zakończenie pierwszego sezonu - spotkanie Geralta z Ciri, które dzieje się - nie wiadomo - we śnie czy na jawie? Jeśli ktoś nie zna książek, to jest to bardzo fajny cliffhanger.

Haters gonna hate, a karawana jedzie dalej. Jestem bardzo ciekaw kolejnych części.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11639
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 194 razy

Post autor: johny »

Nie czytałem Wiedźmina, nie oglądałem, ale ten mem jest niezły... :-D
Obrazek
To chyba Zawisza Czarny! :-D
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Eksplorator63
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1650
Rejestracja: 16 maja 2016, 18:45
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: Eksplorator63 »

:564:
johny pisze:Nie czytałem Wiedźmina, nie oglądałem, ale ten mem jest niezły... :-D
[url=https://i.postimg.cc/PxthRLy9/FB-IMG-1581881721881.jpg]Obrazek[/url]
To chyba Zawisza Czarny! :-D
:-) :564:
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

johny pisze:Nie czytałem Wiedźmina, nie oglądałem, ale ten mem jest niezły... :-D
[url=https://i.postimg.cc/PxthRLy9/FB-IMG-1581881721881.jpg]Obrazek[/url]
To chyba Zawisza Czarny! :-D
:-D :-D :-D
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5278
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

No co. Złapali go w czasie krucjaty, wrócił z nimi do Polski, a potem zasłużył się i dostał miecz na Krzyżaków.

https://www.sadistic.pl/kto-murzyna-ma-vt186182.htm
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film i kinematografia”