Wiedźmin [2019]

Dział poświęcony filmowi i kinematografii
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3877
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 112 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Wiedźmin [2019]

Post autor: Barabasz »

Co by nie pisać o Wiedźmin jest najbardziej wyczekiwanym serialem tego roku. Będziemy mieli do czynienia ze światową produkcją opartą na polskiej literaturze. Co z tego wyjdzie okaże się niebawem (20 grudnia 2019)
Jedno jest pewne, ze niezależnie od odbioru serialu przez publiczność zdecydowano się, że będzie także drugi sezon. W sieci można zobaczyć zwiastun serialu.

youtube: Wiedźmin - zwiastun serialu

Wygląda to nieźle, ale zwiastuny często wprowadzają w błąd. Klimat wydaje się ciekawy trochę jak Gra o Tron, niestety bez słowiańskich cech. Czego mi tu brakuje to potworów, wszakże z tego co pamiętam to Wiedźmin uprawiał zawód pogromcy wszelakiej maści bestii...ale zobaczymy. Czy Netflix sobie poradzi? Osobiście produkcje HBO jak dotychczas bardziej do mnie przemawiały, mimo to bardzo temu serialowi kibicuję i mam nadzieję, że mi się spodoba.
Załączniki
wiedzmin.jpg
Ostatnio zmieniony 12 gru 2019, 14:07 przez Barabasz, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12993
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 165 razy

Post autor: Yvonne »

"Wiedźmin" to kompletnie nie moja bajka.
Już sam plakat mnie odrzuca, jakiś taki brzydki jest :-(
Ostatnio zmieniony 18 gru 2019, 11:25 przez Yvonne, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3877
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 112 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Ja mimo iż przeczytałem sagę Wiedźmińską dwie dekady temu, też nie byłem jakoś jej wielkim miłośnikiem i nigdy do niej nie wróciłem. Dużo bardziej podobała mi się "Trylogia Husycka" Sapkowskiego.
Natomiast na serial oczekuję, z czystej ciekawości co z tego wyjdzie, w końcu to adaptacja polskiej prozy. Naszej produkcji film/serial był rozczarowaniem, tutaj mam nadzieję że będzie lepiej, chociaż też się obawiam, że wyjdzie co najwyżej średnio.

A plakat jak to dzisiejszy plakat, typowa komercja pod widza amerykańskiego.
Ostatnio zmieniony 18 gru 2019, 11:39 przez Barabasz, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Barabasz pisze:Ja mimo iż przeczytałem sagę Wiedźmińską dwie dekady temu, też nie byłem jakoś jej wielkim miłośnikiem i nigdy do niej nie wróciłem. Dużo bardziej podobała mi się "Trylogia Husycka" Sapkowskiego.
Natomiast na serial oczekuję, z czystej ciekawości co z tego wyjdzie, w końcu to adaptacja polskiej prozy. Naszej produkcji film/serial był rozczarowaniem, tutaj mam nadzieję że będzie lepiej, chociaż też się obawiam, że wyjdzie co najwyżej średnio.

A plakat jak to dzisiejszy plakat, typowa komercja pod widza amerykańskiego.
Ja natomiast byłem wielkim fanem Wiedźmina do Pani jeziora. Uważam, że Sapkowski w ostatnim tomie poszedł na łatwiznę, przesadził ze słowotokiem, żeby zakryć brak pomysłu na zakończenie(lepsze zakończenie wybrali goście z CD RED), ale to moje zdanie. Co do [/i]Trylogii husyckiej[/i], uważam, że jest lepsza od Wiedźmina, ale nie pod każdym względem. Mianowicie uważam, że humor krasnoludzki bije na głowę humor postaci z Trylogii. Odzywki Yarpena, Brassa i reszty naprawdę mnie rozśmieszały, natomiast w Trylogii były bardziej "na siłę", ale też podkreślam, że to moje zdanie, tym bardziej, że obie pozycje czytałem co najmniej 10 lat temu.
Co do wersji Netflixa, uważam, że będzie to kolejne gówienko, opakowane w sreberko. Amerykanie na sile pakują czarnoskórych aktorów gdzie się da. W dodatku trzeba ich nazywać afroamerykanami, ale mnie to wali. Murzyn to murzyn do cholery. Jeśli któryś czarny nazwie mnie białym, to mam się obrazić? To, ze mają taką historię, a nie inną, to nie moja wina. Niech się domagają odszkodowań od Holendrów, Belgów, Anglików, Hiszpanów, Portugalczyków i innej europejskiej hołoty, która parę wieków temu ich zniewoliła. Do tej pory czerpią zyski z kolonii, więc może czas zapłacić.
Generalnie, mam gdzieś ten serial, bo nic lepszego niż Sapkowski nie wymyślą, a moja wyobraźnia jest lepsza niż ich pomysły. :-)
Awatar użytkownika
oldmalarz
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1045
Rejestracja: 15 lis 2016, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 59 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Post autor: oldmalarz »

Von Dobeneck pisze: Ja natomiast byłem wielkim fanem Wiedźmina do Pani jeziora. Uważam, że Sapkowski w ostatnim tomie poszedł na łatwiznę, przesadził ze słowotokiem, . Mianowicie uważam, że humor krasnoludzki bije na głowę humor postaci z Trylogii. Odzywki Yarpena, Brassa i reszty naprawdę mnie rozśmieszały,Amerykanie na sile pakują czarnoskórych aktorów gdzie się da. W dodatku trzeba ich nazywać afroamerykanami, ale mnie to wali. Murzyn to murzyn do cholery. Jeśli któryś czarny nazwie mnie białym, to mam się obrazić? To, ze mają taką historię, a nie inną, to nie moja wina. Niech się domagają odszkodowań od Holendrów, Belgów, Anglików, Hiszpanów, Portugalczyków i innej europejskiej hołoty, która parę wieków temu ich zniewoliła. Do tej pory czerpią zyski z kolonii, więc może czas zapłacić.
Generalnie, mam gdzieś ten serial, bo nic lepszego niż Sapkowski nie wymyślą, a moja wyobraźnia jest lepsza niż ich pomysły. :-)
podpisuje se pod tymi słowami z tym że jeszcze bym dodał -"czyta Roch Siemianowski" ;-) no i wamipir wymiata z cąłej plejady postaci .. :564:
Żeglarstwo - nie yachting :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
oldmalarz
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1045
Rejestracja: 15 lis 2016, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 59 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Post autor: oldmalarz »

Powiem tak po pierwszym odcinku ; "nie jest źle..:) pierwsze 3 minuty zajebiste ..a potem totalny kubeł zimnej wody na łęb ..Dlaczego polacy musza wszystko spiepszyć ?nawet obcą produkcje .co jest z tymi ludźmi? kiedy Gerald wypowiada pierwsze słowa płynie głos... o zgrozo :shock: Żebrowskiego!!!!!!!! :563: no ja pierdziele jakby było mało że spiepszył jedną wersje :( .......Gerart jest osobą która jest zmeczona, zniechecona ,zmarnowana ..a ludzi traktuje jak gówno w które idąc drogą musi wdeptywac i ostzasa je ze znużeniem i zmeczeniem.zniechęceniem . to jest ewidentnie ukazane w ksiązce jako jego charakterystyka postaci ..brakuje mi tego w tym serialu ..ale reszta ..ujdzie.. Henry Cavill pasuje na Geralta
Ostatnio zmieniony 20 gru 2019, 22:29 przez oldmalarz, łącznie zmieniany 1 raz.
Żeglarstwo - nie yachting :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3877
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 112 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Ja ma pozytywne wrażenia z pierwszego odcinka nie zniechęcił mnie ale też nie popadam w zachwyt. Nawet jest lepiej niż się spodziewałem. Ogólnie wrażenia wizualne bardzo dobre, co do treści to na razie trudno ocenić ale pierwszy odcinek jest zachęcający. Ciekawa muzyka i plenery. Henry Cavill jako Geralt daje radę, nie mogę się doczekać Yennefer. Naprawdę jest dobrze!

Oldmalarzu ja oglądałem wersję z lektorem, a nie z dubbingiem, którego nie cierpię.
Ostatnio zmieniony 20 gru 2019, 23:45 przez Barabasz, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
oldmalarz
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1045
Rejestracja: 15 lis 2016, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 59 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Post autor: oldmalarz »

Barabasz pisze:
Oldmalarzu ja oglądałem wersję z lektorem, a nie z dubbingiem, którego nie cierpię.
no już od drugiego odcinaka mam na szczeście dobrego lektora bo bym chyba nie wytrzymał z tym żebrowskim..:/ .. troche jakby wiecej było tego jego niesmaku do ludzi w drugim odcinku plenery też nie sa złe ..a Jennefer no kurcze co tu gadac zajefajna .. :-) , za to w ksiązce Jaskiera raczej lubił .a tu . hmm .zobacze co dalej ... za godzine napisze .. :-P
Żeglarstwo - nie yachting :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
oldmalarz
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1045
Rejestracja: 15 lis 2016, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 59 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Post autor: oldmalarz »

no po trzech odcinakach można juz smiało powiedzieć - jest moc :-)
warto było czekać tyle lat ..to nie to co tamte kiczydełko .. polecam z czystym sumieniem ..:)
Ostatnio zmieniony 21 gru 2019, 01:59 przez oldmalarz, łącznie zmieniany 1 raz.
Żeglarstwo - nie yachting :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3877
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 112 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Trzeba przyznać, że Jaskier muzycznie sobie nieźle radzi. Nie mogę się uwolnić od tej jego ballady:

>>>youtube: Jaskier song - Toss a coin to your Witcher

i polska wersja:

>>>youtube: Jaskier : Grosza daj wiedźminowi


Nie wiem, która bardziej mi się podoba :-), ale chyba jednak oryginalna w wykonaniu Joey Batey'a

Obrazek
reedit.com
Ostatnio zmieniony 23 gru 2019, 11:08 przez Barabasz, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Vasco
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 552
Rejestracja: 24 sie 2016, 21:16
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 41 razy

Post autor: Vasco »

Znam polskiego ;) Doczytałem, że on dubbinguje, gdy oglądałem ostatni odcinek, więc pewnie czeka mnie powtórka...
Ostatnio zmieniony 24 gru 2019, 01:01 przez Vasco, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
RobertH
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1279
Rejestracja: 26 lis 2018, 00:22
Tytuł: RobertH
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: RobertH »

Adaptacja bardzo ciekawa. Dla oglądający po raz pierwszy to polecam przerbnąc przez pierwsze trzy odcinki z cierpliwością ,ponieważ akcja rozgrywa się na wielu płaszczyznach czasowych łączących się później w jedną całość.

Nie jest to typowa zagraniczna produkcja ,gdyż około połowa ludzi przy produkcji to Polacy :)
Na czele z Panem Bagińskim ,twórcą filmów Allegro -Pan Twardowski ;)

Uwaga ! Widzowie ostatnich odcinków poznają ruiny polskiego zamku gdzie sceny były kręcone :)

Czekam na następny sezon :564:
Ostatnio zmieniony 27 gru 2019, 12:12 przez RobertH, łącznie zmieniany 1 raz.
KSIĄŻKI NIE GRYZĄ !!! POCHŁANIAJĄ W CAŁOŚCI !!!

Obrazek
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Oglądałem tylko urywki, ale piszę szczerze(jak zresztą zwykle, czasami aż za bardzo szczerze), nie sądzę, żebym przebrnął przez ten żałosny serial. Przede wszystkim przeszkadza mi amerykańska, pieprzona polityczna poprawność. Nie darzę tego narodu najmniejszym szacunkiem od czasu kiedy powstał, do dzisiaj. Mogą sobie być supermocarstwem, z głowicami jądrowymi i grozić światu, ale takie same głowice mają Rosjanie, czy mała Korea Północna, więc kogo chcą przestraszyć? Tym bardziej, że większość ich społeczeństwa, to tępaki, nie wiedzące zbyt wiele o sąsiednim stanie, nie mówiąc o innych kontynentach. Gardzę ich niewiedzą i pogonią za Dolarem, wystarczy obejrzeć popularne ostatnio Gwiazdy Lombardu, czy Wojny Magazynowe. To jest obraz współczesnych Stanów. Nic poza kasą się nie liczy, powoli dochodzi to do nas. :-) Teraz nagle doszli do tego, że zrobili kuku mieszkańcom Afryki, minęło, bagatela ze dwieście lat! A zapomnieli o Dakotach, Apaczach i innych właścicielach tych ziem? Zapomnieli jak wyrzynali w pień całe plemiona rdzennych mieszkańców? Prawda jest taka, że ci biedni afroamerykanie, którzy trafili do niewoli była zbyt wolna żeby uciec lub wręcz wodzowie plemion sprzedawali ich celowo, żeby pozbyć się leniwych i niepotrzebnych leserów. A teraz chcą im to wynagrodzić obsadzając w filmach czy serialach, w których nie powinni występować czarnoskórzy aktorzy. Żałosna próba zabicia sumienia, w dodatku nie swojego, tylko przodków, którzy maja to gdzieś. Serial będę omijał szerokim łukiem, czy to się komuś podoba, czy nie. Driady w Brokilonie nie były Murzynkami, Fringila Vigo też nie, bo pochodziła ze Wschodu, z Nilfgaardu, do cholery! Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
oldmalarz
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1045
Rejestracja: 15 lis 2016, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 59 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Post autor: oldmalarz »

no fakt przesadzili troche z tym "brokilonem czarnych ale i tak jest to kropelka w morzu tego co sie dzieje w innych serialach netfixa ..tam to jest dopiero plaga czarnych .. w każdym dosłownie w każdym serialu jest po kilku czarnych w postaciach drugo lub pierszoplanowych ..i czy to pasuje czy nie nikogo to nie obchodzi łąduja i juz .. wiedżmin to jeszcze jest maleńkie piwo ....
Żeglarstwo - nie yachting :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3877
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 112 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Ja nie mam z tym problemu.. ciemnoskóre elfy nawet mi się podobały, chyba pierwszy raz na ekranie. Nikt nie pisał, że to będzie wierna adaptacja prozy Sapkowskiego.

Ponadto jest to przedsięwzięcie czysto komercyjne, a nie artystyczne. Dlatego nie można tu mówić o jakiejś naprawie sumienia czy coś podobnego, a chodzi o to, że to ma się przede wszystkim sprzedać, a gdzie Netflix ma najwięcej klientów? W USA, w kraju złożonym ze wszystkich ras. Część twórców też jest czarnoskóra, więc dlaczego nie mieli by grać aktorzy?

W Polsce większość ogląda Wiedźmina nie wykupując platformy Netflix, więc nie zarabiają tutaj tyle co w innych krajach. My mieliśmy polski serial, amerykanie zrobili ich na swój sposób, bardziej uniwersalny. To samo dzieje się z innymi współczesnymi produkcjami np. Gwiezdne Wojny, gdzie grają osoby wszystkich ras.
Z tego co czytałem to najbardziej zainteresowany, czyli Andrzej Sapkowski jest bardzo zadowolony z serialu.
Nie wiem czy nasze forum jest odwiedzane przez osoby innych ras, ale stwierdzenia typu "plaga czarnych" brzmią trochę rasistowsko i mogą kogoś obrazić.
Ostatnio zmieniony 03 sty 2020, 09:10 przez Barabasz, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
oldmalarz
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1045
Rejestracja: 15 lis 2016, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 59 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Post autor: oldmalarz »

Barabasz pisze:J
Nie wiem czy nasze forum jest odwiedzane przez osoby innych ras, ale stwierdzenia typu "plaga czarnych" brzmią trochę rasistowsko i mogą kogoś obrazić.
..e chyba troche przesadzasz z ta wrażliwoscią ..
Żeglarstwo - nie yachting :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
RobertH
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1279
Rejestracja: 26 lis 2018, 00:22
Tytuł: RobertH
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: RobertH »

Nowy Wiedźmin , amerykańsko-angielsko-polska adaptacja jest lepsza niż sama polska. Jest to po prostu ADAPTACJA i te słowo mówi za wszystko.
Może tam grać główną rolę Miś CORALGOL , z Pszczółką Mają ,a potwora Papa Smerf ! :)

Co do tekstu zaczerpniętego z prosto z filmu "Chłopaki nie płaczą" -Lubaczenki :) :
- "Prawda jest taka, że ci biedni afroamerykanie, którzy trafili do niewoli była zbyt wolna żeby uciec lub wręcz wodzowie plemion sprzedawali ich celowo, żeby pozbyć się leniwych i niepotrzebnych leserów " .

Jest to bzdura ze względu ekonomicznego ,biorąc pod uwagę wielotygodniowe podróże statkiem,które należało nie tylko przetrwać w dobrym stanie ,ale jeszcze dobrze wypaść na aukcji niewolników .
Nikt nie kupi chudego,ledwie żyjącego,słabego,niedorozwiniętego niewolnika na plantacje gdzie mają pracować po 10 godzin dziennie. Do tego powinni się jeszcze wykazać dobrym libido , by się rozmnażali i za darmo dostarczali nowych pracowników.
Po osiągnięciach olimpijskich potomków tych niby ułomnych Afrykanów, widać że tacy słabi to nie są :)
KSIĄŻKI NIE GRYZĄ !!! POCHŁANIAJĄ W CAŁOŚCI !!!

Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16377
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 385 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

oldmalarz pisze:
Barabasz pisze:J
Nie wiem czy nasze forum jest odwiedzane przez osoby innych ras, ale stwierdzenia typu "plaga czarnych" brzmią trochę rasistowsko i mogą kogoś obrazić.
..e chyba troche przesadzasz z ta wrażliwoscią ..
Oldmalarzu, a chciałbyś żeby ktoś o Tobie powiedział że plaga białasów np. znowu przyjechała do nas na wycieczkę? Czarny człowiek to przecież też człowiek.
Ostatnio zmieniony 04 sty 2020, 11:42 przez Czesio1, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
oldmalarz
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1045
Rejestracja: 15 lis 2016, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 59 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Post autor: oldmalarz »

Czesio1 pisze: Oldmalarzu, a chciałbyś żeby ktoś o Tobie powiedział że plaga białasów np. znowu przyjechała do nas na wycieczkę? Czarny człowiek to przecież też człowiek.
nie pzreszkadza mi to absolutnie nie jestem przesadnie wrażliwy ..mało tego sam tak uwążam że plaga POLAKÓW (nie tylko białasów) zalała ANGLIE i wcale sie nie dziwie że angole nas niecierpią .. i żeby zobrazowac sytuacje powiem tak bardzo lubie gejów mam kilkoro bardzo bliskich przyjaciól i bede ich bronił zawsze pzred tą nagonką co sie dzieje obecnie ..a jednak wciskanie ich na siłę w filmach i serialach uważam za poroniony i niesmaczny pomysl amerykańskiej kinematografi i w takim samym stopniu to potepiam jak udział czarnych ...tam gdzie to nie pasuje ... i zgadza sie czarny to też człowiek i nie należy sie obchodzic z nim jak z jajkiem bo jak nie to od razu ma sie zarzut o rasizm ..sa tak samo dobrzy jak i źli ..wiec tak samo można o nich wyrażac antypatie jak i sympatie ..
Ostatnio zmieniony 04 sty 2020, 13:21 przez oldmalarz, łącznie zmieniany 3 razy.
Żeglarstwo - nie yachting :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16377
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 385 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

oldmalarz pisze:
Czesio1 pisze: Oldmalarzu, a chciałbyś żeby ktoś o Tobie powiedział że plaga białasów np. znowu przyjechała do nas na wycieczkę? Czarny człowiek to przecież też człowiek.
nie pzreszkadza mi to absolutnie nie jestem przesadnie wrażliwy ..mało tego sam tak uwążam że plaga POLAKÓW (nie tylko białasów) zalała ANGLIE i wcale sie nie dziwie że angole nas niecierpią ...
Tobie nie przeszkadza, ale może innym przeszkadzać takie określenie oldmalarzu. A nie masz wrażenia, że zamiast słowa "plaga" lepiej by tu zabrzmiało słowo "fala" czy to Polaków czy to czarnych?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11639
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 194 razy

Post autor: johny »

oldmalarz pisze:
Czesio1 pisze: Oldmalarzu, a chciałbyś żeby ktoś o Tobie powiedział że plaga białasów np. znowu przyjechała do nas na wycieczkę? Czarny człowiek to przecież też człowiek.
nie pzreszkadza mi to absolutnie nie jestem przesadnie wrażliwy ..mało tego sam tak uwążam że plaga POLAKÓW (nie tylko białasów) zalała ANGLIE i wcale sie nie dziwie że angole nas niecierpią .. i żeby zobrazowac sytuacje powiem tak bardzo lubie gejów mam kilkoro bardzo bliskich przyjaciól i bede ich bronił zawsze pzred tą nagonką co sie dzieje obecnie ..a jednak wciskanie ich na siłę w filmach i serialach uważam za poroniony i niesmaczny pomysl amerykańskiej kinematografi i w takim samym stopniu to potepiam jak udział czarnych ...tam gdzie to nie pasuje ... i zgadza sie czarny to też człowiek i nie należy sie obchodzic z nim jak z jajkiem bo jak nie to od razu ma sie zarzut o rasizm ..sa tak samo dobrzy jak i źli ..wiec tak samo można o nich wyrażac antypatie jak i sympatie ..
Brawo oldi! Podpisuję się pod każdym twym słowem!
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Widzę, że rozpętałem znowu burzę. :-D
Żeby było jasne, nie mam nic przeciwko ludziom z innym kolorem skóry, czy tak samo jak Oldmalarz, przeciwko gejom, lesbijkom i innym transwestytom. Przeszkadza mi natomiast namolne oswajanie mnie z takimi ludźmi, jakbym był psem, którego należy wytresować, że to jest cacy, a to be. Nie sądzę, żebym obejrzał serial Netflixa, już nawet nie chodzi o Driady, ale o używanie przez nie kusz! Na miły Bóg! Kusz używali ciężkozbrojni piechurzy, przeważnie do obrony zamków. Była to mordercza i bardzo skuteczna broń, która miała elementy żelazne, natomiast Driady były dzikie i nieobeznane z obróbką żelaza. Szyły z łuków! Jaki cel miał więc zabieg z kuszami??? Scenarzysta jest idiotą? świat wiedźmina jest osadzony mniej lub bardziej(raczej bardziej) w średniowiecznej, feudalnej Europie, to że Kolumb odkrył Amerykę w 1492 roku, nie oznacza, że od razu sprowadził tam czarnoskórych niewolników. Przecież od tego zdarzenia minęły wieki! Wkurza mnie, że teraz Amerykanie są tacy liberalni i demokratyczni(zresztą, ich liberalizm odnosi się przeważnie do nich samych, reszta musi się dostosować albo sankcje), a święci nie byli, nie są i nie będą. Dobra, bo zaraz wjadę na politykę. :-D
Zgadzam się z Oldim, Czarny to też człowiek, tylko kurde dajcie żyć Białym. Nie wszyscy Biali byli łowcami niewolników i ich właścicielami. Miałem kumpla Murzyna, nazywał się Roberto i był barmanem w knajpie na Chmielnej w Warszawie. Zajebisty koleś, nie mający problemu z nazywaniem go Murzynkiem, czy Bambo. Bardzo go lubiłem, bo był normalny, bez tej amerykańskiej agresywności i uczulenia na punkcie nazewnictwa.
Powtarzam, nie mam nic do ludzi innych ras, mam natomiast dość wciskania mi na sile, że czarny to jest złe słowo. Niedługo na długopis piszący czarnym atramentem trzeba będzie mówić długopis afroamerykański. :-D To, że Amerykanie i Anglicy, czy w ogóle zaborcza Europa Zachodnia, czują się winni prześladowania i wykorzystywania innych ras, nie oznacza, że ja mam się czuć winny, tylko dlatego, że jestem w UE. Już bardziej czuję się winny za krucjaty na Bliskim Wschodzie, gdzie różne Gwidony, czy Gotfrydy(pochodzący zresztą, z Europy Zachodniej, zwłaszcza Francji i Italii), wymordowały setki tysięcy Muzułmanów w imię Chrystusa, albo za świętą Inkwizycję(ciekawe, że też najbardziej aktywną w Zachodniej Europie), która skazywała tysiące ludzi na spalenie żywcem, też w imię Chrystusa. Anglosasi i potomkowie Rzymian mają czego się wstydzić, niech więc się wstydzą, ale niech mnie do tego nie mieszają.
Kurde, wyszło wypracowanie. :-D
Pozdrawiam i wszystkiego dobrego w Nowym Roku. :564:
Ostatnio zmieniony 09 sty 2020, 08:49 przez Von Dobeneck, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11639
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 194 razy

Post autor: johny »

Von Dobeneck pisze:Widzę, że rozpętałem znowu burzę. :-D
Żeby było jasne, nie mam nic przeciwko ludziom z innym kolorem skóry, czy tak samo jak Oldmalarz, przeciwko gejom, lesbijkom i innym transwestytom. Przeszkadza mi natomiast namolne oswajanie mnie z takimi ludźmi, jakbym był psem, którego należy wytresować, że to jest cacy, a to be. Nie sądzę, żebym obejrzał serial Netflixa, już nawet nie chodzi o Driady, ale o używanie przez nie kusz! Na miły Bóg! Kusz używali ciężkozbrojni piechurzy, przeważnie do obrony zamków. Była to mordercza i bardzo skuteczna broń, która miała elementy żelazne, natomiast Driady były dzikie i nieobeznane z obróbką żelaza. Szyły z łuków! Jaki cel miał więc zabieg z kuszami??? Scenarzysta jest idiotą? świat wiedźmina jest osadzony mniej lub bardziej(raczej bardziej) w średniowiecznej, feudalnej Europie, to że Kolumb odkrył Amerykę w 1492 roku, nie oznacza, że od razu sprowadził tam czarnoskórych niewolników. Przecież od tego zdarzenia minęły wieki! Wkurza mnie, że teraz Amerykanie są tacy liberalni i demokratyczni(zresztą, ich liberalizm odnosi się przeważnie do nich samych, reszta musi się dostosować albo sankcje), a święci nie byli, nie są i nie będą. Dobra, bo zaraz wjadę na politykę. :-D
Zgadzam się z Oldim, Czarny to też człowiek, tylko kurde dajcie żyć Białym. Nie wszyscy Biali byli łowcami niewolników i ich właścicielami. Miałem kumpla Murzyna, nazywał się Roberto i był barmanem w knajpie na Chmielnej w Warszawie. Zajebisty koleś, nie mający problemu z nazywaniem go Murzynkiem, czy Bambo. Bardzo go lubiłem, bo był normalny, bez tej amerykańskiej agresywności i uczulenia na punkcie nazewnictwa.
Powtarzam, nie mam nic do ludzi innych ras, mam natomiast dość wciskania mi na sile, że czarny to jest złe słowo. Niedługo na długopis piszący czarnym atramentem trzeba będzie mówić długopis afroamerykański. :-D To, że Amerykanie i Anglicy, czy w ogóle zaborcza Europa Zachodnia, czują się winni prześladowania i wykorzystywania innych ras, nie oznacza, że ja mam się czuć winny, tylko dlatego, że jestem w UE. Już bardziej czuję się winny za krucjaty na Bliskim Wschodzie, gdzie różne Gwidony, czy Gotfrydy(pochodzący zresztą, z Europy Zachodniej, zwłaszcza Francji i Italii), wymordowały setki tysięcy Muzułmanów w imię Chrystusa, albo za świętą Inkwizycję(ciekawe, że też najbardziej aktywną w Zachodniej Europie), która skazywała tysiące ludzi na spalenie żywcem, też w imię Chrystusa. Anglosasi i potomkowie Rzymian mają czego się wstydzić, niech więc się wstydzą, ale niech mnie do tego nie mieszają.
Kurde, wyszło wypracowanie. :-D
Pozdrawiam i wszystkiego dobrego w Nowym Roku. :564:
Co do Wiedźmina się nie wypowiem bo nie czytałem/nie oglądam. Co do pozostałej treści :564: ja tez już rzygam tą polityczną poprawnością! :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

johny pisze:ja tez już rzygam tą polityczną poprawnością!
Dokładnie! Też mam tego dosyć, tym bardziej mając świadomość, że to się rozszerza, a końca nie widać. :564:
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

RobertH pisze:Jest to bzdura ze względu ekonomicznego ,biorąc pod uwagę wielotygodniowe podróże statkiem,które należało nie tylko przetrwać w dobrym stanie ,ale jeszcze dobrze wypaść na aukcji niewolników .
Nikt nie kupi chudego,ledwie żyjącego,słabego,niedorozwiniętego niewolnika na plantacje gdzie mają pracować po 10 godzin dziennie. Do tego powinni się jeszcze wykazać dobrym libido , by się rozmnażali i za darmo dostarczali nowych pracowników.
Tu bym polemizował, bo leniwi i bezużyteczni, nie oznacza chorowitych i słabych, tylko nieprzydatnych społeczeństwu, ze względu na swoje wady/zalety. Jednym słowem, nie zawsze cwaniactwo się opłaca. :-D
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

oldmalarz pisze:no fakt przesadzili troche z tym "brokilonem czarnych ale i tak jest to kropelka w morzu tego co sie dzieje w innych serialach netfixa ..tam to jest dopiero plaga czarnych .. w każdym dosłownie w każdym serialu jest po kilku czarnych w postaciach drugo lub pierszoplanowych ..i czy to pasuje czy nie nikogo to nie obchodzi łąduja i juz .. wiedżmin to jeszcze jest maleńkie piwo ....
Ale widzisz, jeśli chcą się trzymać faktów, to się trzymają, jak w Kompanii Braci, czy w Szeregowcu Ryanie. Tutaj czarnoskórych aktorów nie uświadczysz. Ale Wiedźmin , to powieść fantasy, więc można władować swoją polityczną poprawność ile wlezie. Nie ważne, że psuje to obraz całości powieści. Ktoś powie, że II Wojna światowa to nie powieść fantasy. To dlaczego w takim razie nie ma czarnoskórych aktorów we Władcy Pierścieni? Przecież to też powieść fantasy. Dlaczego nie ma ich w Grze o Tron? Wspaniałej powieści Martina? Dlatego, że Polaczkom można wcisnąć wszystko, jak przestarzały sprzęt wojskowy i się nie odezwą. Przełkną obrazę i będą jeszcze wdzięczni, że NATO broni ich przed Ruskimi. A jak ich broni, to pokazała Turcja w swoim ultimatum dotyczącym Kurdów. Oj jeszcze zapłaczemy przez ten sojusz. Wysyłamy wojska wszędzie, gdzie domaga się Hameryka. Robimy sobie wrogów z państw, które nic do nas nie mają, wręcz przeciwnie. Taki Iran przyjął setki tysięcy uchodźców z Polski podczas II Wś. Teraz będzie naszym wrogiem numer jeden, bo błogosławiona, wszechmocna Hameryka tak postanowiła. Dlatego nie lubię USA i nigdy nie będę zwolennikiem ich polityki, tym bardziej, że są mocni w gębie i wojują z małymi państwami(w dodatku żadnej z tych wojen nie wygrali, ani w Wietnamie, ani w Korei). Gdyby przyszło do rozprawy z Rosją albo Chinami, to w przypadku Rosji bylibyśmy poligonem doświadczalnym dla obu mocarstw. W przypadku Chin...sam nie wiem, ale raczej nie byłoby zwycięzcy. Więc ten blondasek z za młodą żoną, może sobie stroszyć jeża i grozić Iranowi czy Irakowi, ale z równymi sobie będzie grzeczny i rzeczowy. Dżizas, znowu polityka. :-D
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Najbardziej obawiam się, że ktoś z Was weźmie mnie za prawicowego lub lewicowego sukinsyna, a ja politykę mam gdzieś, zwłaszcza naszą rodzimą, bo mam od niej odruchy wymiotne. Piszę to co myślę, a że ten świat nie jest w jakiś spektakularny sposób mi pasujący, więc tak czy owak nie będzie achów i ochów nad jego strukturą polityczną, etniczną, wyznaniową czy seksualną. Moim kosmopolitycznym marzeniem jest, żeby nikt nikomu nie właził do łóżka, garnka czy głowy, ale widocznie tak się nie da. Parafrazując Steda: "jeśli jest ktoś, kto coś bardzo lubi, zawsze znajdzie się ktoś, kto tego właśnie bardzo nie lubi." Oto, moim zdaniem, geneza gatunku ludzkiego, A Stachura, chociaż aniołkiem nie był, powinien dostać za to powiedzenie Kevina....zaraz, Oscara chyba! Tyle tych wyróżnień teraz, a to za twarz(jakby każdy człowiek nie miał własnej), a to za kreację, a to za osobowość(też staram się mieć osobowość), każdy ma osobowość...jakąś.
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3877
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 112 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Von Dobeneck pisze:świat wiedźmina jest osadzony mniej lub bardziej(raczej bardziej) w średniowiecznej, feudalnej Europie
Bardzo ciekawa teoria, ale wydaje się błędna.

Geralt nie jest Polakiem, a miejsce akcji to nie średniowieczna Polska ani nawet Europa!!!
To wymyślony nieistniejący kontynent, który czerpie ze średniowiecza, ale jest całkowicie wyimaginowany świat fantasy z nieokreślonym miejscem i czasem..
Zrozumiałbym jakbyśmy oglądali film o Mieszku I i Piaście Kołodzieju w okolicach Gopła i tam zobaczyli rzesze czarnoskórych to by było coś nie tak, ale nie tu.

Skoro przeszkadzają Wam czarnoskórzy to dlaczego nie przeszkadzają Wam elfy, krasnoludy, mantykory, strzygi...itd.

Ponadto serial nie jest robiony tylko dla Polaków ale dla całego świata, głównie dla amerykanów. I taki Forest Whitaker ze stanu Montana oglądając Wiedźmina, będzie się czuł lepiej i poleci go kolejnym pobratymcom, którzy wykupią Netflixa i pieniądz będzie się kręcił, a zadowolonych będzie więcej niż krytyków.
Co się własnie dzieje bo niedawno ten serial został okrzyknięty najbardziej popularnym na świecie w grudniu.
Ostatnio zmieniony 09 sty 2020, 11:27 przez Barabasz, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Barabasz pisze:
Von Dobeneck pisze:świat wiedźmina jest osadzony mniej lub bardziej(raczej bardziej) w średniowiecznej, feudalnej Europie
Bardzo ciekawa teoria, ale wydaje się błędna.

Geralt nie jest Polakiem, a miejsce akcji to nie średniowieczna Polska ani nawet Europa!!!
To wymyślony nieistniejący kontynent, który czerpie ze średniowiecza, ale jest całkowicie wyimaginowany świat fantasy z nieokreślonym miejscem i czasem..
Zrozumiałbym jakbyśmy oglądali film o Mieszku I i Piaście Kołodzieju w okolicach Gopła i tam zobaczyli rzesze czarnoskórych to by było coś nie tak, ale nie tu.

Skoro przeszkadzają Wam czarnoskórzy to dlaczego nie przeszkadzają Wam elfy, krasnoludy, mantykory, strzygi...itd.

Ponadto serial nie jest robiony tylko dla Polaków ale dla całego świata, głównie dla amerykanów. I taki Forest Whitaker ze stanu Montana oglądając Wiedźmina, będzie się czuł lepiej i poleci go kolejnym pobratymcom, którzy wykupią Netflixa i pieniądz będzie się kręcił, a zadowolonych będzie więcej niż krytyków.
Co się własnie dzieje bo niedawno ten serial został okrzyknięty najbardziej popularnym na świecie w grudniu.
I właśnie o to chodzi, żeby serial spodobał się wszystkim Amerykanom, żeby dali swoje dolary, żeby zobaczyli jak wyglądał świat wiedźmina w ich wersji. Pewnie, że świat Wiedźmina to nie Polska, czy Europa, ale też nie jest to San Francisko czy Sacramento.
"Bardzo ciekawa teoria, ale wydaje się błędna."

Kto tu mówi o polskim pochodzeniu Geralta? Rivia nie pasuje do Polski ni w pięć ni w dziewięć. Nie chodzi o zachowanie średniowiecznych granic, bo Temeria czy Redania nijak się mają do Francji czy Włoch. Chodzi o zachowanie klimatu średniowiecznej Europy, który w powieści jest niezaprzeczalny i Twoje wstawki z Forestem mają się do tego nijak. Tak jakbyś chciał na siłę mnie obrazić, nie mając argumentów. Po prostu, Amerykanie zrobili z zajebistego materiału źródlowego, szmirę na własne potrzeby i na miarę swojego półgłówkowego społeczeństwa.
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3877
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 112 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Von Dobeneck pisze:. Kto tu mówi o polskim pochodzeniu Geralta?
Polska to Europa i w średniowieczu też była w Europie, a Ty się do niej odnosisz.
Von Dobeneck pisze:. Chodzi o zachowanie klimatu średniowiecznej Europy, który w powieści jest niezaprzeczalny
Ale ten serial z "gatunku fantastycznego" to czyni, czerpie ze średniowiecza ale jest całkowicie wymyślony, mamy miecze, rycerzy itd. ale mamy też jak to w fantasy inne rasy, człekopodobnych, elfy, krasnoludy, magię, potwory, to dlaczego nie ma być innych ras etnicznych?
Von Dobeneck pisze:. Tak jakbyś chciał na siłę mnie obrazić
Nie wiem dlaczego tak myślisz? Nie mam zamiaru nikogo obrażać.
:564:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film i kinematografia”