Wiedźmin [2019]

Dział poświęcony filmowi i kinematografii
Awatar użytkownika
oldmalarz
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1045
Rejestracja: 15 lis 2016, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 59 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Post autor: oldmalarz »

Barabasz pisze:
Skoro przeszkadzają Wam czarnoskórzy to dlaczego nie przeszkadzają Wam elfy, krasnoludy, mantykory, strzygi...itd.
dziwne pytanie ...powiem tak .. ja jestem fanatykiem fantasy .łykam wszyskie ciekawe pozycje fantasy ..w zadnej ksiązce nie wyczytałem że jakikolwiek elf może byc czarny ..sa pewne kanony które okreslaja gatunek tak elfy mają okreslony wizerunek w tym gatunku czyli szczypłe bladolice postacie z łukami i koniecznie ze szpiczastymi uszami czasami w bajkach sa latajace i mniejszych rozmiarów ..i to jest kanon światowy ..również amerykański ..obecnie coś sie im pokićkało i dostali fobi na punkcie czarnych ,dlaczego azjatów nie umieszcaja w takiej samej ilosci co czarnych? ..władca pierscieni jest jakby biblia fantasy pierwowzorem dzieki któremu wyobrazamy sobie jak powinien wyglądać świat fantasy.. elfy krasnoludy strzygi tworza swiat fantasy wiec nie moga pzreszkadzac bo one sa tym światem ..:) .w takim samum stopniu jak jest obecna magia i miecz..
Barabasz pisze:to dlaczego nie ma być innych ras etnicznych?
oczywiscie że moga być tylko fajnie bylo by gdyby były we własciwych miejscach ..Peter Brett w "malowanym człowieku" umiescił plage ala arabów i to pasuje jak ulał ..
Barabasz pisze:
Von Dobeneck pisze:świat wiedźmina jest osadzony mniej lub bardziej(raczej bardziej) w średniowiecznej, feudalnej Europie
Bardzo ciekawa teoria, ale wydaje się błędna.

Geralt nie jest Polakiem, a miejsce akcji to nie średniowieczna Polska ani nawet Europa!!!
To wymyślony nieistniejący kontynent, który czerpie ze średniowiecza, ale jest całkowicie wyimaginowany świat fantasy z nieokreślonym miejscem i czasem..
w/g mnie nie jest to błedna teoria .owszem masz racje Barabaszu że miejsce akcji czerpie że średniowiecza z nieokreślonym miejscem i czasem to sie zgadza ale to miejsce i czas pzrypomina nam znane miejsce jakim jest Europa z czasów średniowiecza w wiekszym lub mniejszym stopniu bo jakos te miejsca musimy sobie wyobrazic (ksiązka) :) a inne miejsca na świecie z czasów średniowiecza niestety nie przypominaja opisów jakie czytamy w ksiązkach fantasy ..
Ostatnio zmieniony 09 sty 2020, 15:20 przez oldmalarz, łącznie zmieniany 3 razy.
Żeglarstwo - nie yachting :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2707
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 60 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Post autor: irycki »

Von Dobeneck pisze:świat wiedźmina jest osadzony mniej lub bardziej(raczej bardziej) w średniowiecznej, feudalnej Europie,
No nie, bez jaj. Jaka średniowieczna Europa? Z trylogią husycką Ci się nie pozajączkowało? Bo ona faktycznie dzieje się w Europie :D

świat wykreowany przez Sapkowskiego ma tyleż wspólnego z Europą, co śródziemie Tolkiena. To znaczy zapożyczył z niego pewien sztafaż. Dosyć uniwersalny, wszystkie utwory heroicznego fantasy z niego korzystają, bo na tym polega ten styl, jak by nie było.

Na temat konkretnych zarzutów co do ekranizacji, to porozmawiam jak to wreszcie obejrzę. Ekranizację LoTR przetrawiłem i nawet mi się spodobała (mimo pewnych, powiedzmy to, zgrzytów), to może i z Wiedźminem tak źle nie będzie.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12993
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 165 razy

Post autor: Yvonne »

I dlatego nie lubię literatury fantasy.
Chyba lubię wiedzieć, gdzie toczy się akcja czytanej przeze mnie książki :-)
Awatar użytkownika
oldmalarz
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1045
Rejestracja: 15 lis 2016, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 59 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Post autor: oldmalarz »

irycki pisze: No nie, bez jaj. Jaka średniowieczna Europa? Z trylogią husycką Ci się nie pozajączkowało? Bo ona faktycznie dzieje się w Europie :D
świat wykreowany przez Sapkowskiego ma tyleż wspólnego z Europą, co śródziemie Tolkiena.
i wszystko jest wyjasnione pieknie i dobitnie ;-)

Yvonne pisze: Chyba lubię wiedzieć, gdzie toczy się akcja czytanej przeze mnie książki :-)
prosze bardzo akcja ksiażki dzieje sie tu :)
Załączniki
wys.jpg
Ostatnio zmieniony 09 sty 2020, 22:08 przez oldmalarz, łącznie zmieniany 1 raz.
Żeglarstwo - nie yachting :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

irycki pisze:
Von Dobeneck pisze:świat wiedźmina jest osadzony mniej lub bardziej(raczej bardziej) w średniowiecznej, feudalnej Europie,
No nie, bez jaj. Jaka średniowieczna Europa? Z trylogią husycką Ci się nie pozajączkowało? Bo ona faktycznie dzieje się w Europie :D

świat wykreowany przez Sapkowskiego ma tyleż wspólnego z Europą, co śródziemie Tolkiena. To znaczy zapożyczył z niego pewien sztafaż. Dosyć uniwersalny, wszystkie utwory heroicznego fantasy z niego korzystają, bo na tym polega ten styl, jak by nie było.

Na temat konkretnych zarzutów co do ekranizacji, to porozmawiam jak to wreszcie obejrzę. Ekranizację LoTR przetrawiłem i nawet mi się spodobała (mimo pewnych, powiedzmy to, zgrzytów), to może i z Wiedźminem tak źle nie będzie.
Nic mi się nie pokićkało, chociaż Trylogię uważam za lepszą niż Wiedźmin. :-D Zresztą, powyżej, Oldmalarz przedstawił mapkę krainy Wiedźmina, mi do złudzenia przypomina jednak Europę. Zresztą, tak w Opowiadaniach, jak i w samej Sadze, nie ma słowa o tym, żeby chociaż jedna osoba byłą czarnoskóra. Gdyby tak było, to Sapkowski na pewno nie omieszkałby o tym wspomnieć.
No i przepraszam Barabasz, może jestem przewrażliwiony. :564:
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3877
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 112 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Nie ma za co Von Dobeneck! Zdrówko :564:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2707
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 60 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Post autor: irycki »

No dobra, pierwszy odcinek za mną. Uczucia mieszane, ale czytałem opinie, żeby się po pierwszym nie zniechęcac, bo potem jest lepiej. Trchoę dłużyzn, takich typowo w "holiłudzkim" stylu, zwłaszcza podczas szturmu Cintry - ma byc łzawo i duszoszczypacielno, a wychodzi nudno.

Za to Renfri świetna, bardzo ładna dziewczyna swoją drogą :-P

Ciri też bardzo dobra, za to Cavill jako Geralt mnie na razie nie przekonał, ale może mu się jeszcze uda.

Fabuła w sumie dosyc zgrabnie pozszywana z fragmentów różnych opowiadań i początku sagi, pod tym względem jest dużo lepiej niż się spodziewałem.

Zobaczymy co będzie dalej.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
Vasco
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 552
Rejestracja: 24 sie 2016, 21:16
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 41 razy

Post autor: Vasco »

Moim zdaniem pierwszy odcinek jest najsłabszy. A ta młócka z bandą to jakoś tak sztucznie wygląda :(
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
oldmalarz
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1045
Rejestracja: 15 lis 2016, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 59 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Post autor: oldmalarz »

sądze że cały pic z Wiedzminem polega na tym czy ktoś czytał książke czy nie :) ale nawet jak czytał książke to czy i w jakim stopniu ją porównuje z wiedzminem netflixa..i to też pod jakim kątem .. bo jak dla mnie Wiedzmin Sapkoskiego to trzy najważniejsze aspekty
1-sama postac Wiedzmina i jego nastawiemie, emanowanie osobowoscia i jego wiedzmińska robota
2-Ciri jak z zagubionej dziewczyny staje sie wojowniczką z jajami ;)
3 - jak powoli i z czasem formuje sie kompanija Geralta i zaciesniaja sie ich wiezy mniej lub bardziej w miare upływu przygód .....i to jest w/g mnie najistotniejsze

reszta to są wątki poboczne ..typu czy Jarpen przyponina siebie czy nie ,czy zadowoleni jesteśmy z Jennefer czy Tris czy fabuła jest poprawnie skonstruowana czy nie ,czy zbroje nilfgartczyków są condomami czy powinny byś inne ,czy Foltest jest za gruby i oblesny i czy Cahir wyglada jak psychol..itd itd itd..
Żeglarstwo - nie yachting :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2707
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 60 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Post autor: irycki »

Drugi odcinek zdecydowanie lepszy. Powoli przekonuję się do Geralta granego przez Cavilla. Trochę razi mnie toczący się równolegle wątek młodości Yennefer (chyba że to okaże się byc retrospekcja) bo przecież Yennefer w książce, gdy poznaje Geralta, ma OIDP koło 90 lat. No ale ekranizacja rządzi się swoimi prawami.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
Awatar użytkownika
RobertH
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1279
Rejestracja: 26 lis 2018, 00:22
Tytuł: RobertH
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: RobertH »

irycki pisze:Drugi odcinek zdecydowanie lepszy. Powoli przekonuję się do Geralta granego przez Cavilla. Trochę razi mnie toczący się równolegle wątek młodości Yennefer (chyba że to okaże się byc retrospekcja) bo przecież Yennefer w książce, gdy poznaje Geralta, ma OIDP koło 90 lat. No ale ekranizacja rządzi się swoimi prawami.
Akcja toczy się na różnych płaszczyznach czasowych .Fabuła z Yennefer to dalsza przeszłość biegnąca do teraźniejszości w ostatnim odcinku.
KSIĄŻKI NIE GRYZĄ !!! POCHŁANIAJĄ W CAŁOŚCI !!!

Obrazek
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2707
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 60 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Post autor: irycki »

Z odcinka na odcinek podoba mi się bardziej. W trzecim równoległe pokazanie zabiegu/przemiany Yennefer i walki ze strzygą było kapitalnym pomysłem (choc sama walka po "holiłudzkiemu" przesadzona). Triss Merigold na statycznych zdjęciach wydawała mi się słaba, "na żywo", w ruchomym obrazie jest bardzo dobra.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Czy to jest gdzieś do obejrzenia, czy trzeba się rejestrować na Netflixa, bo chciałbym zobaczyć, czy warto tracić czas?
Awatar użytkownika
RobertH
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1279
Rejestracja: 26 lis 2018, 00:22
Tytuł: RobertH
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: RobertH »

Von Dobeneck pisze:Czy to jest gdzieś do obejrzenia, czy trzeba się rejestrować na Netflixa, bo chciałbym zobaczyć, czy warto tracić czas?
e-kino
ale przecież już Ci się nie podoba i szkoda Twojego czasu ,sądząc po wcześniejszych wypowiedziach :P


:-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Załączniki
wiedzmin___co_tworcy_u.jpg
Ostatnio zmieniony 25 sty 2020, 21:23 przez RobertH, łącznie zmieniany 5 razy.
KSIĄŻKI NIE GRYZĄ !!! POCHŁANIAJĄ W CAŁOŚCI !!!

Obrazek
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

RobertH pisze:
Von Dobeneck pisze:Czy to jest gdzieś do obejrzenia, czy trzeba się rejestrować na Netflixa, bo chciałbym zobaczyć, czy warto tracić czas?
e-kino
ale przecież już Ci się nie podoba i szkoda Twojego czasu ,sądząc po wcześniejszych wypowiedziach :P


:-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
No i właśnie dlatego nie mam zamiaru płacić Netflixowi za cały serial, skoro po pierwszym odcinku będę miał dość. Logiczne? :-P :-P :-P :-P :-D :-D :-D

Yennefer wybitnie mi się nie podoba. :-P
Awatar użytkownika
RobertH
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1279
Rejestracja: 26 lis 2018, 00:22
Tytuł: RobertH
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: RobertH »

[/quote] Yennefer wybitnie mi się nie podoba. :-P[/quote]

Nago jeszcze lepiej wygląda :oops: :oops: :oops:

ale to byś musiał dotrwać chyba aż do 5 odcinka :P

Ps. z pochodzenia po rodzinie , Indie :)
Ostatnio zmieniony 26 sty 2020, 12:58 przez RobertH, łącznie zmieniany 2 razy.
KSIĄŻKI NIE GRYZĄ !!! POCHŁANIAJĄ W CAŁOŚCI !!!

Obrazek
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2707
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 60 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Post autor: irycki »

Yennefer wybitnie mi się nie podoba.
Z tego co pamiętam (strasznie dawno nie czytałem, muszę sobie wreszcie odświeżyc), to książkowa Yennefer absolutną pięknością wcale nie była, była natomiast kobietą intrygującą i pociągającą. Więc chociaż wyobrażałem ją sobie inaczej, to ta rola mi pasuje.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2707
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 60 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Post autor: irycki »

No dobra. Narażę się Dobkowi, ale mi czarne driady nie przeszkadzają, wyglądają egzotycznie.

Swoją drogą, driady to w sumie społeczeństwo typu pierwotnego, prymitywnego, a są czarnoskóre, więc tylko czekam, aż ktoś sie dowali, że to rasizm i takie tam... :evil:

Uczta w Cintrze i wydawanie Pavetty (swoją drogą prześliczna!) za mąż bardzo fajnie nakręcone, mam tylko jedno ale... Z opowiadania wyniosłem wrażenie, że Geralt doskonale wiedział, o co prosi, powołując się na prawo niespodzianki. W filmie wygląda jakby to było trochę przypadkiem, i jest wyraźnie zaskoczony i niezadowolony, gdy dowiaduje się o ciąży Pavetty.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

RobertH pisze:Nago jeszcze lepiej wygląda

ale to byś musiał dotrwać chyba aż do 5 odcinka

Ps. z pochodzenia po rodzinie , Indie
Oj tam, każda młoda kobieta wygląda nago dobrze. :-D :-D :-D
irycki pisze:Z tego co pamiętam (strasznie dawno nie czytałem, muszę sobie wreszcie odświeżyc), to książkowa Yennefer absolutną pięknością wcale nie była, była natomiast kobietą intrygującą i pociągającą. Więc chociaż wyobrażałem ją sobie inaczej, to ta rola mi pasuje.
Ja już nie zamierzam więcej czytać Wiedźmina. Naczytałem się jak wyszły pierwszy raz opowiadania a potem saga. Wy macie nade mną tę przewagę, że oglądaliście kilka odcinków i wiecie jak ta aktorka gra. Ja widziałem ją tylko na zdjęciach i migawkach, więc na tej podstawie twierdzę, że mi się nie podoba jako Yennefer, chociaż jako kobieta jest całkiem całkiem.
Moje wyobrażenie jest podobne do Yennefer z Wiedźmina 3:
https://vignette.wikia.nocookie.net/wie ... 0220204145
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

irycki pisze:No dobra. Narażę się Dobkowi, ale mi czarne driady nie przeszkadzają, wyglądają egzotycznie.
A niech sobie będą i niebieskie w kropki bordo. Dla mnie to profanacja. :-P :-D

I jeszcze te nieszczęsne kusze. Dobrze, że nie dali im kałachów. :-D
Ostatnio zmieniony 26 sty 2020, 21:52 przez Von Dobeneck, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5278
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

Jestem po pierwszych pięciu odcinkach.

Mnie się serial podoba. Czytałem Sapkowskiego. Widziałem naszego Wiedźmina, który moim zdaniem miał przede wszystkim problemy techniczne, ale aktorsko był dobry. Grałem też w Wiedźmina na PS.

Na prawdę przeszkadza Wam, że przez 3 minuty pojawiają się ciemniejsze driady, które i tak są zielone, albo że elfik jest śniady? Inaczej niż uprzedzeniem nie można tego nazwać. Co innego, gdyby Geralt był czarny. Dziwnie wyglądałby z białymi włosami. :-P
Kusze ok. mogli sobie darować, ale też specjalnie mi to nie zgrzyta, a na fabułę nie ma żadnego wpływu. Kałachy byłyby przegięte oczywiście.

Najbardziej obawiałem się o Geralta. Ten aktor takim śmieszkiem mi się wydawał i nie do końca mi pasował. W serialu jednak gra dobrze, przede wszystkim w mowie i zachowaniu jest taki jak potrzeba.
Awatar użytkownika
oldmalarz
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1045
Rejestracja: 15 lis 2016, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 59 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Post autor: oldmalarz »

Mysikrólik pisze:

Na prawdę przeszkadza Wam, że przez 3 minuty pojawiają się ciemniejsze driady, Inaczej niż uprzedzeniem nie można tego nazwać.
mało oglądasz filmów a w szczególności netflixa .. :) po 10 serialu bedziesz również uprzedzony..i do homoseksualistów też ..

i żeby było jeszcze śmieszniej są to seriale dla dzieciaków ..:)
Załączniki
sex education.jpg
blacklajtning.jpg
Ostatnio zmieniony 31 sty 2020, 12:15 przez oldmalarz, łącznie zmieniany 1 raz.
Żeglarstwo - nie yachting :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Obejrzałem pierwszy odcinek i tak sobie to wygląda. Geralt jest za bardzo "nabity". W książce był suchy jak wiór.
Jako Lwica z Cintry, bardziej podobała mi się Ewa Wiśniewska.

Renfri jest może i ładna, ale jak dla mnie za słodka, jak na morderczynię urodzoną pod Czarnym Słońcem.

Ciri jest świetna, chyba najbardziej udany wybór aktorki, tylko czemu wrzeszczy??? Tak robiła jej matka Pawetta. Rozwaliła całe przyjęcie na zamku cintryjskim, kiedy chcieli zaciukać Jeża z Erenwaldu, ale Ciri nie miała takiego daru.
Ogólnie można obejrzeć, ale bez jakichś achów i ochów.
Najlepsze są zbroje, a raczej fatałaszki żołnierzy Nilfgaardu, można umrzeć ze śmiechu. Na pewno nie zatrudnili Jacykowa? :-D :-D :-D
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Mysikrólik pisze:Grałem też w Wiedźmina na PS.
Na PS4?
A grałeś w The last of Us? Jeśli nie, to polecam. Jak dla mnie to najlepsza gra, jaka się ukazała w ogóle w historii gier. Powiem tylko, że dla tej gry kupiłem w tym roku PS4, chociaż zawsze byłem przeciwnikiem konsol i jakby w nagrodę wyszedł kolejny exklusive na PS4, Days Gone. Może nie aż tak świetny jak The Last of Us, ale naprawdę klimatyczny. Przechodzę drugi raz, więc chyba coś to oznacza. :564:
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5278
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

oldmalarz pisze:mało oglądasz filmów a w szczególności netflixa .. :) po 10 serialu bedziesz również uprzedzony..i do homoseksualistów też ..

i żeby było jeszcze śmieszniej są to seriale dla dzieciaków ..:)
A co ma kolor skóry do homoseksualizmu.

I widzisz, z tych dwóch fotosów pierwszy mi się podoba, a drugi wręcz odwrotnie. To raczej kwestia estetyki. Dwie kobiety są ładne, a dwóch facetów obrzydliwi.
Rodzice powinni wiedzieć co oglądają dzieci w jakim wieku.

Ja GoT i Wiedźmina z dziećmi nie oglądam.
Awatar użytkownika
oldmalarz
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1045
Rejestracja: 15 lis 2016, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 59 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Post autor: oldmalarz »

Mysikrólik pisze:
A co ma kolor skóry do homoseksualizmu.
o to musisz zapytac twórców seriali bo zdecydowanie wiekszosc dzisiaj homoseksualistów ukazywanych w serialach i filmach to czarni ..
Mysikrólik pisze: I widzisz, z tych dwóch fotosów pierwszy mi się podoba, a drugi wręcz odwrotnie. To raczej kwestia estetyki. Dwie kobiety są ładne, a dwóch facetów obrzydliwi.
nie chodzi o kwesjae etyki czy podobania ..tylko o modę jaka ogarneła swiat .. bo teraz jest moda na ukazywanie czarnych i do tego gejów..bo jesli to była by normalnosc to ok ..ale teraz jest to ukazywane przejaskrawione eksponowane i wyrózniane ..a to juz nie jest normalnie widziane..tylko kłuje w oczy bo zwyczajnie to nie pasuje.... to tak jak by do herbaty zamiast dwóch łyzeczek wsypac dziesięć .. o ta różnice mi chodzi..
Mysikrólik pisze: Rodzice powinni wiedzieć co oglądają dzieci w jakim wieku.
rodzice?? ..przecież to serial o superbohaterach taki jak batman czy spiderman :) ..jesli sami producenci robia takie seriale dla dzieciaków to co tu miec pretensje do rodziców ..
to co? rodzic ma obejrzec cały odcinek żeby dopiero pozwolic dziecku oglądaćc go? :)przeciez to jaś paranoja jest :D ..kiedyś za moich czasów to jak sie całowali i pokazali na ekranie pól cycka to film miał plansze "tylko dla dorosłych" a dzisiaj to znowu przeginają w druga strone .
Mysikrólik pisze: Ja GoT i Wiedźmina z dziećmi nie oglądam.
..te serialie to akurat nie sa grożne dla dzieci .. :)
Ostatnio zmieniony 31 sty 2020, 16:11 przez oldmalarz, łącznie zmieniany 1 raz.
Żeglarstwo - nie yachting :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Trzeci odcinek tak mnie oczarował, że....zasnąłem. :-D :-D :-D
Vasco
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 552
Rejestracja: 24 sie 2016, 21:16
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 41 razy

Post autor: Vasco »

oldmalarz pisze:to tak jak by do herbaty zamiast dwóch łyzeczek wsypac dziesięć .. o ta różnice mi chodzi..
Nie rozumiem puenty...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
oldmalarz
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1045
Rejestracja: 15 lis 2016, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 59 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Post autor: oldmalarz »

Vasco pisze:
oldmalarz pisze:to tak jak by do herbaty zamiast dwóch łyzeczek wsypac dziesięć .. o ta różnice mi chodzi..
Nie rozumiem puenty...
ok. nie kazdy jest wielbicielem słodyczy i nigdy nie przesadził z ich nadmiarem tak że mu było niedobrze wiec podam inny, bliższy nam przykład .. ;) alkohol wiekszosc lubi ..ale zdarzaja sie sytuacje gdzie z nim przesadzamy i to tak ostro że cześć musimy zwrócic juz od razu a część wpływa na nas na drugi dzień w postaci kaca i jest to średnia pzryjemność ;) :D..
..czy puenta teraz jest zrozumiała .?
... można to jeszcze rozpatrywac w kategoriach kto ile może wypic czyli ..przekladajac to na w/w temat ..że kazdy ma różna tolerancje na intensywnosc wystepowania czarnych w filmie oraz czarnych homoseksualistów.. co nie ma nic wspólnego z rasizmem czy uprzedzeniami ..
innymi słowy nie trzeba byc abstynentem i wrogiem alkoholu żeby zauwazyc fakt mało przyjemnego rezultatu kaca czy torsji po przedawkowaniu czasami całkiem smacznego napitku ..;)
Ostatnio zmieniony 31 sty 2020, 19:58 przez oldmalarz, łącznie zmieniany 1 raz.
Żeglarstwo - nie yachting :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11639
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: johny »

oldmalarz pisze:do homoseksualistów też ..
Ja mówię: homosiów. :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film i kinematografia”