Supernova [2019]

Dział poświęcony filmowi i kinematografii
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3877
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 112 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Supernova [2019]

Post autor: Barabasz »

Jetem po seansie w kinie filmu Supernova. I muszę powiedzieć, że odzyskuję nadzieję, że polskie kino się odradza. Wybór tego sensu w kinie był dla mnie trochę ryzykiem, gdyż oglądanie tego typu filmu tuż przed najpiękniejszymi świętami nie do końca uważałem za dobry pomysł. A to dlatego że ze zwiastunu i opisów wiedziałem, ze opisuję on niebywałe tragiczne wydarzenie. Z drugiej strony słyszałem pozytywne opinie na temat tego obrazu, a z uwagi, że w naszym kinie film z reguły wyświetlają tylko 2 razy namówiłem kolegę na ten wieczór.

Obrazek

Mimo swego tematu, film mnie bardzo pozytywnie zaskoczył. Treścią jego jest wypadek samochodowy, który kończy się tragicznie. To co się tam dzieje jest porażające ale rzeczywiste. Film skupia się na kilku bohaterach, którzy zmagają się z konsekwencjami tego wydarzenia. Całość akcji odbywa się w jednym miejscu ale jest naprawdę tak nagrana, że nie ma chwili nudy, a akcja pochłania. świetna rola jednego z policjantów jak i ojca ofiar. Nie znam w ogóle reżysera tego filmu to chyba jakiś debiutant ale pierwsze co przyszło mi na myśl to filmy Kieślowskiego z odrobiną Smarzowskiego. Kolejny celny strzał opisujący nasze społeczeństwo, naszą obecną rzeczywistość. Czuć tu powiew świeżości w naszej kinematografii, oby tak dalej.

Nie jest to film lekki i chyba jednak lepiej go nie oglądać przed świętami, chociaż niesie z sobą jednak jakieś oczyszczenie.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film i kinematografia”