Król [2020]

Dział poświęcony filmowi i kinematografii
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3877
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 112 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Król [2020]

Post autor: Barabasz »

Czy ktoś już widział pierwszy odcinek ponoć największej premiery tej jesieni czyli serialu "Król" na podstawie prozy Twardocha?

...Tytuł zabierze widzów do przedwojennej Warszawy. Tuż przed wybuchem II wojny światowej miastem trzęsie żydowski gang pod wodzą polskiego socjalisty, Kuma Kaplicy, a prym wiedzie w nim żydowski bokser, Jakub Szapiro – obiekt uwielbienia warszawskich kobiet oraz źródło zazdrości i powód strachu wielu mężczyzn. Mężczyzna skrycie marzy, aby zastąpić obecnego przywódcę i zostać królem Warszawy. Tymczasem rodzący się spisek na szczytach władzy może całkowicie zmienić oblicze Warszawy, wpływając tym samym na gangsterskie imperium Kuma, a także na przyszłość samego Szapiry. Uwikłany w skomplikowane relacje z trzema kobietami Jakub stanie wkrótce do decydującej walki o władzę na ulicach miasta...player.pl

Obrazek

Obsada świetna, oby tak było też w fabule.

>>>Zwiastun
Ostatnio zmieniony 08 lis 2020, 18:54 przez Barabasz, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16377
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 385 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: Król [2020]

Post autor: Czesio1 »

Barabasz pisze:Czy ktoś już widział pierwszy odcinek ponoć największej premiery tej jesieni czyli serialu "Król" na podstawie prozy Twardocha?

...Tytuł zabierze widzów do przedwojennej Warszawy. Tuż przed wybuchem II wojny światowej miastem trzęsie żydowski gang pod wodzą polskiego socjalisty, Kuma Kaplicy, a prym wiedzie w nim żydowski bokser, Jakub Szapiro – obiekt uwielbienia warszawskich kobiet oraz źródło zazdrości i powód strachu wielu mężczyzn. Mężczyzna skrycie marzy, aby zastąpić obecnego przywódcę i zostać królem Warszawy. Tymczasem rodzący się spisek na szczytach władzy może całkowicie zmienić oblicze Warszawy, wpływając tym samym na gangsterskie imperium Kuma, a także na przyszłość samego Szapiry. Uwikłany w skomplikowane relacje z trzema kobietami Jakub stanie wkrótce do decydującej walki o władzę na ulicach miasta...player.pl

Obrazek
Tak, ja oglądałem pierwszy odcinek.
Nie wiem Barabaszu czy oglądałeś tylko odcinek czy też program o tworzeniu serialu. A ściślej rozmowę autora książki, z reżyserem i odtwórcą roli Szapiro?
Obsada świetna, oby tak było też w fabule.

>>>Zwiastun
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12993
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 165 razy

Post autor: Yvonne »

Barabasz pisze:Czy ktoś już widział pierwszy odcinek ponoć największej premiery tej jesieni czyli serialu "Król" na podstawie prozy Twardocha?
Jeszcze nie.
Jest już dostępny?
Mam książkę kupioną kilka lat temu, ale nie dałam rady całej przeczytać.
Twardoch to chyba nie moja bajka.
Chociaż ostatnio stwierdziłam, że może zrobię drugie podejście do tej książki.
Awatar użytkownika
RobertH
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1279
Rejestracja: 26 lis 2018, 00:22
Tytuł: RobertH
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: RobertH »

Tutaj historia przedstawiona w jednym z odcinków "Historia bez cenzury"



.
KSIĄŻKI NIE GRYZĄ !!! POCHŁANIAJĄ W CAŁOŚCI !!!

Obrazek
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3877
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 112 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Czesio1 pisze:Nie wiem Barabaszu czy oglądałeś tylko odcinek czy też program o tworzeniu serialu. A ściślej rozmowę autora książki, z reżyserem i odtwórcą roli Szapiro?
Ja jeszcze nie oglądałem, ale nie mogę się już doczekać. Na razie kończę Gambit Królowej. Serial od piątku jest dostępny na Canal+.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16377
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 385 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Barabasz pisze:
Czesio1 pisze:Nie wiem Barabaszu czy oglądałeś tylko odcinek czy też program o tworzeniu serialu. A ściślej rozmowę autora książki, z reżyserem i odtwórcą roli Szapiro?
Ja jeszcze nie oglądałem, ale nie mogę się już doczekać. Na razie kończę Gambit Królowej. Serial od piątku jest dostępny na Canal+.
Aha, to czekam na Twoje wrażenia z pierwszego odcinka.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11639
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 194 razy

Post autor: johny »

Kręciłem się po mieście jak Łódź grała Warszawę... Musze Borowi za to podziękować... Jakby nie on ekipa spokojnie by mogla kręcić w W-wie...
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11639
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 194 razy

Post autor: johny »

Pierwszy odcinek nuda, choć klimat epoki o scenografia super.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Vasco
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 552
Rejestracja: 24 sie 2016, 21:16
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 41 razy

Post autor: Vasco »

A mnie się podobało, chociaż faktycznie tempo mogłoby być nieco żywsze. Porównując z "Ludźmi i bogami", to tak z 10x lepszy.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11639
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 194 razy

Post autor: johny »

Vasco pisze:mnie się podobało, chociaż faktycznie tempo mogłoby być nieco żywsze
Pod koniec coś tan zaczęło się dziać. Zobaczymy jak dalej.
Vasco pisze:Porównując z "Ludźmi i bogami", to tak z 10x lepszy.
Nie znam, nie oglądam TV, Króla włączyłem z uwagi na jego realizację w Łodzi.]
Obrazek
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
RobertH
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1279
Rejestracja: 26 lis 2018, 00:22
Tytuł: RobertH
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: RobertH »

Jak widze plakat z aktorami kojarzącymi się z 30 innych seriali, mam mieszane uczucia co do zasadności takich kastinguuw :-|
KSIĄŻKI NIE GRYZĄ !!! POCHŁANIAJĄ W CAŁOŚCI !!!

Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11639
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 194 razy

Post autor: johny »

Jaka nędza ten film. Drugi odcinek uśpił mnie dosłownie...
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16377
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 385 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

johny pisze:Jaka nędza ten film. Drugi odcinek uśpił mnie dosłownie...
Zgadzam się z Tobą. Serial nijaki.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3877
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 112 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Re: Król [2020]

Post autor: Barabasz »

Zniechęcony waszymi opiniami na temat tego serialu, nie śpieszyłem się oby się do niego zabrać. Okazało się, że był to błąd.

Serial bardzo mi się spodobał. Jak dla mnie to chyba najlepszy serial polski osadzony w czasach historycznych ostatnich lat.
Książki Twardocha nie czytałem, więc trudno mi się odnieść i porównywać z pierwowzorem. Scenariusz bardzo ciekawy, w ogóle się nie nudziłem tak jak to piszecie. Ciekawi bohaterzy, a przede wszystkim świetna realizacja. Zdjęcia, scenografia, kostiumy i  muzyka na wysokim poziomie.
Może trochę jak dla mnie zbyt brutalny, nie lubię oglądać podrzynania gardeł (niby jest od 16 lat ale wg mnie powinien być od 18), ale czego się spodziewać po gangsterskim filmie dziejącym się przed wojną.
Obsada bardzo dobra: bracia Żurawscy, Boczarska, Arkadiusz Jakubik (chyba najlepszy) i nawet nieco przerysowany ale ciekawy Szyc zagrali dobrze. Ponadto było kilka epizodów niespodzianek jak piosenkarze Dawid Podsiadło i Jan Młynarski, pisarz Szczepan Twardoch.
Tak więc całkiem niezła rozrywka rozgrywająca się w ciekawych czasach, niestety coraz bardziej przypominających nasze.
W porównaniu do nieudanego "Belle Epoque" to całkiem miło spędzony czas.


 
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film i kinematografia”