Carnivale - serial (2003-2005)

Dział poświęcony filmowi i kinematografii
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Carnivale - serial (2003-2005)

Post autor: Barabasz »

Ostatnio gdy nie mogłem się zdecydować co obejrzeć, kolega polecił mi jeden serial. Zawsze wydawało mi ,że jestem na bieżąco z lepszymi produkcjami, jeżeli ich nawet nie obejrzałem to o nich słyszałem. A tu taka niespodzianka. Chodzi o serial "Carnivale" z 2003 r. produkcji HBO. Spotkałem się z nim pierwszy razm, chociaż niektóre motywy jakby mi gdzieś światły. Serial okazał się naprawdę wciągającym widowiskiem.
Carnivale.jpg
Serial opowiada o pewnej wędrownej trupie, składającą się trochę z odmieńców, takim trochę wesołym miasteczkiem, kierowanym przez karła Samsona. Jeżdżą oni w latach trzydziestych na południowym zachodzie USA pomiędzy miasteczkami i zarabiają swoimi różnymi zdolnościami na życie. Na swojej drodzy spotykają pewnego młodzieńca uciekiniera, w momencie kiedy chowa swoją matkę i przygarniają go do siebie. Okazuje się, że posiada on pewne "umiejętności"... Ogólnie okazuje się, że wszystko to co dzieje się w serialu ma dużo głębszy sens, a wszystko prowadzi do walki dobra ze złem...

Naprawdę polecam, widowisko bardzo klimatyczne, trochę przypomina aurę Twin Peaks, Robina z Sherwood. Nieśpieszna akcja, pełna tajemniczości ale cały czas się ciekawie rozwijająca. Z reguły kończę oglądać seriale po pierwszym sezonie. Tylko w niektórych wypadkach robię wyjątki. Tak było i tu, nie mogłem się doczekać rozwinięcia i drugi sezon jeszcze bardziej mi się podobał. Tak naprawdę stanowią one jedną całość. Carnivale jest wzorowo zrealizowany, wspaniałe zdjęcia, naprawdę dobre aktorstwo, scenografia, kostiumy, muzyka wszystko na najwyższym poziomie. Niewątpliwie najlepsza rzecz jaką obejrzałem ostatnio.

Poniżej ciekawa czołówka serialu, której nigdy nie przewijałem oraz zwiastun.





...Zapominałem napisać, że jest nawet  drobny wątek o Templariuszach :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Carnivale - serial (2003-2005)

Post autor: Fantomas »

Polecałem ten serial na forum kilka razy. Zgadzam się z Twoją oceną wspaniałe widowisko. Bardzo wysoko cenię Twoje opinie filmowe. Mamy 2022 rok i wiele naprawdę ciekawych zapowiedzi. Obecnie oglądam IV sezon Wikingów. Skończę na pewno przed premierą Vikings Walhalla. A przecież na premierę czeka jeszcze kolejny sezon Outlandera, Wiedzmina i Peaky Blinders. Nowa odsłona Gry o Tron Ród Smoka (czy jakoś tak) i jeszcze pewnie wiele innych.
 
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film i kinematografia”