Jak pokochałam gangstera

Dział poświęcony filmowi i kinematografii
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: Jak pokochałam gangstera

Post autor: PawelK »

Fantomas pisze: 18 sty 2022, 10:17
TomaszK pisze: 17 sty 2022, 21:13 Po wyglądzie, a w jednym przypadku po zachowaniu, składała zeznania w mojej obecności. Wbrew stereotypowi, bardzo inteligentna dziwczyna. W przeciwieństwie do niej oskarżony wygladał jak mięśniak. To właśnie wtedy zacząłem się zastanawiać, co one w nich widzą. 
 


 
Z tym się zgodzę. Być może niektórzy Forumowicze pamiętają, że jakiś czas temu wysłałano list gończy oraz Europejski Nakaz Aresztowania za szefową gangu kiboli jednego z klubów piłkarskich. Okazało się, że gangiem rządzi naprawdę piękna kobieta. Była to swego rodzaju sensacja. A konta w portalach społecznościowych tej Pani były oblegane.

 
Ok, jasne, to jest "zawód" mocno męski ale panie tam też się pojawiają. Co nie zmienia faktu, że IMO wrażenie TomaszKa jest mylące. To, że widział panią, którą ocenił jako inteligentną i szykowną nie oznacza, że większość "kobiet mafii" to eleganckie i inteligentne osoby. Pani, o której wspominasz pewnie nawet obiektywnie jest ładną kobietą (notabene z KRK) ale przecież nigdzie nie jest powiedziane, że w mafii muszą być same brzydkie :-) Tak jak i mężczyźni w mafii nie muszą być karkami z krostami na twarzach.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Re: Jak pokochałam gangstera

Post autor: johny »

Fantomas pisze: 17 sty 2022, 12:57Nie wiem dlaczego kolejny reżyser gloryfikuje bossów półświatka. Gierek, Nikoś, Najmrodzki o nich nakręcono filmy w ostatnim roku. Jakieś dziwne wybory.
 


 
Kurcze, faktycznie.
https://plejada.pl/newsy/syn-edwarda-gi ... cu/g7js27b
Film już określają mianem hitu kinowego. Relatywizacja czasów słusznie minionych przeraza. Fakt Edzio nieco poluzował, co nie zmienia faktu, ze był rasowym komunistą i orędownikiem bratnich stosunków z ZSRR.
Jest tyle fascynujących tematów do nakręcenia. Moim marzeniem jest w końcu należne oddanie czci kpt. Raginisowi i por. Brykalskiemu za to co zrobili pod Wizną.
Obrazek
 
Za ten post autor johny otrzymał podziękowanie:
Piter (20 sty 2022, 11:39)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Jak pokochałam gangstera

Post autor: Fantomas »

Johny mało tego, że robią z Nikosia bohatera. Nawet nie zająkną się o tym, że był kontrolowany przez SB. Jak inaczej mógłby posiadać paszport i swobodnie jeździć do RFN na początku i w połowie lat 80-tych. Za to na pewno świadczył służbom inne przysługi. Skoro cinkciarze byli donosicielami i informatorami to i Nikoś musiał się odwdzięczyć za możliwości zarobienia. Podobnie było w akcji "Żelazo" wszyscy zainteresowani byli agentami służb PRL.
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: Jak pokochałam gangstera

Post autor: PawelK »

Fantomas pisze: 20 sty 2022, 16:10 Nawet nie zająkną się o tym, że był kontrolowany przez SB. Jak inaczej mógłby posiadać paszport i swobodnie jeździć do RFN na początku i w połowie lat 80-tych.

 
No mogło jeszcze być w drugą stronę.
Nie wiem, nie znam się, nie stawiam żadnych tez czy, kto i komu płacił. :-D

 
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Jak pokochałam gangstera

Post autor: Fantomas »

A tak mogli mu płacić za zakupione autka. Słusznie prawisz.
 
Za ten post autor Fantomas otrzymał podziękowanie:
PawelK (20 sty 2022, 18:53)
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: Jak pokochałam gangstera

Post autor: PawelK »

Fantomas pisze: 20 sty 2022, 17:47 A tak mogli mu płacić za zakupione autka. Słusznie prawisz.
 

 
A nawet mogli nie płacić.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film i kinematografia”