Czasem tajemnica jest lepsza od prawdy - „Labirynt Świadomości” (2017)

Dział poświęcony filmowi i kinematografii
ODPOWIEDZ
Anonimek
Poszukiwacz przygód
Poszukiwacz przygód
Posty: 1
Rejestracja: 07 kwie 2021, 22:00
Miejscowość: ziemia
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Czasem tajemnica jest lepsza od prawdy - „Labirynt Świadomości” (2017)

Post autor: Anonimek »

Obejrzałem ostatnio pewien film p.t. „Labirynt Świadomości” (2017), i z tegoż to powodu poczyniłem ową recenzje :

Obrazek 

Film ten obejrzałem tak naprawdę z dwóch powodów : znam osobiście jednego z aktorów występujących w nim, oraz uchodzi on za wyjątkowo słaby, co powoduje że wpada on w moją dziedzinę specjalizacji. 

Reżyserem, a zarazem scenarzystą tego filmu jest niejaki Konrad Niewolski, który to reżyserował także znany i względnie lubiany film Symetria (2003) oraz jego mniej znaną i znacząco mniej lubianą siostrę Asymetrie (2020). Poza swoją wciąż upadającą reputacją reżysera jest on także znany z bycia zwolennikiem wielu antynaukowych teorii spiskowych, które znacząco wpłynęły na to „dzieło”.

Streszczenie fabuły : Młoda dziennikarka Helena (Oriana Soika) prowadzi śledztwo w sprawie tajemniczych samobójstw. W trakcie niego wpada na trop firmy, która skupuje krew miesięczną. Ślady prowadzą do Victora, potomka nazistowskiego oficera, członka ugrupowania Vril, które prowadziło badania medyczne w obozach koncentracyjnych. Młody kabalista Jakub pomaga Helenie w jej śledztwie i przybliża jej temat Kabały i żydowskiego mistycyzmu. Helena podejrzewa, że Victor nielegalnie kontynuuje badania swojego dziadka... 

Naprawdę nie wiem co w tym filmie jest gorsze, gra Orianny Soiki która to nie przedstawia jakichkolwiek emocji i uczuć, czy scenariusz który to jest tak absurdalnie nielogiczny jakoby pisał go ostro podpity płaskoziemca. Nie jestem w stanie trafnie opisać tego co czuje osoba oglądająca ten „wytwór”, aczkolwiek myślę że można to opisać jako przeogromne rozważania nad wszystkimi podjętymi w swoim życiu decyzjami które doprowadziły nas do punktu w którym mamy aż tak mało godności i szacunku do siebie że oglądamy to z własnego wyboru. 

Pomimo starań reszty aktorów i ekipy produkcyjnej film ten jest po prostu tragicznym wyrazem braku dobrej wizji reżyserskiej i scenariopisarskiej.Przez użytkowników filmwebu oceniany jest na 2,3/10. Podobną ocenę, na poziomie 2,6/10 dali mu także użytkownicy IMDb. Ja oceniam go na poziomie 2/10, co uważam za łaskawą opinię. 

Reasumując „Labirynt Świadomości” Konrada Niewolskiego jest filmem po prostu słabym, którego oglądania nikomu nie polecam.
 
Za ten post autor Anonimek otrzymał podziękowanie:
Psycholog (28 mar 2022, 17:40)
Awatar użytkownika
oldmalarz
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1045
Rejestracja: 15 lis 2016, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 59 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Re: Czasem tajemnica jest lepsza od prawdy - „Labirynt Świadomości” (2017)

Post autor: oldmalarz »

Czyli nic sie nie zmienia w polskim kinie gniot gniotem gniota pogania . ..odtatnio wyszly "krakowskie potwory" ..przyznam sie ze sie zastanawialem ale na szczęście mnóstwo niepochlebnych opini urotowalo mój czas . Ech kiedy wreszcie cos sie zmieni ..i forownamy do światowego poziomu .😔
Za ten post autor oldmalarz otrzymał podziękowanie:
Anonimek (28 mar 2022, 17:40)
Żeglarstwo - nie yachting :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2708
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Re: Czasem tajemnica jest lepsza od prawdy - „Labirynt Świadomości” (2017)

Post autor: irycki »

Anonimek pisze: 27 mar 2022, 17:02 Nie jestem w stanie trafnie opisać tego co czuje osoba oglądająca ten „wytwór”, aczkolwiek myślę że można to opisać jako przeogromne rozważania nad wszystkimi podjętymi w swoim życiu decyzjami które doprowadziły nas do punktu w którym mamy aż tak mało godności i szacunku do siebie że oglądamy to z własnego wyboru. 


 
Pięęękny tekst :D
 
Za ten post autor irycki otrzymał podziękowania (total 2):
oldmalarz (28 mar 2022, 17:10) • Anonimek (28 mar 2022, 17:40)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
Awatar użytkownika
TomaszL
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 1748
Rejestracja: 14 lip 2016, 10:19
Miejscowość: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 473 razy
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Re: Czasem tajemnica jest lepsza od prawdy - „Labirynt Świadomości” (2017)

Post autor: TomaszL »

Po takiej recenzji musiałem obejrzeć to dzieło.
Po obejrzeniu stwierdzam, że wyłączyłem myślenie i się zrelaksowałem. 
Za ten post autor TomaszL otrzymał podziękowanie:
Anonimek (01 kwie 2022, 18:11)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ater
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 531
Rejestracja: 05 sie 2017, 22:54
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 27 razy
Otrzymał podziękowań: 37 razy

Re: Czasem tajemnica jest lepsza od prawdy - „Labirynt Świadomości” (2017)

Post autor: Ater »

Jest nawet taka kategoria filmów "tak słabe, że aż śmieszne".
Polecam kanał Masochista, gdzie można zobaczyć takie perełki
Masochista odcinek Labirynt świadomości
 
 
Za ten post autor Ater otrzymał podziękowanie:
Anonimek (01 kwie 2022, 18:11)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film i kinematografia”