"Na granicy" - totalne rozczarowanie

Dział poświęcony filmowi i kinematografii
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12993
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 165 razy

"Na granicy" - totalne rozczarowanie

Post autor: Yvonne »

W miniony weekend wybrałam się do kina.
Jako że lubię polskie kino i uważam, że ma się ono ostatnio całkiem nieźle, wybrałam nowy film z Chyrą i Dorocińskim: "Na granicy".

Powiem krótko - to był najgorszy film, jaki kiedykolwiek oglądałam w kinie. Serio.
Tak nudnego, głupiego i wulgarnego filmu nie widziałam jeszcze nigdy.
Jestem totalnie zniesmaczona.
Jeśli ktoś spodziewa się w tym filmie jakichkolwiek dialogów z innymi słowami niż przekleństwa, to się nie doczeka przez cały film. śmiem twierdzić, że inne słowa niż przekleństwa w filmie nie padają. Akcji nie ma żadnej; ziewałam z nudów. To podobno thriller, ale ja żadnego dreszczyku nie czułam; żadnej emocji poza irytacją. Nawet bieszczadzkie plenery nie na wiele się tu zdały, gdyż nie ma ich w filmie zbyt wiele.

A Dorociński, którego bardzo lubiłam i ceniłam, niestety bardzo traci w moich oczach za nieudolne i niepotrzebne naśladowanie stylu mówienia Bogusława Lindy, co już ktoś tu wcześniej na forum zauważył i co można było już "podziwiać" w serialu "Pakt".
W "Na granicy" jest to jeszcze bardziej widoczne i denerwujące.
Ja się pytam, dlaczego nikt nie zwróci uwagi takiemu, było nie było, dobremu aktorowi, że robi głupstwo??? Dlaczego nikt nim nie potrząśnie i nie powie, że ma być takim aktorem, jakim był chociażby w "Obławie"?

Filmu absolutnie nie polecam, ale jakby ktoś się jednak na niego wybrał, to chętnie zapoznam się z opinią :-)
Ostatnio zmieniony 29 lut 2016, 18:04 przez Yvonne, łącznie zmieniany 2 razy.
Konfiturek
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 521
Rejestracja: 10 lip 2013, 20:25
Tytuł: Degustator porzeczek
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 23 razy

Post autor: Konfiturek »

Korzystając z wolnej chwili, obejrzałem ten film. I w zasadzie nic nowego w tym temacie nie ma sensu pisać - podpisuję się pod tym, co wcześniej napisała Yvonne. Co do samego pana Dorocińskiego - uwielbiam jego kreacje w "Róży" i "Rewersie". Pozytywnie oceniam "Jack'a Stronga". Ale mam wrażenie, że jego ścieżka kariery nieuchronnie skręca w stronę kina "klasy B".
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Dorośli bardzo rzadko przeżywają takie przygody jak Pan Samochodzik. Nie mają na to czasu.
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3877
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 112 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Ja też po obejrzeniu tego filmu mam podobne uczucia. Poza plenerami, zdjęciami i udźwiękowieniem ten film nam niczego nie oferuje. Zło, które reprezentuje grą aktorską Dorociński jest bardzo prymitywne, Jego brutalność, język bardzo spłyca tę postać i cały film. A przecież mógłby rozgrywać to bardziej psychologicznie i może z tego powstało coś ambitniejszego. :-/
Dla mnie jedynym odkryciem tego filmu był Bartosz Bielenia w roli Janka, może być z niego w przyszłości ciekawy aktor.
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3877
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 112 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Barabasz pisze:Dla mnie jedynym odkryciem tego filmu był Bartosz Bielenia w roli Janka, może być z niego w przyszłości ciekawy aktor.
Tu mam małą satysfakcję, bo ten drugoplanowy aktor ze słabego filmu "Na granicy" z 2016 faktycznie pokazał klasę w "Bożym Ciele" w 2019 r.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12993
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 165 razy

Post autor: Yvonne »

Barabasz pisze:
Barabasz pisze:Dla mnie jedynym odkryciem tego filmu był Bartosz Bielenia w roli Janka, może być z niego w przyszłości ciekawy aktor.
Tu mam małą satysfakcję, bo ten drugoplanowy aktor ze słabego filmu "Na granicy" z 2016 faktycznie pokazał klasę w "Bożym Ciele" w 2019 r.
Faktycznie!
Barabaszu, może powinieneś zostać łowcą talentów? :-)
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3877
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 112 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Jedna jaskółka wiosny nie czyni :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7151
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Tak , rzeczywiście. W gruncie rzeczy nie wiadomo o czym ten film miał być. Chociaz może dlatego nie wiem bo od jakiegoś momentu oglądałam na przyspieszonym trybie. Jeśli to miał być thriller to jakos nie wyszedł...
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Yvonne pisze:Ja się pytam, dlaczego nikt nie zwróci uwagi takiemu, było nie było, dobremu aktorowi, że robi głupstwo??? Dlaczego nikt nim nie potrząśnie i nie powie, że ma być takim aktorem, jakim był chociażby w "Obławie"?
Myślę, że chodzi o pieniądze. Bierze role, za które dostaje kasę. Czasami trzeba się sprzedać, żeby móc zarobić na przysłowiowy kieliszek chleba. Zresztą , nie wiem, bo nie oglądałem filmu, a po takiej "reklamie", wątpię żebym obejrzał.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film i kinematografia”