"Belle Epoque"

Dział poświęcony filmowi i kinematografii
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

"Belle Epoque"

Post autor: Yvonne »

Dzisiaj o 21:30 TVN wyemituje pierwszy odcinek nowego serialu "Belle Epoque" z Magdaleną Cielecką i Pawłem Małaszyńskim w rolach głównych.

Jestem go bardzo, bardzo ciekawa :-)
Ostatnio zmieniony 15 lut 2017, 18:31 przez Yvonne, łącznie zmieniany 1 raz.
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Ja też jestem bardzo ciekaw. Po pierwsze rzecz dzieje się w Krakowie, a po drugie wypożyczali od nas niektóre eksponaty.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Nagrywam właśnie.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Pierwsze wrażenia na świeżo:

Największy zachwyt: kostiumy i sceneria. Strój do jazdy na rowerze mnie olśnił. Coś pięknego, jak kobiety się kiedyś ubierały! Mogę na to patrzeć i patrzeć.
Największe rozczarowanie: muzyka. Aż nie mogę uwierzyć, że skomponował ją Bartosz Chajdecki. Jego muzyka z "Czasu honoru" była mistrzostwem świata. A ta ... jakaś taka mechaniczna :-/
Moim zdaniem kompletnie nie pasuje do klimatu filmu. A już intro tragiczne :-/
Ostatnio zmieniony 15 lut 2017, 22:36 przez Yvonne, łącznie zmieniany 2 razy.
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Co do fabuły się nie wypowiem, bo chyba nie jestem do tego odpowiednią osobą. Zasadniczo kryminały mi się nie podobają, bo pomysły na zbrodnie są wzięte z kosmosu, a ich śledzenie opiera się na niemożliwych założeniach technicznych. Jest nawet takie określenie "syndrom CSI", stosowane do osób, które wiedzę kryminalistyczną czerpią nie z książek, ale z seriali.
Natomiast kostiumy, scenografia, tło, aktorstwo - są genialne ! Dawno nie oglądałem polskiego filmu na takim poziomie. Skojarzyło mi się to z filmami z mojej młodości : "Arsene Lupin", "Komisarz Vidoq", "Brygady Tygrysa". Też kryminalne, ta sama epoka, podobne wątki i realizacja. I tylko te przerwy na reklamy. To koszmar !

[gimg small=http://pansamochodzik.org.pl/przygoda/i ... 319530.jpg medium=https://s25.postimg.org/oxazcr8vz/Belle_Epoque.jpg large=https://s25.postimg.org/oxazcr8vz/Belle_Epoque.jpg group=50509][/gimg]

Na tym zdjęciu są wypożyczone eksponaty: narzędzia sekcyjne i preparaty w słojach na szafie, ponadto w czołówce filmu pojawia się czaszka ze śladem po kuli.
Ostatnio zmieniony 16 lut 2017, 07:59 przez TomaszK, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

TomaszK pisze:Co do fabuły się nie wypowiem, bo chyba nie jestem do tego odpowiednią osobą. Zasadniczo kryminały mi się nie podobają, bo pomysły na zbrodnie są wzięte z kosmosu, a ich śledzenie opiera się na niemożliwych założeniach technicznych. Jest nawet takie określenie "syndrom CSI", stosowane do osób, które wiedzę kryminalistyczną czerpią nie z książek, ale z seriali.
No to ja powiem tak z punktu widzenia zwykłego widza nie obciążonego syndromem swej pracy. Słabe to to! Oj bardzo słabe! Zero napięcia, zero emocji, zagadka rozwiązywalna w 3 min, przy Małaszyńskim Holmes to mały pikuś. Nuda, nic się nie dzieje! Chyba bym wolał aby serial stanowił jakąś ciągłość - tak jak Belfer - gdzie można by poprowadzić jakąś historię a tak przez 45 min to sie robi taki Komisarz Alex tyle tylko, że w przepieknej scenerii. Pod tym względem serial broni się absolutnie!
TomaszK pisze:Natomiast kostiumy, scenografia, tło, aktorstwo - są genialne !
Zgadzam się + do tego przepiękne IMO zdjęcia. Jednak to za mało aby poświęcić prawie godzinę cennego czasu. W 60 min mozna przeczytać ze 30 stron Skiroławek... albo zagrać 4 mecze w Fifę! :-D
Ostatni perfekcyjny polski serial kryminalny to bezdyskusyjnie Glina.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

johny pisze:No to ja powiem tak z punktu widzenia zwykłego widza nie obciążonego syndromem swej pracy. Słabe to to! Oj bardzo słabe! Zero napięcia, zero emocji, zagadka rozwiązywalna w 3 min, przy Małaszyńskim Holmes to mały pikuś. Nuda, nic się nie dzieje!
Zgadzam się w zupełności.
Jestem rozczarowana po pierwszym odcinku :-/
A na dodatek drugiego nie obejrzę, bo nie będzie mnie w Polsce i raczej nie będę miała dostępów do polskich programów.
Ostatnio zmieniony 16 lut 2017, 12:27 przez Yvonne, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Yvonne pisze:A na dodatek drugiego nie obejrzę, bo nie będzie mnie w Polsce i raczej nie będę miała dostępów do polskich programów.
Będzie do obejrzenia na player TVN, jeszcze jeden obejrzę. Może pierwsze śliwki robaczywki? :027:
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
oldmalarz
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1045
Rejestracja: 15 lis 2016, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 59 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Post autor: oldmalarz »

johny pisze: Słabe to to! Oj bardzo słabe! Zero napięcia, zero emocji,
w tym klimacie kostiumowo historycznym
o niebo lepsze
http://alltube.tv/serial/outlander/1472

http://alltube.tv/serial/rzym-rome/283


http://alltube.tv/serial/piraci-black-sails/1365
Ostatnio zmieniony 16 lut 2017, 12:44 przez oldmalarz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

oldmalarz pisze:w tym klimacie kostiumowo historycznym
o niebo lepsze
Tak, ale to są seriale zagraniczne.
A "Belle Epoque" jest polski i miałam nadzieję na dobrą rodzimą produkcję.
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

TomaszK pisze:Zasadniczo kryminały mi się nie podobają, bo pomysły na zbrodnie są wzięte z kosmosu, a ich śledzenie opiera się na niemożliwych założeniach technicznych.
No właśnie, Tomaszku. Poruszyłeś ciekawą kwestię.
Zawsze, jak czytam kryminał (a czytam ich sporo), to zastanawiam się, jak osoby z branży, jeśli mogę tak powiedzieć, odbierają treści opisane przez autora - metody śledcze, opisywane przypadki, osoby zaangażowane w śledztwo i badania itp.
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

Ja też jestem bardzo ciekaw. Po pierwsze rzecz dzieje się w Krakowie, a po drugie wypożyczali od nas niektóre eksponaty.
Agnieszka się zastanawiała nawet, czy laboratorium Eryka Lubosa jest u Ciebie.

Co do wrażeń, mam tak samo jak większość. świetny klimat, słaba fabuła.
Na początku się cieszyłem, że nie będzie się to ciągnęło przez kilkanaście odcinków, ale jak zobaczyłem, że odcinek wraz z reklamami trwa 60 min., to już wiedziałem że rozwiązanie będzie błyskawiczne i dość płytkie.
No zobaczymy. Oby pierwsze koty za płoty.
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

Ja nie dałem rady, dosyć szybko poszedłem spać.
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Yvonne pisze:Zawsze, jak czytam kryminał (a czytam ich sporo), to zastanawiam się, jak osoby z branży, jeśli mogę tak powiedzieć, odbierają treści opisane przez autora - metody śledcze, opisywane przypadki, osoby zaangażowane w śledztwo i badania itp.
We wszystkich dobrych kryminałach, przypadki są z życia wzięte. Ale to co jest pokazywane w jednym odcinku serialu kryminalnego, w realu zdarza się w ciągu wielu lat i to w skali całego kraju. W pierwszym odcinku "Belle epoque", w Krakowie pojawił się seryjny zabójca, który odciął ofierze głowę. Tymczasem pierwszy przypadek odcięcia głowy po zabójstwie, miał w tym mieście miejsce 20 lat później, a pierwszy seryjny zabójca pojawił się 40 lat później. Przedstawiona sprawa bazuje raczej na kilku rzeczywistych sprawach z USA. Poza tym przypadki są łączone, np. wycinanie wzoru na ciele ofiary to jedna sprawa, seryjne zabójstwo to inna, a znajdywanie rośliny pomagającej ustalić motyw i ująć sprawcę - jeszcze inna. Tak samo wykrycie sprawcy na podstawie znalezienia komórek naskórka od osoby z łuszczycą, jest realne, ale to nie znaczy, że każdy zabójca z łuszczycą zostawia taki ślad u swojej ofiary, i to możliwy do wykrycia na należącej do niego monecie. I dlatego nie oglądam ani nie czytam kryminałów - bo często są nierealne.
Nietajenko
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 938
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:34
Tytuł: Użytkownik chwilowo nieaktywny
Miejscowość: Olsztyn
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Nietajenko »

Jak dla mnie za prosto, za szybko i zdecydowanie za czysto. Przecież to przełom XIX i XX wieku i gnająca industrializacja. Gdzie tu dymy z manufaktur, dostawcy w konnych zaprzęgach, gdzie dzieciarnia grająca szmacianą piłką popychaną patykiem. Dlaczego tam jest tak czysto, a ludzie tak nieskazitelnie odziani. Pomysł na polski retro kryminał bardzo mi się podoba. Nie w pełni wykorzystano element laboratorium kryminalistycznego. Zbyt mało spięć na linii tradycjonaliści i reformatorzy kryminalistyki. Zbyt łatwo bohater dochodzi do prawdy, zbyt mało mroczności, słabo wyjaśniony modus operandi sprawcy, za mało trupów, a te które są jakieś takie nierzeczywiste. Małaszyński trochę jak John Wayne "szeryf przybył do miasta i będzie robił porządek".
A poza tym fajny serialik. Z pewnością będę oglądał. Ufam że będzie to przyczynek do dobrych telewizyjnych produkcji takich jakie serwuje brytyjskie BBC. Na plus jest zarost Lubaszenki zwany w branży barberów friendly mutton chops. Sam przez dwa tygodnie taki nosiłem dopóki żona nie zagroziła eksmisją. ;-) Podobała mi się scena gdy do Małaszyńskiego weszła ta barowa panienka i spytała "czy zarobię coś dzisiaj?" :-)
Refert non fatigo et consolatoria calceamenta...
Harpagan http://www.harpagan.pl/rajd/
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Jak wrażenia po drugim odcinku?
Dla mnie nadal bardzo to średnie ...
Oczekiwałam dużo, dużo więcej.

P.S. Bardzo szybko odgadłam, kto jest mordercą ;-)
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Yvonne pisze:Jak wrażenia po drugim odcinku?
Gdyby ten serial powstał 30 lat temu - zrobiłby furorę. Kostiumowy kryminał, dziejący się w polskich realiach, nakręcony z tak dużym rozmachem, że nawet niedostatki fabuły by nie przeszkadzały. Ale standardy się trochę zmieniły i wymagania widzów też.
Nietajenko pisze: Małaszyński trochę jak John Wayne "szeryf przybył do miasta i będzie robił porządek".
Co prawda, to prawda. Sposób mówienia, chodzenia, a nawet gesty - zupełnie jak z westernu.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Yvonne pisze:Jak wrażenia po drugim odcinku?
Dla mnie nadal bardzo to średnie ...
Oczekiwałam dużo, dużo więcej.

P.S. Bardzo szybko odgadłam, kto jest mordercą ;-)
Bardzo, bardzo średnie by nie powiedzieć słabe...
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

TomaszK pisze:Gdyby ten serial powstał 30 lat temu - zrobiłby furorę. Kostiumowy kryminał, dziejący się w polskich realiach, nakręcony z tak dużym rozmachem, że nawet niedostatki fabuły by nie przeszkadzały. Ale standardy się trochę zmieniły i wymagania widzów też.
Ja myślę, że nie zrobiłby furory nawet wtedy.
Ten serial jest jakiś strasznie sztuczny ... Mechaniczny, pozbawiony emocji - tak go odbieram.
Główna postać jest fatalnie zagrana, męczy mnie mocno ten Małaszyński, którego w sumie jeszcze niedawno lubiłam.
Czekam na Cielecką i Rosati. Może one wniosą do serialu grę na wyższym poziomie.
Ostatnio zmieniony 26 lut 2017, 14:03 przez Yvonne, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Yvonne pisze:Ten serial jest jakiś strasznie sztuczny ... Mechaniczny, pozbawiony emocji, sztuczny - tak go odbieram.
Absolutnie zgadzam się!
Yvonne pisze:męczy mnie mocno ten Małaszyński, którego w sumie jeszcze niedawno lubiłam.
Mnie też, sodówa? Widziałem go na żywo w teatrze i odniosłem wrażenie takie. Wejść na scenę, odwalić chałturę i na browara...
A Tajemnicę twierdzy szyfrów oglądałem z wielką przyjemnością... :-(
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

johny pisze: Mnie też, sodówa? Widziałem go na żywo w teatrze i odniosłem wrażenie takie. Wejść na scenę, odwalić chałturę i na browara...
A Tajemnicę twierdzy szyfrów oglądałem z wielką przyjemnością... :-(
A seriale "Oficer" i "Oficerowie" oglądałeś? Tam dla mnie Małaszyński był świetny.
Ostatnio zmieniony 26 lut 2017, 17:42 przez Czesio1, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Konfiturek
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 524
Rejestracja: 10 lip 2013, 20:25
Tytuł: Degustator porzeczek
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Post autor: Konfiturek »

Z ciekawości obejrzałem dziś pierwszy odcinek. Generalnie, spostrzeżenia mam podobne, jak Nietajenko (za czysto, za sterylnie). Dodałbym jeszcze tylko niedoróbki "warsztatowe" obecne, niestety, dosyć często w polskiej kinematografii.
Już po kilku minutach filmu trafiamy na pierwszy "zonk" - data śmierci na nagrobku w pobliżu grobu matki bohatera: 1920. A akcja dzieje się podobno w 1908. W dobie cyfrowej obróbki obrazu takie "wpadki" to ewidentne niedoróbki. Dalej z premedytacją starałem się oglądać film mniej uważnie, żeby skupić się na fabule :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Dorośli bardzo rzadko przeżywają takie przygody jak Pan Samochodzik. Nie mają na to czasu.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Z trzecim odcinkiem dałem już sobie spokój...
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

johny pisze:Z trzecim odcinkiem dałem już sobie spokój...
Ja tak samo.
Powiedziałam, że do trzech razy sztuka i jeszcze trzeci obejrzałam.
Ale czwartego już nie oglądam. Po co się męczyć?
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

A mi się akurat spodobał. Być może dlatego, że przedstawiono prawdziwą historię, do tego z Krakowa i z tamtego okresu. Co prawda to nie było na taką skalę ani jako zorganizowany proceder, ale były częste przypadki, kiedy podejrzane kobiety, za opłatą brały takie małe dzieci "na wychowanie", a potem te dzieci umierały. Te kobiety były określane jako Fabrykantki Aniołków.
I gdyby ta historia została przedstawiona tylko w tym zakresie, to pomimo wyolbrzymienia faktów byłaby ciekawa. Zdałem sobie sprawę że tym co mi przeszkadza w oglądaniu tego filmu, jest postać głównego bohatera, który tu zupełnie nie pasuje. Jak dla mnie śledztwa mogłoby prowadzić rodzeństwo Skarżyńskich.
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

Nadrobiłem zaległości. No nie da się w 40 minutach zawiązać akcji i sensownie jej poprowadzić do zaskakującego końca. Mam trochę wrażenie jakbym oglądał Słodowego w wersji kryminał.
Nie mniej, serial pewnie obejrzę, może nie z wypiekami na twarzy i nie w premierze, ale na jakimś playerze.
Yvonne pisze:Czekam na Cielecką i Rosati. Może one wniosą do serialu grę na wyższym poziomie.
Chodzi Ci o to, że wg panienki z hotelu brały udział w orgietkach? :027:
Nietajenko
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 938
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:34
Tytuł: Użytkownik chwilowo nieaktywny
Miejscowość: Olsztyn
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Nietajenko »

To nie miała być z założenia superprodukcja, a jedynie pierwszy polski serialik kryminalny z epoki przed Wielką Wojną. Tak należy na niego spojrzeć i wówczas przyjemniej się ogląda. To taki polski Murdoch Mysteries. Trzeci odcinek zdecydowanie najlepszy. Brak mi jeszcze pościgów bryczkami ale może się jeszcze doczekam. Za Cielecką nie przepadam ale z kobitek pani Mila póki co trzyma poziom i póki co nie zawodzi (częściej poziom niż pion ;-) ). Będę nadal śledził losy Edigey'a.
Refert non fatigo et consolatoria calceamenta...
Harpagan http://www.harpagan.pl/rajd/
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Podobno dzisiaj zagra nasza czaszka, tak wynika ze zwiastunu. Ale cóż, konkurs ważniejszy.
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

TomaszK pisze:Podobno dzisiaj zagra nasza czaszka, tak wynika ze zwiastunu. Ale cóż, konkurs ważniejszy.
:564:
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Chyba już tylko ja to oglądam, głównie poszukując wypożyczonych od nas eksponatów. Dzisiaj zagrała szklana płyta do oznaczanie grup krwi. Fabuła coraz lepsza, tylko nie wiem po co w tym filmie grają Małaszyński i Cielecka. Zagadki i tak odgaduje rodzeństwo Skarżyńskich, a Anna Próchniak, z odcinka na odcinek podoba mi się coraz bardziej. Rola Lubaszenki też bardzo dobra.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film i kinematografia”