Odkrycia w Polsce

Dział dotyczący badań archeologicznych, etycznego poszukiwania skarbów i eksploracji
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Odkrycia w Polsce

Post autor: irycki »

Fantomas pisze: 27 kwie 2021, 16:13 przecież nikt też nie wrócił po największy skarb znaleziony w Polsce w Środzie Śląskiej
Ale co innego skarb specjalnie schowany a co innego miecz, którego nikt raczej nie ukrywał. Mnie też zawsze nurtowało (napisałem mniej więcej to samo co Milady na innym forum) skąd biorą się te odnalezione miecze na polach bitew. Za duże, żeby się zgubić w trawie i za cenne, żeby ot tak porzucić.
Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Fantomas »

irycki zgoda. Miecz to nie igła. Jednak pole bitwy było rozległe. Wyobrażam sobie, że rozciągało się na wielu hektarach. Wytłumaczenie przychodzą mi do głowy dwa. Po pierwsze miecz mógł być w miejscu wówczas niedostępnym. Po drugie rycerz, którego giermek miał wrócić po ekwipunek pokonanego wroga, sam poległ, zatem lokalizacja łupu pozostała nieznana.
Awatar użytkownika
RobertH
Zlotowicz
Zlotowicz
Tytuł: RobertH
Miejscowość: Poznań

Post autor: RobertH »

Tak samo może być taka historia . Broń znalazł chłop pańczyźniany ,chciał sprzedać i zarobić ,jednak nie może być przyłapany z takim orężem ,bo zetną mu głowę za rozbójnictwo . Przenosił gdzieś broń ,po drodzę zobaczył patrol żołnierski i w panice wyrzucił do pobliskiego bagienka ,które po wielu latach osuszania terenu stał się teraz łąką .
KSIĄŻKI NIE GRYZĄ !!! POCHŁANIAJĄ W CAŁOŚCI !!!

Obrazek
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: Brunhilda »

Tak, to ciekawe. Pola bitew były dokładnie penetrowane wiec trudno uwierzyć, ze miecz mógł się uchować. Ze swojego poletka wiem, ze europejscy „ protetycy” począwszy od lat 1700nych chodzili po polach po bitwie i poległym rycerzom a później żołnierzom jak w Bitwie pod Waterloo, wyrywali zęby, o ile mieli dobre. Z tych zębów robiło się potem protezy dostępne dla wybrańców ze względu na koszt oczywiście. Zęby osadzane byly w szelaku.
Obrazek

https://www.collectorsweekly.com/articl ... dentistry/
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz

Bruniu, a wiesz, że szczęśliwym posiadaczem sztucznej szczęki był George Washington :-)
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: Brunhilda »

A wiem, wiem! Ale chyba nie wyrwanych trupom tylko od niewolników, z kosći słoniowej, z zębów krów i koni... itp...
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz

Kolejny skarb odnaleziony i znowu monety
https://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci ... upiec.html

Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz