Antyki

Dział dotyczący badań archeologicznych, etycznego poszukiwania skarbów i eksploracji
ODPOWIEDZ
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Antyki

Post autor: Brunhilda »

Tych skarbów może nie znalazłam pod podłoga, nie wykopałam, nie znalazłam na strychu tylko prozaicznie kupiłam.. ale na aukcji antyków. Uwielbiam te aukcje. Nawet posiedzieć sobie posłuchać i pooglądać.
Dzisiaj trafiło mi się jak ślepej kurze ziarno!!! Żołnierze, oryginalne rzeźby. Brąz!

Obrazek
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Czy ktoś wiec co to za żołnierze? Europejscy na pewno. Aukcje antyków u nas bazują na dostawach z Europy. Z Francji i UK głównie. Przypływa kontener i nie wiem nawet czy ktoś kontroluje co tam pakują. Bo pytałam o zegar dzisiaj czy pracuje a ten pan powiedział, ze nie ma pojęcia bo ściągnęli z kontenera od od razu na aukcje...

Czy ktoś ma jakaś wiedzę na ten temat?

Obrazek
Awatar użytkownika
Eksplorator63
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1650
Rejestracja: 16 maja 2016, 18:45
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: Eksplorator63 »

Ładne figurki :564:
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Wiadomo tylko, ze to prace Georges Omertha, o którym mało wiadomo podobno. Nie wiadomo nawet, sadzac z tego co przeczytałam, czy był Francuzem czy Belgiem. Był bardzo aktywny jako rzeźbiarz, rzeźbił głównie kobiety , styl art deco, secesja. I według jednej strony internetowej, Francuskie wojsko. Wiec może Francuzi?
A trafiło mi się bo jakos nikt nie chciał kupić za cenę wywoławcza i zeszli bardzo nisko. Potem powoli zaczęło się podbijanie i stanęło na mnie i zepsuł się komputer! :-D :-D :-D rzekomo byli jeszcze licytujący online. Ale.. nie jestem pewna czy przypadkiem nie bylo tak, ze cena była za niska i po prostu nie chcieli sprzedać.... i wymyślili, ze komputer się zepsuł. :-D
Ostatnio zmieniony 19 sty 2020, 12:54 przez Brunhilda, łącznie zmieniany 2 razy.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Eksplorator63 pisze:Ładne figurki :564:
Wiesz? Tez tak mysle! :-D UWIELBIAM je! Dzięki! Ciagle się nimi cieszę!
Ostatnio zmieniony 19 sty 2020, 12:56 przez Brunhilda, łącznie zmieniany 1 raz.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

A tu w lepszym oświetleniu bo z katalogu.

Obrazek

I podpis: Omerth

Obrazek

I plakietka srebrna ( muszę ja wyczyścić) : Dla drogiej pani Probyn jako mały dowód wdzięczności i przyjaźni w związku z moim wyjazdem z Anglii.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 19 sty 2020, 13:16 przez Brunhilda, łącznie zmieniany 2 razy.
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

Brunhilda pisze:A tu w lepszym oświetleniu bo z katalogu.

Obrazek

I podpis: Omerth

Obrazek
Po lewej żołnierz piechoty brytyjskiej z początku I wojny światowej, tj. 1914-1915 r. Po prawej kirasjer może francuski z końca XIX wieku lub poczatku XX wieku. Specjalistą nie jestem ale tak bym obstawił.
Brunhilda pisze: I plakietka srebrna ( muszę ja wyczyścić) : Dla drogiej pani Probyn jako mały dowód wdzięczności i przyjaźni w związku z moim wyjazdem z Anglii.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 20 sty 2020, 13:08 przez Fantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Dziekuje Fantomasie! Czyli Anglik i być może Francuz... ciekawe, ze kobiecie podarował statuetki wojskowych..
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Dowiedziałam się tez, ze ten karabin to prawdopodobnie rifle jedno-strzałowy Martini-Henry, używany przez siły Wielkiej Brytanii i ich kolonii w tym okresie aż do końca WWI - i który, ciekawostka, ciagle jest używany przez Taliban w Afganistanie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archeologia, poszukiwanie skarbów i eksploracja”