Ciężar odpowiedzialności

Różne takie sprawy dla dorosłych :)
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Ciężar odpowiedzialności

Post autor: Brunhilda »

Czuje na sobie ciężar odpowiedzialności, zeby coś w tym dziale wpisać...
sama chciałam przeciez...
W takim razie pozwolę sobie podać tytuł mojej prezentacji na konferencji.
Otóż sa to " Praktyki seksualne, demografia i higiena jamy ustnej a infekcja wirusem HPV"
Tzn przetłumaczyłam z grubsza.
Tak. Wiem, wiem.. Apage Satanas dosłownie. Zeby tylko ńikt nie pikietował pod konferencja, ze to skandal, zeby mieszać zęby z... no wlasnie...
Wiem od Tomasza, ze HPV to brodawczak.
Akurat głowie sie nad analiza danych. Kupa roboty. Zostało piec tygodni.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Miejscowość: Łódź
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: johny »

Brunhilda pisze:Zeby tylko ńikt nie pikietował pod konferencja, ze to skandal, zeby mieszać zęby z... no wlasnie...
Bruniu, a cóż w tym dziwnego! Bruce Dickinson - wokalista Iron Maiden - miał zdiagnozowany w ubiegłym roku guz na języku. Okazało się, że przyczyną tej dolegliwości była ... miłość francuska! :-D
Także wbrew pozorom nie ma w tym nic dziwnego.
Na szczęście chłopina wyzdrowiał i dał czadu we Wrocławiu aż miło! :-)
Stop PLANDEMII COVID-1984
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
XIII VII III I V XX XIV 1
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz

johny pisze:! Bruce Dickinson - wokalista Iron Maiden - miał zdiagnozowany w ubiegłym roku guz na języku. Okazało się, że przyczyną tej dolegliwości była ... miłość francuska
Poważnie? Dzieki, ze piszesz. Potrzebuje znanych przykładów. Michael Douglas był moim głównym do tej pory. To nie jest ścisłe rak języka tylko oropharynx czyli z tylu za językiem jakby. I rzecYwiscie uwaza sie, ze mozna zarazić sie poprzez sex oralny. I rzeczywiscie troche łatwiej go wyleczyć niz ten powodowany papierosami i alkoholem.
No i tak. To wlasnie jest przedmiot mojego research. Zbierałam próbki śliny i dane o pacjentach. Było wesoło z sexualnym pytaniem :) teraz pisze. Jasne, Zbychowiec, podam co wyjdzie. Tj juz wyszło. Tylko musze uporządkować.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator

Brunhilda pisze:Poważnie?
Całkiem poważnie! Jakbyś ustawiała wywiad z Brucem to napomknij mu o mnie! :-D :-D :-D
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Miejscowość: dokąd
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: VdL »

johny pisze:
Brunhilda pisze:Poważnie?
Całkiem poważnie! Jakbyś ustawiała wywiad z Brucem to napomknij mu o mnie! :-D :-D :-D
Może zaprosicie go na Mysliwiecką? ;-)
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Post autor: Czesio1 »

johny pisze: Całkiem poważnie! Jakbyś ustawiała wywiad z Brucem to ...
Jak przeczytałem ten początek to myślałem, że chcesz napisać "...możesz na mnie liczyć, umówię Ci spotkanie" :-D :-D :-D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz

Ha, ha, ha! Ustawiała wywiad! :-D
W sprawie oropharynx czy innej?
Swoja droga ciekawe które genotypy ( tak jest po polsku?) u niego wykryto. Tj te rakotwórcze . HPV to bardzo ciekawy wirus. Najbardziej obrazowy i oczywiscie nieczęsto spotykana forma jest epidermodysplasia verrucifoemic, czyli wygląd człowieka- drzewa. Tylko raczej w azjatyckich populacjach bo maja autusomal recessive genetyczny problem. Tez moze skończyć sie rakiem. To tylko taka kolorowa opowiastka. To nie jest naukowy film ale pokazuje o co chodzi. Ale tez ja tym sie ńie zajmuje. Moja działka to HPV w jamie ustnej i jak i skandalizujące sposoby przenoszenia :-D
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz

zbychowiec pisze:Spokojnie, Bruniu, nie ma presji :)
Jeśli uznasz, że praca w całości jest za ciężka, to może jakieś małe podsumowanie/wnioski, kiedy już skończysz... Tutaj sami romantycy, więc o miłości możesz pisać bez końca hehehe :)
:-D ciężka to chyba nie. Jasne, podam wyniki albo raczej konkluzje. bardzo ciekawe. Nie mysle, ze w Polsce przeprowadzono badanie na występowanie. Ale nie wiem tez czy duza jest zachorowanie na raka oropharynx? W ogole nie ma duzo tych badań jeszcże. Tak, ze każde wyniki , gdziekolwiek na swiecie, sa ciekawe.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz

Hurra, hurra, hurra! Abstrakt zaakceptowany na konferencje a Adelaide! Sexulana konferencje! Plakat co prawda ale zawsze! Jade w listopadzie :-) bedzie o wirusie HPV od strony sexualnej.
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: TomaszK »

Brunhilda pisze:Hurra, hurra, hurra! Abstrakt zaakceptowany na konferencje a Adelaide! Sexulana konferencje! Plakat co prawda ale zawsze! Jade w listopadzie :-) bedzie o wirusie HPV od strony sexualnej.
Gratulacje ! A swoją drogą nie wiedziałem , że stomatologia może być taka ciekawa :-)
Von Dobeneck

Post autor: Von Dobeneck »

johny pisze:
Brunhilda pisze:Zeby tylko ńikt nie pikietował pod konferencja, ze to skandal, zeby mieszać zęby z... no wlasnie...
Bruniu, a cóż w tym dziwnego! Bruce Dickinson - wokalista Iron Maiden - miał zdiagnozowany w ubiegłym roku guz na języku. Okazało się, że przyczyną tej dolegliwości była ... miłość francuska! :-D
To nie tak do końca, czytałem z nim wywiad w tej sprawie i Bruce sugerował, że wzięło mu się to znikąd. :D
Von Dobeneck

zbychowiec pisze:
Von Dobeneck pisze:
johny pisze:
To nie tak do końca, czytałem z nim wywiad w tej sprawie i Bruce sugerował, że wzięło mu się to znikąd. :D
No to wszystko jasne. To było niepokalane zarażenie.
Tak jest, a w ogóle, to chyba mu się to zrobiło na języku od buta. :D
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz

Dobek! Wszelki duch....!!!
Wracsjac do powyższego, stwierdzam z cała odpowiedzialnością, ze według obecnych, dostępnych badań, znikąd to mu sie nie wzięło. Odpowiedzialny jest przynajmńiej open mouth kissing czyli jak to formalnie sie nazywa, całowanie otwartymi ustami, czyli przeciwieństwo cmokania w policzek cioci na imieninach. Przynajmniej! a najpewniej...to beda rozne formy praktyk sexualnych. Sa inne powody zainfekowania jamy ustnej tym wirusem ale jego z cała pewnością nie dotyczą. A on jest hetero? Czy MSM?
Von Dobeneck

Brunhilda pisze:Dobek! Wszelki duch....!!!
Wracsjac do powyższego, stwierdzam z cała odpowiedzialnością, ze według obecnych, dostępnych badań, znikąd to mu sie nie wzięło. Odpowiedzialny jest przynajmńiej open mouth kissing czyli jak to formalnie sie nazywa, całowanie otwartymi ustami, czyli przeciwieństwo cmokania w policzek cioci na imieninach. Przynajmniej! a najpewniej...to beda rozne formy praktyk sexualnych. Sa inne powody zainfekowania jamy ustnej tym wirusem ale jego z cała pewnością nie dotyczą. A on jest hetero? Czy MSM?
Nie duch Bruniu(przynajmniej jeszcze). ;)
Skutecznie mi obrzydziłaś open mouth kissing. :D
Bruce jest jak najbardziej hetero.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator

Von Dobeneck pisze:Skutecznie mi obrzydziłaś open mouth kissing.
:-D :-D :-D
volenti non fit iniuria!
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz

Von Dobeneck pisze:Skutecznie mi obrzydziłaś open mouth kissing .

Jestem równie skuteczna w obrzydzania paru innych rzeczy.... :-D :-D :-D

Ech Dobek! Fajnie , ze jestes znowu!
Von Dobeneck

Brunhilda pisze:
Von Dobeneck pisze:Skutecznie mi obrzydziłaś open mouth kissing .

Jestem równie skuteczna w obrzydzania paru innych rzeczy.... :-D :-D :-D

Ech Dobek! Fajnie , ze jestes znowu!
O! Ciekawość mnie zżera jakie to inne rzeczy...
Jestem, ale na jak długo, ciężko powiedzieć. :)
Awatar użytkownika
barttez
Forowy Lektor
Miejscowość: lubelskie

Post autor: barttez »

Dobek oby jak najdłużej
Obrazek Obrazek
Aetas dulcissima adulescentia est
Von Dobeneck

Oby.
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy

Czekam i czekam na pracę Krwawej Mary, a tu nic !
Von Dobeneck

Krwawa Mary, być może, ma dużo książek do czytania, stąd Jej absencja.
Awatar użytkownika
Krwawa Mary
Zlotowicz
Zlotowicz
Tytuł: Seta Żyleta
Miejscowość: Chełm / Lublin

Post autor: Krwawa Mary »

Moi kochani wybaczcie :/ moja absencja wynikiem była spraw losowych, na które wpływu mieć nie mogłam czyt. wykopaliska, choroba, zepsuty od dwóch lat telefon, przeprowadzka, sprawy rodzinne i uwierzcie mi nawet wam się nie śniło jakie to się rzeczy działy! Dlatego wybaczcie, ale postaram się być już na bieżąco. Moją pracę wolałabym wam wstawić o tako do przeczytania w pliku, oczywiście jeśli chcecie (tylko podpowiedzcie jak to zrobić), a jeśli nie to mogę wysłać i udostępnić zainteresowanym, co więcej to jej temat brzmi : Ofiary bogom czy ofiary przypadku? Analiza stanowisk bagiennych z okresu rzymskiego na terenie Danii. Taki o temat sobie wymyśliłam, ale jakoś poszło dzięki wielkiej pomocy mojej promotorki (dzięki ci jakikolwiek Boże jeśli istniejesz za tą kobietę). Pozdrawiam Was wogle to z Chełma - dzisiaj na szczęście deszczowo i mgliście, ale jest tak pięknie, że nic dodać nic ująć! Kuruje się z zapalenia zatok więc szczerze powiedziawszy to i tak mi to obojętne jaka pogoda, bo i tak źle i tak nie dobrze :/ ale mogę Wam wysłać chorobowe całusy :D
Obrazek
Czemu mowy mojej nie rozumiecie?
Bo wy z ojca diabła jesteście.
Awatar użytkownika
Krwawa Mary
Zlotowicz
Zlotowicz

Mam nadzieje, że się udało :)
Załączniki
H-LIC-256721-2016.pdf
(2.61 MiB) Pobrany 12 razy
Ostatnio zmieniony 23 sie 2016, 10:27 przez Krwawa Mary, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator

Też ściągłem! :-D :-D :-D

Fajnie, że piszesz po Chr. :564:

Wracaj do zdrowia!
volenti non fit iniuria!
Awatar użytkownika
Krwawa Mary
Zlotowicz
Zlotowicz

Tak wyszlo :)
Obrazek
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Miejscowość: dokąd
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: VdL »

Działa, juz sobie pobrałem, wieczorem sobie poczytam i wracaj do zdrowia. :564:
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy

Dopiero dzisiaj zauważyłem, że Krwawa Mary umieściła swoją pracę na forum. Nie lubię czytać tak długiego tekstu z ekranu, więc sobie wydrukowałem i przeczytam wieczorem. Początek zapowiada się ciekawie, czytałem trochę o ofiarach bagiennych, swego czasu pisała o tym nawet Lidia Gabałówna, czyli pierwowzór Babiego Lata.
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy

Praca okazała się bardzo ciekawa bo lubię archeologię, a napisana jest przystępnym językiem , trzeba przyznać, że Krwawa Mary ma lekkie pióro. Z tym, że jak to zwykle laikowi, najbardziej podobało mi się wprowadzenie. Ale potem też jest ciekawie. Zastanowiałem się nad głównym problemem rozważanym przez autorkę - czy znajdywanie w bagnie przedmiotów użytkowych jest dowodem na wrzucanie ich tam w charakterze ofiarnym, czy też traktowanie bagna jako śmietnik. Podobnie jak Krwawa Mary skłaniałbym się do teorii ofiary, ale nie takiej jaką wyobrażamy sobie słysząc słowo "ofiara" - w jakimś uroczystym obrzędzie, z czcią i w obecności kapłana. Wyobrażam sobie prosty rytuał, który zresztą przetrwał do dziś, jako wrzucanie monet do fontanny albo jeziora. Z tym, że teraz wrzucamy żeby tu powrócić, a wtedy wrzucano dla zapewnienie sobie powodzenia. I wrzucano uszkodzone przedmioty, bo były mniej wartościowe niż nowe, tak samo jak dziś wrzucamy do fontanny drobne monety a nie banknoty. Natomiast dlaczego najczęściej wrzucano klamry od pasów to tego nie rozumiem :-D
Podobnie jak autorka, mam wątpliwości co do teorii, że znajdywane w torfowiskach zwłoki, to osoby zabite w ofierze. Gdyby tak było, to w danym miejscu byłoby ich więcej, a znajdywane są pojedynczo. Może to faktycznie ofiary zabójstw, ukryte w bagnie i nigdy nie znalezione ? W krakowskiem Zakładzie Medycyny Sądowej w latach 70-tych, były badane doskonale zachowane zwłoki kobiety wydobyte z torfowiska na Orawie, zakwalifikowane na podstawie odzieży, jako ponad stuletnie. Ten sposób utrwalenia zwłok (uchronienia przed rozkładem), nazywa się garbowanie torfowiskowe i w polskich warunkach spotykane jest bardzo rzadko.
Jest też ciekawostka dla naszego Eksploratora: jedno z polskich stanowisk ofiar bagiennych, w Pikulach na Lubelszczyźnie, zostało odkryte przez poszukiwaczy militariów.
Praca licencjacka mnie wciągnęła, czekam teraz ma na magisterkę, mam nadzieję, że będzie równie ciekawa.
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2016, 08:50 przez TomaszK, łącznie zmieniany 2 razy.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz

Fiu, fiu! Tez pod wrazeniem! Gratulacje Mary!
Nietajenko
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Tytuł: Użytkownik chwilowo nieaktywny
Miejscowość: Olsztyn

Post autor: Nietajenko »

A mnie się wydaje, że zwłoki na bagnach to jeden z nieodłącznych elementów życia czyli wypadki. Jak wiadomo głównymi sposobami pozyskiwania jedzenia ale także surowców były zbieractwo i myślistwo. Sądzę, że przy takich właśnie czynnościach ludzie ginęli na bagnach czy to zbierając żurawinę, wiklinę, czy też przy odławianiu ptactwa i wybieraniu jaj. Bagnami straszono w opowieściach i legendach więc musiały stanowić tło dla ówczesnego życia.
Refert non fatigo et consolatoria calceamenta...
Harpagan http://www.harpagan.pl/rajd/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dozwolone od lat 18”