X Forowy Wyspowy Zlot Brześć Kujawski 2016

Oficjalne zloty Miłośników Samochodzikowej Przygody
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16444
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 423 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Post autor: Czesio1 »

Yvonne pisze: A kiedy Ty tam wszedłeś?
Nie widziałam tego momentu :027:
Szybki jestem co? ;-)
Ty chyba w tym momencie byłaś tuż pode mną. :-D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
panna Monika
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 852
Rejestracja: 04 sie 2013, 14:53
Miejscowość: Łódź
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Post autor: panna Monika »

7. panna Monika


Zwiedzanie krypt kościoła podominikańskiego


Od dnia gdy nieoceniona Hanka poinformowała nas na forum o dokonanym jesienią 2015 roku w podominikańskim kościele p. w. św. Michała odkryciu krypt i polichromii, śledziliśmy wszyscy postęp prac i kolejne pojawiające się w mediach informacje. Jak się okazało, podczas zlotu mogliśmy zapoznać się ze znaleziskiem na własne oczy.
Ksiądz prałat Ireneusz Juszczyński spotkał się z nami w opisanym na kartach „Wyspy złoczyńców” oraz w relacji TomaszaL kościele pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa Męczennika, gdzie opowiedział o historii i najciekawszych elementach wyposażenia kościoła, po czym, pod opieką pana kościelnego, wysłał nas do zwiedzania krypt w kościele podominikańskim.


Obrazek
Klasztor podominikański
fot. Czesio1

Historia kościoła św. Michała sięga XIII wieku, kiedy to książę Kazimierz I Kujawski (ojciec Władysława Łokietka) w 1264r. ufundował dla Dominikanów klasztor p.w. św. Michała. Dominikanie byli gospodarzami kościoła do kasaty zakonu w roku 1864. Kościół, pierwotnie gotycki, został przebudowany i zbarokizowany w XVII i XVIII w., również XX wiek to kolejne przebudowy, w tym przebudowa z 1922 roku, skutkiem której kościół został zmniejszony. Od czasu częściowej restauracji z 1972 roku kościół wymagał dalszych prac naprawczych. Jesienią 2015 roku podczas remontu w pomieszczeniu usytuowanym obok ołtarza głównego zarwała się drewniana podłoga, pod którą była luźna ziemia, a robotnicy zauważyli stare kości. W ten właśnie sposób doszło do odkrycia krypt. Podczas usuwania kolejnych warstw ziemi odkryto szczątki ludzkie, kości zwierząt, fragmenty ceramiki, kilkanaście siedemnastowiecznych monet. Robotnicy na terenie kościoła odkryli również średniowieczne polichromie.
Część krypt nadal pozostaje zasypana, a ich gruntowne przebadania i uzyskanie odpowiedzi na pytanie, czy w podziemiach kościoła znajduje się miejsce pochówku Eufrozyny (matki Władysława Łokietka) jest kwestią mniej lub bardziej odległej przyszłości. Tymczasem na własne oczy mogliśmy się przekonać o stanie zachowania znaleziska.
Przez wąski otwór wykuty w podłodze kościoła, po drabinie, jako pierwsza do krypty zeszła ekipa naukowo–techniczno–dokumentacyjna w składzie TomaszK, zbychowiec i Czesio1 oraz inni, wiedzeni pasja badawczą członkowie forum.
W niewielkim pomieszczeniu stało kilka skromnych trumien, gdzieniegdzie, szczególnie we wnękach i ubytkach murów leżały czaszki i fragmenty kości. Wąskie przejście prowadziło do kolejnych pomieszczeń, częściowo wypełnionych dużą ilością gruzu.


Obrazek
Podziemne kryty klasztoru podominikańskiego
fot. zbychowiec

TomaszK z wielką wprawą i równie wielką pasją przystąpił do oglądania doczesnych szczątków zakonników, tłumacząc nam cierpliwie co można wyczytać z ich czaszek (na podstawie budowy czaszki, zrośnięcia szwów, itd.).

Obrazek
TomaszK przy pracy. To czaszka mężczyzny w wieku
około pięćdziesięciu lat

fot. zbychowiec

Obrazek
Trumny w podziemnych kryptach
fot. zbychowiec

Obrazek
Trumny w podziemnych kryptach
fot. zbychowiec

Obrazek
Trumny w podziemnych kryptach
fot. zbychowiec

Wszystkie zgromadzone w krypcie czaszki były czaszkami mężczyzn w różnym wieku, a zatem, niestety, nie dane nam było odkryć czaszki Eufrozyny. Nadto TomaszK zwrócił naszą uwagę na częściowo zmumifikowane zwłoki, co świadczy o korzystnym dla zachowania ciał mikroklimacie panującym w krypcie.

Obrazek
Kości w dalszej części podziemi klasztoru
fot. zbychowiec

Obrazek
Kości w dalszej części podziemi klasztoru
fot. zbychowiec

Kolejno, na zmianę, wchodziliśmy do krypty i na wszystkich wizyta ta zrobiła wielkie wrażenie – gotycka krypta, majestat śmierci i towarzysząca badaniom TomaszKa aura dokonującego się na naszych oczach odkrycia.
Zarówno ksiądz prałat Juszczyński jak i władze Brześcia Kujawskiego mają nadzieję, iż w przyszłości możliwe będzie udostępnienie krypt turystom, a widząc dbałość samorządu o obiekty zabytkowe i promocję szeroko rozumianego dziedzictwa kulturowego Brześcia, mamy nadzieję, iż nie była to nasza ostatnia wizyta w poklasztornych kryptach.


Obrazek
Hanka i Vasco
fot. zbychowiec

Obrazek
Kolejne osoby w podziemiach
fot. zbychowiec

Obrazek
Korytarz do dalszej części podziemi
fot. zbychowiec

Obrazek
Korytarz do dalszej części podziemi
fot. zbychowiec

Obrazek
Yvonne w korytarzu podziemi klasztoru podominikańskiego
fot. zbychowiec

X Forowy Wyspowy Zlot Brześć Kujawski 2016 część 7 - "Zwiedzanie krypt kościoła podominikańskiego" (panna Monika)
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez panna Monika, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3911
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 139 razy

Post autor: Barabasz »

Zdjęcia w tych ciemnościach wyszły znakomicie, brawo Zbychowiec. TomaszK ma świetną pamiątkę. Musisz mi dać trochę lekcji fotografowania! :564:
A to zdjęcie na miejscu TomaszKa bym sobie oprawił
Obrazek
Ostatnio zmieniony 03 lip 2018, 20:44 przez Barabasz, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11667
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 250 razy
Otrzymał podziękowań: 207 razy

Post autor: johny »

W ogóle wszystko zacnie wyszło! :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8891
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Post autor: TomaszK »

Opowieści z krypty ! Brawo Panno Moniko, na tę część relacji czekałem od kilku tygodni.
Nie śniło się Wam to po nocach ? To teraz się przyśni. I mam nadzieję, że nie boicie się klątwy Tutanachamona :659:
A na poważnie, czy ktoś zwrócił uwagę, że dostaliśmy się tam przez otwór wykuty w podłodze, który na pewno nie był dawnym wejściem do krypty ? Jeżeli to jest zupełnie nowo utworzone wejście do tych podziemii, to skąd się wzięła sterta kości wysypanych na stercie gruzu ? Jeżeli sterta gruzu pochodzi z zawalenia się części kościoła po pożarze w 1922 roku, to którędy można było tam wejść (bo nasz otwór jeszcze nie istniał), żeby położyć kości na tej stercie gruzu ? Tam musi być jakieś drugie, ukryte wejście. Może gdzieś w rejonie chrzcielnicy ?
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16444
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 423 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Post autor: Czesio1 »

TomaszK pisze:Opowieści z krypty ! Brawo Panno Moniko, na tę część relacji czekałem od kilku tygodni.
Nie śniło się Wam to po nocach ? To teraz się przyśni. I mam nadzieję, że nie boicie się klątwy Tutanachamona :659:
A na poważnie, czy ktoś zwrócił uwagę, że dostaliśmy się tam przez otwór wykuty w podłodze, który na pewno nie był dawnym wejściem do krypty ? Jeżeli to jest zupełnie nowo utworzone wejście do tych podziemii, to skąd się wzięła sterta kości wysypanych na stercie gruzu ? Jeżeli sterta gruzu pochodzi z zawalenia się części kościoła po pożarze w 1922 roku, to którędy można było tam wejść (bo nasz otwór jeszcze nie istniał), żeby położyć kości na tej stercie gruzu ? Tam musi być jakieś drugie, ukryte wejście. Może gdzieś w rejonie chrzcielnicy ?
Może w czasie trzeciego forowego zlotu w Brześciu Kujawskim coś na ten temat się dowiemy? Może do tego czasu odkryją coś nowego?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8891
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Post autor: TomaszK »

Barabasz pisze:A to zdjęcie na miejscu TomaszKa bym sobie oprawił
Obrazek
Rzeczywiście piękne miejsce. Ale ten majestat śmierci, o którym pisze Panna Monika, będzie w przyszłości przeszkodą, w udostępnieniu tego miejsca turystom. Chyba, że krypta zostanie opróżniona, a zakonnicy zostaną pochowani na brzeskim cmentarzu.
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

TomaszK pisze:Opowieści z krypty ! Brawo Panno Moniko, na tę część relacji czekałem od kilku tygodni.
Nie śniło się Wam to po nocach ? To teraz się przyśni. I mam nadzieję, że nie boicie się klątwy Tutanachamona :659:
Myślę, że wszyscy na to czekali.
Mnie przestraszył Lolo, który z podziemi wyszedł z raną na na kolanie.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16444
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 423 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Post autor: Czesio1 »

10. zbychowiec


Uroczysty obiad


Czesiu nie zaakceptował mojego wytłumaczenia, że obiad był mało obfitujący w wydarzenia dające się zawrzeć w relacji, postanowiłem więc opisać moje osobiste przeżycia podczas konsumpcji tegoż.

Oto moja opowieść:
Po uroczystym zasłonięciu i późniejszym odsłonięciu tablicy samochodzikowej, udaliśmy się do pobliskiego domu weselnego „Sonata” na obiad ufundowany nam przez naszych wspaniałych gospodarzy. Zasiedliśmy w pokaźnej sali za długaśnym stołem (stół był tak długi, że poczułem się jak na zebraniu zarządu korporacji).


Obrazek
Suto zastawiony stół oczekiwał na nas w domu
weselnym "Sonata"

fot. Czesio1

Rozpocząłem medytację przedposiłkową, aby przygotować żołądek na przyjęcie dużej ilości pożywienia, jako że obiad miał być wystawny. Wzywałem starosłowiańskich bogów, aby dali mi siłę i pojemność do sprostania temu wyzwaniu. W szczególności inkantowałem swe modły do:
Dadźboga (opiekun ogniska domowego, rozdawca łask i bogactw),
Jarowita (dawca sił młodości. Bóg wiosny, płodności oraz miłości),
Łady (bogini płodności i wegetacji),
mego patrona Perepłuta (bóg wody, opiekun korzeni drzewa życia. Jest on także patronem piwa, miodu, tańca i libacji),
Perperuny (bogini urodzaju, uosobienie deszczu),
Simargła (bóg ziemi, zboża i żniw. Opiekun wszystkich roślin i zwierząt należących do sfery gospodarskiej, życia rodzinnego, wegetacji),
i Swaroga, którego zawsze wolę zawezwać na wszelki wypadek, aby wszystko było OK od strony prawnej (jest to bóg nieba, boski kowal. Główny bóg rządzący przyrodą i społeczeństwem, twórca prawa.)


Obrazek
TomaszK relacjonuje przebieg penetracji podziemnych krypt,
siostra Hanki chłonie opowieść Tomasza a zbychowiec wznosi
w myślach modły do starosłowiańskich bogów

fot. kadr z filmu

Obrazek
Od lewej: zbychowiec, irycki, Eksplorator63, i Vasco,
który właśnie dostał swoją porcję kremu

fot. kadr z filmu

Ledwo zakończyłem swój zaśpiew do Swaroga, zaczęto wnosić jadło w niezwykłej obfitości. Moja intuicja podpowiedziała mi, że tym razem będę musiał wykrzesać z siebie wszystkie siły aby sprostać zadaniu, zanuciłem więc dodatkowych kilka strof do Porewita, boga siły, syna Peruna.
Przed mym nosem wylądował krem pomidorowy, którym delektowałem się krótko, bowiem na tacach wnoszono już kolejne potrawy.


Obrazek
Sokole Oko potwierdza pisane słowo zbychowca,
że krem pomidorowy jest wyśmienity

fot. kadr z filmu

Gdy zobaczyłem kotleta schabowego, pogratulowałem sobie swojej zapobiegliwości i zjednania sobie Porewita, bowiem kotlet ten opisać można nie inaczej jak słowem "gigantyczny".
Moje zmagania z nim trwały dobre parę minut, ale powiedzieć muszę, że kotlet był niezwykle smaczny, co dodawało mi wigoru i pozwalało na utrzymanie dobrego tempa.
Uczcie nie było końca. Stoły uginały się od obfitości jadła, a tu co rusz wnoszono nowe smakołyki na półmiskach. A to sałatki, a to słodycze, ciasta i ciasteczka.


Obrazek
Brunhilda na żywo relacjonuje do Australii wydarzenia
z Brześcia Kujawskiego; johny pozdrawia wszystkich

fot. kadr z filmu

Obrazek
johny z Nilem77 w czasie wesołej pogawędki, a z kimże to
rozprawia Barabasz?

fot. kadr z filmu

Obrazek
I już wszystko jasne. Z TomaszemL gawędzi Barabasz.
fot. kadr z filmu

Moim końcowym wyzwaniem była ryba. Z początku myślałem, że jej nie podołam. Czułem, że skonsumowane do tej pory jedzenie sięga mi mniej więcej do przełyku, a ryba lubi przestrzeń.
Wtedy ukazał mi się Perepłut, mój patron, i rzekł: „Nie darmo jestem panem wody i wszystkiego, co w niej się znajduje, i co w niej pływa. Panem jestem również i ryb, jak i tej ryby, którą masz na talerzu. Nie lękaj się więc, jeno wbijaj swe siekacze w tą smakowitą potrawę, jest to bowiem sługa moja i ją do twojej naznaczyłem konsumpcji. Nie zwlekaj boś pod moją opieką.”
Tak też uczyniłem. Nie tracąc czasu, wgryzłem się w filet z ryby nie bacząc na to, czy zdołam go przełknąć. Perepłut dotrzymał słowa i wszystkie kęsy, jakby przy pomocy magii, przeszły gładko. Nie mogłem się nadziwić jak to być mogło, bowiem przeczyło to wszelakim prawom fizyki.


Obrazek
Adamowi i Yvonne humor również dopisywał.
fot. kadr z filmu

Obrazek
VdL i z kolegą wsłuchani w opowieści Hanki
o przygotowaniach do zlotu.

fot. kadr z filmu

Dość na tym jednak, bo po pokonaniu tej ostatniej przeszkody dotarłem do kresu swej kulinarnej wędrówki i mogłem ze spokojnym sumieniem ogłosić zwycięstwo. Mój umysł opanowała niesłychana radość z kolejnego epickiego osiągnięcia. Poprzeczka po raz kolejny została podniesiona. Przesunąłem się o kolejne kilka cali na swej drodze do absolutu.
W swej wdzięczności wzniosłem podzięki do wszystkich bóstw, które pomogły mi na mej drodze, w szczególności do niezastąpionego Perepłuta (ach, jakże się cieszyłem, że wybrałem go na swego patrona).
Potem oddałem się błogiemu odpoczynkowi. Zamknąłem oczy, zwolniłem oddech i zapadłem w półsen, a myśli me krążyły po innych układach gwiezdnych, galaktykach, mgławicach. Odwiedzałem inne światy i ich restauracje, uczestniczyłem w ucztach...
Jak zwykle w takich sytuacjach, moje rozmarzenie nie trwało długo. Jako, że program naszego zlotu był napięty, wyrwano mnie brutalnie z półdrzemki i popędzono do kolejnych punktów programu.
Jednak Dola (bóstwo indywidualnego losu ludzkiego, niewidzialna towarzyszka każdego człowieka.) nie chciała, abym tego dnia zakończył swe przygody kulinarne...
Niezwykłym zrządzeniem losu dane mi było ponownie odwiedzić „Sonatę” i zjeść część potraw, którem skonsumował za pierwszym razem. A to za sprawą późniejszego przybycia Milady i Mirmiła, których to zabrałem tam na spóźniony obiad. Gospodarze „Sonaty” w swojej szczodrości przygotowali nie dwa, lecz trzy obiady i po moim przybyciu zostały przede mną postawione talerze z wyśmienitym jadłem (którego oczywiście nie mogłem nie zjeść).
Był to jeden z najbardziej obfitych kulinarnie dni mojego nudnawego żywota. Dzięki, Perepłucie!


Obrazek
A wszystko rejestrował i rozmowom się przysłuchiwał Czesio1
fot. kadr z filmu

X Forowy Wyspowy Zlot Brześć Kujawski 2016 część 10 - "Uroczysty obiad" (zbychowiec)
Ostatnio zmieniony 03 lip 2018, 20:45 przez Czesio1, łącznie zmieniany 7 razy.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8891
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Post autor: TomaszK »

Ryba była genialna, wspominam ją do dziś. Zjadłem pięć albo sześć kawałków, chociaż w domu jadam rybę tylko na wigilii.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11667
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 250 razy
Otrzymał podziękowań: 207 razy

Post autor: johny »

Dobre! :-D :564: :564: :564:
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

TomaszK pisze:Ryba była genialna, wspominam ją do dziś. Zjadłem pięć albo sześć kawałków, chociaż w domu jadam rybę tylko na wigilii.
Rybka, to była boska, :-D Wszystko było genialne, zapiekane ziemniaki, mięseczko a dopełnieniem była klimatyzacja w lokalu.
Biorąc pod uwagę zamówioną pogodę przez Hankę (33 st. C w cieniu), którą zapewne będę zapewne wspominał do wiosny.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16444
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 423 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Post autor: Czesio1 »

Po kilkudniowej przerwie zapraszam na kolejny odcinek naszego forowego serialu. Część siódma przedstawia główne wydarzenie zlotu, dzięki któremu spotkaliśmy się pod koniec sierpnia w Brześciu Kujawskim. A zatem przeżyjmy to jeszcze raz:

X Forowy Wyspowy Zlot Brześć Kujawski 2016 odcinek 7 - Otwarcie tablicy przy jeziorze Cmentowo
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 13053
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 192 razy

Post autor: Yvonne »

Czesio1 pisze:Część siódma przedstawia główne wydarzenie zlotu, dzięki któremu spotkaliśmy się pod koniec sierpnia w Brześciu Kujawskim. A zatem przeżyjmy to jeszcze raz:
Zauważyliście, że podczas odsłonięcia tablicy biły dzwony w mieście?
Akurat była godzina 12.
Wspaniale się to skomponowało. Dodało tej chwili takiego uroczystego wydźwięku :-)
Bardzo mi się ten moment podoba.


P.S. Ale na żadne wywiady już mnie więcej nie namówicie. Kompletnie się nie nadaję. Następnym razem niech wystąpi ktoś bardziej reprezentacyjny.
Ostatnio zmieniony 06 paź 2016, 19:07 przez Yvonne, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16444
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 423 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Post autor: Czesio1 »

Yvonne pisze: P.S. Ale na żadne wywiady już mnie więcej nie namówicie. Kompletnie się nie nadaję. Następnym razem niech wystąpi ktoś bardziej reprezentacyjny.
Co też Ty opowiadasz Yvonne?? Byłaś rewelacyjna!!! :564:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8891
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Post autor: TomaszK »

Właśnie dowiodłaś, że się nadajesz. Ale wszystkie jesteście wygadane (mam na myśli nasze forowe Gracje), więc na kolejnych zlotach będziecie występować po kolei.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16444
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 423 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Post autor: Czesio1 »

TomaszK pisze:Właśnie dowiodłaś, że się nadajesz. Ale wszystkie jesteście wygadane (mam na myśli nasze forowe Gracje), więc na kolejnych zlotach będziecie występować po kolei.
Dobrze prawisz TomaszKu.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

Czesio1 pisze:
TomaszK pisze:Właśnie dowiodłaś, że się nadajesz. Ale wszystkie jesteście wygadane (mam na myśli nasze forowe Gracje), więc na kolejnych zlotach będziecie występować po kolei.
Dobrze prawisz TomaszKu.
Nie dobrze, a bardzo dobrze. :564:
Myślę, że nie ma osoby , która zaprzeczy mym słowom, że byłaś rewelacyjna i godnie reprezentowała nas forum.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez VdL, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11667
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 250 razy
Otrzymał podziękowań: 207 razy

Post autor: johny »

VdL pisze:Myślę, że nie ma osoby , która zaprzeczy mym słowom, że byłaś rewelacyjna i godnie reprezentowała nas forum.
:564:
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11667
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 250 razy
Otrzymał podziękowań: 207 razy

Post autor: johny »

zbychowiec pisze:Bardzo ładny wywiad, Yvonne. Nie masz absolutnie żadnych powodów do kompleksów.
ja powiem krótko, ma gadane jak ta lala! :-D
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3911
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 139 razy

Post autor: Barabasz »

Także wg mnie Yvonne jest stworzona do wszelkich wystąpień publicznych. Nie wiem jakie są zasady przyznawania sprawności "ambasador" ale Yvonne pewnie na nią zasługuje!
Ostatnio zmieniony 07 paź 2016, 09:46 przez Barabasz, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11667
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 250 razy
Otrzymał podziękowań: 207 razy

Post autor: johny »

Barabasz pisze:Wg mnie także Yvonne jest stworzona do wszelkich wystąpień publicznych.
Podbijam!
Barabasz pisze:Nie wiem jakie są zasady przyznawania sprawności "ambasador" ale Yvonne pewnie na nią zasługuje!
A ja raczej sądzę, że forowy prelegent! :-D
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16444
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 423 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Post autor: Czesio1 »

W ramach odpoczynku od niezwykle trudnej konkursowej zagadki zapraszam na dwa kolejne, krótkie odcinki serialu:

X Forowy Wyspowy Zlot Brześć Kujawski 2016 odcinek 8 - Spacer wokół wyspy złoczyńców

X Forowy Wyspowy Zlot Brześć Kujawski 2016 odcinek 9 - Uroczysty obiad
Ostatnio zmieniony 09 paź 2016, 12:21 przez Czesio1, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2767
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy

Post autor: irycki »

ślinka mi pociekła. Ach ten obiadek...

Czesiu, wkradł Ci się błąd, odcinek dziewiąty czyli obiad ma w czołówce napisane "Odcinek 8".
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16444
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 423 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Post autor: Czesio1 »

irycki pisze:ślinka mi pociekła. Ach ten obiadek...

Czesiu, wkradł Ci się błąd, odcinek dziewiąty czyli obiad ma w czołówce napisane "Odcinek 8".
Faktycznie, dzięki irycki za czujność i zwrócenie uwagi na błąd. To dlatego, że pierwotnie oba te odcinki miały tworzyć jedną całość, ale miałem problem jak ich zatytułować.
Poprawię na wolnym czasie i wrzucę na youtube.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

Jak dla mnie MALINA :-P
Klimat i temperatura zlotu mi odpowiada, zawsze byłem ciepłolubny. :-D
Ostatnio zmieniony 09 paź 2016, 01:38 przez VdL, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16444
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 423 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Post autor: Czesio1 »

irycki pisze: Czesiu, wkradł Ci się błąd, odcinek dziewiąty czyli obiad ma w czołówce napisane "Odcinek 8".
Już poprawiłem. Jeszcze raz dzięki irycki :564:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8891
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Post autor: TomaszK »

Kapitalnie udała się ta scena z lustrami. Taki swoisty podpis autora.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16444
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 423 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Post autor: Czesio1 »

TomaszK pisze:Kapitalnie udała się ta scena z lustrami. Taki swoisty podpis autora.
Z nagranego materiału to była jedyna szansa, żebym i ja się pokazał w tej Sonacie. :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11667
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 250 razy
Otrzymał podziękowań: 207 razy

Post autor: johny »

4. johny


Spotkanie z przedstawicielami Biura Promocji Miasta


Po wysiłku fizycznym i umysłowym (grze miejskiej) nadszedł długo oczekiwany czas na wspólne rozmowy przy suto zastawionych bibliotecznych stołach. W końcu był czas na poznanie nowych forowiczów przybyłych na nasze brzeskie spotkanie. Miejsce było zacne, królestwo naszej koleżanki Hanki, czyli brzeska biblioteka.
Po kilkudziesięciu minutach rozmów, wymiany zdań i opinii doczekaliśmy się w końcu pierwszej części oficjalnej a mianowicie spotkania z przedstawicielami Wydziału Promocji Miasta Brześć Kujawski panią Justyną Gruszecką i panem Tomaszem Chymkowskim.


Obrazek
Justyna Gruszecka i Tomasz Chymkowski przybyli
na spotkanie z nami

fot. kadr z filmu

Obrazek
Justyna Gruszecka i Tomasz Chymkowski
fot. kadr z filmu

Obrazek
Główny Organizator zlotu - Hanka
fot. kadr z filmu

Obrazek
Humor wszystkim dopisywał
fot. kadr z filmu

Wzajemnym uprzejmościom nie było końca, my dziękowaliśmy im za wspaniałe przyjęcie, oni nam za promocję Brześcia właśnie.

Obrazek
Drobny upominek od Urzędu Miejskiego abyśmy mieli
pamiątkę z pobytu
w Brześciu Kujawskim

fot. kadr z filmu

Obrazek
Drobny upominek od Urzędu Miejskiego abyśmy mieli
pamiątkę z pobytu
w Brześciu Kujawskim

fot. kadr z filmu

Obrazek
Yvonne dumnie prezentuje swój egzemplarz pamiątki
fot. kadr z filmu

Nie obyło się także bez drobnych upominków dla zlotowiczów w postaci pamiątkowych obrazków sławiących nasze spotkanie

Obrazek
Yvonne w imieniu wszystkich Zlotowiczów dziękuje
przedstawicielom Urzędu Miejskiego za zaproszenie
do Brześcia Kujawskiego

fot. kadr z filmu

Obrazek
Drobne upominki również od Zlotowiczów
fot. kadr z filmu

Po części oficjalnej przeszliśmy do niespodzianki przygotowanej przez Czesia. Przenieśliśmy się do starego kina i na ekranie ukazał się czarno biały film będący kompilacją scen nagranych przez nas podczas naszego złoczyńcowego zlotu sprzed dwóch lat.

Obrazek
Projekcja forowego filmu "Wyspa złoczyńców"
fot. kadr z filmu

Obrazek
Wszyscy z zainteresowaniem oglądają aktorskie
wyczyny Zlotowiczów

fot. kadr z filmu

Wróciły wspomnienia a śmiechu było co niemiara! Czesio bezapelacyjnie zasłużył na jakąś filmową nagrodę za scenariusz, montaż i reżyserię filmu a także kilka odegranych epizodów…

Obrazek
Wspomnienia wróciły - myśli TomaszK...
fot. kadr z filmu

Obrazek
...oglądając swoją rolę jako kłusownika
fot. kadr z filmu

Obrazek
Sala kinowa zapełniona, wolnych miejsc
na seansie brak

fot. kadr z filmu

Podziękowaliśmy również naszej nieocenionej Organizatorce zlotu Hance, wręczając foto–album z poprzedniego zlotu oraz komplet dwunastu książek z serii „Pan Samochodzik” dla Biblioteki.

Obrazek
Podziękowań i drobnych prezentów nie zabrakło
również dla Organizatora
zlotu czyli Hanki

fot. kadr z filmu

Obrazek
Fotoalbum z poprzedniego zlotu dla Hanki...
fot. kadr z filmu

Obrazek
...a komplet "Pana Samochodzika" wydawnictwa
"Siedmioróg" dla Biblioteki

fot. kadr z filmu

Obrazek
Wzruszona Hanka dumnie prezentuje książkę od której
wszystko się zaczęło, czyli "Wyspę złoczyńców"

fot. kadr z filmu

Na koniec pierwszego oficjalnego spotkania Hanka podała wyniki gry miejskiej.

Obrazek
Hanka podaje wyniki gry miejskiej
fot. kadr z filmu

Obrazek
Gratulacje dla kapitana Drużyny Nr 1, która okazała się
najlepsza w grze miejskiej

fot. kadr z filmu

Obrazek
Upominki dla zwycięzców gry miejskiej
fot. kadr z filmu

Zlot zaczynał się tak jak miał się zacząć czyli niesamowicie. A ja? Ja patrzyłem na regały uginające się pod ciężarem książek i w mej głowie narodziła się pewna myśl i marzenie zarazem. Wszak to miejsce to rewelacyjna miejscówka na nocleg, fajnie byłoby spędzić noc w bibliotece… Może to marzenie kiedyś się spełni?

Obrazek
Pamiątkowe zdjęcie z przedstawicielami Urzędu Miejskiego
fot. zbychowiec

Obrazek
Pamiątkowe zdjęcie z przedstawicielami Urzędu Miejskiego
fot. zbychowiec

X Forowy Wyspowy Zlot Brześć Kujawski 2016 część 4 - "Spotkanie z przedstawicielami Biura Promocji Miasta" (johny)
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez johny, łącznie zmieniany 3 razy.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
ODPOWIEDZ