Zlot świętokrzyski

Oficjalne zloty Miłośników Samochodzikowej Przygody
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Reasumując to, co było poruszone wcześniej: rozumiem, że wymagane będzie chodzenie w maseczce?
Dobrze zrozumiałam?
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Yvonne pisze:Reasumując to, co było poruszone wcześniej: rozumiem, że wymagane będzie chodzenie w maseczce?
Dobrze zrozumiałam?
W zależności od okoliczności. W każdym razie trzeba mieć maseczki przy sobie.
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

W związku z tym, że nie da się zwiedzić muzeum w Sielpii (szkoda, bo to mój rodzaj muzeum, nie sztuka tylko technika :-D ), ten dzień spędzimy jadąc w odwrotnym kierunku niż początkowo planowałem. Próbowałem zamieścić te zmiany w programie kilka stron wcześniej, ale mi się nie udało.

12 czerwca (piątek), północna część regionu – śladami „Awantury w Niekłaju”
Wyjazd do Skarżyska-Kamiennej (60km, ale trasą S7 tylko 40min). Tam zwiedzamy Muzeum Orła Białego, znane z wielkoformatowych militariów zgromadzonych na ekspozycji plenerowej. Tu znajduje się m.in. wrak czołgu wydobytego z bagna w Niekłaniu, czołgu będącego ważnym punktem fabuły książki. Następnie jedziemy do Stąporkowa (25km), gdzie odwiedzimy nieczynną stację kolejową, nazywającą się dawniej „Niekłań” co jest pierwowzorem „Niekłaja” z książki Niziurskiego”. Dalej Końskie (12km), zobaczymy park pałacowy, pierwowzór „Dzikiego Ogrodu” gdzie dzieją się najważniejsze zdarzenia z fabuły książki. Obiad w Końskich, potem powrót do bazy (55km).
W drodze powrotnej możemy odwiedzić w Małogoszczy groby powstańców z 1863 roku. Tu odbyła się największa bitwa Powstania Styczniowego, po każdej ze stron było po 2 tysiące żołnierzy. Polskimi wojskami dowodził Langiewicz, znany nam z kart "Klubu Włóczykijów".

Pozostałe punkty programu zlotu - bez zmian.
Ostatnio zmieniony 29 maja 2020, 21:29 przez TomaszK, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Nas niestety nie będzie.
Bardzo przepraszamy organizatora Tomaszka oraz wszystkich uczestników zlotu.
Obawiamy się, że umęczymy zarówno Elunię, jak i siebie.
Będzie sporo jeżdżenia, jednego dnia nawet ok. 150 kilometrów i chyba nie dalibyśmy rady.
Bawcie się dobrze :-)
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

No cóż, szkoda. Liczyłem że przynajmniej Ty przeczytasz wszystkie trzy książki, szlakiem których odbywa się lot.
Dla pozostałych uczestników przypominam lektury obowiązkowe:
- "Klub Włóczykijów", odwiedzimy kamieniołom Zygmuntówka i poszukamy jaskini, przeszukamy gołoborze pod Łysą Górą i spróbujemy wejść na dach schorniska PTTK w św. Katarzynie
- "Księga urwisów", będzimy zgłębiać "dziki szyb" w górze Miedzianka i byc może odwiedzimy tamtejsze muzeum
- "Awantura w Niekłaju", odwiedzimy zarastający chaszczami dworzec kolejowy w Stąporkowie, dawniej "Niekłań" i Dziki Ogród w Końskich.
Hanka
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1920
Rejestracja: 05 maja 2014, 20:31
Tytuł: Hanka
Miejscowość: Brześć Kujawski
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 107 razy

Post autor: Hanka »

TomaszK pisze:No cóż, szkoda. Liczyłem że przynajmniej Ty przeczytasz wszystkie trzy książki.
i nie liczyłeś już na nikogo innego? :027:
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

Ja nawet zacząłem Awanturę w Niekłaju, ale niewciągnąłem się.
Awatar użytkownika
PiTT
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 934
Rejestracja: 26 kwie 2017, 00:20
Miejscowość: Gd./Tcz.
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Post autor: PiTT »

TomaszKu ja czytałem, ale muszę sobie odświeżyć. Zwłaszcza Księgę urwisów bo jakoś najmocniej na niej zaciążył dług tamtych czasów i nie ciągnęło mnie do niej zbyt mocno.

Yvonne szkoda, ale rozumiem. Może jakoś się zobaczymy, gdybyśmy byli znowu w Bydgoszczy? W sumie byłem tam i dziś, ale miałem bardzo napięty plan...
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Yvonne pisze:Nas niestety nie będzie.
Bardzo przepraszamy organizatora Tomaszka oraz wszystkich uczestników zlotu.
Obawiamy się, że umęczymy zarówno Elunię, jak i siebie.
Będzie sporo jeżdżenia, jednego dnia nawet ok. 150 kilometrów i chyba nie dalibyśmy rady.
Bawcie się dobrze :-)
Szkoda że jednak nie uda się Wam dojechać. :-(

W takim razie ostateczna lista chętnych na zlot wygląda tak:

TomaszK - 1 osoba
Hanka - 1 osoba
Czesio1 - 1 osoba
Mysikrólik - 1 osoba
Vasco - 1 osoba
Eksplorator63 - 1 osoba
Ater - 2 osoby
PiTT - 4 osoby
chkaplan - 2 osoby

RAZEM: 14 osób
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Hanka pisze:
TomaszK pisze:No cóż, szkoda. Liczyłem że przynajmniej Ty przeczytasz wszystkie trzy książki.
i nie liczyłeś już na nikogo innego? :027:
Ty będziesz referować treść kolejnych książek, każdego dnia rano ;-)
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Czy jest ktoś chętny do penetracji sztolni i Jaskini w Miedziance ? http://www.sktj.pl/epimenides/inne/jwsznm_p.html
Można wejść przynajmniej w początkowe odcinki od wejścia oznaczonego jako "3" (byłem tam z Milady i Zbychowcem) i od strony naturalnej jaskini gdzie nie dotarłem. Ta jaskinia to książkowy "dziki szyb".
Jedyne niebezpieczne miejsce jest opisane na mapce jako "Szyb", tam i tak byśmy nie doszli.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

TomaszK pisze:Czy jest ktoś chętny do penetracji sztolni i Jaskini w Miedziance ? http://www.sktj.pl/epimenides/inne/jwsznm_p.html
Można wejść przynajmniej w początkowe odcinki od wejścia oznaczonego jako "3" (byłem tam z Milady i Zbychowcem) i od strony naturalnej jaskini gdzie nie dotarłem. Ta jaskinia to książkowy "dziki szyb".
Jedyne niebezpieczne miejsce jest opisane na mapce jako "Szyb", tam i tak byśmy nie doszli.
No jasne że jest!! JA!! :564:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

TomaszK pisze:Czy jest ktoś chętny do penetracji sztolni i Jaskini w Miedziance ? http://www.sktj.pl/epimenides/inne/jwsznm_p.html
No jak nie, jak tak. Właśnie po to tam jadę przez pół Polski. Poza tym, coś czuję, że to będzie najchłodniejsze miejsce podczas tego zlotu.

Vasco
Widziałem oczywiście Twój post o wspólnej podróży, ale musiałem się wstrzymać, aż małżonka podejmie decyzję. Przemyślałem jednak sprawę i chyba powtórzę manewr posejnelski i dojadę gdzieś pociągiem(może do Kutna?), a stamtąd podejmie mnie Hanka.
Ater
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 531
Rejestracja: 05 sie 2017, 22:54
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 27 razy
Otrzymał podziękowań: 37 razy

Post autor: Ater »

Mysikrólik pisze:
TomaszK pisze:Czy jest ktoś chętny do penetracji sztolni i Jaskini w Miedziance ? http://www.sktj.pl/epimenides/inne/jwsznm_p.html
No jak nie, jak tak. Właśnie po to tam jadę przez pół Polski. Poza tym, coś czuję, że to będzie najchłodniejsze miejsce podczas tego zlotu.
Też bym się pisał
Mysikrólik pisze: Vasco
Widziałem oczywiście Twój post o wspólnej podróży, ale musiałem się wstrzymać, aż małżonka podejmie decyzję. Przemyślałem jednak sprawę i chyba powtórzę manewr posejnelski i dojadę gdzieś pociągiem(może do Kutna?), a stamtąd podejmie mnie Hanka.
To ja bym skorzystał z propozycji Vasco jeśli to aktualne i dojechał do Łodzi pociągiem, a stamtąd czy byś mógł nas (ja i Ania) zabrać na zlot?
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

Czy byliście kiedyś w Kutnie na dworcu w nocy?

Ja już mam kupiony bilet i jeśli Hanka po mnie nie przyjedzie, to może będę tam nocował. ;-)
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Mysikrólik pisze:Czy byliście kiedyś w Kutnie na dworcu w nocy?

Ja już mam kupiony bilet i jeśli Hanka po mnie nie przyjedzie, to może będę tam nocował. ;-)
Ja byłem kiedyś w nocy na dworcu w Elblągu. A właściwie to najpierw byłem koło dworca bo otwierali poczekalnię bodajże od 4:00.
Na szczęście moja podwózka przyjechała bo nie wiem gdzie bym nocował. :027:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Mysikrólik pisze:Czy byliście kiedyś w Kutnie na dworcu w nocy?
Nocowałem na Victoria Station, Milano Centrale i na dworcu w Błoniu. Ale nie z powodu Hanki.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
oldmalarz
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1045
Rejestracja: 15 lis 2016, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 59 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Post autor: oldmalarz »

Mysikrólik pisze:Czy byliście kiedyś w Kutnie na dworcu w nocy?
nie wyobrażam sobie czegos takiego w tym wieku..nigdy nie cierpiałem ani dworców ani pociągów w latach 90-92 musiałem podrózować ze Swinoujscia lub z Gdańska..przepustki wydawane były w/g własnego widzimisie i nie wspólgrały z rozkłądem jazdy pociągów wiec nierzadko nocowało sie na stacjach przesiadkowych ..doskonale pamietam nude czekania, wszechobecny smród i telepotanie pociągu oraz ten irytujący hałas.. od tamtej pory mam awersje na pociągi i dworce...
Żeglarstwo - nie yachting :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Vasco
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 552
Rejestracja: 24 sie 2016, 21:16
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 41 razy

Post autor: Vasco »

W Kutnie nie, ale w równie podejrzanych owszem...

Mogłeś podjechać pociągiem i do Konina :) Myślałem o jakimś skomunikowaniu z Hanką, ale uznałem, że pewnie pojedzie z Yvonne więc nawet nie pytałem. Skoro zabieram Aterów (jasne!) to już nieaktualne. Mam auto 4 osobowe, więc się wszyscy do jednego nie zapakujemy. Zresztą to za daleko, aby się męczyć jak sardynki. O której przyjeżdżasz do Kutna?

To może spotkajmy się w tym Kutnie i potem pojedziemy konwojem? Ater, pasuje Wam? Pociągi do Łodzi i tak pewnie przez Kutno jadą? No chyba, że magistralą, to sprawdź czy zatrzymuje się w Babiaku.

Mogę się nieco potaplać w błocie.
Ostatnio zmieniony 01 cze 2020, 15:32 przez Vasco, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

Kutno 11:51
Hanka
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1920
Rejestracja: 05 maja 2014, 20:31
Tytuł: Hanka
Miejscowość: Brześć Kujawski
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 107 razy

Post autor: Hanka »

Mysikrólik pisze:Czy byliście kiedyś w Kutnie na dworcu w nocy?

Ja już mam kupiony bilet i jeśli Hanka po mnie nie przyjedzie, to może będę tam nocował. ;-)
:-D postaram się abyś nie musiał poznawać uroków tego miejsca nocą, będę przed czasem oczekiwać na peronie (mogę nawet z kwiatami)
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Mysikrólik pisze:Kutno 11:51
To brzmi jak 3:10 do Yumy.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

Hanka pisze:
Mysikrólik pisze:Czy byliście kiedyś w Kutnie na dworcu w nocy?

Ja już mam kupiony bilet i jeśli Hanka po mnie nie przyjedzie, to może będę tam nocował. ;-)
:-D postaram się abyś nie musiał poznawać uroków tego miejsca nocą, będę przed czasem oczekiwać na peronie (mogę nawet z kwiatami)
Gdybym jechał tym pociagiem wolałbym Twoje ciesto drożdżowe. Wostatecznisci Brzeskie buleczki z kremem.
:-D
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

VdL pisze:
Hanka pisze:
Mysikrólik pisze:Czy byliście kiedyś w Kutnie na dworcu w nocy?

Ja już mam kupiony bilet i jeśli Hanka po mnie nie przyjedzie, to może będę tam nocował. ;-)
:-D postaram się abyś nie musiał poznawać uroków tego miejsca nocą, będę przed czasem oczekiwać na peronie (mogę nawet z kwiatami)
Gdybym jechał tym pociagiem wolałbym Twoje ciesto drożdżowe. Wostatecznisci Brzeskie buleczki z kremem.
:-D
Ja tam bym wolał miskę żurku. Takiego jak po spływie Biebrza :564:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Hanka
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1920
Rejestracja: 05 maja 2014, 20:31
Tytuł: Hanka
Miejscowość: Brześć Kujawski
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 107 razy

Post autor: Hanka »

VdL pisze:
Hanka pisze:
Mysikrólik pisze:Czy byliście kiedyś w Kutnie na dworcu w nocy?

Ja już mam kupiony bilet i jeśli Hanka po mnie nie przyjedzie, to może będę tam nocował. ;-)
:-D postaram się abyś nie musiał poznawać uroków tego miejsca nocą, będę przed czasem oczekiwać na peronie (mogę nawet z kwiatami)
Gdybym jechał tym pociagiem wolałbym Twoje ciesto drożdżowe. Wostatecznisci Brzeskie buleczki z kremem.
:-D
ciasto drożdżowe upiekę i zabiorę na żaglówke więc skoro pływasz z nami dla Ciebie pół blachy 🙂.
Szkoda, że na zlocie Was nie będzie :-(
Hanka
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1920
Rejestracja: 05 maja 2014, 20:31
Tytuł: Hanka
Miejscowość: Brześć Kujawski
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 107 razy

Post autor: Hanka »

Czesio1 pisze: Ja tam bym wolał miskę żurku. Takiego jak po spływie Biebrza :564:
żurku ugotujemy, zapowiadają deszczowy weekend więc gdy będziemy siedzieć w domku podczas burzy to chętnie coś ciepłego się przekąsi wieczorem :-)
Ater
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 531
Rejestracja: 05 sie 2017, 22:54
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 27 razy
Otrzymał podziękowań: 37 razy

Post autor: Ater »

Vasco pisze:W Kutnie nie, ale w równie podejrzanych owszem...

Mogłeś podjechać pociągiem i do Konina :) Myślałem o jakimś skomunikowaniu z Hanką, ale uznałem, że pewnie pojedzie z Yvonne więc nawet nie pytałem. Skoro zabieram Aterów (jasne!) to już nieaktualne. Mam auto 4 osobowe, więc się wszyscy do jednego nie zapakujemy. Zresztą to za daleko, aby się męczyć jak sardynki. O której przyjeżdżasz do Kutna?

To może spotkajmy się w tym Kutnie i potem pojedziemy konwojem? Ater, pasuje Wam? Pociągi do Łodzi i tak pewnie przez Kutno jadą? No chyba, że magistralą, to sprawdź czy zatrzymuje się w Babiaku.

Mogę się nieco potaplać w błocie.
Nie ma problemu, może być i Kutno, bilety kupione będziemy o 11:15..
Raczej nik nie ma Dużego FIAT-a w kolorze yellow bahama?
Obrazek
Ater
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 531
Rejestracja: 05 sie 2017, 22:54
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 27 razy
Otrzymał podziękowań: 37 razy

Post autor: Ater »

Hanka pisze:
Czesio1 pisze: Ja tam bym wolał miskę żurku. Takiego jak po spływie Biebrza :564:
żurku ugotujemy, zapowiadają deszczowy weekend więc gdy będziemy siedzieć w domku podczas burzy to chętnie coś ciepłego się przekąsi wieczorem :-)
A jeszcze parę lat temu nie lubiłem żurku, a teraz na wspomnienie biebrzańskiego, to robi mi się ciepło na żołądku :)
Vasco
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 552
Rejestracja: 24 sie 2016, 21:16
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 41 razy

Post autor: Vasco »

Tylko moment. Mówimy o środzie? Bo na 11:15 to nie dotrę. Zmienili mi plan zajęć. O tej porze to w najlepszym razie wyjadę. Dotrę pewnie w jakieś 1,5h
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Winnetou
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 91
Rejestracja: 16 paź 2017, 19:54
Miejscowość: Wawa
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: Winnetou »

TomaszK pisze:Czy jest ktoś chętny do penetracji sztolni i Jaskini w Miedziance ? http://www.sktj.pl/epimenides/inne/jwsznm_p.html
Można wejść przynajmniej w początkowe odcinki od wejścia oznaczonego jako "3" (byłem tam z Milady i Zbychowcem) i od strony naturalnej jaskini gdzie nie dotarłem. Ta jaskinia to książkowy "dziki szyb".
Jedyne niebezpieczne miejsce jest opisane na mapce jako "Szyb", tam i tak byśmy nie doszli.
Czy trzeba do jaskini jakieś specjalne obuwie ?
Obrazek
Przygodo, gdzie jesteś?
O sobie daj znać.
Przygodo, gdzie jesteś?
Przyjdź, imię swe zdradź.
ODPOWIEDZ