Radio 357

Dział poświęcony muzyce
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11639
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 194 razy

Re: Radio 357

Post autor: johny »

Hahaha, fajne porównanie Niedźwieckiego. Ale trafne. Słucham 357 cały czas, ale łapię się na tym., że, jak on prowadzi audycję to zapodaję inną muzę.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5278
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Re: Radio 357

Post autor: Mysikrólik »

Trochę Was nie rozumiem.
Jeśli odbyło się normalne uczciwe głosowanie, a dodatkowo każdy w jakiś sposób mógł zgłosić swoją piosenkę, to te które wygrały są dla większości najlepsze. Nie bardzo jest co z tym dyskutować.
Co innego własne preferencje. Każdy z nas zmieniłby zestawienie, bo inaczej to czuje, ale ciężko liczyć w przypadku johnego, że wygra metal, albo jak chciałby Fantomas muzyka typu Joy Division. Też bym wywalił takie flaki z olejem jak Archive czy połowę Pink Floydów, ale ludzie słuchający tego radia, pewnie je lubią.
Jeszcze do Fantomasa.
Może gdyby zrobić zestawienie najbardziej przełomowych utworów kolejność byłaby inna. O ile oczywiście głosujący uczciwie by do tego podeszli.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11639
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 194 razy

Re: Radio 357

Post autor: johny »

Mysi, nie zrozumieliśmy się. Ja nie kontestuje wyborów bo one są oczywiste. Ale z racji jak wyżej, aż tak mnie ten TOP nie jara. Ale zagłosowałem zgodnie z sumieniem i to mi sprawiło największą frajdę. Potem wystarczy spojrzeć na wyniki. 😊
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5278
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Re: Radio 357

Post autor: Mysikrólik »

Cieszmy się że disco z pola jeszcze nie ma.
Za ten post autor Mysikrólik otrzymał podziękowanie:
johny (03 sty 2022, 12:08)
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16377
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 385 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: Radio 357

Post autor: Czesio1 »

Fantomas pisze: 03 sty 2022, 10:38  W czołówce listy brakuje piosenek, które na trwałe zmieniły muzykę jak np. Smells Like Teen Spirit,
 
 
Przecież Nirvana jest na 11-tym.
 
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16377
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 385 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: Radio 357

Post autor: Czesio1 »

Mysikrólik pisze: 03 sty 2022, 11:24Też bym wywalił takie flaki z olejem jak Archive czy połowę Pink Floydów,
 
Masz szczęście, że nie jesteś pod ręką bo mógłbyś oberwać. :-D
 
 
Za ten post autor Czesio1 otrzymał podziękowanie:
Barabasz (03 sty 2022, 12:21)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11639
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 194 razy

Re: Radio 357

Post autor: johny »

Niestety Czesiu, ale podzielam pogląd Mysiego. 😊
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12993
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 165 razy

Re: Radio 357

Post autor: Yvonne »

johny pisze: 03 sty 2022, 12:09 Niestety Czesiu, ale podzielam pogląd Mysiego. 😊

 
Ja również :)
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3877
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 112 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Re: Radio 357

Post autor: Barabasz »

Mysikrólik pisze: 03 sty 2022, 11:24Trochę Was nie rozumiem.
Jeśli odbyło się normalne uczciwe głosowanie, a dodatkowo każdy w jakiś sposób mógł zgłosić swoją piosenkę, to te które wygrały są dla większości najlepsze. Nie bardzo jest co z tym dyskutować.
 Oj, pamiętam Mysikróliku jak reagowałeś po wynikach naszego pierwszego Topu Forowego!      :027:  :027:  :027:

Dla mnie wyniki są w porządku, oczywiście też sam bym coś pozmieniał. Ale ogólnie słuchało się bardzo przyjemnie, kawał dobrej muzyki w odróżnieniu od Sylwestra Marzeń.

Zauważcie Fantomasie i Johny, że wasze preferencje muzyczne są raczej niszowe i dlatego nie skorelowały się z wynikami słuchaczy radia. Głosowało na pewno tu też dużo kobiet, które rzadziej słuchają mocnych brzmień. Jest duże grono ludzi, które w ogóle nie słuchają rocka, szczególnie wśród młodszych. Ich muzyka buntu jest całkiem odmienna. Na pewno nikt się nie przejmował czy dany utwór był przełomowy, głosowano na to co jest komu bliskie. Ciekawe jaka w ogóle jest mediana wieku patronów tego radia?
 
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16377
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 385 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: Radio 357

Post autor: Czesio1 »

johny pisze: 03 sty 2022, 12:09 Niestety Czesiu, ale podzielam pogląd Mysiego. 😊


 
Już Cię nie lubię. :-P
Yvonne pisze: 03 sty 2022, 12:19Ja również
Ciebie też. :-P  :-P  :-P
 
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ater
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 528
Rejestracja: 05 sie 2017, 22:54
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 27 razy
Otrzymał podziękowań: 37 razy

Re: Radio 357

Post autor: Ater »

Zastanawiam się czy za 15-20 lat nadal będzie rozgrywka między Queen, Pink Floyd i Led Zeppelin czy dojdzie do rywalizacji już pomiędzy Rihanna i Taylor Swift ;)
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Radio 357

Post autor: Fantomas »

Ja to bym wywalił całe Pink Floyd i Quuen oraz Dire Straits oczywiście też Led Zeppelin. To tak na początek. Jednak listy NME i Rolling Stone pod nazwami "Best Songs of All Time" bardziej mi odpowiadają. Nie ma tam Quuen i Pink Floyd oraz Dire Straits w pierwszej 100 tce. Jest 1 bodaj utwór Led Zeppelin. Od razu bardziej mi się podoba.
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Radio 357

Post autor: Fantomas »

No właśnie Czesio Nirvana "Smells Like Teen Spirit" na 11 miejscu, a siła tego utworu poruszyła świąt i zburzyła wszystko co było przedtem. To utwór na pierwszą trójkę, co najmniej. Jeśli nie na jedynkę.
Ater
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 528
Rejestracja: 05 sie 2017, 22:54
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 27 razy
Otrzymał podziękowań: 37 razy

Re: Radio 357

Post autor: Ater »

Fantomas pisze: 03 sty 2022, 13:26 No właśnie Czesio Nirvana "Smells Like Teen Spirit" na 11 miejscu, a siła tego utworu poruszyła świąt i zburzyła wszystko co było przedtem. To utwór na pierwszą trójkę, co najmniej. Jeśli nie na jedynkę.



 
Przyznaj się Fantomas, że byłeś na koncercie Nirvany :) Dla mnie też to jest granda, że nie na pierwszym miejscu.
 
 
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11639
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 194 razy

Re: Radio 357

Post autor: johny »

A takie Would? Alice In Chains? Przecież to rozpieprza twoj mózg w drobny mak.
 
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12993
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 165 razy

Re: Radio 357

Post autor: Yvonne »

A wczoraj w "Piosenniku" Andrzej Poniedzielski puszczał "Jolkę" :)
Ale miło się słuchało.
 
 
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5278
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Re: Radio 357

Post autor: Mysikrólik »

Barabasz pisze: 03 sty 2022, 12:21
Mysikrólik pisze: 03 sty 2022, 11:24Trochę Was nie rozumiem.
Jeśli odbyło się normalne uczciwe głosowanie, a dodatkowo każdy w jakiś sposób mógł zgłosić swoją piosenkę, to te które wygrały są dla większości najlepsze. Nie bardzo jest co z tym dyskutować.
 
 Oj, pamiętam Mysikróliku jak reagowałeś po wynikach naszego pierwszego Topu Forowego!      :027:  :027:  :027:


 
Tylko że u nas próba była żadna.
Plebiscyt gdzie jest więcej piosenek niż głosujących, i to wielokrotnie, jest już na prawdę czystą zabawą i ciekawostką.
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3877
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 112 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Re: Radio 357

Post autor: Barabasz »

Mysikrólik pisze: 03 sty 2022, 14:22Plebiscyt gdzie jest więcej piosenek niż głosujących, i to wielokrotnie, jest już na prawdę czystą zabawą i ciekawostką.
 
Tym bardziej wybrane piosenki zasługują na uznanie, że z takiej ilości do wyboru i z małej liczby głosujących, zdobyły one po kilka głosów. Musiały się czymś wyróżniać.
Było zagrożenie takie że wszystkie wybrane mogły by dostać  po jednym, dwa głosy. Wbrew pozorom te wyniki były reprezentatywne wśród nas.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Radio 357

Post autor: Fantomas »

Ater na koncercie Nirvany nie byłem. Nirvana miała ostatnią trasę, która rozpoczęła się koncertem w Monachium. To był luty 1994 r. Bodaj w kwietniu 1994 r. mieli zagrać w Pradze. Wybierałem się na ten koncert, chociaż nie miałem biletów. Nirvana że znanych przyczyn w Pradze nie wystąpiła. Chyba jedynym państwem dawnego bloku wschodniego, w którym grała Nirvana była Słowenia. W trakcie trasy, o której mowa był zaplanowany (i odbył się koncert w Lubljanie). Niestety, ani Nirvany ani Joy Division nie miałem okazji zobaczyć na żywo.
Ater
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 528
Rejestracja: 05 sie 2017, 22:54
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 27 razy
Otrzymał podziękowań: 37 razy

Re: Radio 357

Post autor: Ater »

Fantomas pisze: 03 sty 2022, 15:57 Ater na koncercie Nirvany nie byłem. Nirvana miała ostatnią trasę, która rozpoczęła się koncertem w Monachium. To był luty 1994 r. Bodaj w kwietniu 1994 r. mieli zagrać w Pradze. Wybierałem się na ten koncert, chociaż nie miałem biletów. Nirvana że znanych przyczyn w Pradze nie wystąpiła. Chyba jedynym państwem dawnego bloku wschodniego, w którym grała Nirvana była Słowenia. W trakcie trasy, o której mowa był zaplanowany (i odbył się koncert w Lubljanie). Niestety, ani Nirvany ani Joy Division nie miałem okazji zobaczyć na żywo.

 
A to przepraszam, musiało mi się coś ubzdurać.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16377
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 385 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: Radio 357

Post autor: Czesio1 »

Barabasz pisze: 02 sty 2022, 10:19 Wspaniały utwór, jakże mogłoby być inaczej.
Cenię te topy wszechczsów bo można posłuchać utworów w całości, które wtedy pokazują swe piękno. Tak jest w przypadku Archive jak i Pink Floydów kiedy długie wstępy nadają utworom innego wymiaru.


 
Nie wiem Barabaszu, czy jesteś patronem 357, więc na wszelki wypadek wrzucę korespondencje, którą dziś otrzymałem:

"Słyszeliście wyjątkową wersję „Again” na żywo? Katowaliście ich „Unplugged” 17 lat temu? A może usłyszeliście w audycji „Max 357”, że zbliża się premiera albumu „Call To Arms & Angels”, i zakochaliście się w singlach?

We wtorek (26 kwietnia) ósemka z Waszego grona będzie mogła wziąć udział w spotkaniu z zespołem Archive! Przyjeżdżają do Warszawy, a my organizujemy wyjątkowe wydarzenie! Zdjęcia, rozmowy, autografy - czyli meet'n'greet z członkami zespołu! To zdecydowanie gra warta świeczki Obrazek W komentarzach pod tym postem wpisujcie, dlaczego to Wasza obecność jest obowiązkowa.

W komentarzach pod tym postem wpisujcie, dlaczego to Wasza obecność jest obowiązkowa (uwaga: może być potrzebny urlop).

Nasza redakcja muzyczna wyłoni osiem osób, które zaprosimy na to wydarzenie. Zapraszamy do wpisywania się i przypominamy, że dotyczy to tylko i wyłącznie Patronów i Patronek Radia 357.

Na komentarze czekamy do piątku do północy, a w sobotę ogłosimy listę zaproszonych - podając im indywidualnie szczegóły dotyczące spotkania.

Przekonaj nas, że to właśnie Ty powinieneś być na tym spotkaniu! "

 
 
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12993
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 165 razy

Re: Radio 357

Post autor: Yvonne »

Oj, czuję, że Czesio już ich przekonał :)
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7148
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Re: Radio 357

Post autor: Brunhilda »

Oj Czesiu, súper by bylo gdybys tam byl! Trzymam kciuki!
Awatar użytkownika
TomaszL
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 1746
Rejestracja: 14 lip 2016, 10:19
Miejscowość: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 470 razy
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Re: Radio 357

Post autor: TomaszL »

Tak jest - trzymamy kciuki !!!
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16377
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 385 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: Radio 357

Post autor: Czesio1 »

Yyyyy, no gdzież ja? To Barabasz jest fanem Archive i absolutnie on tam powinien być.  :564:
 
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3877
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 112 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Re: Radio 357

Post autor: Barabasz »

Tak ten zespół to chyba dotychczas najważniejszy wykonawca muzyki w moim życiu i uważam, że jest najbardziej niedocenianym zespołem na świecie. Słucham ich już bez przerwy od 20 lat, chociaż najlepsze lata ma już chyba za sobą. Pamiętam dokładnie moment kiedy ich usłyszałem pierwszy raz. Dzięki Czesio za informację ale nie mam szans na urlop we wtorek. Uwielbiam ich słuchać, a nie wiem czy umiałbym z nimi rozmawiać. Ale co się odwlecze to nie uciecze, mam już zaplanowane z nimi spotkanie w październiku na koncercie. Posiadam też ich osobiste autografy na plakacie z ostatniego koncertu, a lada chwila otrzymam ich najnowszy album na winylu również przez nich osobiście sygnowany.
 
 
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11639
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 194 razy

Re: Radio 357

Post autor: johny »

Barabasz pisze: 20 kwie 2022, 21:21 lada chwila otrzymam ich najnowszy album na winylu również przez nich osobiście sygnowany.
 
 

 
Zostałeś w końcu szczęśiiwym posiadaczem gramofonu?
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3877
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 112 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Re: Radio 357

Post autor: Barabasz »

Nie nie mam jeszcze, ale płyty nadal kupuję i mam już niezłą kolekcję. :) W końcu nadejdzie ten czas!
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11639
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 194 razy

Re: Radio 357

Post autor: johny »

Ja sobie nie wyobrażam teraz życia bez gramofonu. Często wieczorkiem, jak już wszyscy śpią włączam sobie płyty i się delektuje. Kurcze niby muzyka ta sama, ale jej odbiór zupełnie inny. :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16377
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 385 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: Radio 357

Post autor: Czesio1 »

Jutro, czyli w czwartek o 21:00 w audycji "Plac na rozdrożu" gościem programu będzie Anna Dymna. Grzegorz Sajór poprowadzi tę rozmowę z restauracji przy krakowskim rynku. 
Może chcecie o coś zapytać Annę Dymną? Pan Grzegorz zbiera pytania od patronów, mogę w Waszym imieniu coś przesłać.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ