Forowy OneDrive

Tu piszemy o sprawach ogólnych
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2708
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Re: Forowy OneDrive

Post autor: irycki »

Właśnie, po ile się zrzucamy. Jest 5 chętnych osób z tego co widzę.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: Forowy OneDrive

Post autor: Czesio1 »

TomaszK pisze: 14 gru 2022, 09:17 Ja też poproszę o nadesłanie numeru konta i kwoty.



 
 
irycki pisze: 14 gru 2022, 11:04 Właśnie, po ile się zrzucamy. Jest 5 chętnych osób z tego co widzę.



 
 Nie ma konkretnie ustalonej kwoty do wpłaty. Kto ile może, każda kwota się przyda. Jeśli zbierzemy więcej to będzie na utrzymanie domeny i hostingu.
Na ten moment mamy do zapłaty 301,53 zł. za Onedrive i 121,77 zł. za certyfikat SSL, który kończy się nam na początku stycznia.

Gdyby ktoś chciał to również możliwa jest wpłata na telefon. Numer do mnie większość z Was na pewno ma.
 
 
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2708
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Re: Forowy OneDrive

Post autor: irycki »

Czyli w przybliżeniu 150 zyla na 5 osób. OK. :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: Forowy OneDrive

Post autor: Czesio1 »

irycki pisze: 14 gru 2022, 17:16 Czyli w przybliżeniu 150 zyla na 5 osób. OK. :)

 
Przepraszam, umknęła mi jedna cyferka. Już poprawiłem.  :oops:
 
 
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
TomaszL
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 1748
Rejestracja: 14 lip 2016, 10:19
Miejscowość: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 473 razy
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Re: Forowy OneDrive

Post autor: TomaszL »

Z tego co widziałem z wpisów z lat poprzednich, były 2 propozycje: albo dzielimy koszty po równo albo każdy tyle ile może. Zapewne obie propozycje mają swoje zalety i możnaby długo dyskutować na ten temat. Ja osobiście patrzę na ten problem w ten sposób - jeżeli sukces osiąga się zespołowo, to czasami nawet ktoś, kto na wielu płaszczyznach jest przeciętny ale w jednym obszarze stanowi istotne wsparcie, jest bardzo cenny dla zespołu.

Forum to nie tylko koszty serwera ale przede wszystkim ludzie, ich wpisy, opowieści, przemyślenia, komentarze. Jeżeli na tym polu każdy wkład jest cenny, to może zostaniemy przy tym podejściu także w kwestii kosztów. Dodatkowo, moim zdaniem, jeżeli dana społeczność jest "sensowna" to nie trzeba wprowadzać obowiązkowych podatków. Wiem, że w dużych rzeczywistych społecznościach jest to niemożliwe, ale jak patrzę na Szanownych Forowiczów (wiele osób w swojej pracy zawodowej widziałem w działaniu i na ich tle termin "Szanowny Forowicz" jest jak najbardziej właściwym terminem) to może się to udać.
 
Za ten post autor TomaszL otrzymał podziękowanie:
Czesio1 (15 gru 2022, 09:45)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ater
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 531
Rejestracja: 05 sie 2017, 22:54
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 27 razy
Otrzymał podziękowań: 37 razy

Re: Forowy OneDrive

Post autor: Ater »

Też się dołożę.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: Forowy OneDrive

Post autor: Czesio1 »

Wszystkim którzy partycypowali w kosztach utrzymania Forowej Chmury bardzo dziękuję. 
Teraz przed nami jeszcze koniczność opłacenia hostingu i domen. Koszt utrzymania serwera to 355, 47 zł., natomiast dwóch domen to 196,80 zł. Razem na kolejny rok działalności forum potrzebujemy 552,27 zł. Jeśli ktoś jest chętny partycypować w kosztach to będę wdzięczny. 
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: Forowy OneDrive

Post autor: Czesio1 »

I znowu nadszedł grudzień i znowu roku mija kolejna rocznica funkcjonowania naszej Forowej chmury OneDrive. Czy jesteście zainteresowani w partycypowaniu kosztów przedłużenia? Koszt na kolejny rok to dokładnie 313,31 zł.
Ponadto przedłużyłem również certyfikat SSL naszej domeny pansamochodzik.org.pl za 121,77 zł.
Łącznie koszt utrzymania forowej chmury i certyfikatu na kolejny rok to 435,08 zł. Jeśli ktoś chce dorzucić kilka groszy to numer konta do wpłat nie uległ zmianie.
Przedłużenie serwera i domeny czeka nas dopiero po nowym roku. Dam znać wcześniej gdyby ktoś był chętny do partycypowania w kosztach.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
TomaszL
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 1748
Rejestracja: 14 lip 2016, 10:19
Miejscowość: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 473 razy
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Re: Forowy OneDrive

Post autor: TomaszL »

Ja wrzucam zdjęcia na Forum bezpośrednio. Czy one lecą na OneDrive i tam są magazynowane? Bo wrzutka na Forum jest wygodna. Jakkolwiek obawiam się, czy zdjęciami nie wyczerpuję zasobów na tekst.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: Forowy OneDrive

Post autor: Czesio1 »

TomaszL pisze: 13 gru 2023, 18:52 Ja wrzucam zdjęcia na Forum bezpośrednio. Czy one lecą na OneDrive i tam są magazynowane? Bo wrzutka na Forum jest wygodna. Jakkolwiek obawiam się, czy zdjęciami nie wyczerpuję zasobów na tekst.

 
Nie, zdjęcia, które wrzucasz na forum nie są magazynowane na OneDrive. Nasza forowa chmura służy przede wszystkim do magazynowania naszych zlotowych pamiątek, czyli zdjęć i filmów, po które możesz w każdej chwili sięgnąć:

https://pansamochodzik.org.pl/viewtopic.php?f=61&t=884

Są tam również nasze forowe audiobooki, oraz miejsce gdzie każdy z Was może wrzucić swoje fotki czy filmy.

Zdjęcia wrzucane bezpośrednio na forum powodują wprawdzie zmniejszenie przestrzeni dyskowej ale póki co mamy jeszcze sporo wolnego miejsca. Aktualne wykorzystanie zasobów to 20 449 MB z 27 651 MB. 
 
Za ten post autor Czesio1 otrzymał podziękowanie:
TomaszL (13 gru 2023, 22:16)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: Forowy OneDrive

Post autor: Czesio1 »

Dziękuję wszystkim którzy dorzucili się do Forowej Chmury.
Zbliża się termin przedłużenia hostingu i domen. Jeżeli ktoś zechce się dołożyć to będę bardzo wdzięczny. Potrzebujemy 687,57 zł. na kolejny rok prowadzenia naszego forum (490,77 zł. hosting plus 196,80 zł. za dwie domeny).
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Re: Forowy OneDrive

Post autor: Brunhilda »

A masz Czesiu PayPal?
Awatar użytkownika
grim_reaper
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 619
Rejestracja: 27 cze 2017, 22:53
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 86 razy
Otrzymał podziękowań: 62 razy

Re: Forowy OneDrive

Post autor: grim_reaper »

Brunhilda pisze: 11 sty 2024, 11:25 A masz Czesiu PayPal?

 
Podłączam się pod to pytanie  ;-)
 
ℍ𝕒𝕝𝕝ó 𝕞𝕪𝕣𝕜𝕦𝕣 𝕘𝕒𝕞𝕝𝕚 𝕧𝕚𝕟𝕦𝕣 𝕞𝕚𝕟𝕟
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: Forowy OneDrive

Post autor: Czesio1 »

Odpisałem na priv.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy ogólne”