Dyskusja nad szkieletem naszego forum

Tu piszemy o sprawach ogólnych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Batura pisze:Mam takie pytanie, w zasadzie mam dwa.
Jedno jest bardziej merytoryczne - mógłbym i chciałbym, o ile tylko jest takie zainteresowanie odbiorców, stworzyć i rozbudować osobny wątek, dotyczący geograficznego piękna USA. Znam ten kraj dobrze, mam sporo zdjęć, ciekawostek "z pierwszej ręki", zasłyszanych historii i opowieści. Tego byłoby trochę, to nie jest na jeden czy dwa posty, tylko raczej na taką, powiedzmy, "wakacyjną przygodę z Wujkiem Samem".
Mieszkałem tam jakiś czas, zwiedziłem 48 stanów - chętnie się "pochwalę" :-D

Jeżeli tylko jest takie zainteresowanie szanownych koleżanek i kolegów, mogę zacząć myśleć nad specjalną formułą (mam już pewien pomysł). Gdyby odpowiedź była pozytywna - miałbym pytanie drugie, techniczne. Czy w tym "rozdziale" o przygodach dałoby się założyć osobny wątek poświęcony "przygodzie w Wujkiem Samem" (coś na wzór tego świetnego z Australią?) Czy technicznie wymaga to interwencji moderatora czy ja sam mogę to jakoś zrobić (jeśli ja - to jak).

nie wiem, czy to dobry pomysł, ale rzucam temat do rozważenia :564:
Oczywiście, że możesz sam założyć taki wątek. Proponuję tymczasem w tym dziale:
Z przygodą na żywo
Ciekaw jestem bardzo jaką wymyśliłeś formułę.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nietajenko
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 938
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:34
Tytuł: Użytkownik chwilowo nieaktywny
Miejscowość: Olsztyn
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Nietajenko »

Batura pisze:Mieszkałem tam jakiś czas, zwiedziłem 48 stanów - chętnie się "pochwalę"
Cieszę się, że będziemy mogli wymienić się doświadczeniami. Ja również mam amerykański dwuletni epizod na koncie i wizyty w kilku stanach. Gdzie mieszkałeś i co robiłeś? Ja miałem niechlubną okazję zamieszkiwać w jednym z najbrzydszych miast - Detroit.
Refert non fatigo et consolatoria calceamenta...
Harpagan http://www.harpagan.pl/rajd/
Awatar użytkownika
Batura
Żądny przygód
Żądny przygód
Posty: 351
Rejestracja: 27 maja 2015, 14:31
Miejscowość: okolice stolycy
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Batura »

Nietajenko pisze:
Batura pisze:Mieszkałem tam jakiś czas, zwiedziłem 48 stanów - chętnie się "pochwalę"
Cieszę się, że będziemy mogli wymienić się doświadczeniami. Ja również mam amerykański dwuletni epizod na koncie i wizyty w kilku stanach. Gdzie mieszkałeś i co robiłeś? Ja miałem niechlubną okazję zamieszkiwać w jednym z najbrzydszych miast - Detroit.
To świetnie - bo Detroit jest jedynym większym miastem USA gdzie nie dotarłem!
Ja mieszkałem w Waszyngtonie, DC - byłem w czteroletniej delegacji, tak to chyba można określić. Chętnie pogadam :564:
w knajpie dla braw, Klezmer kazał mi grać
takie rzeczy, że jeszcze mi wstyd
Nietajenko
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 938
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:34
Tytuł: Użytkownik chwilowo nieaktywny
Miejscowość: Olsztyn
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Nietajenko »

Mam malutkie pytanko, kolego zbychowiec. Silnik forum zmniejsza zdjęcia do normatywnego rozmiaru. W relacji hiszpańskiej Pawła zamieszczone są zdjęcia po trzy w jednym wierszu. Niestety normatywna wielkość zdjęcia powoduje że trzecie przerzuca mi do wiersza następnego i robi się mało estetycznie bo jest układ dwa, jeden, dwa, jeden... Czy jest na to lekarstwo?
Refert non fatigo et consolatoria calceamenta...
Harpagan http://www.harpagan.pl/rajd/
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

Jeśli dobrze zauważyłem pojawił się krzyżyk do kasowania postów. Jeszcze nie stosowałem, ale jeśli dział to bardzo ułatwi sprawę.


Dopiero teraz zauważyłem, w logo z templariuszami - co znajduje się w tym miejscu:
[gimg small=http://s10.postimg.org/602sqmo5x/logo_php_BB.jpg medium=http://s10.postimg.org/rz97du509/logo_php_BB.gif large=http://s10.postimg.org/rz97du509/logo_php_BB.gif group=29695][/gimg]
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

To jest pieczęć księcia Barnima, a ten znaczek który zakreśliłeś, to tak jak pisze Zbychowiec - zapewne znak świątyni Jerozolimskiej, od której pochodzi nazwa Templariuszy. Lepszy obrazek pieczęci można zobaczyć w Wikipedii, w haśle "Barnim I".
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

zbychowiec pisze:
VdL pisze:Dopiero teraz zauważyłem, w logo z templariuszami - co znajduje się w tym miejscu:
Obrazek
No bo templariusze są rycerzami świątyni :)
Dziękuje za wyjaśnienie, ale.....
Naszą świątynią jest Radzyń :-)
Ostatnio zmieniony 10 lip 2015, 20:48 przez VdL, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

Tak sobie pomyślałem, że fajną pamiątką mogłaby być porcelanowa zawieszka. Taką właśnie pamiątkę przywiozłem sobie ze spływu kajakowego.

[timg small=http://pansamochodzik.org.pl/przygoda/i ... 647562.jpg medium= group=glr29844][/timg]
Awatar użytkownika
barttez
Forowy Lektor
Posty: 1218
Rejestracja: 13 lip 2013, 10:23
Miejscowość: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: barttez »

Albo flaga
Obrazek Obrazek
Aetas dulcissima adulescentia est
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

zbychowiec pisze:
VdL pisze:Tak sobie pomyślałem, że fajną pamiątką mogłaby być porcelanowa zawieszka. Taką właśnie pamiątkę przywiozłem sobie ze spływu kajakowego.

Obrazek
świetny pomysł. Będziemy kombinować z zawieszkami i flagami. Tylko to trochę wyższa szkoła poligraficznej jazdy i będzie się trzeba poradzić tęgich głów.

Jak się orientuję, to robi Fabryka Porcelany "Lubiana". Przy następnym zlocie można się zorientować w kosztach, a projekt sami chyba zrobimy wcześniej.....
Konfiturek
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 524
Rejestracja: 10 lip 2013, 20:25
Tytuł: Degustator porzeczek
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Post autor: Konfiturek »

Ja w temacie zamieszczania fotek na naszym forum. Troszkę na ten temat rozmawiałem z Czesiem w trakcie zlotu taterskiego.
Wrzucając swoje zdjęcia na forum, traktuję to tak, że stają się one niejako własnością forum, które jest ogólnodostępne. Każdy może te fotki przeglądać, zapisywać na swoim dysku itd. Krótko mówiąc, zamieszczając tu swoje fotki, puszczamy je w świat. Dlatego uważam, że powinno na tych zdjęciach pojawiać się logo forum (w postaci tzw. znaku wodnego). Nie wiem, czy jest to techniczne wykonalne, żeby podczas przekształcania zdjęć do postaci fotogalerii, takie logo było dodawane? Zapewne wymusiłoby to też sztywne określenie proporcji wymiarowych i wielkościowych wrzucanych zdjęć. No ale jeśli przyjęłoby się najbardziej standardowe proporcje (4:3, 16:9 i 1:1) to dla tych, którzy w ogóle nie obrabiają zdjęć w programach graficznych, nie będzie to miało znaczenia, bo aparaty z reguły generują fotki w jednej z tych proporcji. Jedynie ci, którzy kadrują swoje zdjęcia, musieliby być bardziej uważni.
Osobiście nie posiadam jeszcze swojej stronki internetowej, ale troszkę moich zdjęć (głównie lotniczych) można znaleźć na popularnych portalach lotniczych, a także na forum użytkowników sprzętu Nikona. Dlatego staram się odpowiednio chronić swoje prawa autorskie oznaczając każde swoje zdjęcie znakiem wodnym - nie ingerującym zbytnio w kompozycję samego zdjęcia:

[gimg small=http://pansamochodzik.org.pl/przygoda/i ... 720642.jpg medium=http://s5.postimg.org/8fwrn9cnb/810_2169_HDL.jpg large=http://s5.postimg.org/ybgi6geh1/810_2169_HDL.jpg group=30162][/gimg]

Jeśli wklejanie takiego znaku wodnego "automatem" jest niemożliwe, chciałbym "ręcznie" zamieszczać logo forum na fotkach tu przeze mnie zamieszczanych. Prosiłbym jednak o przysłanie mi odpowiedniego znaku graficznego - nie musi być zbyt duży, gdyż i tak fotki prezentowane w sieci generalnie zmniejszam do formatu FullHD.

Myślę, że temat jest wart przemyśleń i dyskusji.
Ostatnio zmieniony 29 lip 2015, 07:58 przez Konfiturek, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Dorośli bardzo rzadko przeżywają takie przygody jak Pan Samochodzik. Nie mają na to czasu.
Awatar użytkownika
misia
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1244
Rejestracja: 10 lip 2013, 22:32
Miejscowość: miasto Łódź
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: misia »

Takie dodanie logo ogólnego przez administratorów forum i tak nie nie da, bo spece pozbędą się go w 2 sekundy. Uważam, że Twoje logo jest super i jeżeli zależy Ci na tym, żeby nikt nie podbierał Ci zdjęć, to powinieneś umieszczać je sam, przed wstawieniem tutaj. Taki lajf g;)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
"Praw­da leży pośrod­ku - może dla­tego wszys­tkim za­wadza" - Arystoteles
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

misia pisze:Takie dodanie logo ogólnego przez administratorów forum i tak nie nie da, bo spece pozbędą się go w 2 sekundy.
Ciekawe. Możesz podpowiedzieć w jaki sposób można usunąć z jednowarstwowego jpg coś co ktoś namazał na zdjęciu?
Awatar użytkownika
misia
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1244
Rejestracja: 10 lip 2013, 22:32
Miejscowość: miasto Łódź
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: misia »

PawelK pisze:
misia pisze:Takie dodanie logo ogólnego przez administratorów forum i tak nie nie da, bo spece pozbędą się go w 2 sekundy.
Ciekawe. Możesz podpowiedzieć w jaki sposób można usunąć z jednowarstwowego jpg coś co ktoś namazał na zdjęciu?
Myślałam o logo automatycznie / odgórnie nadawanemu przez administrację forum, a nie o takim jak sam sobie do zdjęcia "przykleisz" g;) Dlatego napisałam, żeby Konfitur sam sobie do każdego zdjęcia dodawał, jeżeli nie chce, żeby mu zdjęcia podbierali.
Jak to robią to nie wiem, ale wiem, że na tym forum lotniczym sobie radzą. I tutaj każde zdjęcie potrafią "wyciągnąć", mimo, że klasycznym sposobem się nie da g;)

http://lotnictwo.net.pl/forum/
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
"Praw­da leży pośrod­ku - może dla­tego wszys­tkim za­wadza" - Arystoteles
Konfiturek
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 524
Rejestracja: 10 lip 2013, 20:25
Tytuł: Degustator porzeczek
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Post autor: Konfiturek »

Nie wiem czy to jest w ogóle możliwe, by w jakiś efektywny sposób dodawać "odgórnie" znak na zdjęciach. Każde zdjęcie jest inne, więc często logo wędruje z kąta w kąt, żeby nie zakłócać kompozycji. Poza tym fotki mają różne tła i czasami lepsze jest logo ciemne, a czasami jasne. Wolałbym unikać sytuacji, gdzie watermarki walone są środkiem zdjęcia (dlatego nie wrzucam swoich lotniczych zdjęć na popularnych serwisach, gdzie takie metody stosują).
A że jakiś "spryciarz" będzie potrafił to obejść? Chodzi o to, że w chwili obecnej każdy może nasze zdjęcia zapisać na dysku i robić z nimi co chce, dopisując jako źródło "internet". I wszystko jest legalne. W sytuacji, gdy z premedytacją usuwa logo forum - staje się przestępcą.

Ja mogę samodzielnie nakładać watermarki na swoje fotki - wystarczy że dacie mi pliczek logo forum, które bym mógł zamieszczać (najlepiej w postaci wektorowej, ale może też być rastrowe). Inne osoby mogą postępować wg własnego uznania - wiem, że to dodatkowa praca i nie każdemu by się chciało z tym bawić. Dla nich i dla tych, których to zadanie po prostu przerasta, można by było wymyślić jakieś rozwiązanie pośrednie. Ostatnimi czasy, po kilku swoich doświadczeniach (i moich znajomych), zaczynam doceniać pojęcie "własności intelektualnej" - nawet jeśli nie jest ona najwyższych lotów, ale jest moja. Myślę, że forum, jako pewna całość, też powinno o to zadbać.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Dorośli bardzo rzadko przeżywają takie przygody jak Pan Samochodzik. Nie mają na to czasu.
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

To jest dyskusja o tym co się wstawia. Działania, które opisał Zbychowiec mają sens jeśli warto to zrobić. Jeśli wrzucam zdjęcia 800x600, to wątpię aby komuś się chciało z nich korzystać w jakichkolwiek celach komercyjnych. A że znajdzie się dupek, który zapisze to moje zdjęcie i wrzuci na inne forum jako swoje? Zawsze tacy będą. Przy dostępnych już w 8 narzędziach można sobie wyciąć zdjęcie z ekranu niezależnie od zabezpieczeń i otrzymać to co ja wrzucam.
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

adres forum i jego propagowanie

Post autor: VdL »

Nie bardzo znam się na tym. Naszym głównym adresem staje się http://www.pansamochodzik.org.pl, a stary z czasem pewnie przejdzie do historii. Na naszych koszulach zmieni się adres. Pytanie to związanie jest z rozpoznaniem tematu dotyczący naszej forumowej wlepy.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: adres forum i jego propagowanie

Post autor: Czesio1 »

VdL pisze: Na naszych koszulach zmieni się adres.
Oj obawiam się że na koszulkach adres się nie zmieni. Nie da się stuknąć na koszulkach klawisza "Edytuj". ;-)
Ale, jeśli byłoby zainteresowanie, to moglibyśmy pomyśleć o druku nowych koszulek. Na pewno na kolejne zloty by się przydały.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nietajenko
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 938
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:34
Tytuł: Użytkownik chwilowo nieaktywny
Miejscowość: Olsztyn
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Nietajenko »

Czesiek, dlaczego w IE i Chrome nie widzę Twojego awatara?
Refert non fatigo et consolatoria calceamenta...
Harpagan http://www.harpagan.pl/rajd/
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

He, he... Ja też nie widzę!
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Nietajenko pisze:Czesiek, dlaczego w IE i Chrome nie widzę Twojego awatara?
Ja też nie widzę. I pewnie jeszcze avatara Yvonne nie widzicie. Jeśli pamiętam to ja wstawiałem te avatary więc pewnie Chrome i IE czegoś mojego nie akceptują.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Czesio1 pisze:I pewnie jeszcze avatara Yvonne nie widzicie.
Jej widzę!
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

zbychowiec pisze:Czesiu, masz w avatarze obrazek z imageshack. Nie lepiej standardowo upload obrazka do forum sobie zrobic?
Ten avatarek wrzuciłem jeszcze na początku tworzenia forum i tak zostało. Nie było z tym do tej pory żadnych problemów.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nietajenko
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 938
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:34
Tytuł: Użytkownik chwilowo nieaktywny
Miejscowość: Olsztyn
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Nietajenko »

Czesio1 pisze:
zbychowiec pisze:Czesiu, masz w avatarze obrazek z imageshack. Nie lepiej standardowo upload obrazka do forum sobie zrobic?
Ten avatarek wrzuciłem jeszcze na początku tworzenia forum i tak zostało. Nie było z tym do tej pory żadnych problemów.
No właśnie jest jakiś problem z serwisem imageshack. Miałem tam konto a nie mogę się zalogować. Część zdjęć na sąsiedniej ławeczce mamy prezentowane właśnie z tego hosta i też je wcięło. Widzę, że najlepiej wszystko uploadować na forum.
Refert non fatigo et consolatoria calceamenta...
Harpagan http://www.harpagan.pl/rajd/
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Nietajenko pisze:No właśnie jest jakiś problem z serwisem imageshack. Miałem tam konto a nie mogę się zalogować.
Też miałem. Wprowadzili odpłatność i finito... Teraz na postimg.org wszystko wrzucam.
Nietajenko pisze:Część zdjęć na sąsiedniej ławeczce mamy prezentowane właśnie z tego hosta i też je wcięło.
To mnie jakoś mniej martwi. :-P
Ostatnio zmieniony 02 paź 2015, 11:37 przez johny, łącznie zmieniany 1 raz.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

johny pisze: To mnie jakoś mniej martwi. :-P
Brutal :-D


Omama, czy coś. Avatar Yvonne pojawia się i znika.
Nietajenko
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 938
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:34
Tytuł: Użytkownik chwilowo nieaktywny
Miejscowość: Olsztyn
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Nietajenko »

johny pisze:To mnie jakoś mniej martwi.
A szkoda bo czasem warto obejrzeć foty z ciekawych miejsc by zainspirować sę do własnych podróży. Nie każdy post sąsiedniej ławeczki to zło, tak jak nie każdy kibic ŁKS to zło. :-)
Refert non fatigo et consolatoria calceamenta...
Harpagan http://www.harpagan.pl/rajd/
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

VdL pisze:Omama, czy coś. Avatar Yvonne pojawia się i znika.
No więc tak, w pracy na kompie na chrome jest na operze nie ma.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Nietajenko pisze:A szkoda bo czasem warto obejrzeć foty z ciekawych miejsc by zainspirować sę do własnych podróży.
Czasem warto mieć twarz i trochę przyzwoitości...
Nietajenko pisze:Nie każdy post sąsiedniej ławeczki to zło
Nigdy tak nie twierdziłem
Nietajenko pisze:tak jak nie każdy kibic ŁKS to zło
j.w.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Panowie, nie odbiegajmy od tematu. Dyskutujemy tu nad szkieletem naszego forum www.pansamochodzik.org.pl
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy ogólne”