Uwaga

Tu piszemy o sprawach ogólnych
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Barabasz pisze:Stara strona już mi nie działa, kto wyłączył?
No właśnie ciekawe kto ? Może Yvonne, Irycki, albo Ty :-D
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Barabasz pisze:Stara strona już mi nie działa, kto wyłączył?
Tylko zbychowiec ma tam pełny dostęp
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Umarł król, niech żyje król !!!
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Vasco
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 552
Rejestracja: 24 sie 2016, 21:16
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 41 razy

Post autor: Vasco »

Ja się czuję cholernie rozczarowany :(
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Barabasz pisze:Stara strona już mi nie działa, kto wyłączył?
To je circus.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2708
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Post autor: irycki »

Ja się za to ogólnie czuję cholernie zdziwiony, ale w końcu nie ma przepisu, że nie wolno się dziwic :/
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Vasco pisze:Ja się czuję cholernie rozczarowany :(
PawelK pisze: To je circus.
irycki pisze:Ja się za to ogólnie czuję cholernie zdziwiony, ale w końcu nie ma przepisu, że nie wolno się dziwic :/
Panowie, idziemy do przodu, nic się tu nie zmienia.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Mogę usmażyć schabowe i częstować w ramach promocji. :D
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Słuchajcie, podobno 25 maja wchodzą europejskie przepisy w sprawie jakiegoś dziwoląga o nazwie GIODO. Jest to związane coś ze zbiorem danych osobowych (w naszym przypadku adresy email, ip itd). Podobno fora dyskusyjne też muszą być zgłoszone bo zbierają m.in adresy pocztowe, chociaż nie mam pewności ale tak przynajmniej przeczytałem na innych forach prze ze mnie używanych. Zgłoszenie zbierania danych do GIODO to podobno 10 minut, a ryzykuje się karą kilku-kilkunastu tysięcy złotych.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Barabasz pisze:Słuchajcie, podobno 25 maja wchodzą europejskie przepisy w sprawie jakiegoś dziwoląga o nazwie GIODO. Jest to związane coś ze zbiorem danych osobowych (w naszym przypadku adresy email, ip itd). Podobno fora dyskusyjne też muszą być zgłoszone bo zbierają m.in adresy pocztowe, chociaż nie mam pewności ale tak przynajmniej przeczytałem na innych forach prze ze mnie używanych. Zgłoszenie zbierania danych do GIODO to podobno 10 minut, a ryzykuje się karą kilku-kilkunastu tysięcy złotych.
Nic nie wiem na temat zgłaszania baz danych. Możesz podrzucić artykuł z RODO?
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Tak miało być RODO, a nie GIODO. Artykułu żadnego nie mam ale na jednym z forum jakiego używałem też sa jakieś duże zmiany i spowodowane jest to m.in. jak to napisali:
"Główną powodem zmian jest wejście RODO i konieczność zapewnienia działań administracyjno informatycznych dla spełnienia tych nowych wymagań. Czas na zmiany mamy ograniczony do 25 maja."

Nie wiem nie chcę robić paniki może nas to nie dotyczy, ale lepiej dmuchać na zimne.
Ostatnio zmieniony 10 maja 2018, 11:35 przez Barabasz, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Barabasz pisze:Tak miało być RODO, a nie GIODO. Artykułu żadnego nie mam ale na jednym z forum jakiego używałem też sa jakieś duże zmiany i spowodowane jest to m.in. jak to napisali:
"Główną powodem zmian jest wejście RODO i konieczność zapewnienia działań administracyjno informatycznych dla spełnienia tych nowych wymagań. Czas na zmiany mamy ograniczony do 25 maja."

Nie wiem nie chcę robić paniki może nas to nie dotyczy, ale lepiej dmuchać na zimne.
Nie ma obowiązku rejestracji baz a napisanie regulaminu spełniającego wymogi, to sądzę, że jakieś jedna do dwóch godzin.
Później może być tricky bo ktoś może stwierdzić, że nie chce aby publikowano zdjęcia, na których jest i wtedy się trzeba pobawić.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

BTW, Czesio, w profilu wybranie płci jest obligatoryjne czy idzie to wyrzucić? Najlepiej żeby wcale nie było.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Pewnie masz rację. Nie czytałem tej ustawy, a i tak bym pewnie jej nie zrozumiał. Wiem że na innym forum zbierane są adresy email i wysyłane newslettery, a to m.in. już podobno podlega zgłoszeniu. Ale może nas to nie dotyczy, oby nie bo to byłby kolejny niepotrzebny biurokratyzm w naszym życiu.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Barabasz pisze:Nie czytałem tej ustawy, a i tak bym pewnie jej nie zrozumiał
O to chodzi, że to nie ustawa a rozwiązania narzucone nam przez ZSRE... U nas cały czas obowiązuje ustawa o ochronie danych osobowych... PL nie ma żadnych przepisów implementujących te przepisy na polski grunt.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

PawelK pisze:BTW, Czesio, w profilu wybranie płci jest obligatoryjne czy idzie to wyrzucić? Najlepiej żeby wcale nie było.
Już usunąłem
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Barabasz pisze:Wiem że na innym forum zbierane są adresy email i wysyłane newslettery, a to m.in. już podobno podlega zgłoszeniu.
Nie podlega.
johny pisze: U nas cały czas obowiązuje ustawa o ochronie danych osobowych... PL nie ma żadnych przepisów implementujących te przepisy na polski grunt.
Tylko do 24 maja od 25 maja obowiązuje RODO i nie rozporządzenie nie wymaga dodatkowych przepisów, które i tak będą.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

PawelK pisze:Tylko do 24 maja od 25 maja obowiązuje RODO i nie rozporządzenie nie wymaga dodatkowych przepisów, które i tak będą.
Tak, ja to wiem dlatego tym trudniej to wszystko ogarnąć.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

johny pisze:
PawelK pisze:Tylko do 24 maja od 25 maja obowiązuje RODO i nie rozporządzenie nie wymaga dodatkowych przepisów, które i tak będą.
Tak, ja to wiem dlatego tym trudniej to wszystko ogarnąć.
Ja nie widzę problemu. Musimy zmodyfikować regulamin, dać komunikat przy rejestracji o celach zbierania danych i najlepiej rozesłać do już zarejestrowanych użytkowników informacje o celach zbierania danych i ich prawach. Dla pewności warto podać na czyim serwerze stoi forum (w sensie providera).
IMO to powinno zamknąć temat dostosowania do RODO.

Chyba, że... johny pytanie do Ciebie - jesteśmy w stanie wykorzystać to wyłączenie z RODO:

c) przez osobę fizyczną w ramach czynności o czysto osobistym lub domowym charakterze;
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

PawelK pisze: Chyba, że... johny pytanie do Ciebie - jesteśmy w stanie wykorzystać to wyłączenie z RODO:

c) przez osobę fizyczną w ramach czynności o czysto osobistym lub domowym charakterze;
Nie, nie, nie... Nie ryzykowałbym.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

johny pisze:
PawelK pisze: Chyba, że... johny pytanie do Ciebie - jesteśmy w stanie wykorzystać to wyłączenie z RODO:

c) przez osobę fizyczną w ramach czynności o czysto osobistym lub domowym charakterze;
Nie, nie, nie... Nie ryzykowałbym.
No jak sądzisz. Można wystartować z regulaminem w stylu "to jest forum prywatne, jesteśmy kręgiem znajomych..." i później "jeśli chcesz być naszym znajomym możesz się zarejestrować i poznać z nami".
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Właśnie rozmawiam z koleznaką na nasz temat.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Dobra kochani. Robimy coś z tym RODO? Bo a) zostały dwa tygodnie b) ja jestem dostępny przez tydzień i tylko przez tydzień będę mógł pomóc, później dopiero w czerwcu.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

PawelK pisze:Dobra kochani. Robimy coś z tym RODO? Bo a) zostały dwa tygodnie b) ja jestem dostępny przez tydzień i tylko przez tydzień będę mógł pomóc, później dopiero w czerwcu.
Myślę, że dla własnego bezpieczeństwa powinniśmy coś zrobić. Bardzo liczę na Twoją pomoc Paweł.
Johny, coś wynikło z Twojej rozmowy z koleżanką?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Czesio1 pisze:
PawelK pisze:Dobra kochani. Robimy coś z tym RODO? Bo a) zostały dwa tygodnie b) ja jestem dostępny przez tydzień i tylko przez tydzień będę mógł pomóc, później dopiero w czerwcu.
Myślę, że dla własnego bezpieczeństwa powinniśmy coś zrobić. Bardzo liczę na Twoją pomoc Paweł.
Johny, coś wynikło z Twojej rozmowy z koleżanką?
OK, spróbuję założyć konto wieczorem i się zastanowię co i gdzie powinniśmy umieścić.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Czesio1 pisze:Johny, coś wynikło z Twojej rozmowy z koleżanką?
Ha, mimo, że to bardzo mądra osoba sam nie bardzo wiedziała jak to ugryźć.
PawelK pisze:OK, spróbuję założyć konto wieczorem i się zastanowię co i gdzie powinniśmy umieścić.
Tak chyba trzeba zrobić.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

PawelK pisze:
Czesio1 pisze:
PawelK pisze:Dobra kochani. Robimy coś z tym RODO? Bo a) zostały dwa tygodnie b) ja jestem dostępny przez tydzień i tylko przez tydzień będę mógł pomóc, później dopiero w czerwcu.
Myślę, że dla własnego bezpieczeństwa powinniśmy coś zrobić. Bardzo liczę na Twoją pomoc Paweł.
Johny, coś wynikło z Twojej rozmowy z koleżanką?
OK, spróbuję założyć konto wieczorem i się zastanowię co i gdzie powinniśmy umieścić.
Ok, dzięki Paweł :564:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Na starej stronie pojawił się odnośnik przekierowujący na obecną :-) . Może będzie szansa na przejęcie starej domeny?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych została rozesłana w korespondencji masowej do wszystkich Forowiczów i Forowiczek, którzy mają aktualny mail w profilu.
Ponadto przy rejestracji nowego użytkownika pojawi się komunikat zawierający akceptację regulaminu forum, w którym również zawarta jest informacja o przetwarzaniu danych osobowych.
Informacja ta jest dostępna w nagłówku na głównej stronie jako "dane_osobowe".

Chciałbym bardzo podziękować w tym miejscu PawłowiK za opracowanie wyczerpujących informacji na temat przetwarzania danych osobowych na potrzeby naszego forum, Barabaszowi, który jako pierwszy poruszył ten problem na forum, oraz johny'emu za zaopiniowanie informacji.
Panowie, DZIęKI WIELKIE!!
:564:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Czesio1 pisze:Informacja o przetwarzaniu danych osobowych została rozesłana w korespondencji masowej do wszystkich Forowiczów i Forowiczek, którzy mają aktualny mail w profilu.
Ponadto przy rejestracji nowego użytkownika pojawi się komunikat zawierający akceptację regulaminu forum, w którym również zawarta jest informacja o przetwarzaniu danych osobowych.
Informacja ta jest dostępna w nagłówku na głównej stronie jako "dane_osobowe".

Chciałbym bardzo podziękować w tym miejscu PawłowiK za opracowanie wyczerpujących informacji na temat przetwarzania danych osobowych na potrzeby naszego forum, Barabaszowi, który jako pierwszy poruszył ten problem na forum, oraz johny'emu za zaopiniowanie informacji.
Panowie, DZIęKI WIELKIE!!
:564:
Myślę, że największe brawa i podziękowania należą się Pawłowi. To jego dzieło od A do Z.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy ogólne”